Şimdi Ara

Şu sıralar en çok dert ettiğiniz şey nedir? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
96
Cevap
0
Favori
1.880
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yabancı dil var mı hocam?
  • Babans kullanıcısına yanıt
    Hocam aslında mailleri cümleleri kendiniz kurmayı deneyerek yazsanız (öğrenene kadar kelimelere Google Translate'den bakarak), sonra Google Translate ile çevrilmiş versiyonuyla karşılaştırıp yaptığınız hataları görseniz çok çabuk kapabilirsiniz cümle yapısının nasıl olması gerektiğini. Özellikle belli bir iş yapıyor olduğunuz için muhtemelen kullanılan kelimeler hemen hemen hep aynıdır. İnsan hata yapmadan bir şey öğrenemez, bir dahaki sefere önce Türkçe yazıp, sonra İngilizce cümleleri OLDUĞU KADAR (hata yapsanız da sorun yok, başlarda sallayın gerekirse, aklınıza ne gelirse) sadece kelimelere sözlükten bakarak kendiniz kurmayı deneyip sonra google translate ile tek tek hataları düzeltmeyi denemeye ne dersiniz? Ben ilk dil öğrenirken böyle de yapıyordum ve bayağı hızlı yol katettim başlangıçta. Zamanla grameri cümlenin gelişinden anlamaya başlıyorsunuz. Sonra da oturup düzgün gramer çalışırken su gibi akıyor hemen aklınızda kalıyor önceden gördüğünüz için.

• hamza5806 kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam. Ama sen de insansın ve senin de ihtiyaçların var bunu unutma. Fedakarlık edip ailene yardımcı olmaya çalışırken biraz da kendine iyi gelecek bir şeyler yapsan çok mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lyrae Vega

Anladım hocam. Ama sen de insansın ve senin de ihtiyaçların var bunu unutma. Fedakarlık edip ailene yardımcı olmaya çalışırken biraz da kendine iyi gelecek bir şeyler yapsan çok mu?
    Çok galiba

Nankörlük goruyorum bir de

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • hamza5806 kullanıcısına yanıt
    'Kendine de vakit ayırmak' demek 'Onları komple kenara atıp sadece kendini düşünmek' demek değil ki?
    Acaba farkında olmadan böyle düşünüyor olabilir misin? Bazen bana oluyor, cümleyi farkında olmadan çok aşırı uçlarda anlıyorum.

Mesela hayatının bir gününün 24 saatin en azından sadece 1 saatini bile hak etmiyor musun sence? Şöyle sana iyi hissettirecek bir şey yapacağın tek 1 saati?
  • ohoooooooooooooo : )
  • Sürekli aklıma birşeyler takıyorum anksiyete yaşıyorum. Aklım hep hastalıklarda ve vücudumda

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

'Kendine de vakit ayırmak' demek 'Onları komple kenara atıp sadece kendini düşünmek' demek değil ki?
    Acaba farkında olmadan böyle düşünüyor olabilir misin? Bazen bana oluyor, cümleyi farkında olmadan çok aşırı uçlarda anlıyorum.

Mesela hayatının bir gününün 24 saatin en azından sadece 1 saatini bile hak etmiyor musun sence? Şöyle sana iyi hissettirecek bir şey yapacağın tek 1 saati?
    Hocam vAllaha bilmiyorum ya

Hayat her seyi cok görüyor bana

İki dakika PlayStation oynayayim dedim internet o kadar berbat ki oynanmiyo

E daha ps oynayamiyoruz ne bekleyelim ki hayattan :(

• Lyrae Vega kullanıcısına yanıt
    A2 seviyesinde ingilizcem var. Kursa gittim ama çoğu şeyi unuttum, basit cümleleri anlıyorum o kadar hocam. Telefonda duolingo uygulamasında çalışıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu sabah nabzım 50 nin altina düştü onu dusunuyom suan

• https://forum.donanimhaber.com/universite-hazirlik-sinifi-unili-arkadaslar-gelsin--143890546

