Şimdi Ara

Su Arıtma Cihazları için Sıcak Fırsatlar (205. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
7.676
Cevap
384
Favori
524.345
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 203204205206207
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Mr.Fussy

11 aşama nedlr ya ne işe yarıyor ki 7.8.9.10.11.filreler nereden ne onayı almışlar, sabah çay mı demliyorlar, gece insanın üstünü mü örtüyorlar  11 az en az 20 aşamalı olmalı  geçiniz bunları efenim

Alıntıları Göster
    Benim bu işi yapan yakınım ( hatta büyük kaynak su fabrikalari için sistem yapıyorlar) 5 aşamadan sonrası tamamen hikaye diyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ordan Geçenbay -- 28 Ocak 2021; 10:15:37 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Ordan Geçenbay

Benim bu işi yapan yakınım ( hatta büyük kaynak su fabrikalari için sistem yapıyorlar) 5 aşamadan sonrası tamamen hikaye diyor.

Alıntıları Göster

Arıtma cihazının aşama sayısına takılmamak gerek ürettiği suyun niteliği önemlidir. bunu 2-3 aşama ile de yapabilirsin 11 aşamada ile de aşama arttıkça kalite artıyor anlamına gelmez şimdi şu 11 aşama diye satılan cihazda kesin 5 bölmeli bir mineral filtresi vardır 1 filtreyi 5 aşama sayarlar ayrıca o filtrenin de ne nsf onayı nede başka bir onayı vardır 10 liralık filtre ile işte insanlara 2000 liraya arıtma satıyorlar yalandan nsf onayı da vardır cihazın üzerine yapıştır nsf logosu müşteri anlamıyor nede olsa bu şekilde sektörün %90 yapıyor bunu nsf.org ye girip bakalım diyen yok maalesef. Hatta çoğunun nsf'in ne olduğunu bile bilmezler. Her arıtma cihazı arıtma değildir. arıtmanın fiyatı yada aşama sayısı kaliteyi belirlemez.

• NFS onayı olan Türk markaların listesi var mıdır, ücret olarak en ekonomik olan onayliyi seceyim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • zagoncu kullanıcısına yanıt
    Liste var hocam iki liste var.

1 Nsf onayi olup nsf.org listesinde yayınlanan firmalar

2 Nsf onayi olmayıp nsf.org de kara listede yayınlanan firmalar.

1. Listede 2 firma var NSF 58 olan
    A) ihlas
    B) Royal Green

2. Listeyi yazmaya gerek yok zaten face hepside zaten webe bakarsan misal gg n11 hb gibi alışveriş sitelerine nsf onaylı su arıtma yazınca nsf onayi olanlar çıkmıyor olmayanlar çıkıyor hep.

https://info.nsf.org/Certified/DWTU/

Bu linkten sadece ülke ismi seçim yaparak arama yapabilirsiniz.
  • İhlas in silver modeli 1200 lira dediler sizce mantıklı mı kullananlar var mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • zagoncu kullanıcısına yanıt

Şimdi nsf'de bu firmalar var diye her modeli de nsf'li olacak diye bir kaide yok ihlasın o modelinin nsf onayı yok diğer modellerin de hepsinde var. 1200 Tl satılan modeli geçenlerde 990 gibi satıyordu yanılmıyorsam. sadece bu yugun fiyata sattığında nsf yok diğer modellerinde var zaten web sitelerinde de bu model üzerinde nsf logosu yok.

• Arkadaşlar merhaba 8. katta oturuyorum, su basıncından etkilenmeyecek arıtma olarak ne önerebilirsiniz.

Bms den motorlu için fiyat verdiler uçmuş sağolsunlar 2.700 dediler.

Belirttiğiniz sitedende baktım bulamadım Nfs onaylarını.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ekpe_babam -- 29 Ocak 2021; 15:35:19 >
  • ekpe_babam kullanıcısına yanıt
    Hocam hem nsf onayi olan hemde pompali nor model önereyim sana royal green luxplus modeli 2900 lira dh özel indirim var düşünürsen.
    https://www.rosuaritma.com/urun/ro-lux-plus-su-aritma-cihazi/

Ürün linki 2900 üzerinden %10 indirim 2610 lira nakit yada tek çekimde %10 daha indirim 2349 tl ye gelir size.

