Şimdi Ara

Şu üniversiteden o kadar sıkıldım ki.( Güncel ) (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
81
Cevap
4
Favori
3.395
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Moral Veren Adam

quote:

Orijinalden alıntı: elLbufFer

quote:

Universiten sogudum daha girmeden. Bu sene hukuk kazanirsam sanirim bunun 10 kati yapilir. Ne de olsa sorularin cevabi yok.

Yanlış anlama ama hukuk en kolay bölüm . Arkadaşlarım hukukta okuyan hiç okula gitmiyorlar anca yatarlar. Ki tüm hukuk okuyanlar öyle hatta sırf muhabbet olsun diye geldiği zamanlarda oluyor.

Abi yok konu yatmak degil zaten devam zorunlulugu yok istersem hic gitmem. Ama sinavlarda cok surpriz sonuclar gelebilir. Bir de okulda 7000 civari hukuk ogrencisi oldugunu dusunursek, belki de gozu kapali not yaziyordur hocalar.

Onlar ki hak hukuk okumuş adamlar öyle yaparsa..

• hocalar o kadar kagıdı okumayı götü yemiyor.asistanlara postalıyor sınav kagıtlarını onlarda kafalarına göre bişeyler sallıyorlar.başka acıklaması olamaz.full kagıt verirsin 30 yazar kafadan sallarsın 2-3 cümle 90 alırsın
  • Her okul veya hoca aynı değil.Bizde o anlattığın Almanya'daki hocalardan pek te farklı hocalar yok
  • Bende seninle aynı durumdayım saat 10'da yarınki bütünleme sınavım için yola çıkacağım. Bi dersten daha geçersem mezun olma durumum var bu dönem gel gelelimki bir senede 16tane zayıfı veren ben hemde derslere hiç girmedim sadece sınavlara gidip geldiğim halde bu sene 1tane dersi veremiyorum. Bi terslik var sanki zayıf almamız için ellerinden geleni yapıyorlar. Tamam bende yeteri kadar çalışamıyorum ama birazcık yardım etseler nolur. Bomboş kağıt veriyorum sınavda 40 alıyorum, 80 90alabileceğim kağıt veriyorum sadece ve sacece 10 alıyorum işe bak Tek umudum kaldı oda yarınki bütünleme ondada birşey yapabileceğimi pek sanmıyorum ikinci döneme uzuycak okulum boşu boşuna.
  • orası bir gerçek ne kadar iyi kağıt verirsen ver hocalar çok kırıyorlar min 50 bekliyordum ,8 aldım itiraz ettim gittik baktık kagıda 25 aldım eksik okunmuş notum kusura bakma diyoler ya bakcam arkadaş 8 nerde 25 nerde 50 nerde ya
    tam soru 25 puan ve tam yapmama ragmen 17 puan aldım
    her hocanın stili başka ama mat dif gibi derslerde tam not alabilrsin ancak bilgisayar algoritma ve sözele kayan derslerde hiç tam puan vermiyorlar
    yakın bir arkadaşım 5-6 kere itiraz etti sonunda notu yüz geldi, 2. vizesinde 0 aldı herşey kafasına göre yani
  •  Şu üniversiteden o kadar sıkıldım ki.( Güncel )
  • quote:

Orijinalden alıntı: galapagos3

orası bir gerçek ne kadar iyi kağıt verirsen ver hocalar çok kırıyorlar min 50 bekliyordum ,8 aldım itiraz ettim gittik baktık kagıda 25 aldım eksik okunmuş notum kusura bakma diyoler ya bakcam arkadaş 8 nerde 25 nerde 50 nerde ya
    her hocanın stili başka ama mat dif gibi derslerde tam not alabilrsin ancak bilgisayar algoritma ve sözele kayan derslerde hiç tam puan vermiyorlar
    yakın bir arkadaşım 5-6 kere itiraz etti sonunda notu yüz geldi, 2. vizesinde 0 aldı herşey kafasına göre yani

Şikayet ettim tınlamadılar bile. Mahkeme yolu ile mi şikayet ettin?
  • quote:

quote:

orası bir gerçek ne kadar iyi kağıt verirsen ver hocalar çok kırıyorlar min 50 bekliyordum ,8 aldım itiraz ettim gittik baktık kagıda 25 aldım eksik okunmuş notum kusura bakma diyoler ya bakcam arkadaş 8 nerde 25 nerde 50 nerde ya

tabi öncesinde hocaya söyliyeceksin ,tekrar okunmasını istiyorum diye mırın kırın ederse dilekçe yazacaksın,
    ...okuduğun fakültenin dekanlığına.... diye başlayacaksın, kendini tanıtıp, sınavdan bahsedip sınavımın tekrar okunmasını istiyorum arz ederim diye bitireceksin
    evrak kayıta vericeksin.

