Şimdi Ara

Su İçmenin Faydaları Nelerdir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
97
Cevap
4
Favori
3.830
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
29 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bilindiği üzere vücudumuzun %60’ı sudur. Buradan anlaşılıyorki vücudumuz aslında suya çok muhtaç bir konumda. Yetişkin bir insan günde 2-2,5 litre su içmelidir. Çünkü insan vücudunun neredeyse dörtte üçünü su oluşturmaktadır.

Tüm organlarımızın daha sağlıklı çalışması için düzenleyici bir etkiye de sahip olan su, en büyük yaşam kaynağımızdan birisidir. Bizde size yeterli miktarda su içmenin faydalarını açıklayacağım.

Su tüketmeyi azalttığımızda vücudumuzda depolanan yağ miktarı artmaya başlar, bunun sonucunda da kilo alımı gerçekleşir. Ayrıca yeterli miktarda su içmek cildimizin daha sağlıklı ve güzel görünmesini sağlar. Böylece cildimizin daha esnek, yumuşak ve parlak görünmesini sağlayarak gözle görülür bir değişimi bizlere hissettirir.
    Su İçmenin Faydaları Nelerdir?

Su içmek gerginlik, stres ve depresyonu da azaltıcı etkiye sahiptir.Vücudumuzdaki eklem ağrılarının da geçmesini sağlar, çünkü su eklem kayganlığı için sıvı yoğunluğunu dengeler.

Su sodyum, magnezyum ve kalsiyum gibi vücudumuzun ihtiyaç duyduğu element ve minarellerin bir kısmını almamızı sağlar. Doğadan almamız gereken bazı minarelleri bu sayede karşılamış oluruz.

Aynı zamanda hamilelerde de bulantıyı azaltıcı etkisi vardır. Yeni doğum yapmış veya halen çocuğunu emziren annelerin de sütünün artmasına etki eder.

Vücudumuz ve sağlığımız açısından oldukça büyük bir öneme sahip olan su içmek hepimizin dikkat etmesi gereken konuların başında gelmektedir. Yeteri kadar su aldığınızda kendinizdeki değişimi göreceksiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayseyilmaz35 -- 29 Nisan 2020; 14:9:55 >

• HAYIR!
    Yetişkin bir insanın günlük 2.5lt su içmesi gerekmez! Her insanın metabolizması farklıdır. Her insanın günlük rutini farklıdır. Bu şekilde bir genelleme yapılamaz.
    İhtiyacınız olan su miktarı cinsiyet, kilo, yaş, mevsim, hava sıcaklığı, nem gibi bir çok faktöre bağlıdır. Ayrıca yediğiniz gıdaların ne kadar su içerdiği, spor yapmanız, terlemeniz, hasta olup olmamanız gibi daha birçok duruma göre değişiklik gösterir.

Bu çok yaygın yanlış bilgi yüzünden insanlar kendilerini su içmek zorunda hissediyor.

Bu 2.5lt miktarı ilk olarak 1945 yılında A.B.D. Gıda ve Beslenme Kurulu Ulusal Araştırma Konseyi tarafından yapılan bir açıklama ile ortaya çıkıyor. Açıklama şöyle: "Yetişkinler için uygun su miktarı çoğu durumda günde 2.5 litredir ... bu miktarın çoğu hazır gıdalardadır."
    Yani bu suyun büyük bir bölümü zaten gıdalardan alınıyor. Bunun bilincinde olmak lazım.

Susayınca su içmeli, acıkınca yemek yemelisiniz. Bu kadar basit.
    peki her içtiğimiz su su mudur?

hangi suları tercih etmeliyiz videoda ucuz ve pahalı su arasındaki farklar nelerdir

Son 2 aydır, "Korona virüsünü karşı bağışıklık sisteminizi güçlü tutmanız ve bunun için de bol bol sıvı tüketmeniz, saat başı su içmeniz lazım." diyen doktorlar, Ramazan geldi geleli bu konuda suspus oldular. Bazıları da 180 derece dönüş yapıp farklı açıklamalar yapmaya başladı. Biriside çıkıp, bu sene her zamankinden daha güçlü bağışıklık sistemine ihtiyacınız var, o yüzden bu sene vücudunuzu asla ve asla susuz bırakmayın, gerekirse bu sene oruç tutmayın diyemiyor. Hep aralıklı oruç (Intermittent fasting) örnek gösterilip, orucun faydalarından söz ediliyor. Halbuki, aralıklı orucu faydalı yapan, sıvı tüketiminin, bilhassa suyun serbest olması, hatta teşvik edilmesidir. Intermittent fasting ile İslami orucu birbirine karıştırmayın lütfen. Biri vücudu bol suyla beslerken, diğeri saatlerce susuz bırakıyor. Gün boyu ekranlardan boy gösteren doktorlardan biride çıkıp bunu açık açık söyleyemiyor.

