Şimdi Ara

Şu yazıyı çeviricek bi gönüllü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
136
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • var mı acaba? herahangi bir acelesi ya da zorunluluğu yok sadece konuyu okurken gördüm ve gerçekten benim için zor bir cümle çeviricek olanlara şimdiden teşekkürler

Totalitarianism is, or was, based on ideological thinking which is 'an explicit and direct challenge to political thinking' in that it assumes and promulgates a set blueprint for social devolopment which it is the task of government, largely self-appointed and under the control of a central leadership, to implement in the face of any opposition or alternative views.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegratorsss -- 18 Ekim 2017; 18:20:34 >

• Bu kadar uzun cümlede ben yüklemi bulamam bu ne
  • Totalitarizm, politik düşünceye açıkça ve direkt olarak karşı çıkan ideolojik düşünceye dayalıdır (veya dayalıydı) zira totaliter yapı herhangi bir muhalefet veya alternatif bakış açısı karşısında çoğu üyesinin kendi kendini tayin ettiği ve merkezi bir liderliğin kontrolü altında olan bir hükümetin uygulayacağı bir sosyal gelişim planını kabul eder ve yürürlüğe koyar.

Cümleyi internette bulmaya çalıştım ama bulamadım. Öncesindeki cümlelere veya konuya göre bazı kelimelerin anlamları değişebilir. Gördüğünüz yeri söylerseniz daha iyi yardımcı olabilirim belki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi miba54 -- 19 Ekim 2017; 13:23:42 >
  • miba54 M kullanıcısına yanıt
    Bir miba54 klasiği. :) Adamın çeviremeyeceği cümle yok. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: hayalperest44

Bir miba54 klasiği. :) Adamın çeviremeyeceği cümle yok. :)

valla saolsun hocam bugüne kadar bana çok yardımı dokundu.

bu arada cümleyi kitapdan aldım orda kısa bir kaynak tarzı birşey vermişler ama araştırıyorum halen bulamadım hocam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegratorsss -- 18 Ekim 2017; 22:9:15 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.