Şimdi Ara

Şu Üniversitelerden Mezun olmayanlar Üniversite Mezunuyum Demesin!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
107
Cevap
0
Favori
4.346
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Ülke ve Dünya Gündemi >> Şu Üniversitelerden Mezun olmayanlar Üniversite Mezunuyum Demesin!!!
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    707 Mesaj
    Kimse kusura bakmasın sonra işssiz kalınca ağlamayın.

1 HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ
    2 ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
    3 İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
    5 GAZİ ÜNİVERSİTESİ
    6 EGE ÜNİVERSİTESİ
    7 BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ
    8 GEBZE TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
    9 YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
    10 ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ
    11 İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ
    12 SELÇUK ÜNİVERSİTESİ
    13 ESKİŞEHİR OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ
    14 KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
    15 KOÇ ÜNİVERSİTESİ
    16 SABANCI ÜNİVERSİTESİ
    17 BİLKENT ÜNİVERSİTESİ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Promayz00 -- 24 Mart 2020; 13:50:10 >

|
    |

İşte Türk insanı neden adam olmazın cevabı, birbirlerini üniversiteleriyle eziyorlar. Böyle bir zavallılık yok, inanılmaz.

Doğuş üniversite mezunu mimarım. Bugune kadar altımda itü, ytü, katü gibi okulları derece ile bitirmiş cahil mimarlar vardı. Kısaca bitirdiğiniz okulun önemi yok. Kendinizi geliştirin.

ZenciPriapus Z kullanıcısına yanıt
    @ZenciPriapus demiş ki;

Mesajı Yerinde Gör

Hocam, şimdi size hem katılacağım hem katılmayacağım.

Ben İTÜ'de uzay mühendisliği okudum. Bizim bölümün dengi bir tek ODTÜ'de var. O yüzden diğer üniversitelerle ilgili bire bir karşılaştırma yapamıyorum. Evet donanımlar biraz eski ama bir sürü lab imkanımız vardı ve hoca kadrosu çok geniştir. Öğrenci kulüpleri ise çok aktif. Bir çok uluslararası yarışmalara katılınıyor ve daha mezun olmadan mühendislik yönetimi ve pratik hakkında bilginiz oluyor. Okulun adından dolayı staj bulmak da çok kolay. Biraz kendinizi geliştirdiyseniz iyi yerlerde staj yapma imkanınız oluyor. Aynı zamanda okulun etiketinden dolayı ilk işte büyük avantaj var. Zaten diploma da ona yarıyor. Okulun adı, "ben bu şahsa kefilim. benim kaliteli eğitimimden geçti." diyor. O yüzden yapılan projelerle veya başka şeylerle kendinizi kanıtlama derdiniz olmuyor. İlk işten sonra yavaş yavaş herkes aynı olur tabi. Sonrası tecrübe.

Benim kardeşim vakıf üniversitesinde bilgisayar mühendisliği okuyor. 6 haneli sıralaması vardı o yüzden bir şey yapamadık Gerçi barajı geçemeyen bile parayı bastırıp Avrupa'da lisans yapabiliyor. İçinde ders çalışma isteği olsa başarılı olacak ama hiç yok. O yüzden olay öğrencide bitiyor. Boğaziçi'nde ilk 300'e girmiş bir öğrenciyi kardeşimle yer değiştirsek kardeşim Boğaziçi'nden hiçbir şey alamaz ama diğer öğrenci kötü üniversitede bile kendini gösterir ve iyi bir yere gelir. Arkadaşlarıyla ödev yapacaklardı Skype üzerinden ben de konuşmaya kulak misafiri oldum. 10-15 dakika ödev konuştular sonra tamam hallederiz diyerek PUBG'ye girdiler. Ben onun yerinde olsam okulun her şeyinden faydalanırdım. Internet gibi bir imkan var, en iyi üniversitelerin dersleri bulunabiliyor. Coursera, Udemy, Youtube vs. bir sürü online ders imkanı var ama bir kez oturup merak ettiğini görmedim. Ben kütüphanede sırf merak ettiğim bir konuyu araştırmak için kalırdım. Kardeşimde bırak merakı, kendi sınavına ödevine bile önem vermiyor. Ama o tarz vasat üniversitelerde bile dediğiniz gibi kendini aşıp iyi yerlere gelmiş bir çok insan oluyor. Yani her şey kişinin kendisinde bitiyor.

İTÜ'de düşük puanlı bölümlerde okuyup da "İTÜ mezunu olacağız be abi. İlla iş buluruz." diyip işsiz gezen de biliyorum Adam 7 senede 2 ortalama ile üniversite bitirmiş. Okuduğu bölümün iş sahası yok ama sırf okulun adı ile iş bulacağını sanıyor.

Sözün özü, iyi okullar iyi öğrencilere sahip olduğu için iyiler. Öğrencilerde zaten çalışma disiplinleri var. İyi öğrenci her yerde yapar.

İyi olanlar

BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ
    ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
    İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
    YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
    HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ

transverse t kullanıcısına yanıt
    @transverse demiş ki;

Mesajı Yerinde Gör

Dikkat ettiysen senin aksine gayet sakinim ve hakaret kullanmıyorum ki kullanacak olsam inan tam olarak uyabileceğin sürüyle hakaret içeren kelime bulabilirim

Çünkü senin mezun olduğun okul ile Türkiye’nin diğer bir ucundaki okulun eğitim açısından en ufak bir fark içermediğini biliyorum. Yıllardır var olan, mikrosundan makrosuna kadar en ufak kaynağının dahi her yerde aynı olduğu temel bir mühendislikte Türkiye’de bulunan iki üniversitenin sana farklı şeyler vermesini beklemek otomobil fabrikasından uçak çıkmasını beklemekten farksızdır.

