Şimdi Ara

silinsin (11. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
224
Cevap
5
Favori
12.188
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
87 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Felurian

RTX 3070 yurtdışındaki Amazon’lara falan ne zaman gelir acaba...

Ocak şubat gibi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • neden bu kadar geç geliyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: GUERRA

neden bu kadar geç geliyor?

Holiday sezonu yüzünden. Nvidia da gerçek bir stok sorunu yok bence. Adamlar Aralık ayı için stok yapıyorlar bence

Amerika'daki holiday zamanı büyük satış oluyor. Her sektörde. Vergi indirimleri VS oluyor.

Ayrıca eve hediye götürme zamanı.

Hazır pc laptop pc parçası kalmıyor o dönemde hepsi stok eritiyor. Ps5 xbox da aynı şeye maruz kalıyor.

Cyber punk bile bu yüzden oyunu geciktirdi büyük ihtimalle. Ps5 ve xbox kullanıcıya ulaşmadan oyun çıkamayacak gibi duruyor

Sonuçta çoğu insanda Ps5 xbox gücünde pc yok.. Gerçekçi olursak

Şuan büyük talep var + holiday season talebi

Yani beklemek gerekecek. R5 3600 100 bin adet satıldı 1 yılda. Amd talebi çok güçlü ancak buna karşılık arzı da var adamların.

Şuan Intel işlemci kimse almayacak zaten r5 5600x bile çöp etti 10900k'yı.

Birde 11. Nesil intel işlemciler daha da ısınacak. Sıvı soğutmasız K sistemi turbo bile yapamayacak OCyi geçin yani.

Z490 alıyorsun. 12. Nesil çalışmıyor. Ne saçma.

Yani kısacası amd hem ekran kartı (Big Navi) hem işlemci hem konsol derken bu yıla iyi giriyor olacak.

Özellikle abd ve sonrasında Avrupa bazlı satış olur. Biz 3. Dünya ülkerine en son doğru düzgün stok gelir :d

Amzonda kartlar konsollar vs çıkmadan alınmaz hiç bişey.

850 dolarlık 3080 leri burda şaka gibi 1350 dolara satıyorlar. Diyecek lafım yok

500 dolarlık 2070 superi 5000tl ye satan vatan pc vs 500 550 dolarlık 3070leri 7000 8000 den satıyor.

Amd kartları grlicne bu fiyat olayları düzelir. Düzelmezse herkes 2 ay sonra amazondan alır ucuza

• Evet konuyu açan üyenin banlanması isabet olmuş, çünkü şu an 3070'ler 7000₺'nin aşağısında değil, 2080Ti'ı zamanında bu üyeyi dinleyip almadık, şimdi 3070 alamıyoruz.

• naklow12 kullanıcısına yanıt
    Ben mining olayını beklemiyordum açıkçası ama dolar ve stok sıkıntısından gol yerdik diye düşünüyordum.bu arkadaşa uyan yandı.en az yaza kadar bize ekran kartı almak haram.pandemi biter kripto paralar değer kaybeder yeni seriler gelir stok sıkıntısı olmaz ve dolar düşer anca o zaman kart alınir.
  • Hahaha yani rezillik forumun düştüğü hale bak. Yazık kaç kişiye aldırmadı kim bilir...

• En bomba kısmıda bekleyin 1 ay sabredin demesi olmuş... 1 sene bekleyin en az felan dicekti heralde...

• Adam aslında mantıken haklı arkadaşlar 3060ti 400 dolardan çıktı. Galax 3060ti 430 dolar'dan satılıyor normalde fakat Türkiyede 8500tl falan o da 1150dolar ediyor. Yani neredeyse 3tane 3060ti parasına gidip 1 tane alan arkadaşlar var. Biz Türk insanı söğüşlenmeye çok meraklı bir millet olduğumuz için alıcıları oldukça bu düzen böyle devam eder. Ben şahsen kendi sistemimi satmıştım şuan almak istiyorum fakat asla bu fiyatlardan almayacağım ne zaman ki normalleşir o zaman alacağım. Bence herkes aklını başına devşirse bu problemlerle karşılaşmayız. Çünkü Türkiye'de resmi dolandırıcılığı teftiş eden birileri yok. İthalatçısı da distribütörü de buna izin veriyor. İlk hangi distribütör ve firma bu düzeni bozar hakkı ile satış yaparsa bütün parçalarımı o firmadan alacağım ve aldıracağım.

