Şimdi Ara

Su Arıtma Cihazları için Sıcak Fırsatlar (110. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
7.680
Cevap
385
Favori
524.582
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 108109110111112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Su arıtma cihazları genellikle de-mineralize su üretirler. Fakat sonradan mineral filtreler vasıtasıyla doğal yollarla mineral veren filtrelerle tekrar zenginleştirirler.

İnsan vücuduna ağır minerallerin verdiği zararları da inceleyin.

Su arıtma cihazlarının amacı suyu tamamen saflaştırmak değil. İstenmeyen mineralleri çözeltileri engellemektir. Bu yüzden who tarafından yayınlanan genelgelerde şebeke suyu halk tarafından temin edilmeden önce suların arıtılması önerilmektedir.

Türkiye sınırları içerisinde %80 %90 civarı şehirlere şebeke suyu sağlayan yerlerde hali hazırda arıtma işlemi yapılmaktadır zaten. Fakat su size gelene kadar minimumda 100 km yol katediyor ve boru hatları sürekli yabancı madde alabiliyor.

Ayrıca su evlere gelmeden önce en son şebekeye verilirken koruyucu kimyasallar ekleniyor ve suyun berrak olması sağlanıyor.

En kolay örneği şu şekilde verebilirim. Arıtmadan çıkan su içinde asla kireç olmaz . Şehir şebekelerine verilen sular ilk filtrelemeden geçtikten sonra kireçsiz halde iken patojen oluşmaması yani sudan hastalık kapmamanız için bol miktarda kimyasal suya karıştırılıyor. Aslında burda yapılan devletlerin kendisini korumak için yaptığı bir yöntem olarak düşünebilirsiniz. Ancak kullandıkları kimyasallar insanlara kısa vadede zarar vermese bile asepsi işlemi vücudunuzda depolanmakta ve bir zaman sonra yararlı bakterileri de öldürmektedir.

• Dr.Ryzz kullanıcısına yanıt
    Bahsettiğiniz şeyler hakkında fikriniz var ama tamamen yanlış. Cihazlardaki zenginleştirme işlemi dediğiniz şey suya azda olsa sertlik kazandırmak için yapılan eser miktarda sadece ca-mg ekleme işlemidir.

Ağır mineral diye bir şeyi ilk defa sizden duyuyorum bahsettiğiniz ağır metal ise içme sularında genelde ağır metal bulunmaz veya çok çok az miktarlarda bulunurlar ve bulunan kısımlarında büyük bir kısmı tesislerde bulunan havalandırma filtrasyon ve çöktürme ünitelerinde giderilir.

Arıtma tesisi çıkışında su da kireç yapıcı maddeler bulunur, kireç oluşturacak maddelerin konsantrasyonu çok yüksek olmadığı sürece zararlı değildir.

Patojen oluşması ile su da kireç oluşması arasında hiçbir bağ bulunmamaktadır ve bahsettiğiniz kimyasal sıvı klordur. Arıtma tesisleri çıkışlarında verilen klor iletim esnasında dışarıdan nüfuz edebilecek mikrobiyal canlıların alıcıya ulaşmamasını sağlar. Klor uçucu bir maddedir ve suyu bekletmeniz halinde uçmaktadır. Ayrıca aktif karbonlu filtreler kloru da tutmaktadır. Bunların haricinde herhangi bir kimyasal eklenmesi yapılmamaktadır.

Ben ülkemizin en çok bu özelliğini seviyorum, konu hakkında fikri olmayan insanlar birbirlerine tavsiyeler bulunabilmekte ve hatta satış işlemi gerçekleştirebilmektedir.

• AngelOfLord A kullanıcısına yanıt
    Bence siz sadece sallamasyon atmasyon çalışıyorsunuz. Bir bakin şehir arıtma tesislerinin açık ihalelerine. Kireç alımını neden yapıyorlar bir sorun.

Ağır mineral duymadım diyorsunuz bilmemek ayıp değil gidin googledan bakın zor değil. Yazdıklarımı önce iyi okuyun sonra düşünün araştırın.

Ha son cümleniz sizi de çok iyi açıklıyor insanın kendini bilmesi erdemini gösterir saygı duydum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dr.Ryzz kullanıcısına yanıt
    Çöktürme işleminde ve yumuşatma işleminde kullanılır kireç.

Ağır mineral yoğunluğu 2,9’dan büyük olana denir konuyla alakası suyun yoğunluğu 1 ile aynı alaka. Neyse tartışmaya girmeyeceğim herkesin kendi tercihi, hayırlı satışlar.

• Bilen anlayan arkadaşlara bir sorum olacak?

Ben 12 litrelik tanktan yeterince su alamıyorum.

Alalı 2 ay oldu. Cihaz yeni. Kontrol ettim. Tankın içinde su yok. Hafif. Patlak yok. İlk zamanlar 7,8 litre su alabiliyordum. Tazyik de iyiydi. Şimdi düştü. 3,4 litre alabiliyorum. Sebebi ne olabilir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi balamirkan -- 19 Ocak 2019; 17:28:6 >
  • balamirkan B kullanıcısına yanıt
    zaten 12 litre alamazsın yarısı hava dolu şambrel var tank içinde.Basınç durumuna göre max 8 litre alabilirsin.Ön filtrelerin kirlilik durumuna ve mebran kirlilik durumuna göre 6 sizdeki gibi 4 litreye kadar düşebilir.

tabi tank içi basınçta düşmüş olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meeb -- 19 Ocak 2019; 18:13:49 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: meeb

zaten 12 litre alamazsın yarısı hava dolu şambrel var tank içinde.Basınç durumuna göre max 8 litre alabilirsin.Ön filtrelerin kirlilik durumuna ve mebran kirlilik durumuna göre 6 sizdeki gibi 4 litreye kadar düşebilir.

tabi tank içi basınçta düşmüş olabilir.
    Cevabınız için teşekkür ederim. Ancak bu kadar kısa sürede membran veya filtreler hemen kirlenir mı? Bizim binada başka kullananlar da var.