Neyse sana e- mikroskobun ve abet akreditasyonunla başarılar eminim ki her ikisinin de hayatında boşluğu doldurulamayacak şekilde yardımı dokunmuştur sana...

• Yarbay
    10298 Mesaj
    ozellerden de koc, Bilkent, Sabancı harici pek iyi değil gibi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    One for the Dark Lord on his dark throne
    In the Land of Mordor where the Shadows lie.
    One Ring to rule them all, One Ring to find them,
    One Ring to bring them all and in the darkness bind them
  • Teğmen
    178 Mesaj
    harvardda , stanfordta , cambrigede okumayan üniversite okudum demesin.

O okullar seni cafeteryaya çay içmeye almaz boş yapma o yüzden..
    |
    |
    kozmos beni sevmiyor kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Promayz00

O okullar seni cafeteryaya çay içmeye almaz boş yapma o yüzden..
    sende atarlanma istersen

ben beni çağırsın mı dedim. ben fikrimi söyledim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kozmos beni sevmiyor -- 24 Mart 2020; 13:58:17 >

Eğitim kalitesi,devletin bireylere sağladığı güvence ve kolaylıklardan yoksunluk,devletin eğitime ayırdığı kaynak ve personel kriterleri de etken.

Ayrıca siyasiler "CAHİL" seviyor,okumuş değil!
    |
    |
    Anakart: ASUS H87-PLUS | İşlemci: İntel Core i7 4770K | Ekran Kartı: Asus GTX1080 | Ram: Gskill 2*8gb Gskill Ripjaws DDR3 1600Mhz | Hard Disk: Sandisk Extreme 128gb Samsung 1TB | Kasa: C.M Haf 912 GX 750 Psu | Monitör: Samsung 23B550v 23 "| İşlemci Soğutucu: CM Hyper 212 Evo|Ses Sistemi: Logitech Z5500 Cerative SB ZX | Klavye: Logitech G19 | Mouse: Razer Deathadder
  • Onbaşı
    24 Mesaj
    Ülkenin reisi Marmara Üniversitesi mezunu. Mühendis üniversiteleri saymışsın. Ama mühendisleri de eşit ağırlıkçılar yönetir :) Erdoğan gibi

|
    |
    Bu Üniversitelerden mezun olmak yeterli değil.Kişisel gelişim ve Aldığı bilgiyi kullanabilme beceriside önemli.Çoğu kişi Üniversite mezunu ama Mülakatlarda kendini karşı tarafa ifade edemiyor doğru şekilde çoğu insan.Ve herkez öğrendiği bilgiyi kullanmıyorda Benim bir arkadaşım Lisedeyken Habire resim grafiti çizerdi çocuğun bütün dersleri kötüydü ama şimdk bir baktım Grafiker olmuş çocuk ve herkezden iyi kazanıyor.Yeteniğini keşfetmiş ve kullanan bir birey yani bunun gibi çok örnek var baya.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    4904 Mesaj
    17 okuldan sadece 9-10 tanesi iyi okul diğerleri çöp
    |
    |
    İyi olanlar

BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ
    ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
    İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
    YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
    HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jon_Kar -- 26 Mart 2020; 13:28:48 >
  • Yarbay
    3125 Mesaj
    İstanbul Üniversitesi
    Irgatlık Enstitüsü mezunuyum

İşin aslı bu okulların kampüsü halka açıktır. İstediğiniz gibi girip kütüphaneden bile yararlanabilirsiniz :)

|
    |
    Promayz00 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    288 Mesaj
    2.50 gano ile bu universiteleri bitiren universite bitirdim diye hava atmasin.
    Yata yata kafelerde yalaşa yalaşa olmadi hocalarin önünde secde edenleri saymayalim.

Komik
    Hangi üniversiteden mezun olduğunun hiç önemi yok işini yapabiliyorsan yeter
    İşveren işini yapabilen alıyor (bakınız Elon Musk)

|
    |
  • Yüzbaşı
    847 Mesaj
    gaziyi yazmış ankara üniyi yazmamış halbuki ankaranın bir çok bölümü gaziden daha iyi

Orijinalden alıntı: Hopelesss

gaziyi yazmış ankara üniyi yazmamış halbuki ankaranın bir çok bölümü gaziden daha iyi
    sosyal bilimler alanında ankara üniversitesi gerçekten iyi ve köklü bir okul
    |
    |

Orijinalden alıntı: sefa404

Ülkenin reisi Marmara Üniversitesi mezunu. Mühendis üniversiteleri saymışsın. Ama mühendisleri de eşit ağırlıkçılar yönetir :) Erdoğan gibi
    1990 da açılan bölümden 87 de mezun olmuş reisimiz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Söyle saçma sapan okulları ve düşünceleri kafanıza kazıyıp hayata atılınca da tarumar oluyorsunuz ya ne diyeyim. O listedeki okulların yarısı çöp öncelikle. Onları ele gel, ardından hayatın gerçeklerini anlamaya başlarsın.

Hala üniversite okuyarak bu ülkede ve dünyada iyi bir konuma gelindiğini zanneden insanlar var cidden yazık.
Reklamlar
Orjinal Laptop Yedek Parça
Canlı Tv izle
SEO
Mobilya Takımları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,516
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.