Şimdi Ara

Su Arıtma Cihazları için Sıcak Fırsatlar (58. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.665
Cevap
383
Favori
523.488
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5657585960
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar amway arıtma hakkinda bilgisi olan var mi?

Bayağı övüyorlar ama ne kadar doğru acaba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: beyazid84

Eğer ilk defa su aritma cihazi alacaksaniz, kapali kasa bu model işinizi görecektir.

https://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/milsu-kapali-kasa-pompasiz-su-aritma-cihazi-302854987

Sonrasında ise inline 3 on filtreyi kaliteli filtreler ile değiştirip membranida LG marka ile drgistirirseniz güzel bir sisteme sahip olursunuz.

Lg membranı
    https://m.n11.com/su-aritma-lg-chem-80-gpd-membran-filtresi-P224887313

Kaliteli inline on filtre seti
    https://m.n11.com/su-aritma-cihazlari-inline-3-lu-filtre-seti-P225775999

Tavsiye için teşekkürler, Yeniler için en mantıklısı.. Peki filtre değişimi kaç ton yada ne zaman olmalı?

• hsnyvz H kullanıcısına yanıt
    Bulunulan bölgenin giriş su kalitesine, aritmanin kullanımına, tds ölçümüne göre değişiklik gösterir.

İlk giriş filtresi olan şeffaf sediment filtrenin rengine göre ben 6-12 ay arasında ilk 3 filtreyi değiştiririm. 18 ayda da membrani değiştiririm.

Eğer 6. Ve 7. Aşama ucuz alkali veya mineral filtre eklenmis ise bunların ömrü 3 ay oluyor.

• beyazid84 kullanıcısına yanıt
    Arıtacağım suyu sadece kahve yapmak için kullanacağım, bu filtreleme nasıl değiştirmek gerekir

O konuda bilgim yok hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: hsnyvz

Arıtacağım suyu sadece kahve yapmak için kullanacağım, bu filtreleme nasıl değiştirmek gerekir

Kahve, kaliteli içme suyundan yapılır. Dolayısıyla sistemde bir değişiklik yapmanıa gerek yok.

• Atik suyu değerlendiriyor musunuz? Geçen bi kova koyup nekadar atik su çıktığına bir bakayım dedim, malesef gözlerime inanamadım.

• pelerinlikedi P kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler..

• biyikliadam kullanıcısına yanıt
    Atık suyuda mutlaka değerlendirmek istiyorum. Gerekirse bir tankere bağlayıp bahçe sulamak için biriktireceğim.

• Su aşılı kireçli hangi cihazı önerirsiniz? Waterbox nasıldır?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • https://www.hepsiburada.com/conax-eco-su-aritma-cihazi-conax-eco-yedek-filtre-seti-kombo-paket-p-HRCON003

340tl ye, bu 5 filtreli seti önerir misiniz? mebran için ABD teknolojisi ve NSF onaylı yazıyor ama bu bilgiler ne derece doğru? bir de 5 aşamalı 5 filtreli bu cihazı alsam sonradan mineralli ve alkali filtre takıp 7 filtreli hale getirebilirmiyim, son olarak Conax markası doğru tercih olur mu, fikir belirten olursa sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wntln -- 7 Mart 2018; 0:43:6 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hsnyvz

Atık suyuda mutlaka değerlendirmek istiyorum. Gerekirse bir tankere bağlayıp bahçe sulamak için biriktireceğim.

Ev müstakil ise olur hocam.
    Bağlantı borusundan 15 metre falan alın dışarıya çıkış yapın.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • wntln kullanıcısına yanıt
    Cihazı 3 yıldır kullanıyorum çok memnunum. Xiaomi tds Pen ile 23 değer ölçüyorum. İçimi güzel. Filtre ekleme yaparsınız teknik destek veriyorlar. Montajı kendim yaptım. Filtre olarak bu sene lg membran aldım güzel o da.

• quote:

Orijinalden alıntı: mylife84

Royal green urunleri nasildir?

1000-1500 butceye ne alinir.

Taktiktan sonra ihlas gibi 6 ayda bir gelip filtre degismi yapan firma var mi

royal gereen . ben geçen yıl 6 aşama 550 ye almıştım okadar pahalanmışmı

ihlasla hiç uğraşma onlara kalsa her ay değiştirir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ufuk-34JD58 -- 7 Mart 2018; 7:59:2 >
  • MertMeteAlp kullanıcısına yanıt
    Evet müstakil sayılır, köyde ikamet ediyorum.

• ibraxi kullanıcısına yanıt
    Kireç değildir o bikarbonattır. Onu da sizin değil arıtma tesisini yapanların yapması gerek(şayet arıtılıyorsa). Sertlik giderim yöntemleri;
     Soda-Kireç Metodu
     Alüminyum Sülfat ve Şap Metodu
     Trisodyum Fosfat Yöntemi
     Permutit Yöntemi
     İyon Değiştiricileri

Onun harici kaynatıp soğuttuğunuzda kısa süreli dibe çöker üstten yumuşak suyu alabilirsiniz. Bikarbonatın tutunduğu cihazlarınızı ise limon tuzu atıp kaynatarak çözebilirsiniz.

D.N: Sağlığınızla oynuyorsunuz arkadaşlar tds tek başına bir kalite parametresi değildir evde ölçebileceğiniz şeylerden biri olduğu için kullandırtıyorlar. Lütfen tds parametresini 50 mg/L'nin altına düşürmeyin önemli mineralleri alamazsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AngelOfLord -- 9 Mart 2018; 10:37:25 >
  • beyazid84 kullanıcısına yanıt
    Ben ürünü kasasız aldım, kaliteli Üçlü filtre için önerdiğiniz ürünler uyar mı?

Uymaz. Açık ürünler de inline filtre genelde kullanılmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: beyazid84

Uymaz. Açık ürünler de inline filtre genelde kullanılmaz.

https://m.n11.com/mil-su-aritma-cihazi-8-asamali-su-artima-cihazlari-P214891971

Bu sistem için önerebileceğiniz kaliteli filtre seti var mı acaba?

• Xiaomi tds pen ile şehir şebeke suyu ölçümü 120 civarı çıkıyor. Sizce arıtma gereklimi? kaliteli su almak için nasıl bir arıtma almalıyız.
  • 
Sayfa: önceki 5657585960
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.