Şimdi Ara

Su Arıtma Cihazları için Sıcak Fırsatlar (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
318
Cevap
16
Favori
64.587
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cancantürk

Su Arıtma Cihazları için Sıcak Fırsatlar

METRO

Konuyu silmişler. Reklam yapmak için konuya girmeyin. Özellikle "enessu"!!!

ben yaklaşık bir yıl önce GG den hayzek marka 6 filtreli olan modeli 300 TL/ 6 taksite almıştım çok memnunum.
    herkese şiddetle arıtma cihazı tavsiye ederim. damacana taşımaktan kurtuldum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: cancantürk

METRO

Konuyu silmişler. Reklam yapmak için konuya girmeyin. Özellikle "enessu"!!!

Fiyatlar uygun yalnız pompa motoru da gerekebilir ek olarak..
  • quote:

Orijinalden alıntı: AkhalTeke

quote:

Orijinalden alıntı: berkmert737

quote:

Orijinalden alıntı: AkhalTeke

Ülkedeki profesörler, doktorlar ne ise diğer meslek dalları da aynı. Kendi mesleğinizi sütten çıkmış ak kaşıkmış da diğerleri fenaymış gibi gösterme çalışmayın ayıp. İnsanların sağlığı ile ilgili konularda zerre eğitim almadan da ahkam kesmeyin. Aklı başında hiçkimse zaten sağlıkla ilgili bir konuda mühendisin gevelemelerini dikkate almaz. (Aynı bir binanın sağlamlığı konusunda doktordan fikir almayacağımız gibi.) İnsanların mesleklerini karalamaya çalışmayın.

Önceki silinen konuda yazmıştım. Tezgahüstü ürünlerde e-spring i tercihler arasına alırdım.

kendi adına konuş sen bu zamana kadar bir işe yaramadıysan başkalarınıda öyle sanma.

ama ülkedeki insanlar bozuk kardeşim meslek önemli değil.

tam gün yasası çıkar itiraz ederler neden(adam sabah 10 da polikliniğe gelir,öğleden sonra muayenehanesinde,eee devlet sana ama akşam mesai bitimine kadar para veriyor iyide para veriyor?? ama yooook adam zamanında verilen bu anlaşılmaz imtiyazı hak olarak görüyor..)

profesör dedikleriniz üniversite hsatanesine gelen hastalara kendileri bakmıyor asistanlara veriyor kendide hastaları parası var mı yok mu demeden muayenehanesine çağırıp paralarını alıyor,tabii bu mesai saatleri içerisinde oluyor ve aynı zamanda devletten aldığı yövmiyede işliyor)

eczacısı yıllarca devlet, dolandırmaımı 50 liralık ilaç şimdş oldu 15 lira .

öğretmen haftada 3 gün okula gidiyor 15 saat ders veriyor alıyor 1700 TL maaş(yeni başlayan) neymiş efendim az maaş alıyorlarmış(haftada 40 saat çalışsa normal çalışanlar gibi alacağı maaş 5000 TL)

bırakın bunları. Sonra ihracaat yapan üretim yapan asıl çalışanlar teknik elemalar tukaka yok öyle yağma

kardeşim devletin iliğini sömürmüş bunlar.

devletede dayamışlar sırtlarını ne ala..

işte kardeim böyle oluncada ben bu bahsettiğim meslek dallrına sayarım ve bunuda kimse engelleyemez

Evet oldukça faydan var memlekete belli ki herhalde bir acın var ki boş boş konuşup, çamur atıyorsun başka meslek dallarına. Göbeğinin çapından fazla iş yapmamana rağmen. O teknik elemanların cukkalarını da biliyoruz. Olmaza oluru 3 kuruşa da verdiğini fabrikalarda. Özellikle atık konularında. Kimin ne işe yaradığı belli yani. Cukkan yetmemiş herhalde kazan kaldırıyorsun.

evet yetmedi :))) allah yardım etsin
  • Konuyu su arıtma cihazları ile sınırlarsanız sanki iyi bir alternatifi kaçırıyorsunuz. Temiz ve sağlıklı su ihtiyacını hergün düşünmekten ben de rahatsız oluyordum. Nihayetinde ben farklı bir çözüme yöneldim. Suyu muslukta süzmek yerine sürahide süzmek daha uygulanabilir geldi. Ve yaptığım araştırmalar neticesinde Alman üretici Brita'nın sürahilerinin bir çok ülkede kullanıldığını gördüm.

