Şimdi Ara

su kaynatma konusu. yarım lütfen

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
725
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    sizlerle bir konu paylaşacağım ve yarddım talep ediyorum.
    aracım fiat bravo 1.6
    aracın hararet yükseliyor ve su kaynatmaya başladı, istanbula giderken yolda hortum yırtılmıştı ve o su eksiltti,
    neyse ben aracı götürdüm dedilerki conta yanmış,
    kendi kardeşim fiat serviste çalışıyor o da baktı conta yanmış abi dedi, biz beraber gittik aracı bir tamirhaneye teslim ettik, sadece conta değişimi ile birlikte üst kapak taşlandı, devirdaim, termostat, hararet müşürü, de yenilendi,
    dün aracı toplayıp marşa basıcaklarını iletmişlerdi bende gittim çok merak ettim ne olacak diye,
    hafif bir marş süresinden sonra daha ikinci marşa gerek kalmadan araç çalıştı, yaklaşık 30-40 dk çalıştırdılar herhangi bir problem olmadı, sistem hava yaptı havayı atması için bekleyelim falan sürekli su deposuna kapağı açık şekilde fan açtığında su kaynattı araç,sistemdeki havayı boşaltmaya çalıştılar, ordaki arkadaş radyatöründe tıkalı olabileceğinden bahsetti,
    eğer radyatör tıkalıysa nasıl anlaşılır?
    radyatör temizliği için sıvılar işe yararmı? nasıl kullanılır?
    radyatörse direk değiştiricem ama net bilgi sahibi olmak istiyorum. bu tespiti nasıl yapabilirim.
    teşekkürler.

• Arkadaşlar fan açmasıyla su kaynatması bir oluyor varmı bir bilgisi olan ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kimseden cevap gelmedi, ben yazayımda belki birine lazım olur, sistem havasını alamadığımız için su kaynatıyormuş, bugun başka birine baktı araca sorunun çözüldüğünü sölediler, inşallah bitmiştir, akşama almaya gideceğim inşallah.
  • marea brava bravo sistem hava yaptığında su kaynatıyor diğer araçlar gibi,

tek yapmanız gereken; sağ ön teker yukarıda kalacak şekilde aracı kaldırıma çıkarın. yani arac eğik sağ tarafı yukarıda olsun.

motor suyunuzu tamamlayın, antifirizinizi koyun. su deposunun kapağını kapatın, (en büyük yanlış su kapağı açıkken hava aldırmaya çalışmak bu arabalarda bu şekilde olmaz)

radyatörün üstündeki kelebek civatayı gevşetin havayı oradan atın fan açtığında su gelmeye başladığında kelebek civatayıda sıkın, sakın motor çalışırken su deposunun kapağını açmayın, motor sıcakken açmayın, motor suyunu kontrol edecekseniz motor soğukken sabahları yapın bu işi,

tecrübe ile sabit.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.