Güçlü bağışıklık sistemi = Çok su içmek diyen insanlar, Ramazanın başlamasıyla bir anda yok oldular.
  • Faydalı bir konu . Teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • rica ederim.
  • peki her içtiğimiz su su mudur?

hangi suları tercih etmeliyiz videoda ucuz ve pahalı su arasındaki farklar nelerdir

• Konulu bir fayda . Teşekkürler.
  • HayatınıYaşayamayanAdam kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle her su su değildir aslında. Ama Özellikle arıtılmış sular bana daha lezzetli ve güzel geliyor ne yalan söyleyim daha da sağlıklı olduğunu düşünüyorum.
  • SudaEriyenAspirin kullanıcısına yanıt
    Biz daha çok faydalı bir konu diyoruz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ayse hanim sizce aşk bir su mudur?
    Teşekkür ederim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayseyilmaz35

Kesinlikle her su su değildir aslında. Ama Özellikle arıtılmış sular bana daha lezzetli ve güzel geliyor ne yalan söyleyim daha da sağlıklı olduğunu düşünüyorum.
    bana da arıtma daha güzel geliyor sonunda ortak yanımız çıktı numaramı pm yolluyorum wp gel
  • Kanatlandırmayan_Redbull kullanıcısına yanıt
    Tabikide aşk bir sudur iç iç kudur yada aşk bir şarap içmeyen arap🤪🤪🤪

Sen her fikri bir olana numaramı yolluyorsun????

• quote:

Sen her fikri bir olana numaramı yolluyorsun????
    evet bu şekilde fikir alışverişi yapılıyor benimle ortak noktası olmayan insanla ne konuşabilirim ki wpdeyim bekliyorum
  • Burdan fikirlerini yazda herkes faydalansın demi?
  • quote:

Tabikide aşk bir sudur iç iç kudur yada aşk bir şarap içmeyen arap🤪🤪🤪
    Hmmm demek öyle ha
    Valla şiiir gibi konuştunuz ayşe hanim
    Zaten kendinizde siir gibisiniz
    Durun size siir okuyayim icimden geldi

Bir şiir gibisin içimde,
    Gözlerini gökyüzüne,
    Saçlarını da denizin dalgasına benzetirim.Sen okuyabildiğim en güzel şiirsin,
    Kağıtlara döktüğüm en güzel duygularımsın,
    Dudakların sevginin sessiz çığlığı gibi kulaklarımda.
    Ağlayışın bile dökülen en güzel yağmurlar gibi tertemiz.
    Güldüğün zaman ben mutluluğun en yükseklerindeyim,
    Bir gülüş bu kadar mutlu edebilir beni.Bir şiir gibisin,
    Satırlarımı dolduran en güzel söz gibi.
    Hayalini kurduğum ulaşılmaz hayatsın sen,
    Kalbimde ve içimde saklayabildiğim tek şey sensin,
    Kaybetmeye dayanamadığım, kaybettiğim de,
    Yaşayamam dediğim tek şeysin.
    Seni satırlara yazıyorum,
    Çünkü gözlerin çok uzaklarda...

Hocam aradan cik burdan sana ekmek cikmaz

peki beklemede kalmaya devam et arıtma fikri çok özel bir fikir demi ben mesela yazayım buraya beğenen beğenir yada ortak düşünmeyen düşünmez yani.
    su gibi şiir:)
  • quote:

peki beklemede kalmaya devam et arıtma fikri çok özel bir fikir demi ben mesela yazayım buraya beğenen beğenir yada ortak düşünmeyen düşünmez yani.
    haklısınız size hayran olmamak elde değil
    Çıkmayacağını o da çok iyi biliyor da işte daha fazla açık şekilde tepki vermek istemiyorum yani.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kanatlandırmayan_Redbull

Hocam aradan cik burdan sana ekmek cikmaz
    hocam ben forumda yokken ortamı boş buldunuz şimdi aradan çıkartmaya çalışıyorsunuz
    bir su için bunu bana yapmayın hocam
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.