Şimdi Ara

Su Arıtma Cihazları için Sıcak Fırsatlar (192. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: MrWest , pdrdurdu Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 6 Misafir - 7 Masaüstü1 Mobil1 Android
5 sn
7.691
Cevap
385
Favori
524.952
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 190191192193194
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Evet tokat merkez suyu çok kireçli gerçi ilçelerde ayni sekilde böyle kireçli sular için ben size membran otomatik baypass valfli bu ürünü tavsiye ederim uzun yıllar bu ürünü kullanan kullanıcılar var merkez ve ilçelerinde bir sikayet almadık kireçli sular için en ideal cihaz fiyat yüksek gelmezse tavsiye ederim hocam.

https://www.rosuaritma.com/urun/elit-plus-ultra-alkali-su-aritma-cihazi/

3150 lira fiyati var dh üyelerine bu fiyat üzerinden %10 indirim yapılıyor 2835 TL ye 12 ay taksitli olarak alabilirsiniz.

Detayli bilgi için hafta içi 08:30-19:00 arasında 4441822 den bilgi alabilirsiniz yine ayni saatler ve diğer sattlerin dışında whatsapp hattından +904441822 den bilgi talep edebilirsiniz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• papikchi kullanıcısına yanıt
    şunu tavsiye ederim son derece memnunum su arıtma cihazı
  • Konunun ilk mesajına kullanıcıların en çok tercih ettiği ve memnun kaldığı marka ve modeller konsa iyi olmaz mı ? . Ben de almayı düşünüyorum ama kafa karışıyor .

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bugün işyeri için rainwater görüşmeye geldi, ev için de önerdi ama fiyatları çok yüksek geldi bana. bir de rainwater pek önerilmiyor sanırım. işyerini boşverin de bana ev için hangi firmanın ürününü önerirsiniz ? bir kaç sayfa inceledim fakat çok karıışyor işler
  • designr kullanıcısına yanıt
    burda birkac marka on plana cıkıyor aslında yani 500 sayfayı okumakla son sayfayı okumak arasında fark yok ben Türksu firmasından almıştım son derece memnunum diğer arkadaslarda diğer modelleri tavsiye etmekteler icinize sineni secip alıp kullanacaksınız tercih sizin :)
  • teacher47 kullanıcısına yanıt
    teşekkürler. daha önce kesin yazmışsınızdır da yine de özet bir yorum alsam sizden ?

ürünün performansı
    filtre değişim periyodu / fiyat oranı.
    servis ve iletişim gibi başlıklarda
  • designr kullanıcısına yanıt
    ürünün performansında hicbir sıkıntı yasamadım yani varlıgından haberiniz bile olmuyor sadece muslukla muhatapsınız.
    6 filtresi var 3 tanesi yılda bir diger 3 ü ortalama 3 yılda bir felan degisiyor
    servisleri cok efendi mesela mutfagım biraz sıkıntılıydı kendi yanlarından parca kullandılar ve hic oynamayacak sekilde de sabitlediler kablolarıda tek parca yaptılar dagınıklıgın onune gecmek icin ve 1 kurus bile talep etmediler filtre degisim zamanı gelincede arayıp bilgi verdiler. benim aktaracaklarım bu kadar zaten ben de alırken bu tarz yorumları okuyup guvenip almıstım
  • tersosmos kullanıcısına yanıt
    Merhaba bir kaç sorum olacaktı, bir kaç haftadır zaman zaman fırsat buldukça cihazların saglık acısından guvenirliligini arastırıyorum, almak için henüz karar veremedim

Şebeke suyunun kireçli olması durumunda arıtıcının Soft serisi olmasının bir dezavantajı var mıdır, kireç için şu filtrenin yada cihazın şu özelliğinin olması gerekiyor dediği bir durum var mı

Cihazlar litre basına yaklasık ne kadar atık su çıkarıyor,

Pompasız sistemlerde şebeke suyu basıncı minimum kac bar olmalı, eğer şebeke suyumuz barı yüksek ise muslugu kısıp pompalı sistem kullanmak dogru olur mu veya pompa oldugundan basınc yüksek olsa da sorun olmaz mı. Basıncın yeterli oldugunu dusunuyorum o yüzden pompasız düşünüyorum fakat emin olamadım.

