Şimdi Ara

Su sogutma projesi (CM COSMOS 1000). RESIMLI MONTAJ ASAMASI EKLENDI. (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
151
Cevap
1
Favori
21.171
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hayirli olsun..

Fakat ben bu kadar parcadan sonra gorsel olarak da cok guzel bir sistem bekliyordum.
    Acikcasi o konuda biraz hayal kirikligina ugradim...

Keske biraz daha gorsellige onem verseydin...

Mesela 2 tane 360 lik yerine.
    Kasanin onune 1 tane 360 lik.
    Altina 1 tane 240 lik
    Arkaya da 1 tane 120 lik takip radyatorulerin tamamini kasa icine alabilirdin.

Pompalari CD rom slotlarinin arkasina gizlerdin. (su depolari da orada olucak)
    Hortumlari daha kalin secip UV duyarli bir sivi kullanabilirdin. Ve bunun gibi seyler...

Fakat benim icin gorsellik cok onemli degil diyorsan. Hayirli olsun. Performansi superdir zaten
  • Ahhh ah .Ben o kasayı almaya çalışıyorum adam parçalamış bile. .

Helal sana kardeş . İsteklerini sonuna kadar kovalamışsın .Çok ta güzel olmuş.Herzaman söylerim : soğutma ya da sessizlik için en iyisini alacaksın yoksa hem tatmin olmaz hemde daha çok para harcarsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CATBALCA -- 13 Nisan 2008; 20:53:48 >
  • Hocam ellerine sağlık vallahi , ağzımın suyu aktı.

Ama @ToffieBoi 'ye katılmadan edemeyeceğim , biraz daha görselliğe önem verseydin çok güzel olabilirmiş.
  • ben olsam cosmos a verecegim parayla, yeni bi kasa yapardım, eski kasadan gerekli bölümleri alır yeni kasaya monte ederdim, uzun zahmetli ve sanayi de bi tanıdıgının olması lazım tabıkı ... ama yinede sistem super ötesi gercekten, güle güle kullan arkadasım ...
  • Soğutma ekipmanları gerçekten çok kaliteli görünüyo, bunun yanında psuyu yakmış olman kötü bişey! Tabi her şey bir yana bunca yaptığın emek ve bu kadar harcamaya değdi mi? Ben olsam heralde o fiyata bi nofrost soğutucu alır, bilgisayarı içine koyardım hem daha ucuz hemde extra emek gerektirmiyor. 5 Yıl servis garantisi cabası tabi Birde kasamın içinde daha çok boşlukta olurdu bu sayede hem yerdende kazanırdın. Artısı buzdolabına içecek yiyecek bişilerde koyar bişey almak istediğinde ta mutfağa gitmek zorunda kalmazdın buda tembelliğin getirisi tabi. Espiriler bi yana başka ne diyeyim sen sisteminden memnunsan ve problem yoksa, değdiğini düşünüyosan hayırlı uğurlu olsun..

Güle güle kullan

Edit : imla hataları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GHOSTRIDER -- 13 Nisan 2008; 12:58:46 >

• gerçekten çok güzel olmuş güle güle kullan
  • ya bu sıvı soğutma sistemi ile overclock yapsak normal fanla yapmış gibi stabil olurmu bende thermaltake big water 745 var sıvı soğutma işlemcide core 2 quad q9300 2.50 defaultta çalışıo korkudan overclock yapamadım bi akıl verseniz
  • bilmiyorum dalgamı geçiyorsunuz ama genede cevap yazıcam. su soğutmanın en buyuk kullanum amacı overclock yapmaktır. işlemci daha serin olucağından daha yuksek voltajla daha yuksek hızlara daha stabil çıkabilirsiniz
  • quote:

Orjinalden alıntı: tracykan

ya bu sıvı soğutma sistemi ile overclock yapsak normal fanla yapmış gibi stabil olurmu bende thermaltake big water 745 var sıvı soğutma işlemcide core 2 quad q9300 2.50 defaultta çalışıo korkudan overclock yapamadım bi akıl verseniz
    Vur Dibine Dibine..
  • birazda görüntüye önem versen iyi olurdu kasayı değiştir mesela daha gösterişli dehşet verici bişey al.o kadar para vermişsin ama karşılığını alabilecekmisin bakalım
  • quote:

