Şimdi Ara

~~ŞUAN ALINABİLCEK EN İYİ SCOOTER~~

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
29
Cevap
0
Favori
45.974
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar şuan 17 yaşındayım ve ehliyetle birlikte bi scooter almak istiyorum bütçe en fazla 2500...Sizce ne almalıyım
    Bu sene tatilde sürdüm kuzenimin motorunu 1-2 hafta.Gerçekten çok zevkliymiş hmn bitane almak istedim....
    Ama arada kararsız kalıyorum almak konusunda şimdi alsam nerde sürücem :D köyde rahattım heryeri geziodum ama burda okula gidicem vs. SİZCE NE YAPMALIYIMMMM

• scooter degilde vitesli alirsan bence daha iyi olur hocam ama yinede sana kalmiş zevk işi :) bu arada 0 mi istiyorsun 2. el mi :)
  • Sıfır çin malı yerine 2. el adam akıllı bi motor almanı öneririm. Mesela; yamaha bws, yamaha cygnus rs, suzuki an 125, yamaha cygnus x. Bunlar güzel motorlardır.
  • yamaha cygnus rs kullanıyorum yaklasık 3bucuk senedir ve asırı memnunum...Kullanımı rahat, çekişi fazlasıyla iyi, Yamaha!Daha neolsun.. Normal servis zamanları dısında biyeri bozuldu diye vs hic gitmedim servise hicbir arıza cıkarmadı sukur.. Yol tutusu iyi ve milletin dedigi gibi 80den sonra savrulmaya basvuruyor hikayesi hicyok..140 ibre var uzun yolda kök gaz yaparsan 120 goruyor..Rodajını ben adam gibi yapmıstım buarada..Sıfır alırsan rodaj donemıne dikkat et derim ve tavsiye ediyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: srdrpeker

yamaha cygnus rs kullanıyorum yaklasık 3bucuk senedir ve asırı memnunum...Kullanımı rahat, çekişi fazlasıyla iyi, Yamaha!Daha neolsun.. Normal servis zamanları dısında biyeri bozuldu diye vs hic gitmedim servise hicbir arıza cıkarmadı sukur.. Yol tutusu iyi ve milletin dedigi gibi 80den sonra savrulmaya basvuruyor hikayesi hicyok..140 ibre var uzun yolda kök gaz yaparsan 120 goruyor..Rodajını ben adam gibi yapmıstım buarada..Sıfır alırsan rodaj donemıne dikkat et derim ve tavsiye ediyorum...

dostum motoruna iyi bak çünkü arıza verdiğinde aldığına pişman olabilirsin. yamahalarda parça sıkıntısı çok büyük. distrübütör sıkıntısı var ve parçalarını kolay kolay bulamıyorsun bulsan bile canını çok fena yakacaktır. hondanında maxi scooter modelleri haricinde scooter modellerinin tipi çok kötü niye scooter modellerine önem vermiyorlar anlamıyorum honda türkiye çalışanlarında problem var kesinlikle çünkü hondanın düşük cc lerde avrupada çok güzel modelleri mevcut. ben kmyco modellerini öneririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cool111 -- 2 Ağustos 2010; 9:52:07 >
  • Millet cok sikayetci beyler neden böyle yamaha acaba parca bulumiyoruz diye yakınıyor herkez etrafta buna ne zaman cözüm bulcaklarki
  • Şu an alınabilecek en iyi scooter nedir bilemem ama bana göre f/p oranı en iyi en mantıklı seçim agility city 125 özellikle beyaz rengi gerek tasarım olarak gerek kalite performasn olarak fazlasıyla iyi tavsiye ederim
  • sölediği motora baktım ama pahalı geldi bana o kdr bütçem yok malesef :D ben aslında kanuni storm düşünüyodum şekli fln çok hoşuma gidiodu sizce ne dersiniz o motora ??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SucRe-38 -- 2 Ağustos 2010; 13:15:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SucRe-38

sölediği motora baktım ama pahalı geldi bana o kdr bütçem yok malesef :D ben aslında kanuni storm düşünüyodum şekli fln çok hoşuma gidiodu sizce ne dersiniz o motora ??

