Şimdi Ara

Su doku'da bu kuralı bilen var mı?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
430
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 4:15 bir yer var farklı bir kural uygulamış bunun kuralı nasıldır? Açıklar mısın?

bu kurala benzer başka yerlerde var tümünü izlemek isterseniz not aldım.
    Temel kurallar ile su dokuyu oynuyorum fakat uzun sürüyor.
    4:00 - 5:15
    6:40 - 6:55
    9:10 - 9:30

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berce -- 6 Nisan 2019; 20:14:35 >

• Açıklayarak çözmüş zaten anlaşılmayan kısım tam olarak neresi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • chtsydn kullanıcısına yanıt
    4:14 dakikalarından başlayıp 2 farklı bir yöntemi ile ortadaki kutucuğa 8 ise sağ orta kutcuğa yerleştiriyor. bu yöntemi hiç bilmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berce -- 7 Nisan 2019; 3:30:4 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: berce

4:14 dakikalarından başlayıp 2 farklı bir yöntemi ile ortadaki kutucuğa 8 ise sağ orta kutcuğa yerleştiriyor. bu yöntemi hiç bilmiyorum.
    sonuçta tüm kurallar aynı anda sağlanmak zorunda, dolayısıyla hepsini birlikte kullanmak zorundayız. orda 7 rakamı bulunmuş bir satır buluyor 2 ve 8 in eksik oluduğunu tespit ettikten sonra boşlukların olduğu sütunlara bakıyor, sütunda 2 varsa boşluğa 2 gelemez diyerek 8i yerleştiriyor. ki orda sütunda 2 olmasa bile o boşluğun içinde bulunduğu 3x3lük karede de 2 var, ordan da bulabilirdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chtsydn -- 7 Nisan 2019; 3:38:2 >
  • 123456789 satır ve sütunlardada olmalı şöyleki; 4:15 dk da 8,9 ve 5'in bulunuşlarını "

.sütunda sadece 8,9 ve 5 eksik yani al üst iki 9x9luk karede sol üç boşluğa bu sayılar gelmeli
    .5 alttaki 9x9lukta bulunduğundan üstteki 9x9luğa yazılmalı
    .8 ve 9 da birbirini yan kesenlere dikkat edilerek yazılmalı "
    diye düşünbiliriz.

kural aslında her satır ve sütünda 123456789 bulunmalı.
  • Sudokunun hiç bir kuralı yok . Satırlar ve sütunlar da 1-9 arası rakamlardan birer tane . Küçük 3*3 kare içinde 1-9 olacak . Nasıl taktik yaparsan yap . Oynadıkça yeni taktikler çıkarıyorsun ve ileriye dönük hamle sayini da arttiriyorsun .

• evet su dokunun temel kuralları var fakat oynar iken sayıların nasıl geleceğine ihtimallerin nasıl olacağına dair bir kaç ip ucu keşfettim. Oyun oynadıkça daha aşina olunur. Merak eden var ise anlatmaya gayret ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berce -- 9 Haziran 2019; 14:8:59 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.