Şimdi Ara

Şu sayfayı limitlemek veya sayfalamak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
719
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

forumlarda pek gezinmiyorum ve haliyle üslubunu tam olarak bilmiyorum, bir hatam olursa özür dilerim..

Saatlerdir uğraşıyorum, fakat birşeyi yapamadım. Admin panelde haberleri düzenleyeceğim fakat bugüne kadar yazılmış tüm haberlerin içerikleri açılıyor. Ardından tarayıcı kilitleniyor haliyle.

Son 15 haber ve içeriği görünse veya sayfalansa tüm haberlerin içerikleri, sorun düzelecek fakat php bilgim olmadığı için hazır kodlarla uğraştıysam da başarılı sonuç elde edemedim..

Kodları vereceğim, yardım edebilecek olan, düzenleyip geri verirse çok mutlu olurum. Tek çare bu kaldı sanırım. İyi forumlar..

(PhP KODU olarak ekledim fakat kodu görsele dönüştürdü, böyle yazmak zorunda kaldım ben de)

<? 

if(!empty($_POST)){

$id = $_POST["id"];

$icerik = $_POST["icerik"];

$upp = uphicerik($id,$icerik);

if($upp){?>

<div class="alert alert-info">

<button type="button" class="close" data-dismiss="alert">×</button>

<strong>İşleminiz Başarılı!</strong>

</div>

<?

}else{

echo mysql_error();

}

}

?>

<div id="accordion2" class="accordion2">

<?

$hicc = gethhall();

while($h = mysql_fetch_array($hicc)){?>

<h3><a data-test="test" rel="nofollow" style="word-wrap: break-word; text-decoration: underline;" target="_blank" onclick="return dhExternalLinkRedirect(this)" href="/ExternalLinkRedirect?module=pgdcode&messageId=86018016&url=#" data-href="#"><?=$h["baslik"]?></a></h3>

<div><form action="" method="post">

<textarea id="elm<?=$h["haber_id"]?>" name="icerik" rows="15" cols="80" style="width: 80%" class="tinymce"><?=$h["icerik"]?></textarea>

<input type="hidden" name="id" value="<?=$h["id"]?>">

<br>

<input type="submit" value="Güncelle" class="btn btn-primary">

</form>

</div>

<? } ?>

</div>

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pessimistiki -- 3 Ocak 2014; 14:29:45 >

• Şu videoya bak, gelişmiş sayfala anlatıyor ve mysqlle bağlantılı bir şekilde faydası olur bende baya işe yaradı
    www.youtube.com/watch?v=sTYBTsaTwMk

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Onu inceleyerek denedim ve videoda bahsettiği diğer videoyu da izledim.. Beceremedim :( Hazıra konmak gibi olacak ama iş için lazım, iki satır kod yazılacak fakat anlamıyorum, yazamıyorum.

Umarım biri yardım eder...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pessimistiki

Onu inceleyerek denedim ve videoda bahsettiği diğer videoyu da izledim.. Beceremedim :( Hazıra konmak gibi olacak ama iş için lazım, iki satır kod yazılacak fakat anlamıyorum, yazamıyorum.

Umarım biri yardım eder...

videodaki işlemler kafakarıştıcı geldi heralde o zaman daha basit bir sayfalamayı gösteren video:
    http://www.youtube.com/watch?v=U0vdtvKcLiQ
    zaten sayfalama mekaniği zordur uğraş gerektirir :)
  • 5-6 tane video izledim, hep aynı mantık zaten de farklı bir komut kullandığı için uyarlayamıyorum. Haberlerin içeriğini textarea ve editör içine çekiyor bende, fakat sayfa doluyor çünkü limit veya sayfalama yok, sadece bunu değiştireceğim... Bilen illa vardır da bakalım bizi ne zaman görecek :)

teşekkürler sana da bir daha izleyeyim videoyu

konu güncel
  • Pessimistiki P kullanıcısına yanıt
    çok fazla ileri düzey bir bilgim yok fakat bildiklerimi paylasıyım istedim ben sayfalama yaparken şu yolu izlerim

ilk olarak bir sayfada kaç tane veri gösterilecek onu bir değişkene atıyoruz.
    $kacar = 10 ;
    sonra sayfa sayısını bulmak için toplam haberi bulup gösterilecek habere bölerek ceil() ile yukarı yuvarlıyoruz. tabi önce haberleri saydırmamız lazım.

