Şimdi Ara

Su Arıtma Cihazları için Sıcak Fırsatlar (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: mfatih , mfatih Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 3 Misafir - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
7.680
Cevap
385
Favori
524.593
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    sadece nişanlınız değil siz de gıda mühendisisin herhalde, Not kısmında yazdığınızdan öyle anlaşılıyor ama nedense nişanlınızın mesleği olarak bahsetmeyi tercih etmişsiniz. Bu arada ben de bahsettiğiniz su markasının kalite olarak sonlarda olduğunu gösteren güvenli gıda hareketi mi nedir öyle bir site görmüştüm. Netten araştırabilirsiniz.
  • fktanik kullanıcısına yanıt
    biraz geç olsa da cevap veriyim. Ne meslek yaptığınızı yada ne kadar bilginiz olduğunu bilmiyorum. tds cihazları yanlış bilmiyorsam suyun iletkenliğini filan ölçüyor. suyun ph degeri yada iletkenliği aslında suyun kalitesini belli etmez (tabiki bunlar da hesaba katılıyor). yazında çevre muhendislerinin bir labaratuvar dolusu aletle yaptıkları analizleri ve hesaplamaları elinin tersiyle itmissin resmen. bu kadar ben biliyorum zihniyetine kapılmayın lutfen.

dedigim gibi eriklinin ppm i daha yuksek olması daha kalitesiz yada kaliteli oldugunu göstermez bn kendim erikli kullanmiyorum mesela sırma kullanıyorum. o da hocaların listesinde yukarılardaydı.

ters ozmoz cihazları fabrikalarda saf su üretmek icin kullanılır ve saf su gereken proseslerde bu sus kullanılır. Madem minerali maden suyundan alırım diyorsunuz o zmn su içmiyebilir yurt dısındaki gibi sadece mineralli su tuketebilirsiniz buna birşey demiyorum zaten ama "gerçek" bir ters ozmoz aletitnden gecmis suyun insana faydası olmıyacagini cogu bu konu hakkında uzman kisiler soyleyebilir.

Kesinlikle pet siselerin kansorejen madde içerebiliceğini biliyorum. Polimerler ne yaparsanız yapın suda az miktarda da olsa cözunurler zaten ozellikle günesin altında uzun sure bekletildikleri durumda. o yuzden kaliteli su markalari çok buyuk su stokları yapmıyarak serin golge odalarda depolama yaparlar hatta disardan su soylerseniz yeni gelen suyun ewinizde bekliyen suya gore daha serin oldugunu anlıyabilirsiniz. cam sise kullanmak gibi bir luksunuz yoksa bu siselerin ozellikle buyuk damacanaların suya karışma oranları cok dusuktur.

bu olayı tartışma haline getirmek istemiyorum tabiki bilmediğim yada yanlış bildigim seyleri söylemenizden keyif duyarım ama kalkıp da cevre muhendislerinin yaptıgı arastirmayi insanları kandırmak icin su kalitesini olcuyo diye sattiklari bir aletle bu yanlıstır diye çöpe atıcak zihniyete sahipseniz hic cevap wermeyin.

• Dradis D kullanıcısına yanıt
    gida degil cevre muhendisi zaten ben de aynı okul cıkıslı oldugum için hocalarımız dedim tanıdıgım ve cok sewdigim hocalarım wardir hala okulda. yani ben sadece fikrimi soylemek istedim ama insanları su arıtma sisteminin ise yaradigiyla alakali ynalis bir kanıya yönelttiginizi dusunuyorum. ben size hocaların yaptıgı ve yayınlamadıgı bir analiz listesinden bahsettim. baska bir universitenin baska bir hocasının yaptıgı bir arastrmayı karsısına koyucaksanız eyvallah ama internet de yayınlandı dediginiz....? internetteki her bilgiye sizde guvenmiyorsunuzdur heralde diye dusunuyorum...

yani bu konu burda bitmiycek heralde satıcı mısınız onu da bilmiyorum tabi. o yuzden ben söyliyecegimi söyledim siz öyle dusunun ben böyle bu mewzuda tekrar cewap wermiyecegim.

