Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Şu Sıralar Ne Yapmalı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
16
Cevap
0
Favori
152
Tıklama
Tüm Forumlar >> Eğitim ve Sınavlar >> TYT / AYT >> Şu Sıralar Ne Yapmalı ?
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    Ben direk türevden başlamıştım, en son normal denklemlerini bitirdim. Ama sanırım hata yapıyorum,bu zamanda ygs mi çalışmalıyım ? Mezun olduğum için temelim var.

|
    |

|
    |
    kolombiya kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

YGS Ve Türevi aynı anda götürmek mantıklı mı ?
    YGS'yi iyi geçirirsem (mat ve fenden 20 üstü yaparsam) zaten LYS çok yük bırakmam. Hedefim 300 puanlık üniler.
    |
    |
    uniquerose kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    |

Baştan kaybediyorsun.Yanlış anlamada matta 20 üstü yapsam lysde bırakmam falan yazmışsın ama öyle olmuyor kardeşim ygsde 20 yapabilen lysde çok yüksek netler yapamaz.Bırak türevi-integrali falan adam gibi ygs çalış.Bu arada 2.senemdi benim.Yani 300 puan hedefi olan birinin bu dönemde türev falan çalışması saçma ki çalışsan bile son bölümleri önemli kısımları anlayamazsın.

Edit:Aklına takılanları sor bu konu altından görsün millet.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi intexo -- 4 Temmuz 2016; 18:27:43 >
    |
    |
    cakiyyyy kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Anlayamayacağım nedir ? Youtube'da gerçekten kaliteli videolar var ve şu ana kadar hiçbir zorluk yaşamadım. Artan azalan kaldı sanırım sadece ve daha sonra ne geliyor ise.
    Baştan yaptığım yanlış, ygs bitmez ki ? Ne kadar çalışırsan çalış o an gelecek soruya bağlı herşey.LYS öyle değil ama, ben hiç çalışmadım bu sene LYS'ye ve ygs tekrar etmediğim içinde 10 net bişey çıkardım.
    Geometriye daha yeni başladım zaten oradan 5-10 net arası kurtarır beni. Hayatımda ilk kez geometri çalıştım Fizik fena gitmiyor.
    Bu arada ben bu sene Tm de gireceğim için şu devletin dersanesi varya bizim burda ismi mabem, orada tm bölümünü seçtim. Ama önceliğim tabiki mühendislik olacak,tm ise ikinci bir plan. Evde edebiyat çalışmam zaten, en azından dersanede biraz dinlerim aklımda kalır diyorum, fizik evde halledilebilir.
    |
    |
    intexo kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
    1360 Mesaj

Edebiyat soru çözmeden olmaz. Tek koltukta iki karpuz taşınmaz. Birini seç ona yoğunlaş. Hatta istediğin bölümlerin puan katsyılarına bak. Ona göre ders çalış.

|
    |

Bak şimdi kardeşim öncelikle yanlış anlama söyleyeceklerim doğruyu görmen açısından önemli,dikkate alırsan senin faydana olur.

Ygsde o ana bağlı olan şans falan denilen ne olur söyliyim.35-36 yaparsan 40 çıkmaz senin kadar çalışan arkadaşın 40 yapar.Ama çalışmadan 20 tane anca yaparsın dediğin gibi.Benim demek istediğim şu ygs kısmında yüksek net çıkaramadan lys matematikte öyle düşündüğün gibi olmuyor.

Öncelik tm 2.plan sayısal falan modunda devam edersen ikisinden de iyi bir yerlere giremezsin.Görüldüğü üzere temelin yok.Otur adam gibi tmden hazırlan.Ygs boş lys falan diyenleri dinleme.Ygsye de çok çalış,lysde bunu söylememin sebebi matematik temelinin olmaması.Lys konularını en baştan al türev-integrale en son çalış diğerlerini özümsedikten sonra.

