Şimdi Ara

Su Eksiltme Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
35
Cevap
0
Favori
4.817
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aracımda ilginç bir su eksiltme başladı arkadaşlar pazartesi günü istanbul - çanakkale 400 km yol yaptım araba yaklaşık 250 300 ml civarı su eksiltmiş antifiriz doldurdum dönüşte yine aynı şekilde eksilmiş araba dün öğleden beri yatıyor az önce suyuna baktım hiç eksilme yok araba çalışır vaziyetteyken eksiltme yapıyor bu neden olabilir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: CeyKalDa

http://www.hepsiburada.com/liqui-moly-kuhler-dichter-radyator-sizinti-onleyici-p-OTSONLM3330

şiddetle tavsiye ederim

Radyatör mü delik acaba araba park halindeyken eksilme yok

• quote:

Orijinalden alıntı: Auqmen

quote:

http://www.hepsiburada.com/liqui-moly-kuhler-dichter-radyator-sizinti-onleyici-p-OTSONLM3330

şiddetle tavsiye ederim

delik olması önemli değil anlaşılan
    yorumları okuyun

• Aracınızla belli bir süre yol yaptıktan sonra(20 km bile yeterli) park edin. Aracın ön tarafında sağ veya sol taraflardan sıvı akıyor mu bi kontrol edin hocam
  • quote:

quote:

quote:

şiddetle tavsiye ederim

delik olması önemli değil anlaşılan
    yorumları okuyun

Soğutma suyuna komplemi dökülüyor yoksa az bişey yeterli oluyor mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: Am I Evil ?

Aracınızla belli bir süre yol yaptıktan sonra(20 km bile yeterli) park edin. Aracın ön tarafında sağ veya sol taraflardan sıvı akıyor mu bi kontrol edin hocam

Paspasları falan kontrol ettim ıslaklık yok

• quote:

quote:

Aracınızla belli bir süre yol yaptıktan sonra(20 km bile yeterli) park edin. Aracın ön tarafında sağ veya sol taraflardan sıvı akıyor mu bi kontrol edin hocam

Aracın dışından kontrol edin hocam. Sağ ve sol tampon ve karter altına doğru
  • quote:

quote:

quote:

Aracın dışından kontrol edin hocam. Sağ ve sol tampon ve karter altına doğru

Hiç damlama falan gözükmüyor hocam

• 2006 dizel Fiesta aracımızda termostat arıza yaptı. Motor ısınana kadar gaza bastıkça su kaçırıyordu. Motor ısınınca genleşip kaçırma yapmıyordu.

Soğuk motoru çalıştırıp gaz vererek üstten alttan kontrol edin kaçak var mı diye.
  • quote:

Orijinalden alıntı: B.Avcı

2006 dizel Fiesta aracımızda termostat arıza yaptı. Motor ısınana kadar gaza bastıkça su kaçırıyordu. Motor ısınınca genleşip kaçırma yapmıyordu.

Soğuk motoru çalıştırıp gaz vererek üstten alttan kontrol edin kaçak var mı diye.

Tamam deneyim bakalım

• Bir dahaki sefere antifiz ekleme su ekle araç lpgli ise muhtemelen hortum bağlantılarından kelepçeler gevşediği için kaçırıyodur. Dikkatli bakarsan mavi beyaz leke yapar. Motor soğukken bakmani tavsiye ederim.

• Ek bilgi olarak radyatör yada yedek su depo kapağı özelliğini kaybetmiştir buharlaşma oluyordur. Onları kontrol ettirin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam motorun yağ kapağına bakın mayonez kıvamı varmı. suya bakın köpüklenme yada suyun yüzende yağlı bir su rengi varmı bilirsiniz rengarenk oluyor. aracın hortumlarına bakın. radyatöre bakın
  • quote:

Orijinalden alıntı: makko58

hocam motorun yağ kapağına bakın mayonez kıvamı varmı. suya bakın köpüklenme yada suyun yüzende yağlı bir su rengi varmı bilirsiniz rengarenk oluyor. aracın hortumlarına bakın. radyatöre bakın

Motor yağı normal motor suyu normal mayonez kıvamı falan yok heryeri kontrol ettim aracı çalıştırdım motor ısınana kadar bekledim aracın altına baktım hortumlara baktım hiç su kaçağı yok nereye gider bu su

• Auqmen kullanıcısına yanıt
    Aynen baktırın Hocam benim fiesta da eksiltme yapıyordu,kaçak var diye katkı falan koydum.Bakıma götürdüğümde serviste usta termostattan kaçırıyor arıza var değiştirelim dedi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ufradirisi01

Aynen baktırın Hocam benim fiesta da eksiltme yapıyordu,kaçak var diye katkı falan koydum.Bakıma götürdüğümde serviste usta termostattan kaçırıyor arıza var değiştirelim dedi.

Gerçi hızlı bir eksilme yok 50 100 kmlik yolda eksilme yapmıyor

• Auqmen kullanıcısına yanıt
    Benim aracımda da çok hızlı eksilmiyordu ama zamanında tedbir almak önemli.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Aynı sorunu yaşadım. Su bidonu çatlamış olabilir, aracı kullandıktan sonra elinizle kontrol edin, elinizi kabın altına falan götürün ıslaklık var mı? Ya da bidondaki suyu bağlı 2 hortum olması lazım, onların kelepçeleri zamanla gevşemiş olabilir. Bunlar değilse radyatör deliktir. Ben ilk ikisini yaptırdım düzeldi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ntticaret

Aynı sorunu yaşadım. Su bidonu çatlamış olabilir, aracı kullandıktan sonra elinizle kontrol edin, elinizi kabın altına falan götürün ıslaklık var mı? Ya da bidondaki suyu bağlı 2 hortum olması lazım, onların kelepçeleri zamanla gevşemiş olabilir. Bunlar değilse radyatör deliktir. Ben ilk ikisini yaptırdım düzeldi.

Su bidonu kontrolü yaptım hortum kontrolü yaptım araba dün sabahtan beri yatıyor su seviyesinde gram eksilme yok radyatörden olsa stop halindeykende eksilme yapmaz mı?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.