(bu arada bahsettiğim analizler devlet tarafından universiteye yaptırıldıgı icin sonucları biyerde yayınlanmadi hatta ben de gayri resmi olarak birinci agızdan ogrendim)
  • Su arıtma konusu en üste çıkmış madem, birkaç şey de ben söyliyeyim.
    Yıllarca RO sistemler kullandım. Yaklaşık 1 yıldır da sadece 3lü ön filtre takımı kullanıyorum.
    Birinci aşamada sediment, 2.de blok karbon (KX CTO) 3.de seramik (Ceramikx) filtre var.
    Bu şekilde herhangi bir atık su olmuyor, tezgah delmek gerekmiyor, depo yok musluğu açınca su anında geliyor vs
    Tabi suyun tadi bir RO suyu kadar güzel değil ama ben alıştım şahsen.
    Filtremelerimi yukarıda arkadaşların link verdiği Pasifiksu'dan alıyorum sanalpazar üzerinden.
    KX filtreler Amerikan üretimi kaliteli filtreler, tavsiye ederim. Fiyatları da gayet makul.

Amerikada Berkey tipi sistemler oldukça yaygın. Şu an en iyi artıma çözümü o olarak görülüyor.
    Üstüste iki kova, aralarında candle denen mum tipi seramik kaplı filtreler var.
    Su yerçekimi etkisiyle "damlama" yöntemiyle alt kovaya akarak, yani doğada filtrelendiği gibi katmanlardan yavaşça süzülerek (basınçsız olarak) filtreleniyor.
    Suyun debisi düşük olduğundan arıtma oranları çok yüksek. Su katmanlar arasında uzun süre kaldığı için iyi arıtılıyor.
    Çok başarılı sistemler. Filtrelerini edinerek kendin-yap (DIY) şeklinde istediğiniz kapasitede düşük maliyetli sistemler yapabiliyorsunuz. Bunların çakma çinli taklitleri var ancak güvenilmez.

Piyasada RO filtrelerin sonuna eklenen mineral filtre, redoks filtre, alkali filtre vs. gibi adlarla satılan filtrelere de pek güvenmemenizi öneririm. Bunların çoğu uzakdoğu menşeili. Pek güvenilir ürünler değil. Hele ki o fiyatları haketmiyorlar

Yurtdışından getirme şansınız varsa bu tip "damlamalı" arıtma sistemlerini kullanmanızı öneririm. RO sistemlere göre çok daha faydalı ve verimli. RO'ya yakın seviyede %99un üzerinde bakteri, %80lerin üzerinde ağır metal, organik kirleticiler, tarım ilaçları vs. arıtma özellikleri var. 0.2 mikron düzeyinde arıtma sağlıyorlar. Atık su ve mineral kaybı derdi de bulunmuyor.

Bunun taklidi bazı yerli marka, uzak doğu menşeili sistemler var hatta bir tanıdığıma 1500TL gibi bir fiyata okutmuşlar. Üzerinde çinden 10$a getirtilebilen ne idüğü belirsiz bir filtre bulunan bu sistemi 1500e satmışlar. Orjinal Berkeyler bile 250$ seviyesindeyken çin işini bu fiyatlara satabiliyorlar, dikkat edin.

Bahsettiğim Berkey sistemi aşağıdaki resimdeki gibi:
     Su Arıtma Cihazları için Sıcak Fırsatlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dredy -- 21 Ağustos 2014; 0:39:15 >

• Özellikle bekliyoruz
  • quote:

Orijinalden alıntı: dredy

Su arıtma konusu en üste çıkmış madem, birkaç şey de ben söyliyeyim.
    Yıllarca RO sistemler kullandım. Yaklaşık 1 yıldır da sadece 3lü ön filtre takımı kullanıyorum.
    Birinci aşamada sediment, 2.de blok karbon (KX CTO) 3.de seramik (Ceramikx) filtre var.
    Bu şekilde herhangi bir atık su olmuyor, tezgah delmek gerekmiyor, depo yok musluğu açınca su anında geliyor vs
    Tabi suyun tadi bir RO suyu kadar güzel değil ama ben alıştım şahsen.
    Filtremelerimi yukarıda arkadaşların link verdiği Pasifiksu'dan alıyorum sanalpazar üzerinden.
    KX filtreler Amerikan üretimi kaliteli filtreler, tavsiye ederim. Fiyatları da gayet makul.