Orjinalden alıntı: erdogan1416

birazda görüntüye önem versen iyi olurdu kasayı değiştir mesela daha gösterişli dehşet verici bişey al.o kadar para vermişsin ama karşılığını alabilecekmisin bakalım

la havle vela kuvvet
  • ferffari motoru gibi maşallah
  • quote:

Orjinalden alıntı: Peperoglu

quote:

Orjinalden alıntı: erdogan1416

birazda görüntüye önem versen iyi olurdu kasayı değiştir mesela daha gösterişli dehşet verici bişey al.o kadar para vermişsin ama karşılığını alabilecekmisin bakalım

la havle vela kuvvet

Katiliyorum
  • Bu arada test sonuclari ne oldu?? aldigin degerler nedir??
  • Ne iş Yapıyosun? merakımı bagısla cok buyuk para harcamışsın.

Bence su yu salla snn butcen fazla azot tankı al (sıvı nıtrojen) sogut gıtsın
  • quote:

Orjinalden alıntı: zuhanda

o paraya kasayı yan odaya atarım hemen dibine de bir klima alırım klimanın bütün havasını kasaya veririm hem ses gider hem kasa buz gibi olur hem de klima takmış olurum hem de 900 ytl cebimde kalır hem de bu kadar uğraşmamış olurum

bu konuyu daha once gormemistim
    harcanan para ve emek bana sadece oha dedirtti :D

su kilma olayi cok daha mantikli geldi bana
  • hayırlı olsun hocam. gerçekten guzel parçalar. allah kesene bereket versin
  • herkese yorumlari icin tesekkurler.

uzun zamandir is ve diger bazi problemlerden oturu uzak kaldim donanimdan. o yuzden pek bakamadim buralara.

kasanin bu halinden su anda eser yok. bircok parcayi degistirdim. su anda intel x48 anakart ve q9650 mevcut. aluminyum parcalari cikardim. aluminyum olan su haznesini tornada bakir olarak yeniden yaptirdim. radyatorleri degistirdim. su anda su ile soguyan tek parca var oda islemci. ekran kartida ati 4870x2 ile degistirmek durumunda kaldim cunku 8800 ultra yi yaktim.

fakat anlamadigim bir sebepten oturu islemci idle da bile 60c lerde ve bu sicakligi 1.99ghz de underclock lu haliyle aliyorum. piyasada da su blogu bulamadigimdan bu sekilde kullanmaya devam ediyorum. sorunun su blogundan oldugundan bile emin degilim.

eger bilginiz var ise EK SUPREME blogu nereden bulabilirim?

herkese kolay gelsin.
  • quote:

Orjinalden alıntı: sigma3d

herkese yorumlari icin tesekkurler.

uzun zamandir is ve diger bazi problemlerden oturu uzak kaldim donanimdan. o yuzden pek bakamadim buralara.

kasanin bu halinden su anda eser yok. bircok parcayi degistirdim. su anda intel x48 anakart ve q9650 mevcut. aluminyum parcalari cikardim. aluminyum olan su haznesini tornada bakir olarak yeniden yaptirdim. radyatorleri degistirdim. su anda su ile soguyan tek parca var oda islemci. ekran kartida ati 4870x2 ile degistirmek durumunda kaldim cunku 8800 ultra yi yaktim.

fakat anlamadigim bir sebepten oturu islemci idle da bile 60c lerde ve bu sicakligi 1.99ghz de underclock lu haliyle aliyorum. piyasada da su blogu bulamadigimdan bu sekilde kullanmaya devam ediyorum. sorunun su blogundan oldugundan bile emin degilim.

eger bilginiz var ise EK SUPREME blogu nereden bulabilirim?

herkese kolay gelsin.

EK shoptan direkt ısmarlıyabilirsiniz Türkiyeye gönderiyorlar + fatura konusunuda biliyorlar.EK ile ilgili malzemelerimi hep buradan alıyorum memnunum :http://www.ekwaterblocks.com/

• Ben bu konuyu daha yeni görüyorum
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.