Nsf linkihttps://info.nsf.org/Certified/DWTU/Listings.asp?Company=C0542791&Standard=058

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tersosmos -- 29 Ocak 2021; 15:36:7 >

• tersosmos kullanıcısına yanıt
    Teklifiniz için teşekkür ederim hocam araştırıyorum olursa size özelden ulaşırım.
  • eve su arıtma cihazı almak istiyorum. bu gibi bir sistem işimi görür mü

metal/plastik tank farkı nedir ?

pompalı/pompasız farkı nedir?

mebran ne olmalı ?

açık sistemle kapalı sistemin farkı sadece kapalı kasanın daha duzenli olması galiba. tezgah altı için almak istiyorum. açık sistem de işimi görür.

https://urun.n11.com/su-aritma-cihazlari/mil-su-10-asamali-lg-sec-kapali-kasa-su-aritma-cihazi-dnp10-P214892159

• mondschein66 M kullanıcısına yanıt

metal tank ile plastik tank arasında işlevsel bir fark bulunmuyor,çünkü her ikisindede arıtılmış su metal veya plastik yuzeye temas etmiyor.tankların dış yuzeyı ve arıtılmış su arasında kauçuk bır kapalama bulunuyor.bu kaplama tank kalitesine göre değişiyor.ama plasatık tankların bir dezavantajı basınçlı sularda patlama yaşqanması ve ucuz olduğundan tercih edilmesinden dolayıda çok kaliteli meteryller kullanılmamasıdır.

su arıtma cihazları basınç ile çalişir,eğer şebeke basıncı düşük ise pompasız cihaz çalişmayacaktır veya çok atık su üretecektir.pompa farkı basınç ile alakalıdır.

membran arıtma cihazlarının ana filtresi olarak tabır edilir.canlı organızma-kireç-ağır metal gibi bileşenleri bu filtre ayırmaktadır.NSF belgeli olmasına dikkat edın.

açık sistem ve kapalı sıstem farkı , alacağınız fiyat aralığındakı cihazlaarda tamamen estetikseldir.

• ctnuyr kullanıcısına yanıt

çok sağolun uygun fiyatlı 5 kademeli (galiba temel bileşenler 5 kademeli diğerleri keyfi) açık sistem öneriniz var mı ?

• ihlas cebilon silver kullanan varmı arkadaşlar tavsiye edermisiniz ayrıca açık sistemlerin daha uzun ömürlü oldukları söyleniyor bu doğru malzeme açısından
  • katakulli_35 K kullanıcısına yanıt
    Filtrenin kalitesine ve boyutuna göre filtre ömürleri değişir hocam bu doğrudur.
  • galiba sizin internet sitenizde görmüştüm bu bilgiyi
    Doğrudur hocam su arıtma cihazında önce kalite sonrasında da boyut hacim farkı filtrenin ömrünü belirleyen unsurlardandır. Ama genelde piyasada kapalı kasada kullanılanlar biraz boyut olarak 1/2 düşük nerdeyse
  • mondschein66 M kullanıcısına yanıt

eğerki ön filtrelerde ve tankda NSF olmasın derseniz gönderdiğiniz firmanın vontron membranlı modelini seçebilirsiniz.ama tank ve geri kalan filtrelerde nsf olsun derseniz en düşük 800-900 TL bandına çıkar bu fıyat.

burda da filtre markalarına dikkat edin.mesela filtre üzerinde NSF logosu olup NSF li ürün dye bir çok firma satıyor.halbuki NSF ile bir ilgisi yok.size tavsiyem TANK MARKASI : pae / ön 4 filtre markası: purefer-swunchyuan / membran markasıda: vontron,olacak şekilde bir cihaz almanız.en uygun NSF li bileşenleri bu şekilde ayarlayabilrsiniz.

• ctnuyr kullanıcısına yanıt

tesekkurler, bu sekilde paket halinde satan olsa daha iyi olacaktı benim için.

• yokmu öneri arakadaşlar 2000 tl civarı budur işte dediğiniz arıtma cihazı

https://puretronwater.com/product/diamond-alkali-su-aritma-cihazi//

https://puretronwater.com/product/x-master-alkali-su-aritma-cihazi//

her ikiside USA menşeili filtrelerden oluşmaktadır.Her ikisindede kullanılan bileşenler NSF belgelidir.

Forum üyelerine ekstra indirim uygulanmaktadır.

• 
Sayfa: önceki 203204205206207
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.