Amerikada Berkey tipi sistemler oldukça yaygın. Şu an en iyi artıma çözümü o olarak görülüyor.
    Üstüste iki kova, aralarında candle denen mum tipi seramik kaplı filtreler var.
    Su yerçekimi etkisiyle "damlama" yöntemiyle alt kovaya akarak, yani doğada filtrelendiği gibi katmanlardan yavaşça süzülerek (basınçsız olarak) filtreleniyor.
    Suyun debisi düşük olduğundan arıtma oranları çok yüksek. Su katmanlar arasında uzun süre kaldığı için iyi arıtılıyor.
    Çok başarılı sistemler. Filtrelerini edinerek kendin-yap (DIY) şeklinde istediğiniz kapasitede düşük maliyetli sistemler yapabiliyorsunuz. Bunların çakma çinli taklitleri var ancak güvenilmez.

Piyasada RO filtrelerin sonuna eklenen mineral filtre, redoks filtre, alkali filtre vs. gibi adlarla satılan filtrelere de pek güvenmemenizi öneririm. Bunların çoğu uzakdoğu menşeili. Pek güvenilir ürünler değil. Hele ki o fiyatları haketmiyorlar

Yurtdışından getirme şansınız varsa bu tip "damlamalı" arıtma sistemlerini kullanmanızı öneririm. RO sistemlere göre çok daha faydalı ve verimli. RO'ya yakın seviyede %99un üzerinde bakteri, %80lerin üzerinde ağır metal, organik kirleticiler, tarım ilaçları vs. arıtma özellikleri var. 0.2 mikron düzeyinde arıtma sağlıyorlar. Atık su ve mineral kaybı derdi de bulunmuyor.

Bunun taklidi bazı yerli marka, uzak doğu menşeili sistemler var hatta bir tanıdığıma 1500TL gibi bir fiyata okutmuşlar. Üzerinde çinden 10$a getirtilebilen ne idüğü belirsiz bir filtre bulunan bu sistemi 1500e satmışlar. Orjinal Berkeyler bile 250$ seviyesindeyken çin işini bu fiyatlara satabiliyorlar, dikkat edin.

Bahsettiğim Berkey sistemi aşağıdaki resimdeki gibi:

bahsettiğininz sistem tr de var mı satış için link?

• Beyler habire yeni şeyler çıkyor. Ben de ters osmoslu sisteme sahibim. Artık onun suyunu çıkarınca Berkey sistemini düşünebilirim. Tabii ben değiştirene kadar havadan mineralli su yapıp filtre eden sistemler çıkmazsa

Yani çok da incelemeyin her sistemin kendine göre avantajı ve dezavantajı var. Artık bütçenize ve aklınıza göre f/p ürünü olduğunu düşündüğünüz sistemi alın ve kullanın. RO ilk çıktığı zaman fiyatlar 1500 Tl li fiyatlardı ve bu fiyat şimdi bile uçuk geliyor bana.

Hepinize temiz sular dilerim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: halilcc
    bahsettiğininz sistem tr de var mı satış için link?

Bildiğim kadarıyla yok malesef.

Şu an hedefim şu adresteki (http://www.homespunenvironmental.com/product_p/bc-0102.htm) kitlerden edinip kendi damlatmalı arıtma sistemimi yapmak. Filtrelerin teki 25$ gibi çok makul bir fiyata satılıyor ancak Türkiyeye satışı yok şu an.
    Bunlar da aynı mantıkla (damlatma) çalışıyor. Ve kendin-yap (DIY) sistemlerde epey kullanılıyor. http://www.homespunenvironmental.com/v/vspfiles/Filter%20Specs.pdf adresinde bu filtrelerin neleri hangi düzeyde arıttığını görebilirsiniz.

