Şimdi Ara

Su tüketimi ve tavuk tartma hakkinda.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
10
Cevap
0
Favori
9.252
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Oncelikle 85kg, fitness ile ugrasan ve supplement kullanan biri ne kadar su tuketmeli? Ben 4 litre civari tuketiyorum...fazla su tüketmenin zayiflattigini okudum dün, ne derece dogru bu? Bilimsel bir aciklamasi var mi?

İkinci olarak ise, baby pilic tava aliyorum tavuk olarak. 300gram cig agirligi, tavuk pisince 200grama düsüyor. Bunu fatsecret programina girerken 200 mu 300 mi girmemiz gerekiyor? Mantik olarak 200gram haslanmis tavuk yedigimizde 90gram protein almis oluyorum, nerdeyse yarisi protein oluyor bu saçma geldi?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• sen çok fazla supplement kullanıyorsun bu sebeple 4 litre ve üstüne çık.normal de 2,5 3 litre içmen gerekiyor oradan hesap et.
    aklına geldikçe iç derim benim sürekli şişem yanımda :)

tavuğunda pişmemiş ağırlığını gir.pişince suyu atıyor sonuçta.1 kg alıyorum bende 650 750 arası düşüyor pişince.bunu 4 öğüne bölüyorum.
    Tabi aldığın ürün işlem görmemiş ise.

Birde 300 gr tavuk az.geçen ikiyüz gramın üstünde protein aldığını okumuştum. bunu supplementle sağlıyorsan biraz daha yemeğe yönel.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JazHoyt -- 9 Aralık 2016; 17:5:20 >
  • JazHoyt J kullanıcısına yanıt
    Su tüketimi ve tavuk tartma hakkinda.

Hocam 300gram tavukda 93 gram protein var.?
    Kilom 85
    180gram hayvansal almaya calisiyorum fatsecret gun sonunda 220 falan gosteriyor

Su tuketimime dikkat ediyorum zaten fakat, fazla su icmenin kilo vermeye etkisi oluyormus ben bulk donemindeyim kilo kaybi benim icin kayıptır.

• Su tuketimi gunde 3,5/4 litre iyi bir rakamdir. Arti her 1 saat antreman icin 1 litre daha eklemek gerekiyor. Cisin cok hafif sari olmasi gerekiyor, koyulasiyorsa, su tuketimi yeterli degil.

Fazlasi ise mineral kaybina neden olur ve faydadan daha cok zarar verir. Bu degerlerin cok ustune cikmamak gerekiyor. Su zehirlenmesi denen olay var, yorgunluga neden olur. Tuz orani etkileniyor ve sinir gecirgenligi dusuyormus. 5lt tek seferde icilince insan ölüyör bu arada.

Su tuketimi tek basina kilo verdirmez, kilo vermeye calisanlar daha fazla su tuketerek kilo vermeyi hizlandirabilirler, yani bu durum daha cok kalorisi eksikte olanlar icin gecerlidir. Bulk donemindeysen hic takma.

Tavuga gelecek olursak:
    1. Pismis olarak girilecek
    2. Pismis et/tavuk/balik ta en fazla 100gr'da 30gr protein olur. Cogunlukla yagli et ve balikta 25gr civarinda.
    Yani 90gr protein toplamak icin daha fazlasini yemek gerekiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 300 gr da 93 gr diyorsan senin program pişmiş halini görüyor o zaman.pişince tart o gramajı gir.

pişmiş olarak 100 gram tartarsan 30 gr civarı protein var(ızgara yaparsan)
    pişmemiş 100 gr da ise 20 gr protein var.

Bu yüzden 300 az diyorum.

pişmiş hali 300 diyorsan onun çiğ hali 500 gr civarı olması lazım.

hesaplamaları tekrar gözden geçir :) su da iç aldırma söyleyenler bulk yapmış mı hiç...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JazHoyt -- 9 Aralık 2016; 17:0:26 >
  • JazHoyt J kullanıcısına yanıt
    Pismis hali 300 gram, pismemis hali 400 gram ediyor hocam. Yani iki gunde bir 25 lira verecegiz tavuga anlasilan :)

• Alx kullanıcısına yanıt
    Sagolun hocam..

• Ben protein kaynakları pişmeden tartıldığını biliyorum arkadaşlar araştırmalarım sonucu

Karbonhidrat ise pişmemiş ağırlığı

Misal makarnayı kuru tart
    Pilavı ise pişmiş değer de verebilir fat secret

Ortalama 150-180gr protein alıyorum ben

Pişmemiş tavuğa derisi yenmeden göğüse 30 31 gr Protein var ben çiğ 250 gr yiyorum harici 75-100gr yulaf 10 kaşık gün içi yoğurt 100gr lor ve 7şer gram civarı badem fındık antep fıstığı alıyorum karboyu ise pilav bulgur makarna gibi yiyorum

• Kreatin alıyorsan su çok önemli ve benim en büyük sorunum. Çok kola, kahve içtiğim için Su tüketimine önem vermiyorum ama kesinlikle Suplement alan birisi için Su çok önemli böbrekler için.

Tavuk da imkan varsa Günde 600 Gram yenebilir. Ben aylarca hergün 600 Gram yedim herhangi bir sorun yaşamadım.

Kırmızı Et, Yumurta Kolesterol sorunu yaratıyor. Kırmızı et ve yumurta tüketimini azaltıp, Yulaf ve Tavuğa önem veriyorum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.