• BARKU B kullanıcısına yanıt
    Kahkaha attım cuk oturmuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MALİ MÜŞAVİR -- 17 Ocak 2021; 23:42:33 >
  • Görüyorsunuz anlatmaya gerek yok.

Kaybettiği savaş yok tekno reyizin

Bekleyenler kazandı.

5000 tl den 3060ti alanlar ağlıyor şuanda.
    6000 den 3070 ciler kahroldu
    6500den 6800 alanlar yıkıldı.

Amazondan eve gadar geliyor sonuçta

• Forecasti bu kadar kötü ve hatalı bir başlık görmedim. Yazık kaç kişi dizlerini dövüyordur şimdi
  • acura07 kullanıcısına yanıt

teknocat kankamın ileri görüşlülüğü sayesinde ekran kartı almayanlar kazandı.

ekran kartı alanlar yaya kaldısilinsin 

reyiz gibi reyiz tekno reyizsilinsin 

• quote:

Orijinalden alıntı: acura07

teknocat kankamın ileri görüşlülüğü sayesinde ekran kartı almayanlar kazandı.

ekran kartı alanlar yaya kaldı 

reyiz gibi reyiz tekno reyiz 

Bitcoin bu fiyatta iken kart olmayışı normal de senin hareketlerin normal mi?

Btc bu yıl hep bu fiyatta mı kalacak? 70 bin dolara mı çıkacak yoksa 20 binlere mi çakılacak bilmiyorum. Bilmek imkansız.

Ama o kredi çekip kart alıp mining yapan aç gözlüler çok pis zarar eder 30 bin dolara bile düşse. İşte o zaman kart alanlar bu fiyattan ağlar anırır.

Ayrıca konuyu açtıktan Bi kaç ay sonra kart alınabilir beklemek istemiyorsa dedim arkadaşa 8.500 küsüre gamerock 3080 aldırdım.

5500tl den 3060ti konusunu falan açtım alanlar aldı uygun fiyata.

;)

Hadi dostum hadi

• teknoCat kullanıcısına yanıt

aynen aynen 4700 4800 tl den 3600ti alanlara az sallamadın buradasilinsin 

daha once millet panikle 2.elde 2080 ti satarken 5000-5500-6000 tl lere almayın 4000 bıle etmez muhabbetı dondurdun.

millete almayın 2 ay sonra amazondan alırsınız 3000 e 4000 e dıye konular actın.

sonra 15 gun sonra "ustalık eserım" adı altında 3080li (yanlıs hatrlamıyorsam) konu actın.

adı "senle" ekran kartı bekleyenlerden özür dile önce :)

yada daha once dedıgın gıbı hıperaktıfım yapıyorum dıyede ozur dıleyebılırsınsilinsin 

• Vega 64 'ü 6.000Tl 'ye sattım ucuz bile gitti heralde.(9ay garantisi kalmış)

Piyasa darken iyi değer buldu.Daha fazlasını isteyenler varda utandım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jackdaniels™ -- 14 Şubat 2021; 21:12:28 >
  • silinsin

• teknoCat kullanıcısına yanıt

Ya daha utanmadan ne konuşun ha kızanım

• 3070 için 5bin diyordun da kızmıyorum ben sana. Bugün ekran kartı fiyatları yükselir tabi çeşitli sebeplere bağlı. Yarın da işlemci rem fiyatları yükselir. Konu açıp almayın demene kıl oldu insanlar :) şahsen ben cesaret edemezdim almayın aldırmayın vs elim gitmezdi :)

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.