• gokhankrmllar kullanıcısına yanıt
    Ne tartismasi dostum. Benim de bilmedigim bir ton sey vardir eminim. Kesinlikle %100 iddia etmem hic bir konuda.
    Sadece sunu soyleyeyim 2006'dan beri kullanirim, 2 cocuk da buyuttum (cok cok sukur) bir SIKINTI yasamadim. Allah nazardan saklasin Masallah
    Insallah bundan sonra da yasamam. Kullanmak isteyen iyice dusunup tasinsin.
    Su an Amerika'dayim. Turkce klavye yok(ksura bakmayin)

Son olarak kaldigim ev de dahil gittigim 5 evden 4 evde Ters Osmoz cihazi var. Oysa ki cesme suyunun tadi cok yumusak ve cok guzel.
    Bu bizim abimin Amerika'daki evi(Eski sahibi taktirmis):

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fktanik -- 21 Ağustos 2014; 22:06:24 >

• quote:

Orijinalden alıntı: fktanik

Şuan Amerika'dayım. Elimin altında PC yok. Tam LİNK bulup eklemek için PC lazım.
    Salı günü başka bir eyalete geçeceğim. O zaman yazabilirim.
    Filtreler konusunda kafa karıştıracak konu yok aslında. Ön filtreleri kaliteli olanlarla değiştirin, membran Filmtec olsun, en sona da kaliteli Alkalin filtre takın o kadar.

Ekleme :
    Şimdi buldum.

1.sıra. (bunun tek satışını kaldırmış. Yeni cihazla gelen 1 mikron filtreyi kullanın)
    http://www.sanalpazar.com/Ameripure-10-1-Mikron-Su-Aritma__isp8509493

2. Sıra:(20TL)
    http://www.sanalpazar.com/100-Usa-Kx-Matrikx-Cto2-Su-Aritma__isp8379960

3.Sıra(40TL En önemlilerinden)
    http://www.sanalpazar.com/100-Made-In-Usa-Kx-Ceramikx-Mikrofiltrasyon__isp6400712

4.Sıra Membran 68TL.(bu sıfır cihaz alıyorsanız Filmtec gelecek zaten)
    http://www.sanalpazar.com/100-Usa-Filmtec-75-Gpd-Ucretsiz-Kargo-Su-Aritma__isp8655621

5.Sıra Tatlandırıcı(55TL)(bu sıfır cihaz alıyorsanız geliyor zaten)
    http://www.sanalpazar.com/Inline-Tatlandirici-Filtre-Pentek-Usa-Post__isp8592616

6.Sıra Alkalin Filtre(55TL)
    http://www.sanalpazar.com/Alkali-Filtre-Pentek-Usa-Ucretsiz-Kargo__isp23848517

Merhaba dostum. Yazdıklarından bu işde deneyimli olduğunu gördüm ve bir soru sormak istiyorum. Bu işi yapan birinden fikir almaktansa kullanan birinin fikri bu aşama da benim için daha değerli. Arıtıcı almak istiyorum fakat tat konusundabiraz takıntımız var. Şu an Erikli içiyoruz. Tadı hoş ve içimi yumuşak. Bira bir erikli gibi olsun gibi bir takıntım yok ama yumuşak içimli ve belirgin tadı olmayan birsu olsaiyi olur.

Önceki mesajda soran arkadaşın dediği şu ürünü alsam : http://urun.gittigidiyor.com/ev-bahce/8-asama-pompali-su-aritma-cihazi-usa-membran-lux-120606645#product-information
    Daha sonra Bu mesajda yazdığın flitreleri değiştirsem bana yeter mi? Başka birşey önerir misin? Senin kullandığın gibi ekstradan 3 lü bir ön filitre felan eklemem gerekirmi?

