Şimdi Ara

su kaynatma problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
14
Cevap
1
Favori
1.057
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Üstadlar 2006 model ford fiestam var arabam sürekli şu kaynatıyor ama hararet yapmıyor şu kaynama sonucu eksilme oluyor ustaya gösterdim kapak arızalı dedi kapak yeniledik gene aynısı sorun ve çözüm nedir aceb

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Termostatda yada devir daımda sorun olabilirmi.
  • Kapaktan değilse,
    1. conta yanmış olabilir. çekişinde düşme var mı gidişinde? Daha önce hararet yaptı mı
    2. tüplü ise borulardan kaçırıyor olabilir, çünkü kapalıdevre bi sistem, su eksilmemesi lazım
    3. radyatör delinmiş olabilir radyatör kontrolü.
    4. hepsi ok ise, %100 antifiriz koy hocam 1 hafta sonra bak nerde kaçak var antifiriz rengi nerelere bulaşmış
  • haraaret musurun mu arızalı acaba? Devirdaim pompasını değiştir orjinaliyle. Radyotörde kaçakta olabilir. İyi bir ustaya göstermen gerek gibi duruyor
  • 'ustaya gösterdim kapak arızalı dedi kapak yeniledik gene aynısı sorun ' usta tanıdığınız mı bilmem ama nefret ederim böyle insanlardan. Bu işin içinde az çok olunca insan biliyor ki bunlar bakmadan direk ezbere konuşuyor. Gidin o adama hesap sorun niye bana değiştirttin hala sorun var diye.

• Üstad benim gördüğüm kadariyla şu eksiltme sadece şu eklediğim haznenin kapağından oluyor bakıyorum ibreye hararet normal ama o haznede bir su kaynamasi oluyor kapağın kenarından şu atıyor kapak arızalı olabilir diye değiştirdim gene aynı

• Aynen usta tırt çıktı tanıdık bi elektrikci usta var hava yapmış olabilir dedi birde ona baktiricam

• Sorun çözüldü şu koyduğumuz bidon çatlamış bidon değişti sorun kalmadı

• quote:

Orijinalden alıntı: ttr129

Sorun çözüldü şu koyduğumuz bidon çatlamış bidon değişti sorun kalmadı

Vay anasını adam boş yere üst kapak yeniletmiş. (tabi yaptıysa)
  • quote:

Orijinalden alıntı: speedystop

quote:

Orijinalden alıntı: ttr129

Sorun çözüldü şu koyduğumuz bidon çatlamış bidon değişti sorun kalmadı

Vay anasını adam boş yere üst kapak yeniletmiş. (tabi yaptıysa)

Üst kapak değil. Yedek su deposuna su koyulan kapak sanırım...

• Mesele devirdaimde değil devirdaim olsa araca su eklersiniz çalıştırıp bir süre kullanıp aracı bıraktığınızda devirdaimden boşalma olur ama kesinlikle kaynama olmaz.

• Bidon çatlağı belli olmayacak kadar suda pas varsa termostat ve devridaim son dönemlerini yaşıyor olabilir. Antifriz koyunca muhtemelen yine su kaçıracak.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sistemde belli ki hava kaçağı var. Zaten ortaya çıkmış ama, hararet olmadan su kaynatması sistemde açık olduğuna delalet eder. Çünkü basınç altında suyun kaynama noktası yükselir ve su fokurdamadan ve kaynamadan 130 dereceye kadar ısınır. Sonra radyatörde 90 dereceye soğutulur. Ancak suyun üstünde basınç oluşmazsa, kaynama sıcaklığı 100 derecenin altına düşecek (Hele bir de rakım yüksekse daha da düşecek) ve hararet göstergesi yükselmeden su kaynatacaktır.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.