bu dilekçeden sonra tekrar okunmak zorunda eğer okunup ta değişmezse,
    sende çok eminsen tekrar dilekçe yazıyorsun kurulun okumasını istiorum arz ederim diyeceksin
    ben çok dilekçe yazdım da :D

kurulda ise o dersi veren tüm hocalar toplasıp okuyor sanırım böyleydi. ,dediğim gibi arkadaşım o kadar itiraz etti 100 e çevrildi notu tıldız teknik makine müh.de kendisi

• quote:

quote:

quote:

tabi öncesinde hocaya söyliyeceksin ,tekrar okunmasını istiyorum diye mırın kırın ederse dilekçe yazacaksın,
    ...okuduğun fakültenin dekanlığına.... diye başlayacaksın, kendini tanıtıp, sınavdan bahsedip sınavımın tekrar okunmasını istiyorum arz ederim diye bitireceksin
    evrak kayıta vericeksin.

bu dilekçeden sonra tekrar okunmak zorunda eğer okunup ta değişmezse,
    sende çok eminsen tekrar dilekçe yazıyorsun kurulun okumasını istiorum arz ederim diyeceksin
    ben çok dilekçe yazdım da :D

kurulda ise o dersi veren tüm hocalar toplasıp okuyor sanırım böyleydi. ,dediğim gibi arkadaşım o kadar itiraz etti 100 e çevrildi notu tıldız teknik makine müh.de kendisi

Sonra ne olacak diyeyim mi ? Sittin sene okulu geçemeyeceksin.

• bir an okuyunca senide yıldız teknikte sandım aynı durumdayız.
    sınıf içindeki durumun felan demiş biride hiç amfide ders işlememiş arkadaş. 7 tane dersim var, 2 hoca adımı biliyor. biri 30 kişilik işlenen ders(sadece bu böyle), diğeri en sevdiğim ders ekstra projeler yaptığım için.(matlab-programlama dersi).

ben düşük geldikçe itiraz dilekçesi veriyorum. parayla değilya
  • valla orasını ben bilemem,
    her hoca aynısını yapmaz ama takarsa yapar olmayacak iş değil ,
    bu arada ben uludağ makine müh
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tam_Türk

quote:

Orijinalden alıntı: Faunus

İTÜ bilgisayar bölümünde olur mu bu durum acaba?
    Seneye hedefim bu bölüm

Bak şöyle söyleyeyim.Daha hazırlıktayım Maçka kampüsünde.Sınavlarda virgül kullanmadığım için yada bazı noktalama işaretlerini 0.75 puanımı yedikleri oldu.Başka sınavın reading bölümünde(14 puanlık) kendi kelimelerini kullanıp boşlukları doldurun demişlerdi.Testte yazanları aralara serpiştirmeyin dediler yaptık 4 puan aldım.Tersini yapanlar 12 puan aldırlar.Ve hocada kendini savunuyor hala.Bir halt sanıyorlar kendilerini.

Ek olarak, Colombia Uni Dekanların biri Türk(İtü-Maden müh) adamla e-mailleşmeleriz var bu kadar yakınlığı bana dayım göstermiyor.

Cift anadal falan hayalim vardi ama hayal galiba

• Güncel.
  • ben inşaat müh. okuyorum olay hocalarda bitiyor hocaların soru mantığını anladinmi olay tamamdir. benim bu yıl ilk senem tabiri caizse yata yata geçtim :) final haftası ertesi gunun sınavına 1-2 saat geçen yıl cikan soruları çözdüm, ort. 2.60 büt yok kafa rahat.
    ama kız arkadaşım farklı bi müh. okuyor hocalarida farkli ve teknik resimden 55 kişilik sınıfta sadece 1kisi geçti mesela :) yani bi dengesizlik var ama anlamak cok zor. her gün nalet ediyorum egitim sisteminede. eğer odtü ıtü harici anadolu uni. okuyosaniz hayatinaza kusmeniz gayet olası ülkemizin gercegi bu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilgooz

quote:

Orijinalden alıntı: Arch Enemy`

Hocalar kafasına göre not veriyor, ciddiyim eline alıyor kağıtları okumadan bir not veriyor kafasından. Bunu söyleyen bir hoca da oldu bize. Böyle eğitimin...