Aha bu.Ne eksik ne fazla tek ve en büyük derdim

• galapagoskaplumbağası kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun hocam, bildiğiniz bir sebebi var mı?
  • 12 Angry Men kullanıcısına yanıt
    Hocam, bahsettiğiniz ülkelerde dilediğiniz o güzel şartlarda yaşayabilmek ve bu insanlara kendinizi tanıtıp anlatabilmek için öncelikle onlarla aynı dili konuşabiliyor olmanız lazım. Eğer sizi anlayamazlarsa, her ne yolla giderseniz gidin, insanlık hali, bilmediği şeye güvenemiyor yanaşmıyor insanlar.
    Her şeyden önce bahsettiğiniz yerlerde yaşayabilmenin tek yolu green card ya da o ülkelerde okumak değil. İltica etmek de değil. Değerlerinizin ortak olduğunu düşündüğünüz o toplumlara kendinizi tanıtabilme, sizin de aynı şeylere değer verdiğinizi anlatabilme kabiliyeti. Ondan sonra ya oradan arkadaşlar bularak bağlantılar kurmaya başlayabilirsiniz, ya da iş de bakabilirsiniz. Ama o insanların sizinle yaşamayı, sizi aralarına kabul etmelerinin tek yolu onlarla iletişim kurabiliyor olmanız.
    Ben Türkiye'de okudum, ilk işimi yurtdışında buldum. Çok zor oldu, aylarca uğraştım ama o kadar çok konuşup hayatımla ve kariyerimle neler yapmak istediğimden bahsettim ki, bu insanlar da 'motivasyonu bu kadar yüksek bir insanın bize de yardımı dokunur' diye düşündüler herhalde. Boş konuşmadım tabi, hayatımın bu noktadan önceki kısmında da köpek gibi çalıştım branşımda başarılı ve bilgili olabilmek için. Onlar için gerçekten bir şey yapabileceğimi ispatlayabilecek kadar.

Önemsediğiniz tüm o değerleri paylaşan insanlarla bir arada yaşamak mı istiyorsunuz?
    1- Onlarla iletişim kurabilmelisiniz
    2- Onlara sizi aralarına almak için bir sebep vermelisiniz.

İşte bunlar gerçekten de şu an kullandığınız telefonla/bilgisayarla yapabileceğiniz, ne çok zengin olmanızı, ne de şanslı olmanızı gerektiren şeyler.
    Eğer samimi olarak hayatta gerçekten en çok istediğiniz şey bu ise, gerçekten, ne şanstan ne paradan medet ummadan yapabilirsiniz.

• Lyrae Vega kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam.

• kafam o kadar karışık ki...nasıl bu noktaya gelindi bilmiyorum
  • Son iki final ödevim+temmuzda yapılacak staj projesi(uzaktan eğitim) ve sonrasında kış dönemi askerlik hazırlıkları...
    bunlarin arasında fırsat bulabilirsem (staj ödevimin durumuna bağlı) Temmuz-Ekim arası otelde çalışma planım var.

• quote:

Geçmiş olsun hocam, bildiğiniz bir sebebi var mı?
    Bilmiyorum ki

Internette arastirdim . Uzun zaman spor yapan insanlarin kalbi guclendigi icin nabizladi dusuyormus

Sporla ugrasiyorum dun 20 km yakin bisiklet surmustum ama bu sabah 6 da kendiligimden uyandim ve hicte saglikli hissetmiyordum . Kalbimi dinlemeye calisiyordum kalbimden ses gelmiyordu. Tahminen cok ciliz atiyordu.

Rahatsizligim devam ederse hastaneye gidecegim

• Tam bir düşüncenin ortasındayken diğer düşünceye geçen türden bir kafa karışıklığı mı hocam?
  • galapagoskaplumbağası kullanıcısına yanıt
    Tekrar geçmiş olsun hocam. Herhalde kendinizi çok yordunuz umarım yakında toparlarsınız
  • Heisenbergin asistanı H kullanıcısına yanıt
    Üzülmek için mi çözmek için mi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.