Son olarak pompa olayına takıldım. Yaşadığım yerde hidrofora ihtiyaç duymuyoruz. 5-6 katlı binalarda hidroforsuz sıkıntısız su elde ediliyor. Ben 4. katta oturuyorum. Suyun basıncı yeterliolurmu acaba pompalı alamam şart mı? Pompasız alsam bu şartlarda çalışırmı sizce?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi l.a.c.i.w.e.r.t -- 3 Eylül 2014; 0:20:29 >

• quote:

Orijinalden alıntı: fktanik

Şuan Amerika'dayım. Elimin altında PC yok. Tam LİNK bulup eklemek için PC lazım.
    Salı günü başka bir eyalete geçeceğim. O zaman yazabilirim.
    Filtreler konusunda kafa karıştıracak konu yok aslında. Ön filtreleri kaliteli olanlarla değiştirin, membran Filmtec olsun, en sona da kaliteli Alkalin filtre takın o kadar.

Ekleme :
    Şimdi buldum.

1.sıra. (bunun tek satışını kaldırmış. Yeni cihazla gelen 1 mikron filtreyi kullanın)
    http://www.sanalpazar.com/Ameripure-10-1-Mikron-Su-Aritma__isp8509493

2. Sıra:(20TL)
    http://www.sanalpazar.com/100-Usa-Kx-Matrikx-Cto2-Su-Aritma__isp8379960

3.Sıra(40TL En önemlilerinden)
    http://www.sanalpazar.com/100-Made-In-Usa-Kx-Ceramikx-Mikrofiltrasyon__isp6400712

4.Sıra Membran 68TL.(bu sıfır cihaz alıyorsanız Filmtec gelecek zaten)
    http://www.sanalpazar.com/100-Usa-Filmtec-75-Gpd-Ucretsiz-Kargo-Su-Aritma__isp8655621

5.Sıra Tatlandırıcı(55TL)(bu sıfır cihaz alıyorsanız geliyor zaten)
    http://www.sanalpazar.com/Inline-Tatlandirici-Filtre-Pentek-Usa-Post__isp8592616

6.Sıra Alkalin Filtre(55TL)
    http://www.sanalpazar.com/Alkali-Filtre-Pentek-Usa-Ucretsiz-Kargo__isp23848517

Çok teşekkür ederim Sayın fktanik. Ürünü aldım ve kullanmaya basladim. Guzel bir tadı var suyun. Ariticiyi geldigi gibi kullanıyorum. Herhangi bir filtre değişikliği yapmadım. Daha önceki yazilarinizdan anladığım kadarıyla membran filtreyi 2 senede bir diğer 7 filtreyi de 6 ayda bir degistirmemiz gerekiyor. Bir de Bizim bu aritici 8 aşamalı siz 6 asamayi degistirebilecegimizi yazmışsınız. Acaba diger iki filtreyi degistirmeden kullanacak miyiz yoksa yazmayı mı unuttunuz. Unuttuysaniz onlarin da linkini ekleyebilir misiniz hangisini almamız gerektiğini bilmemiz açısından.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar geçen eve bir tanıdık geldi, waterbox arıtıcı tanıttı 1360 lira felan civarı imiş takalım felan dedi , bende biraz araştırım dedim , kullanan var mı acaba aranızda ya da herhangi bir bilgisi olan var mı bu arıtıcı hakkında ?
  • Ben geçen bundan aldım suyun tadı değişti ne kadar işe yarar bilemiyorum.

http://urun.gittigidiyor.com/diger-her-sey/nano-porselen-su-aritma-cihazi-su-filtresi-123646263
  • arkadaşlar babamlarda dahttp://www.naturelsuaritma.net/wp-content/uploads/2013/04/naturel-su-arıtma-üçlü-portatif-cihazlar.png bu linkteki cihazdan var ama atık su falan olmuyor sizce nasıl cihaz alınabilir mi?
    sadece içme suyu için damacana doldururlar ve filtre değiştirme falan da yok yıllardır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 19sng19 -- 3 Eylül 2014; 14:29:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tahir0734

2014 yılı ağustos ayı yapmış olduğum bir cihazdan su numunesi alınıp su analiz için LABORATUVARA gönderilmiştir..

çok şükür cihazımız bizi utandırmadı.. sonuçlar güzel çıktı..

cihaz : comtech model : te-2b 7 filtre

numune aınan yer : kısıklı mah. - Üsküdar -İstanbul

TAHİR ONUŞ

0507 992 19 41

NOT: İstanbulun suyu son dönemde ne halde olduğunu biliyorsunuz... bu halde bile cihaz güzel çalışıyor..