Sitede selenoid Valf gördüm, örnegin soft cihazda shut-off valfı istersek bununla değiştirebilir miyiz.

Filtre değişim zamanları geldiginde, aynı markalı filtreleri degil de (sitede satılan) farklı markalı filtreleri takabiliyor muyuz, bu filtreler standart mı. (aynı kategoride olan filtreler icin)

Tüm cihazlar için NFS onaylı filtreler mi kullanılıyor (siteyi inceledigim kadarıyla tüm ürünlerde onaylı) Sanırım tüm filtreler onaylı ama bazı urunlerde musluk ya da tank onaysız modeller var. Merak ettiğim, şu cihazda NFS/FDA onaylı olmayan filtre de var dediğiniz ürün var mı.

Biraz uzun oldu kusura bakmayın, olduğu kadar cevaplayabilirseniz güzel olur. Sitede çoğu şey ayrıntılı yazmış, sertifikalar paylasılmış açıkça - bu durum oldukça iyi olmuş.

• quote:

Orijinalden alıntı: -observer-

Merhaba bir kaç sorum olacaktı, bir kaç haftadır zaman zaman fırsat buldukça cihazların saglık acısından guvenirliligini arastırıyorum, almak için henüz karar veremedim

Şebeke suyunun kireçli olması durumunda arıtıcının Soft serisi olmasının bir dezavantajı var mıdır, kireç için şu filtrenin yada cihazın şu özelliğinin olması gerekiyor dediği bir durum var mı

Cihazlar litre basına yaklasık ne kadar atık su çıkarıyor,

Pompasız sistemlerde şebeke suyu basıncı minimum kac bar olmalı, eğer şebeke suyumuz barı yüksek ise muslugu kısıp pompalı sistem kullanmak dogru olur mu veya pompa oldugundan basınc yüksek olsa da sorun olmaz mı. Basıncın yeterli oldugunu dusunuyorum o yüzden pompasız düşünüyorum fakat emin olamadım.

Sitede selenoid Valf gördüm, örnegin soft cihazda shut-off valfı istersek bununla değiştirebilir miyiz.

Filtre değişim zamanları geldiginde, aynı markalı filtreleri degil de (sitede satılan) farklı markalı filtreleri takabiliyor muyuz, bu filtreler standart mı. (aynı kategoride olan filtreler icin)

Tüm cihazlar için NFS onaylı filtreler mi kullanılıyor (siteyi inceledigim kadarıyla tüm ürünlerde onaylı) Sanırım tüm filtreler onaylı ama bazı urunlerde musluk ya da tank onaysız modeller var. Merak ettiğim, şu cihazda NFS/FDA onaylı olmayan filtre de var dediğiniz ürün var mı.

Biraz uzun oldu kusura bakmayın, olduğu kadar cevaplayabilirseniz güzel olur. Sitede çoğu şey ayrıntılı yazmış, sertifikalar paylasılmış açıkça - bu durum oldukça iyi olmuş.
    Kireçli sularda ozmoza giren su basıncı iyi olmali ve membran uzun süreli gitsin istiyorsan ara ara membranı durulama yapan sistemler tercih edilirse daha iyi olur örnek elit modelinde bu mevcut kireçli sular için dizayn edilmiştir.

Ozmoz arıtma cihazlari ortalama 1 litrede 3 litre atik oluşturur bu suyun basıncına kirlilik değerine göre 1 litre için 7 litreye kadar çıkabilir

Pompasiz cihazlar minimum 3,5 bar ve üzerinde düzgün çalışır. Sebeke basıncı yüksek ve musluğu kısarak basınç düşümü yapılamaz ama pompali pompasiz cihazlarda kendine göre ayarlı 2.5 yada 4 bara ayarlı basınç düşürücüleri vardir. Selenoid valfli pompali cihazlari elektrik fişini takmayip pompasiz olarak kullanılamaz.

Selenoid valf sadece pompali sistemlerde entegre edildi ama dilerseniz pompasiz sistemede entegre edilebilir selenoid ekleme yapılacaksa tek başına çalışmaz pompasiz cihazda elektrik ihtiyaç duyduğu için adaptör, alçak ve yüksek basınç swichleride eklenmesi gerekiyor. Dilerseniz ekleme olur.