Oturup yüzlerce kağıdı mı okusunlar birde işsiz gibi... Menteş menşteş menteş...

dunyanın parasını almayı biliyo ama ?
  • özel ünide mühendislik okumayın ben okuyorum pismanım
  • Geçen sene 3.00 üstü kasarım belki demiştim ama 2.50 küsür ile zor geçtim sınıfı.
  • bence hata sende.

önce gereksiz ukalalığı bırakacaksın.senin hocadan çok bilme ihtimalin yok.bu mantıkla çok çekersin sen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KaranlıkLord

quote:

quote:

Universiten sogudum daha girmeden. Bu sene hukuk kazanirsam sanirim bunun 10 kati yapilir. Ne de olsa sorularin cevabi yok.

Yanlış anlama ama hukuk en kolay bölüm . Arkadaşlarım hukukta okuyan hiç okula gitmiyorlar anca yatarlar. Ki tüm hukuk okuyanlar öyle hatta sırf muhabbet olsun diye geldiği zamanlarda oluyor.

Oldu görürsem söylerim. Hukuk en kolay bölümmüş de arkadaşları varmış. Sinirim tepeme zıpladı lan canım çıkıyor neymiş kolay olan bir duyalım hele? Kimse okula gitmiyor ha, arkadaşların seni yemişler. Sınıfımda devamsızlık yapan sayısı sınıfın çeyreğini geçmiyor. O gelmeyenlerin de canı çıkıyor finallerde merak etme. Vay be, süper zeka çok demek ki memlekette. Hukuk en kolay bölümmüş, ya ben hukuk okumuyorum ya da sen bambaşka bir hukuktan bahsediyorsun bilemedim.

Neyse kusura bakma tepem attı bir an. Senin olaya gelirsek katlanmak zorundasın. Adaletsizlik, haksızlık her yerde. Ama biraz da kendine bakacaksın. Yani iyi not alan nasıl alıyor? Demek ki tekniğini bilmiyorsun. Öğren tekniğini oku geç. Ya da geçecek kadar not al gerisini boşver. Okulu bitir önemli olan o. Canını sıkma, valla değmez not için üzülmeye. Not bu ya nihayetinde ne olacak ki? Okul bittikten sonra hangi notunu hatırlayacaksın ki? Sen kendini geliştirmeye bak, not falan hikaye. Rahat ol yani, sıkma canını, takma kafaya notu falan.

İyide niye kızıyorsun ? 9 Eylülde okuyan 7 8 tane hukukçu arkadaşım var son sınıfta 3 4 kere gitmiş okula .İlk sınıflarda yine gitmiyorlar

İyi not iyi ortalama hocam ortalamam önemli .

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Oldu görürsem söylerim. Hukuk en kolay bölümmüş de arkadaşları varmış. Sinirim tepeme zıpladı lan canım çıkıyor neymiş kolay olan bir duyalım hele? Kimse okula gitmiyor ha, arkadaşların seni yemişler. Sınıfımda devamsızlık yapan sayısı sınıfın çeyreğini geçmiyor. O gelmeyenlerin de canı çıkıyor finallerde merak etme. Vay be, süper zeka çok demek ki memlekette. Hukuk en kolay bölümmüş, ya ben hukuk okumuyorum ya da sen bambaşka bir hukuktan bahsediyorsun bilemedim.

Neyse kusura bakma tepem attı bir an. Senin olaya gelirsek katlanmak zorundasın. Adaletsizlik, haksızlık her yerde. Ama biraz da kendine bakacaksın. Yani iyi not alan nasıl alıyor? Demek ki tekniğini bilmiyorsun. Öğren tekniğini oku geç. Ya da geçecek kadar not al gerisini boşver. Okulu bitir önemli olan o. Canını sıkma, valla değmez not için üzülmeye. Not bu ya nihayetinde ne olacak ki? Okul bittikten sonra hangi notunu hatırlayacaksın ki? Sen kendini geliştirmeye bak, not falan hikaye. Rahat ol yani, sıkma canını, takma kafaya notu falan.

İyide niye kızıyorsun ? 9 Eylülde okuyan 7 8 tane hukukçu arkadaşım var son sınıfta 3 4 kere gitmiş okula .İlk sınıflarda yine gitmiyorlar

İyi not iyi ortalama hocam ortalamam önemli .

Tamam da bu kadar canını sıkmana değmez. Akademik kariyer mi düşünüyorsun?

Akademik olabilir. Cv için en başta.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.