Bu kontrol sonuçları adli-idari işlemde ve reklam amacıyla kullanılamaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: tahir0734

… EVİNİZDE İÇME SUYUNUZU KENDİNİZ SAĞLIKLI VE EKONOMİK ÜRETİN …

SU ARITMA SİSTEMLERİ MUTFAK TEZGAHI ALTINDA KURULAN KULLANIMI KOLAY BİR SİSTEMDİR.

!!! DAMACANA VE ELDE SU TAŞIMAYA SON !!!

COMTECH SU ARITMA SİSTEMLERİ

*1 YIL FİLTRE ÖMRÜ *TOPLAM 5 FİLTRE (İLAVE YAPILABİLİR)

*TEZGAH ALTINDA MİNİMUM YER KAPLA *12 LT TANK KAPASİTESİ

*YUMUŞAK SU ÜRETİR. *NANO TEKNOLOJİK MEMBRAN FİLTRE

*6 LİTRE/SAAT MAX - GÜNLÜK 40 LİTRE KULLANIM *SİSTEM BASINCI 2.5 BAR-5 BAR

*TERS OZMOS SU ARITMA CİHAZI TOPLAM 5 FİLTREDEN OLUŞMAKTADIR.. STANDART CİHAZ COMTECH TE-2B

*ELEKTRİK GEREKTİRMEDEN SU ÜRETMEKTEDİR…

TEKNİK ÖZELLİKLER
    1.Aşama 10’ 5 Micron Sediment Tortu Filtrasyonu : Sularda bulunan çözünmemiş askıda katı maddelerin (tortu, kum, çamur v.s.) oluşturduğu kirliliğe bulanıklık denir. Askıda katı maddelerin oluşturduğu kirliliği giderme, filtrasyon işlemi ile yapılmaktadır. Bu filtre suyunuzda bulunabilecek Partiküller, Kir, Tortu, Kum arıtımı için kullanılır.

2.Aşama 10’ inline Granül Aktif Karbon (GAC) Filtresi : Suda bulunan klor, renk, tat ve koku veren eriyik gazlar, artıklar ve organik maddelerin arıtımı için kullanılır.
    Bu aktif granül karbon filtre yüksek performanslı aktive edilmiş karbondan oluşmaktadır ve klorin, koku, organik kirleticiler, böcek ilaçları ve koku ile tadı etkileyen kimyasallardan arındırır.

3.Aşama 10’1 Micron Sediment Tortu Filtrasyonu : Sularda bulunan çözünmemiş askıda katı maddelerin (tortu, kum, çamur v.s.) oluşturduğu kirliliğe bulanıklık denir. Askıda katı maddelerin oluşturduğu kirliliği giderme, filtrasyon işlemi ile yapılmaktadır. Bu filtre suyunuzda bulunabilecek Partiküller, Kir, Tortu, Kum arıtımı için kullanılır.

4.Aşama TFC Ters Ozmos Membran Filtre : Günde 75 galon su işleyen ince film kompozit (TFC) kaliteli membran. Suyunuzda olabilecek sert su kontaminantları ortadan kaldırır: arsenik, kurşun, bakır, baryum, krom, cıva, sodyum, kadmiyum, florür, nitrit, nitrat ve selenyum, bakteri ve virüsleri atık bölümünden dışarı atar %100 güvenli içme suyu verir. Bilinen en küçük virüs membran filtrenin gözeneklerinden 20 kat büyüktür ve asla geçemez.

5.Aşama Hindistan Cevizi Karbon Filtre : Mebran filtreden çıkan su, saflığa yakın olup, içim olarak hamdır. Birçoğumuz bu suyun tadını beğenmeyiz. Bu filtre ile bu hamlıktan çıkar, içimi hoş bir hale gelir. Bir dağ kaynağından çıkan su gibi bir hale ulaşır. Gümüş iyonlar sayesinde bakteri oluşumunu engeller.

