Şimdi Ara

SU SOĞUTMAm + KASA vs Modifiyem (Resimli) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
0
Favori
2.272
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • cok sık olmus eline saglık Hayırlı olsun
  • Valla yapıyonuz şööle güzel güzel şeyler soora milleti heveslendiriyorsunuz
  • teşekkür ederim herkese darısı sizlerin başına inşallah...
  • soğutma durumu nasıl ?
    şıkta işlevselmi yani :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: King_Arthur

Evet arkadaşlar biosu da yazdırdık sistem açıldı söz verdiim gibi detaylı fotoları koyuyorum. inşallah böyle şeyler yapacak olanlara fikir verir yol gösterebilirim... bu mesaja sistemin bitmiş halinin fotolarını koyuyorum. alttaki mesajda yapım aşaması fotoları olacak daha çok. Burda gördüğünüz Aopen H600 kasa aslında penceresizdi. ben bunu imes sanayide bi tanıdığa lazerle kestirdim orjinal aopen penceresinden daha büyük boyutlar belirledim tabi. içerde 2 adet thermaltake neon var mavi. plexy glass ı cuh65 temin etti (kendisi tabelacıdır da..) pencerenin slikonlanması ve Zalman OP1 fana göre kesilip deliklerinin açılması falan da onun atölyesinde makina tarafından yapıldı tabi. bu arada bu cam kasanın dış yüzeyi ile sıfırdır. içeride fln değildir. yani orjinal aoplenlerdeki gibi. ayrıca kasayı mat siyaha boyadım sprey boyayla ama memnun kalmadım onu da su soğutma gibi macunlu mat siyaha boyatıcam tabela boyacısı abimize. görmüş olduğunuz monitör tamamen beyazdı ve kirliydi onu da bi güzel kasasını söküp 1 gece uğraşarak spreyle kusursuz boyadım mat siyaha komple arkasını önünü her noktasını... kasanın önündeki ledler tarafımdan değiştirilmiş orjinalde yeşil ve sarı olan ledler mavi ve kırmızı yapılmıştır. NEC DVD-RW + LD DVD/CD-RW COMBO + Floppy de boyandı tabiiki aynı boya ile

su soğutmanın ön panelinin çok düz olduğunun farkındayım oraya sticker yapıcaz butonların altına neye yaradıkları fln yazılcak tabi.
    soldaki buton pompayı açar/kapar. sağdaki buton 3lü dür. ortadayken fanlar hiç dönmez. aşağıdayken 12V ile dönerler yukarıdayken 5V ile dönerler. elektrik tesistatı tamamen bana ait. yukarıdaki 8cm lik vantec stealth + üst kapaktaki delikler sisteme temiz hava sokuyor. 12cm lik 2 adet fan da radyatörün içinden geçirerek havayı dışarı çekiyorlar...

güç girişlerini aşağıda fotolarda göreceğiniz gibi soketli yaptım. 1 adet standart bilgisayar power kablosu takılıyor su soğutmaya. bir de dişi PSU elektrik soketi var. ona da PSU dan yetiştirdiğim bi kablo kasadan dışarı çıkıp bağlanıyor ve su soğutmaya +5v +12v -5v -12v güçlerini ulaştırıyor.

yalıtım için beyaz slikon kullandım, çok zor oldu. su çok enteresan bişeymiş hakkattan her yerden sızma eğilimi var ama suyu yendim

sorularınızı memnuniyetle cevaplarım. çekinmeyin arkadaşlar..
    saygılar

vay be..
    ledleri değiştirmiş
    ekranı boyamış
    cdromları boyamış..

hepsini ben yaptım beaa...
    tüm sistemin fikir babası benim!!! dderemişim
    gurur duydum valla kendimle
    :)

---------

arkadaşlar..
    şimdi bu plexi işleri falan basit işler..
    yakında güzel bi sistem oturtacağım ve çok güzel sistem kuracağım kendime..
    daha sonra hem kendime küçük bi gelir kaynağı olsun diye
    hem de sizlerin işlerini piyasada yaptırdığınızın çok çok altına halletmeniz için elimden geleni yapacağım..

bu ara istediğiniz hertürlü konuyu danışabilirsiniz bu konularda...
    benim de ahım şahım bi bilgim yok su soğutma konusunda ama yıllardır bu plexi aliminyum işinin içindeyiz..
    aliminyumdan olan depolar falan için çok söz veremem ama plexiden istediğiniz tasarımı yapabiliriz sanırsam

aklınıza takılan herhangi bi konuda pm atabilirsiniz bilgimin yetiştiği kadar yardımcı olmaya, en azından yönlendirmeye çalışırım..

saygılar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CUH65 -- 5 Ekim 2004, 3:41:26 >

• eveettt simdi gelelim gunun sorusuna King_Arthur sponsor kim????
  • quote:

Orjinalden alıntı: FATALcan

ok ilgin için saol en azından pompayı nasıl monte ediceğimi kafamda canlandırdım.Bi yerden akrilik yada plexy bulup bi kasa yapıcam sadece pompa için...Ea nin kulladığı kutu da olsa olur ama kimbilir kaç para isteyecek ona acaba nerden buldu o kutuyu...

Pompanın içinde olduğu kutudan bahsediyorsan fiyatı 30$ (boş olarak) Kutu ithal.
    Setin içinde olduğu aluminyum dış kutu fiyatı 50Milyon Tl.(statik boya dahil,boş olarak) Kutuyu özel yaptırıyorum 1.5mm aluminyum ve birleşim yerleri Tig kaynağı.
  • abi çok manyak olmuş yafs.Ahhhhhhhhhh ah
  • cuh65 kardeşim sen de yawaştan gel yani boyayı buldun, iki saat de yardım ettin diye gaza geldin hee

günün sorusunun cevabı: tabiiki sponsor PANO GRAFIK TABELACILIK yani cuh65

hadi yaw.. ergin abi ben ii hallettim bu kutu mutu işlerini o zaman, fiyatları tuzluymuş yani...
  • hayırlı olsun güzel olmuş çalışman
  • Ergin kardeşim ilgin için saol düşüneceğim bişey uyduramazsam..
  • sağol burak555
  • güzel olmuş 10 numara tebrikler kardeş satın alıpta takacağına el emeği ile kendin yapmanı tebrik ediyorum
    saygılar
  • goke eskı topıclerı canlandırmada senın ustune yok hep 17 gun once son mesaj yuh yaw
  • çok gereksiz bence devrede fanvarsa niye uğraşıyorsunuz alırsınız termalın fanını rahat edersiniz
  • fanları kapatabiliyosun. 1 derece fln farkediyo sıcaklıklar kısa vadede. orda görünen zalman OP1 fanı da 5V ile çalıştırıyorum yada devre dışı bırakıyorum kafama göre. zaten devre dışı bırakmasam bile 5V da fanlar ne sesi çıkarıcak ki..
  • quote:

Orjinalden alıntı: ers1n

goke eskı topıclerı canlandırmada senın ustune yok hep 17 gun once son mesaj yuh yaw

bab gözümden kaçmış nabayım bi mod topiği ve benim yazım yok imkansız gibi ama yetişmişim gine
  • ben ersinin abisiyim gaz sogutma ile ilgili tum haklar bana aittir yapmak 2 haftamı aldı eksi derecelere gecebilmek icin cok ciddi bir izolasyon gerekir sırf izolasyon isi 1 gun suruyor. ben benimkini satmayı düsünüyorum tum blok ve aparatlarla birlikte. ayrıntıları ve fiyatları daha sonra bildiricem ilgilen arkadaslara duyurulur.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.