Sistemde kullanılan tüm filtreler evrensel boyutlardadir her marka uyar.

Tüm Royal Green serisi modellerde nsf li filtreler ve parcalar kullanılır. Fda ise sadece Filmtec membran ve Biocera Filtre de mevcuttur.

• Teşekkür ederim ilginiz için
  • Merhaba
    Yakın zamanda aldığım su arıtıcısıyla sorularınız birebir örtüşüyor. Aldığım arıtıcıda pompa, selenoid valf ve basınç düşürücü var.
    Pompa atık su oranını düşmesini sağlıyor.
    Selenoid valf suyu hemen kestiğinden yine su sarfiyatını düşürüyor. Size tavsiyem sistem alacak olursanız en baştan alın sonradan alacak olursanız çok daha pahalıya gelir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Spring Water Su Arıtma Sistemleri Günde 5 Ton Üretim Cihazı.

• sudaki paslanmayıda temizliyormu aceba. Çünkü paslı suyun insan sağlığına zararları konusunda bir makale okummuştum. Birçok hastalığa sebep olduğunu biliyorum.

• blogtwenty4 kullanıcısına yanıt
    Sudaki paslanmayi antioksidan su önler hocam asitik su antioksidan olmayan su her zaman paslandirir metali)

Paslanmaz depo kullanirsan sorun kalmaz yada polietilen depo aritilmis su daha çok paslanmayi hızlandırır.

Pasın önüne metal depolarla geçemezsin aşağıdaki videoda antioksidan ve oksidan suyun basit deneyi var.

https://www.youtube.com/watch?v=PsK8VXJkON4&feature=youtu.be

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tersosmos -- 27 Eylül 2020; 11:39:51 >
  • https://www.rosuaritma.com/urun/ro-lux-plus-su-aritma-cihazi/
    https://puretronwater.com/urun/diamond-pompali-alkali-su-aritma-cihazi/

Linkteki birbirine benzer modeller olan royal green'in pompalı liste fiyatı 2700 tl, puretronun pompalı liste fiyatı ise 2180 tl olarak görünüyor.Anladığım kadarıyla sadece 1 filtresi farklı, diğer filtreleri aynı.Fiyat farkına rağmen royal green almaya değer mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blackboy55555 -- 27 Eylül 2020; 11:49:13 >

• blackboy55555 B kullanıcısına yanıt
    Dış kasa aynı içerisi farklı luxpluspump modelinde baglanti parçaları farklıdır.

Örnek 1

Örnek 2 bağlantı parçaları farklıdır.

Ayni zamanda luxplus serisi TSEK sertifikalidir.

Sorgulama için bu linki kullanman yeterli.

https://basvuruportal.tse.org.tr/Genel/FirmaArama.aspx

Son olarak luxplus serisi 2020 sonu gibid NSF-58 sertifikasına sahip olacaktır.

Kısaca siyah beyazın %80 kopyasıdır. Her zaman kalite kopya edilir. Bu bir örnek ayni ürünün başka marka adi altindada kopyaları mevcuttur maalesef.

Arıtma firmasi olup resmi garanti belgesi olmayan çok firma vardir.

SATICI FİRMADA ARAMAMIZ GEREKEN ÖZELLİKLER;

*en önemli faktör satış sonrası hizmet ve ürün garantisi

firmalar bir şekilde X yıl garanti verdiklerini belirtirler ancak firmaya kimin garanti verdiğinide öğrenmeliyiz

dolayısıyla bir firmanın ticaret bakanlığından alınmış satış sonrası hizmet yeterlilik belgesi yok ise bilmelisinizki size vaad edilen garanti sadece karşılıklı bir anlaşmadan ibarettir hukuki bir bağlayıcılığı yoktur

Öte yandan satılan bir ürünün TSE belgesi olması gerekir

yani ürünün belirli stnadrtlarda olduğunu gösteren alfabenin ilk harfi gibi şart ve temel olan bir belgedir

firmanın size teknik hizmet verebilmesi içinde "teknik servis hizmet yeterlilik belgesi bulunmalıdır"

Ucuza satılan ürünün her belgesi olduğu zaman ucuza satilamaz olduğunu anlayacaktır.

Şimdi bende ve sende bu ürünün mavi rengini İnternete 1800 fiyat ile koyar satarım buna kimse engel olamaz.

