Şimdi Ara

Şu saatten itibaren mezunum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
15
Cevap
0
Favori
600
Tıklama
Tüm Forumlar >> Eğitim ve Sınavlar >> TYT / AYT >> Şu saatten itibaren mezunum
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    612 Mesaj
    Evet arkadaşlar bu sene hiç çalışamadım.

Planlar yapmaya çalıştım fakat kafamı kurcalayan bir sürü şey vardı olmadı. Fakat şuan sadece çalışmaya odaklandım.

Hiç çalışmadım lise1den beri fakat kolay kavrayabiliyorum ve temelim var genede.

0 çalışmayla netler:

Türkçe: 25-30 arada 30+
    Sosyal:20-30
    Mat: 10 civarı
    Fen: 10 civarı

Plan:

Yaza kadar ygs bitireceğim, ygs bittikten sonra 1 ay tekrar ve deneme yapamadığım konular hakkında full yoğunlaşıcam temmuzda lys başlarım. Zaten lys temelimde olucak bu seneden. O sırada yazın ygs denemeler çözücem unutmamak adına yapamadıklarımı falan tekrarlarım. Ygs/lys eylül sonu bitmiş olacak. Sonra full deneme ve yapılamayan sorular/konular hakkında yoğunlaşırım.

Hedefim ilk 10k. Obp 74 civarı olucak. Nasıl olur bu plan sizce hedefe ulaşılabilir mi ?

|
    |
  • Dostum hiç birşey düşündüğün gibi gelismeyecek, sana bunu söyleyerek en büyük iyiliği yapabilirim. Şimdi adam akıllı otur ve elinden geldiğince YGS çalış, YGS den sonrada sanki mezuna kalmayacak gibi LYS kas. Eğer bunu yaparsan, mezuna kaldığın dada seneye başarma ihtimalin yükselir. Şimdiden bırakma, planlar yapmaya çalıştım ama yapamadım diyorsan inan bana gelecek sene de yapakmayacaksın. Dediğim gibi çalış ve yazın 1 ay tatil yaptıktan sonra başla, adam akıllı çalış.

• Binbaşı
    1629 Mesaj
    Bugünden itibaren başlaman lazım ve temmuz ağustosta 40derece sıcakta deneme çözebilecek misin?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Dostum hiç birşey düşündüğün gibi gelismeyecek, sana bunu söyleyerek en büyük iyiliği yapabilirim. Şimdi adam akıllı otur ve elinden geldiğince YGS çalış, YGS den sonrada sanki mezuna kalmayacak gibi LYS kas. Eğer bunu yaparsan, mezuna kaldığın dada seneye başarma ihtimalin yükselir. Şimdiden bırakma, planlar yapmaya çalıştım ama yapamadım diyorsan inan bana gelecek sene de yapakmayacaksın. Dediğim gibi çalış ve yazın 1 ay tatil yaptıktan sonra başla, adam akıllı çalış.

Her ders için ozel not defterin olsun . Onemli bilgiler için kucuk not defterlerini kullan . Sistemli git ki unutmayasin . Konudan konuya ziplama . Bir konu bitince onemli noktalari cikar sorusunu coz sonra digerine gec .

Çok yemek yeme çok kahve kullanma . Beynin dersinde olmasi icin onemli . Aşiri tokluk hissi dersin cazibesini kaçirir .

|
    |
    Bahsedilenler: Kancaaa

Odam serin oluyor sorun olmaz sıcaklık inanıyorum ve güveniyorum kendime.
    |
    |
    |
    |

< Bu ileti 'DH Mobil Uygulama BETA'sından atıldı >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    481 Mesaj

+1

|
    |
    Quaick kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Çalışacağıma inanıyorum. Sırf çalışmaya odaklanmak için bir sürü fedakarlık yaptım.

Haftalık konulara ayırıp yapıcam ders programımı 4 ayda biter ygs umuyorum.

Bu seneyle hicbir ilgim yok artık ailemlede konuştum.

Bu sene gercekci olursak en iyi 70k gelir. Ondan bu sene için calisirsam zaman kaybı olur gibi yazın en baştan baslamak zorunda kalırım.

Mf yim bu arada

|
    |
    Bahsedilenler: Quaick , DieHunter , enginaar2016 , 2017mimar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mentollü Kurşun -- 7 Şubat 2017; 18:3:25 >
    |
    |

Zaman var diye gaflete duşme . Her şeyi sanki sinava bir ay varmiş hirsiyla bitirip olayi sadece denemelere taşi ki istedigin noktaya gonul rahatligiyla ulaşasin

|
    |
    Kancaaa kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Quaick

Dostum hiç birşey düşündüğün gibi gelismeyecek, sana bunu söyleyerek en büyük iyiliği yapabilirim. Şimdi adam akıllı otur ve elinden geldiğince YGS çalış, YGS den sonrada sanki mezuna kalmayacak gibi LYS kas. Eğer bunu yaparsan, mezuna kaldığın dada seneye başarma ihtimalin yükselir. Şimdiden bırakma, planlar yapmaya çalıştım ama yapamadım diyorsan inan bana gelecek sene de yapakmayacaksın. Dediğim gibi çalış ve yazın 1 ay tatil yaptıktan sonra başla, adam akıllı çalış.

arkadaş haklı bende şuan mezunum ygsye kadar çok iyi lys çalışmıştım ygsden sonra sonuç kötü gelince mezuna bırakmaya karar verdim hayalimde günde 10-12 saat çalışmak vs vardı ama gel gör ki öyle olmuyor, mezun arkadaşlarımda var derece hedefleyenler dışında kimse günde 10 saat falan çalışmıyor günde 6 saat falan ortalama. O yüzden konu sahibi arkadaşım bu sene kazanacakmış gibi çalış lysye yaptığın her yatırım mezunken faydana olacak, mesela ben şuan iyi ki geçen sene ygsye kadar iyi bir lys çalışması yapmışım diyorum çünkü geçen sene 1 ayda hallettiğim konular bu sene 1,5-2 haftada bitiyor
    |
    |

• Yarbay
    5242 Mesaj
    şimdi çalışmayı bırakarsın net 20k bile olamazsın seneye . sana net söylüyorum.
    |
    |
    eğer planını yaparsan her şey istediğin gibi olur 1-2 ay aksar ya da erken biter orası değişir ama planlı çalışırım her sabah kalkıp çözerim istediğimi diyorsan yaparsın 10k kolay bir hedef değil ama onu da belirtelim
    |
    |

kesinlikle çok yanlış yapıyosun lysye gircekmiş gibi çalış inan dediğin gibi olmucak..
    |
    |
    Kancaaa kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
1
Reklamlar
SEO
üniversite
Mobilya Takımları
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,359
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.