$toplamhaber = mysql_num_rows(mysql_query("select * from tabloadi order by tarih desc"));
    $sayfasayisi = ceil($toplamhaber/$kacar);
    şimdi geldi sıra sınırlandırma aşamasına aşamasına. Bunun için birde sayfanumarası lazım. şimdi biz diyelimki 2. sayfadayız her sayfada max 10 haber göstermek istiyorsak ikinci sayfa 11. haberden baslamalı bunun için şöyle bir değişken oluşturuyoruz ;
    $nereden = ($sayfano*$kacar)-$kacar ; (Burada sayfano bulunduğumuz sayfayı temsil ediyor bunu daha sonra get ile alacağız);
    şimdi haberlerimizi çekelim;

$habersorgu = mysql_query("select * from tabloadi order by tarih desc limit $nereden , $kacar");
    while($habercek = mysql_fetch_array($habersorgu)){

bu alanda haberlerimizi listeliyoruz

}

şimdi sıra geldi sayfalama butonlarını oluşturmaya

for($i=1;$i<=$sayfasayisi;$i++){

echo "<a href=xxxx.php?s=".$i.">".$i."</a>";

}Şimdi sayfalama kodlarını yazdığımız yere geri dönüp

en başa

if(empty($_GET["s"])){

$sayfano = 1;
    }else {

$sayfano = $_GET["s"];

}

bunları yazıyoruz .

umarım yardımcı olur . En başta dediğim gibi bende daha yeni sayılırım bu işlerde yanlışım varsa affola @Pessimistiki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi engineer3418 -- 7 Ocak 2014; 6:50:52 >

• engineer3418 E kullanıcısına yanıt
    Dostum hakikaten güzel açıklamışsın.. Googledan gelip faydalananlar olacaktır fakat ben de işe yaramıyor. Kodları oturtunca boş sayfa geliyor. Başka forumdan verdigim kodu editledi birisi sağolsun, o da olmadı.. Ne yapacağım bilmiyorum.
  • Pessimistiki P kullanıcısına yanıt
    En baştada söylediğim gibi çok ileri düzey bir bilgim yok verdiğiniz kodları inceledim ama açıkcası pek bişey anlamadım siz haberleri veri tabanından çekmiyor musunuz ? Eğer çekiyorsanızda daha ileri düzey bir yöntemle çekiyorsunuz sanırım. Birde bazı fonksiyonlar tanımlamışsınız sanırım ama onları nerde oluşturdunuz acaba yada o fonksiyonlar benim bilmediğim php nin kendi fonksiyonları mı? Eğer öyleyse o fonksiyonların ne iş yaptığını anlatır mısın böylece bende kendime yeni bir şeyler katmış olurum sayenizde.

İyi çalışmalar
  • quote:

Orijinalden alıntı: engineer3418

En baştada söylediğim gibi çok ileri düzey bir bilgim yok verdiğiniz kodları inceledim ama açıkcası pek bişey anlamadım siz haberleri veri tabanından çekmiyor musunuz ? Eğer çekiyorsanızda daha ileri düzey bir yöntemle çekiyorsunuz sanırım. Birde bazı fonksiyonlar tanımlamışsınız sanırım ama onları nerde oluşturdunuz acaba yada o fonksiyonlar benim bilmediğim php nin kendi fonksiyonları mı? Eğer öyleyse o fonksiyonların ne iş yaptığını anlatır mısın böylece bende kendime yeni bir şeyler katmış olurum sayenizde.

İyi çalışmalar

Kodları ben yazmadım ki.. Ben başkasının yazdığı kodu düzeltmeye çalışıyorum.. Tüm haberleri aynı anda çek demiş komutlarla ama ileride 300 küsür haber olduğunda ne olacak diye düşünmemiş adam. :)

• SELECT * FROM ile başlayan MYSQL kodunun sonuna ORDER BY ASC LIMIT 15 dersen sana güncel en son eklenen son 15 haberi getirir. DESC dersen eski en son geride kalmış 15 haberi getirir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pessimistiki

quote:

İyi çalışmalar

Kodları ben yazmadım ki.. Ben başkasının yazdığı kodu düzeltmeye çalışıyorum.. Tüm haberleri aynı anda çek demiş komutlarla ama ileride 300 küsür haber olduğunda ne olacak diye düşünmemiş adam. :)

yukarda verdiğiniz kodlardaki fonksiyonların kodlarını verebilir misiniz acaba uphicerik() , gethhall() bunlar nasıl tanımlanmış ? fonksiyonları yazarken verileri sınırlandırmadan çekecek şekilde yazdıysa fonksiyonlarda bir değişiklik yapmak gerekebilir diye düşünüyorum.

• engineer3418 E kullanıcısına yanıt
    Dostum çok karışık, yani action yok görünürde ama hep tanımlama yapmış butonlarda. Yani action yerine değişkenler var, kaynağını bulamadım.
  • Anladımhttp://forum.donanimhaber.com/m_80683227/tm.htm şu sayfadan bir yazın isterseniz belki yardımcı olabilir sizede.
  • quote:

Anladımhttp://forum.donanimhaber.com/m_80683227/tm.htm şu sayfadan bir yazın isterseniz belki yardımcı olabilir sizede.

Yazdım kardeşim, çok teşekkür ederim yardımların için ;)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.