Şimdi ben sana soruyorum arada ne fark var.

Hani bir tabir vardır "Ekmeği ekmekçiden al, 5 kuruş da üste ver."

Buradanda satış web sitesinin yaşına bakabilirsiniz. Birisi 11 yaşında diğeri 1 yaşında

https://araclar.moradam.com/domain-yasi-sorgulama/

Buradanda firmanın sahib olduğu sertifikalara bakabilirsiniz.
    https://www.rosuaritma.com/belgelerimiz/

Bende o firmanın sattığı ürünleri yarı fiyatına koysam webe acaba o firma ne düşünür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tersosmos -- 27 Eylül 2020; 15:12:58 >

• blackboy55555 B kullanıcısına yanıt
    merhaba
    firma temsilcisi olduğum için ve bahsettiğiniz ürünlerden biri de bizim ürünümüz olduğu için objektif yorumlara açık olmasından dolayı cevap verememiştim fakat diğer firmadan manipüle edici bir cevap geldiğinden dolayı yazma ıhtıyacı duydum.

1-bu cihazların kasası ne diğer firmanın nede bizimdir.kasa 3t arıtma firmasına aittir ve herkeze satışa açıktır.
    2-içinde kullanılan filtre ve tanklar bire bir aynıdır aynı şekilde bu tank ve filtrelerde yabancı firmalara ait ve satışı herkeze açıktır.
    3-neden daha ucuz? ÇÜNKÜ EDERİ BU!fiyat yükselecek mi?evet ekim ayında yukselecek ama%5-10 arasında onunda nedeni dolar kuru ve 2 ay önce gelen ilave gümrük vergisi.
    4-fiyatı artıran başvurudan başka hiç bir şart istemeyen tsek hsy sertifikası ise başvurumuz yapıldı ama fiyatımız yıne aynı kalacak,yani ne kadar belge o kadar fiyat artışı diye birşey söz konusu değil.
    5-marka adımız 1 senelik ve 9-10 aydır bu platformda satış yapıyoruz(sektörde 8.senemiz)iyi bir baarı sağlamışız demekki.8-10 yıldır satış yapan firma işi gücü bırakmış bizim domaın yaşımızı takıp eder olmuş
    6-kopya olayna gelince Türkiyede 1-2 global marka hariç NSF belgeli filtre markası 3 tane(in-line).purefer-omnipure-swun chyuan.şimdi bu arkadaşlar bu markalardan oluşşmayan cihazlara dandik cihaz diyor bu markalardan oluan cihazlarada bizim kopyamız diyor.

son olarak

puretronwater hiçbir zaman orjinal olmayan bir ürün veya etiketi değiştirilmiş bir ürün yahut tayvan menşeili ürünün üzerine amerikan ürünüdür etiketi basıp satmadı ve aslada satmayacaktır.

TSEK hsy VEYA DİĞER BELGELERİN HANGİSİ BU COPY ÜRÜN DURUMUNUN ONUNE GEÇMİŞ VE GEÇİYOR?

domain yaşımız genç ve bu süre zarfında bu başarıyı sağlmaktan mutluyuz.
    ürün fiyatlarımız gayet iyi bu durumdanda oldukça memnunuz
    satış sonrası servis veya garanti durumu;özellikle bu durumdan memnunum kı en ufak bir çözümsüzlüğümüz olmadı.

• Yarın şok mağazalarında satılacak aquaforlife marka su arıtma cihazı nasıldır, sitesine de baktım NFS ve ISO onaylı gözüküyor, bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mustafayalazı M kullanıcısına yanıt
    NSF-58 onaylı cihazı gözün kapalı alabilirsin hocam kalitelidir, ama nsf.org den sorgulama yap cidden var mı diye.

Satıcı firmalar örnek sadece tank NSF onaylı oluyor cihazi NSF'li gibi gösterir yada membran NSF'li oluyor yine cihazi komple NSF'li olarak gösteriyor böyle tezgahlara gelmezsen sıkıntı yok.

Bemim tavsiyem budur satılan cihazı görmediğim için cihaz hakkında yorum yapama.

• tersosmos kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam teşekkür ederim cevabınız için, dediğiniz siteye baktim firmanın sitenin ismi çıkmıyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 190191192193194
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.