TAHİR ONUŞ SU ARITMA SİSTEMLERİ 0507 992 19 41

tahir.onus@mynet.com KISIKLI MAH-ÜSKÜDAR

TERS OZMOS SU ARITMA CİHAZINA AŞAĞIDA BELİRTİLEN FİLTRELERDE EKLENEBİLMEKTEDİR.

Alkalin Filtre Özellikleri:

Vücuda gerekli mineralleri sağlar
    Vücut ph seviyesini dengeler
    Kemik erimesi/Diş çürümesi önler
    Yüksek tansiyonu düşürmeye yardımcı olur

Detox Filtre Özellikleri:

Toksinlerin birikmesini engeller
    Metabolizmanızı hızlandırır
    Kilo vermenize yardımcı olur
    Enerji verir ve dinçleştirir

Mineral Filtre Özellikleri:

Damar sertliğine sebep olan yağ asitlerinden arındırarak kalp hastalığı riskini azaltır
    Suda antioksidan etki yaparak vücudumuzda hastalıklara karşı direnç sağlar
    Vücudun su emilim oranını arttırarak cilt hidrasyonunu yükseltir
    Böbrek ve karaciğerin fonksiyonlarını hızlandırır.

NOT : ŞEBEKE BASINCI 2.5 İLE 6 BAR ARASINDA OLMALIDIR.TERS OZMOS CİHAZINDA ŞEBEKE BASINCI YETERSİZ İSE CİHAZA POMPA İLAVE ETMEK
    GEREKMEKTEDİR.

POMPA FİYATI 150 TL’DİR. EĞER ŞEBEKE BASINCI 6 BAR ÜZERİNDEYSE CİHAZA BASINÇ DÜŞÜRÜCÜ TAKMAK GEREKMEKTEDİR.

CİHAZIN 2 YIL GARANTİSİ BULUNMAKTADIR. CİHAZIN TSE ve CE BELGELERİ MEVCUTTUR.
    PET ŞİŞE SORUNLARI

Bilimsel açıdan, petlerin tekrar kullanılması sonucu plastik malzemenin içinde bulunan suya çözündüğü kanıtlanmıştır. Çözülme sonucu ortaya çıkan en riskli maddelerden biri olan DEHP'nin, kadınların inmemiş testisi ve küçük üreme organı olan erkek çocuk doğurmalarına sebep olduğu ispatlanmıştır. Açığa çıkan diğer madde DEHA'nın kanserojen etkiye sahip olduğu ve özellikle karaciğer kanseriyle yakın ilişkisi kanıtlanmıştır. Yakın zamanda Alman bilim adamlarının yaptığı bir araştırmaya göre pet şişeler, hormanel sistemimizi etkileyen başka maddelerin de pet şişeden suya çözündüğü ispatlanmıştır.

DAMACANA (Polikarbonatla) ilgili sorunlar

Polikarbonat plastikler özellikle damacanalarda kullanılır ve üretiminde Bisphenol A (BPA) adındaki kimyasal madde kullanılır. BPA aslında birçok yerde mevcuttur. Plastik şişelerin dışında, tenekelerin veya kutu meşrubat içeceklerinin iç yüzey kaplamasında da kullanılır. Bugün hepimizin idrar tahlili yapılmış olsa, ortalama %90'ımızda bu madde tespit edilebilir. Bu maddenin sağlık üzerindeki etkileri, iki zıt sonuçları olan çeşitli araştırmalarla vurgulanmıştır. Ortaya çıkan bu iki zıt sonuç incelendiğinde, zararı var diyenlerin devlet destekli fonlarla yürütülen çalışmalar olduğu, zararı yok veya az zararlıdır diyen çalışmalarınsa endüstriyel destekli çalışmalar olduğu görülmektedir. Ben de diğer bilim adamları gibi BPA maddesinin insan sağlığına zararlı olduğuna inanıyorum.

(DR. HALİT YEREBAKAN )

TAHİR ONUŞ COMTECH SU ARITMA SİSTEMLERİ

0507 992 19 41 tahir.onus@mynet.com KISIKLI MAH-ÜSKÜDAR

Su Arıtma Cihazları için Sıcak Fırsatlar Su Arıtma Cihazları için Sıcak Fırsatlar Su Arıtma Cihazları için Sıcak Fırsatlar Su Arıtma Cihazları için Sıcak Fırsatlar

cihaz tam olarak ne kadar?

