Şimdi Ara

Şu Hayattan Çıkardığınız En Büyük Ders Nedir..? (9. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
175
Cevap
9
Favori
4.309
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • sana yük olan ve senin yük olduğun her şeyi arkanda bırak
  • Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar.
  • Dünyanın çok çok saçma bir yer olduğu dersini çıkardım. Ciddiyim ha. Devlet işleri bikere çok saçma. Demokrasiymiş falan. Bana çok saçma geliyor. Zaten milliyetçi insanların devlet babanın ayrıcalıklarından faydalanmak istedikleri için milliyetçi olduklarını düşünüyorum. Birlikte yaşadığınız insanlar aslında çok menfaatçi, bencil. Vatan için ölürler belki ama işte derler ya vatan için ölürüm bile. Bu gösteriştir. Millet onu konuşsun yiğit çok kendine güveniyo helal olsun desinler övsünler diye yapar. Buda bir menfaattir. Ben milliyetçi olmamayı öğrendim bu hayattan. Kimsede milliyetçi olmazsa dünyada savaş mavaş olmaz ve birbirlerini öldürmezler. Yani geçmişte her kimse milleti iyi kazığa oturtmuşlar. Saçma sapan şeyleri milletin kafasına sokmuşlar. Bide güvenmemeyi öğrendim hacı. Kendi en yakınıma bile güvenmemeyi. Biz zaten hapisteyiz şu dünyada. Ölünce çıkacaz o hapisten. "İnsanlar rüyadadır, ölünce uyanırlar."
  • Sevdiğinin kaybetmeden değerini bil..
  • İnsan açık bir zihinle gerçek anlamda yaşamış sayılır.
  • Kimseye güvenmicen bu bir.

2. Kendi işini kendin yapıcan iyi de olsa kötüde kendi kararını vericeksin ve kimseden medet ummucaksın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kumarda kazanılmaz.

• Babana bile güvenme

• Kendi kararını kendin ver, yanlış olsa en azından pişman olmayacaksın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1)Hayal kurmamak (malesef elde değil)
    2)Bağlanmamak( malesef bağlandım unutamıyorum yazarken bile ellerim titriyor aklıma gelince,beni artık takmıyorda)

• hayattan ders bile çıkartamadım

• Frank Lapidus kullanıcısına yanıt
    sadece kadınlara değil insanlara güvenmemek bi anda samimiyet kuranlara asla sıcak davranmayın işlerini halledip gdiiyolar derslerinize çok çalışın ananız babanız bile yeri geldiğinde sizi feda eder rahatlıklaklarına

kızların peşinde heba olmayın arkadaşlarınızla derslerinizle oyunlarınızla ilgilenin gezin tozun spor muhakkak yapın spor yoksa insan rahatlayamıyor

bunları söylüyorum ama bunlara ne kadar uyuyorumoras muamma
  • Asla kimseye hak ettiğinden fazla değer verme, ilgi gösterme, iyiliğini düşünme. Eğer hak etmeyen birisine bunları verirseniz size kötülük olarak geri döner. Her kim olursa olsun.
  • Kimse vazgeçilmez değildir.
    Herkesin bir maskesi vardır gerçek yüzünü sakladığı bunuda unutmamak gerek.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.