Şimdi Ara

şuan nasılım? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
301
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • hergün gördüğümüz insanların acaba nasıl insanlar olduklarını merak eden tek ben miyim? mesela ağlayan bir kadın görünce acaba derdi neydi ki, yardım edebilir miydim gibi sorular soruyorum kendime. birinin hırsızlık yaptığını okuyunca neden çaldı ki zorunda mıydı gibi sorular da soruyorum. karşımdan gelen ne işle meşgul, ilişkisi var mı, babası ne iş yapıyor, nerede oturuyor, neleri sever, neleri sevmez, ... gibi sorular aklımı meşgul ediyor. yolda karşılaştığım kaç kişiyle sevdiğimiz şeyler aynı?
  • dünyada tüm insanlar birden yok olsa neler olurdu? sonunda kendimizi özgür hissedebilirmiydik? yapmak istediklerimizi yapardık. hal bu olunca daha mutlu mu olurduk? bence ilk başta mutlu olurduk ama sonunda insanları özlerdik.
  • sıcak birisi
    daha önce bahsettiğim birisiyle alakalı olacak bu yazı. sürekli rüyalarımda hayallerimde dolanan bir kadın var. çok uzun zamandır benimle birlikte. adı ne henüz bilmiyorum, hergün onun sesini hissetmek, kokusunu görmek, sıcaklığını duymak çok güzel. kalbi hep benimleymiş gibi..., sanki aşık oldum(?).

ama büyük bir sorun var. çarklarla dolu paslanmış bir beynim ve demir iğrenç bir kalbe sahibim, aşk nedir bilmiyorum. aşk ve sevgiyi hissedemiyorum. eğer duygularım olsaydı onlarca kez hissedebilrdim aşkı ve sevgiyi. peki bu kadın kim? zihnimin bana oynadığı bir oyun mu? onu ben yaratmış olabilirim, dış dünyadaki herhangi birisi de olabilir. yani? her türlü gerçek değil ve ben onu kendime çok yakın hissediyorum. gerçekliğim ile düşlerim çatışıyor.

hala düşünüyorum da bu kadını, farklı hissettiğim farklı dönemlerde farklı karşıma çıkıyor. farklı dönemlerde farklı şeyleri severim. o kadın işte buna tam uyumluluk gösteriyordu. sevdiğim kokuları, estetiği, sesleri bir tek ben biliyorum. başkasının bilmesine imkan yok. buradan şu sonucu çıkarabiliriz. ben kendi dünyamın pygmalion'uyum. yarattığım kadına aşık oldum. umarım bir daha onu görmem.

• kurbağaları çok severim.
  • 3.0287511e+14
  • zihnim kör, bazen çok sessiz oluyor; bu sessizlik beni sağır ediyor.
  • yeni patikalar görünmeye başladı hangisi daha makul? hiçbirinin sonu buradan gözükmüyor. biraz kararsız kaldım ama bir düşününce hepsi aynı yola çıkıyor da olabilir.
  • birşey olmayınca tekrar deneyebiliriz ta ki bize zarar verene kadar. mükemmel değiliz, üstün bir kararlılıkla gerçekleşmesi gerçekten gerekli mi?
  • herşeyin bir sebebi olmak zorunda değil. bazı şeyler "neden olmaksızın" gerçekleşir. bunun için yapılacak herhangi bir şey yoktur. sebepler üzerine kafa yormak elbette boşuna değildir.
  • sevgi bilgelik, nefret aptallıktır.
  • günümüzde farklı olmak hoş karşılanmaz. ama farklı olmak iyidir. 7 bilmem kaç milyar insan içinde bir birey olduğumuzu bize hissettirir.
  • biz kendimizi açmadan: düşüncelerimizi, duygularımızı söylemeden, karşıdaki insanın bizi anlamasını bekleyemeyiz.
  • birgün elinize "hiç varolmama" şansı geçseydi kullanır mıydınız? kimler bunu kullanırdı? neden kullanırdık/kullanmazdık? güzel bir teklif ama düşünmem lazım........
  • hepimiz kendi evrenimizi yaratabilseydik, yarattığımız evren şuan yaşadığımız evrenden çok farklı olur muydu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: makise-

birgün elinize "hiç varolmama" şansı geçseydi kullanır mıydınız? kimler bunu kullanırdı? neden kullanırdık/kullanmazdık? güzel bir teklif ama düşünmem lazım........

Kesinlikle kullanırdım. Varoluşumuz hata gibi bir şey. Ama bi yanım da her şeye rağmen varolmak,hayatı tüm ızdırabına rağmen kabul etmek istiyor. Aslında bilmiyorum bu sorunun cevabını. Kafam hep bununla karışık zaten.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.