• MERHABALAR

COMTECH SU ARITMA CİHAZI

MODEL : TE-2B POMPASIZ

TOPLAM (5 FİLTRE) 600 TL . MONTAJ DAHİL

TOPLAM 7 FİLTRE ALKALİN+DETOX : 750 TL... MONTAJ DAHİL

NOT: İNTERNETTEN ARAŞTIRIN 5 FİLTRE CİHAZ 760-700 GİBİ FİYATA SATILIYOR..

TEŞEKKÜRLER

TAHİR ONUŞ

0507 992 19 41
  • Selamlar,

Bende sonunda zincirlerimi kırarak ikna oldum ve ankaradaki su kaynaklı zehirlenmelerden sonra cihaz almaya karar verdim, kendim toplayacaktım ancak buradaki yorumlar vs. neticesinden tantavi29 dan alacağım sanırım.

Şunu da belirteyim yaklaşık 6-7 yıllık ÇEVRE Mühendisiyim, yani su işini en iyi biz biliriz :) mütevazılığa gerek yok, her türlü su analizi vs. yapmışlığım var, hatta tadından bile birçok yorum yapabilirim. :) TEZ konum yine su arıtma ile ilgiliydi.

Yani bu işin diplomalısı olarak sonunda bende ikna oldum bir çok kafamda çelişki olsa da.

7 aşamalı alacağım sanırım, bu RO sistemin kalbi membrandır, onu zaten herkesin önerdiği filmtec alacağım, iyi markadaır güvenilirdir, diğerleri de önemi ancak membran başka, tabi membranı korumak için ilerde ön arıtma filtrelerini de kaliteli almanızı tavsiye ederim.
    Asıl bir çok ben gibi Çevre Mühendisi ve su ile alakalı kişileri arıtmadan uzak tutan olay, mineral olayıydı, bu sebeple mineral filtre benim için şart, ancak bundaki sıkıntı da doz ayarı olmayışı, mineralizasyon olayında azı da çoğu da zarar olayı olduğundan dikkat etmek lazım.

yani milletin yazıdğı gibi ph ı şu çıktı iyi yada kötü, TDS iletkenlik sertlik tek tek hiç bir şey ifade etmez su kalitesi hakkında, sadece bunlara güvenmeyin.

Deneyip göreceğiz.

• http://www.n11.com/8-asama-pompali-su-aritma-cihazi-tezgahalti-ro-8-P19710893
    bu cihazı alırsam kaç ay sonra filtre değiştirmem gerek kaç adat ve yıllık maliyeti ne olur.
    Daha doğrudu bu 8 filtrenin değişim süreleri nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: halilcc

http://www.n11.com/8-asama-pompali-su-aritma-cihazi-tezgahalti-ro-8-P19710893
    bu cihazı alırsam kaç ay sonra filtre değiştirmem gerek kaç adat ve yıllık maliyeti ne olur.
    Daha doğrudu bu 8 filtrenin değişim süreleri nedir?

Filtre Değişim Süreleri Hakkında;

1 Micron Sediment Filtre:Değişim Süresi 8 İla 10 Ay Arasında Değişmektedir.

Gac Karbon Filtre:Değişim Süresi 8 İla 10 Ay Arasında Değişmektedir.

Block Karbon Filtre:Değişim Süresi 8 İla 10 Ay Arasında Değişmektedir.

Voltran Veya Aqualine Membran 75 GPD: Ortalama Ömrü 2 ila 3 Yıldır.

Tatlandırıcı Post Carbon Filtre:Değişim Süresi 8 İla 10 Ay Arasında Değişmektedir.

Mineral Filtre Ömrü: 12 ila 14 Ay arasında değişmesi gerekiyor.

Alkalin Filtre Ömrü: 12 ila 14 Ay arasında değişmesi gerekiyor.

İnfared Filtre Ömrü: 12 ila 14 Ay arasında değişmesi gerekiyor.

"alıntıdır"

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.