Zaman kaybı derim en azından linkte verdiğim modelin 2.ellerini araştırın bu modelin 2.eli dahi bahsettiğin modellerden 3-5 gömlek üstündür.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cool111

quote:

Orijinalden alıntı: srdrpeker

yamaha cygnus rs kullanıyorum yaklasık 3bucuk senedir ve asırı memnunum...Kullanımı rahat, çekişi fazlasıyla iyi, Yamaha!Daha neolsun.. Normal servis zamanları dısında biyeri bozuldu diye vs hic gitmedim servise hicbir arıza cıkarmadı sukur.. Yol tutusu iyi ve milletin dedigi gibi 80den sonra savrulmaya basvuruyor hikayesi hicyok..140 ibre var uzun yolda kök gaz yaparsan 120 goruyor..Rodajını ben adam gibi yapmıstım buarada..Sıfır alırsan rodaj donemıne dikkat et derim ve tavsiye ediyorum...

dostum motoruna iyi bak çünkü arıza verdiğinde aldığına pişman olabilirsin. yamahalarda parça sıkıntısı çok büyük. distrübütör sıkıntısı var ve parçalarını kolay kolay bulamıyorsun bulsan bile canını çok fena yakacaktır. hondanında maxi scooter modelleri haricinde scooter modellerinin tipi çok kötü niye scooter modellerine önem vermiyorlar anlamıyorum honda türkiye çalışanlarında problem var kesinlikle çünkü hondanın düşük cc lerde avrupada çok güzel modelleri mevcut. ben kmyco modellerini öneririm.

Selam dostum kesınlıkle haklısın.. Aslında cokcok ustune de dusmedim ve cogu zaman bakımlarını bile geciktirdim ama hala tek bir teklemesi sorunu bile olmadı sukur.. Ama gecenlerde aynam kırıldı gittim servisine adamlar 1 hafta beklettı ve en sonunda gelen ayna çin malkı kısacık benım 5 ölıraya aldıgım aynalardan dı ustune onu bana orjinal diye kazık atmaya kalktılar.. :S sımdı kloltugum kırıldı ıc tarafındakı plastyık onu nasıkl degıstırırım merak edıyorıum :) sakıncası yok suan sadece kırık ama gene de degıstırmeyue kalksam sorun yasıycam sanırkm.. :S
  • quote:

Orijinalden alıntı: _DIESEL_

quote:

Orijinalden alıntı: SucRe-38

sölediği motora baktım ama pahalı geldi bana o kdr bütçem yok malesef :D ben aslında kanuni storm düşünüyodum şekli fln çok hoşuma gidiodu sizce ne dersiniz o motora ??

Zaman kaybı derim en azından linkte verdiğim modelin 2.ellerini araştırın bu modelin 2.eli dahi bahsettiğin modellerden 3-5 gömlek üstündür.

doğru diosun 3-5 gömlek üstün motorda çok güzel ama o kdr bütçe yok bende 2. eli bile 3.000 den başlıyoo ve yedek parça sorunuda olsun istemiyorum açıkçası
  • Benim dediğim motorlara bak. En azından mesela kanui sıfır 2000 tl ise o fiyata kymco, sym, honda vs bak. Kanuni aldıktan 1 ay sonra bana forumda demişlerdi keşke dinleseymişim dersin. Motorun çok arızalanmasını geçtim, servis ayrı bi eziyet, fren teli kopsa kullanıcı hatası derler para alırlar.
  • arkadaslarin dedigi gibi hocam 0 cin mali alcagina 2.el bir yamaha yada bir honda al derim
  • Bende tavsiye bekliyorum ne alayım motor olarak ?
  • kymco alabılırsın hocam.hem sağlam hemde kalitelidir parçaları
  • hocam daha ilk motorum olcak alırsam o yüzden başlangıc olarak ne önerirsiniz kymco-honda-yamaha fln ilerde inşallah en fazla 2500 bnm bütçem bide o var :D
  • hangisini önerirsiniz ???
    LİFAN 125T6

KEEWAY ARN 150

KUBA 125T-12

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SucRe-38 -- 8 Ağustos 2010; 3:09:20 >
  • Ben bir honda kullanicisi olarak honda beat veya yamaha cygnus almani oneririm her acidan.
  • mondial 150 zat maxi scooter gemi gibi akıllı kullanırsan uzun yıllar sorun çıkarmaz kullanıyorum memnunun yolunu buldumu 105 km hızla gidiyorum 95 kiloyum motorun ağırlığıda 140 kg düşünün biraz daha zayıf olsam demekki yolunu aldımı 110 görebilir 90 - 95 km hıza kadar kasmadan kendini rahatlıkla geliyor... konfor desen zaten lafını etmeye gerek yok süspansiyon olarak çok kat kat iyi
  • mondial 150zat değilde onun yerine kymco , keeway gibi daha kaliteli scooter seçebilirsin ama illa mondial dersen ozaman acele etme

mondial yeni scooter çıkarıyor ve gelmesi biraz uzun sürebilir yeni modellerini inceleyen servis görevlisi daha kaliteli ve radyatörlü su soğutmalı olduğunu söyledi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Deluxe1 -- 10 Ağustos 2010; 18:18:26 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.