Peki Tankın içindeki hava kendiliğinden düşer mi?

Servis elemanı şunu söyledi: normal musluktaki su basıncı düşük ise az dolum yapar. Pompalı cihazlarda böyle sorun olmaz.

Bu doğru mu?

• fezalii kullanıcısına yanıt
    Hocam su arıtma cihazları ağır metalleride arıtabilir mi? Arsenik, civa gibi maddeleri? Tavsiye edebileceğiniz bir cihaz var mı?

• balamirkan B kullanıcısına yanıt
    doğrudur yukarıda yazdığım gibi.

tank içi hava sibobu bırgalanmazsa kolay kolay düşmez son care bir lastikçiye götürebiliriz üzerinde kaç bar hava olacak yazıyor.

• reactor1111 kullanıcısına yanıt
    süzer amaç bu zaten.

• reactor1111 kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Evet, ters ozmoz özellikle kurşun, kalay arsenik gibi su molekulunden buyuk olan agir metalleri etkin bir şekilde arıtabilir.

Açıkçası piyasaya çok hakim olmadığım için tavsiyede bulunup yanlış yönlendirme yapmak istemem,

• AngelOfLord A kullanıcısına yanıt
    Sonuçlar kısmı çok düşündürücü.Ro kullanıcılarında özellikle çocuklar ve gelişim çağındaki gençlerde mineral takviyesi yapılmalı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • oracle99 kullanıcısına yanıt
    mebran sonrası kaliteli mineral alkalin gibi filtreler ile güvenle ro sistemleri kullanabilirsiniz.Özellikle biosera filtre ile tek başına yeterli geliyor.Fda nsf onaylı tabi fiyatı 250 tl. parasına göre mal misali.

• Fiyat ne kadar su aritici pompasiz istiyorum

• Arkadaşlar tezgah altı su arıtıcının filtrelerini değiştirmek istiyorum set olarak tavsiye edeceğiniz filtre takımı var mı? membran da dahil 6 tane filtre var. Sağlıklı olsun fiyatı çok önemli değil. Çok acil yardıma ihtiyacım var.
  • fatu38 F kullanıcısına yanıt
    açık kasa mı?

mebran olarak su tüketiminiz günlük 5 litreden fazla değilse 60 liraya lg tavsiye ederim 150 lira filmtec e verilmez bu pahalılıkta.

mebran sonrası filtreler için çok fonksiyonlu biosera tavsiye ederim Güvenilir ve garanti 8 üstü ph derecesi var.Mineral alkalin görevide görüyor ancak fiyatı 250 tl.Gittigidiyorda royal green satıcısında mevcut.

tatlandırıcı olarak ekstra filtreye gerek yok biosera varken ancak illa isterseniz pae tank ın üreticisi global water in purefer marka olanı var 30 lira , en iyisi derseniz omnipure k2533 var.

• meeb kullanıcısına yanıt
    https://urun.n11.com/su-aritma-cihazlari/su-aritma-filtre-seti-6-li-cift-karbon-80-gpd-lg-membranmineral-P296804918

Hocam ilginiz için teşekkür ederim.
    Evet arıtıcı açık kasa ve üzerindeki filtreler şu resimdekilere benziyor.
    Sizin tavsiyenize göre alacağım.
    Resimdeki sıraya göre 1,2,3. filtreleri aqualine alıyorum.
    4. sanırım membran onu lg alıyorum
    5. biosera marka olacak
    6. omnipure k2533 olacak
    sormak istediğim biosera ve amnipure nin resimleri biraz farklı gibi geldi, benim su arıtıcıya uygundur değil mi?
    Eğer bu filtreler benim cihaza uygun derseniz 25+75+250+80=430 TL alacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatu38 -- 20 Ocak 2019; 22:47:40 >

• en kaliteli filtreleri alacaksınız.

evet biosera ve omnipure girişleri quick denilen girişlerdir hortumu direk içine itiyorsunuz pratik ve güvenlidir.Çıkarırken de girişteki pim e bastırıp hortumu çekiyorsunuz.

ilk 3 standart alabilirsiniz.

mebran lg 60 liraydı en son 10 20 lira ucuza vontron var neticede aynı işi görüyor tercih size kalmış lg hologram etiket ile orijinallik kontrollü avantajı var.

biosera malum en iyisi.

ancak tatlandırıcıyı isterseniz en son alın çünkü biosera nın yek başına yeterince lezzetli su ürettiği gerçeği var.Tabi bu birazda kişiden kişiye değişiyor.

Omnipure en iyisi ancak pahalı standart tatlandırıcı alıp 6 ayda bir değiştirmekte mantıklı olur yada purefer marka alın.

tercih size kalmış.

• meeb kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim hocam
  • Cuma günü biraderi karaköye gönderdim.
    1 sediment filtre
    Karbon filtre
    Block karbon filtre
    Pentek Alkali filtre
    Omnipure tatlandırıcı
    5 kalem ürüne 200tl ödedi.

Dowtec membran filtresi 13 ay olmuştu takılalı, kullanmaya devam et dedim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 108109110111112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.