Dediğim gibi normalde 35 yapan adam sınava girip 20 yapmaz bunun şansla alakası yok.Şans denilen veya sınav anındaki form denilen kısım 5 sorudur en fazla.Normal psikolojiyle girdiğinde olay budur.Malesef 10 net çıkarmışken gidipte türev çalışman saçmalık.Diğerlerinden hızlanmadan,pratiklik kazanmadan türev-integrali göremeyebilirsin hatta.

Bunları yazdım dikkate almanı öneririm pişman olmaman için.Boş sallamıyorum ayrıca matematikte bir tmci için iyi sayılacak netler çıkardım ygs-lysde.Aklına takılan bir şeyler olursa sorabilirsin.

Edit:Temelin olduğunu sanıyorsun malesef 2016 lys matta sırf mat1leri çözsen bile 10 çıkmamalı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi intexo -- 5 Temmuz 2016; 0:46:23 >
    |
    |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.

Hocam şey bu tm seçmemin nedeni de dersaneye girmek için sınav var ve çok kişi giriyor adamlar en az 300 falan çekiyor. Sıralamaya göre alıyorlar, o yüzden giremem diye tm seçtim ben.Edebiyatı coğrafyayı öylesine görecem, dinlemem bile diyeyim. Benim için mat geo fizik önemli. Sadece fizik dışarıda kalıyor bu durumda, onuda kendi başıma halledebilir miyim ?
    |
    |

Fen dersleri için konuşamam pek ama fizik zor galiba belki videolarla,çözümlü kitaplarla halledebilirsin.
    |
    |

Şuanda fizik geometri başladım çalışmaya, denge-kuvvet-vektör-üçgende açılar bitirdim iki günde. Biraz soru çözüp diğer konulara geçicem.
    Senin çalışma stilin nasıldı ?
    |
    |

Ben eşit ağırlıktım.Matematikte yazın mat1 bakmıştım biraz.Sonra genel olarak çok çalışmadım mat1 deneme çözüyordum.Mat2 temelim vardı ama.Limit-türev-integrale ygsden sonra çalıştım birer fasikül bitirdim.Diğer konulara hakim sayılırdım zaten üstüne bir şeyler çözdüm biraz diğer konuları hatırlamak için.Lys geometrim iyi değildi çok.
    |
    |
    Bi kere en basta bana.300.yetiyor mantigini bi cope at kardes.sana 300.yetmesin pauni siralamahi kafandan.tamamen at ygs evet sinav anina bagli ilginc sorular olabilir ama ben cok calistim.oyle ilginc sordularki 20.yaptim yada ben hic calismadim sorduklarinida yapabildim.30.yaptim diyen biri olmaz kardes.calisirsan kotu gecerse 30.yaparsin iyi gecerse 34 ama 15.net farketmez oyuzden once ygs yuklen matta temeli bi at once uslusuydu koklusuydu problemiydi el alissin beyin alissin mata 2015de 13 ygs mati yaptim bu sene calistim 29 yaptim mesela paragraf coz mutlaka paragraf herseydir nasil olsa yapilir deme yapilir elbet hizli.yapmak onemli yorulmamak onemli bende ilk senem bos gittim.geldim dersane ortami iyiydi. Bi sik yapamadik 0 dim butun derslerde.gecen senenin basinda basladim eylul gibi paragraf cog tarih mat.geo hic calismadim ben ama mata yuklendim ocaga kadar hellet hepsini sonra turev.integral.felann.hallolur

Hocam benim şehrimde belediyenin kursu var. Ama alım sınav ile yapılıyor bende işi sağlama almak için tm seçtim. Zaten sanırım ygs ye kadar hepsini görecez. Sadece LYS zamanı fizik görmem ama onu hallederim heralde, sadece sormak istediğim çok sıkıntı olmaz değil mi yaptığım bu tercih ? LYS zamanı edebiyata öylesine girerim.
    Başladım mat Geo fizik kasmaya, haftada atıyorum 3 dersten 3 konu +soru çözümü.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Blackmans06 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
1
Reklamlar
SEO
Bey Azura
üniversite
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,281
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.