Türkiye temsilcisi bu:
    http://www.brita.net/tr

Ürün bu:
    http://www.brita.net/tr/elemaris.html?L=37

Temsilcisinin satış sitesi:
    http://www.yoncaevaletleri.com/

Yorumlar bu:
    http://www.amazon.com/Mavea-1001125-Elemaris-Filtration-Pitcher/product-reviews/B002U50QQQ/ref=dp_top_cm_cr_acr_txt?ie=UTF8&showViewpoints=1

Kullanımı: Musluktan akan suyu sürahiye dolduruyorsunuz, Yaklaşık 3 litra kapasiteli. Ortalama 5 dakikada 3 litre su süzülmüş oluyor. Faydalı yararlı tuzlar hariç; kirletici organik maddeler, canlılar, kirletici partiküller ve ağır metaller temizleniyor. Ozon ve klor tadı kalmıyor, kireç filtrede tutuluyor, berraklaşıyor. Su rahat içilebilir bir tada geliyor. Sürahide süzülen suyu bir hafta bekletseniz bile koku oluşmuyor, filtredeki gümüş iyonları nedeni ile. Çaydanlık, cam sürahi ve bardaklarda artık kireç izi olmuyor. Midemdeki şişkinlik hissi de gitti (eskiden musluk suyu içiyordum ve organik artıklarla suyun kirlendiğini biliyordum). Çayda klor kokusu da oluşmuyor.

Maliyeti: Sürahinin teknolojik olanı (üzerinde dijital göstergesi bulunanı) 80-90 lira civarında. Ben hepsiburadadan HB nin standart avantajları ile aldım (taksit, %10 puan). Kartuşlar dijital göstergenin belirlediği kullanım süresine göre degiştiriliyor. Aşağı yukarı 4 hafta da uyarı geliyor. Fakat 6 haftaya kadar kullandım. Bir kartuşun kullanımının litre cinsinden tam hesabını veremem ancak kaba hesapla on damacana olduğunu hesapladım. Kartuşların çifti 26-30 lira arası. Sürahi göründüğündne büyük her zaman dolu tutuyorum, yemeklerde, çayda ve içmek üzere kullanıyorum. Buzdolabının en alt rafına girecek büyüklükte.

Avantajları
    1. 10 bin litre kullanıma kadar damacana ve osmoza göre litre başına maliyet en ucuzu.
    2. Kayıp ya da harcanan su yok.
    3. Tedarik derdi yok, hergün damacana su sipraişi sipariş vermek bıktırıyor, kaldı ki evde birinin olmasını gerektiriyor.
    4. Şebekeden 8 bar su basıncı (Osmoz sistemlerindeki filtre üreticilerine göre en az) alamadığınız durumlarda da kullanılabiliyor.
    5. Osmoz sistemlerindeki gibi taşma ve su basması riski yok.
    6. İşçilik ve montaj gerektirmiyor.
    7. Damacana ve pompa derdi yok.
    8. Faydalı mineraller halen suda mevcut (partikül sayısı 0 değil).

Dezavantajları
    1. Aynı anda 3 litreden fazla su için en az 2 dk beklemek (depolu osmozlarda ve damacanalarda böyle bir durum yok) gerekli.
    2. Sudaki partikül sayısı 0 değil.

Grafikte

Damacana 10 TL
    Damacana su bedeli 5 TL
    Brita sürahi 79 TL
    Brita kartuş 14 TL
    Bir Brita kartuşu ile temizlenebilen su miktarı 150 litre
    Osmoz sistemi kurulum dahil 450 TL
    Osmoz sistemi filtre takımı 100 TL
    Osmoz sistemi bir filtre takımı ile temizlenen su miktarı 4000 litre
    alınmıştır; osmoz için harcanan su, damacana için telefon ücretleri, posta masrafları ve osmoz için gerekli şebeke düzenlemeleri dikkate alınmamıştır.

Özet:
    Ev kendinizin değil, şebeke ve tesisata güvenmiyorsanız, damacana suya hem o kadar para ödeyip hem de her gün getirdin getirmedin muhabbeti duymak istemiyor iseniz Brita Sürahi ile içme suyu ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Yukarıdaki grafiktede görebileceğiniz gibi Brita sürahi piyasa fiyatı ile bile damacana su ve osmoz sistemleri karşısında sıcak fırsat.
  • quote:

Orijinalden alıntı: M__R__T

Aynı ürün hepsiburada'da da var ve + 1 Adet Mineral Yedek Filtre Seti'de beraberinde geliyor. Fiyat değişmemiş.

BMB RO-10 + Mineral Su Arıtma Cihazı + BMB RO-10 +Mineral Yedek Filtre Seti (KOMBO PAKET)

Bir de aynı sitede farklı 2 ürün var yine R0-10 adı altında. Bunlar hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlar var mı acaba?

BMB RO-10 Su Arıtma Cihazı

Bmb Ro-10 + Mineral Su Arıtma Cihazı

Bu ürünler hakkında bilgi sahibi olan var mı acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: M__R__T

quote:

Orijinalden alıntı: blackgoldboy

Selam Arkadaşlar ,

Uzun zamandır bende arıtma cihazı araştırıyordum ve RO sistemlerinin suyu herşeyden tamamıyla arıttığını görerek mineral ve kalsiyum filtreli bir ürünü tercih ettim , ürün bugün gelecek ,sanırım yarında kurmuş olurlar ilgileneniz olursa ayrıntılı bilgileri paylaşıyor olurum.aldığım üzün 8 filtreli , kargo ve kurulum dahil 499 TL , ben geçen hafta aldığımda 50 TL de bonus veriyordu , şu andada advantage karta sanırım vadesiz 6 taksit ve %10 puan veriyor.

http://www.markapon.com/firsat/ro10-su-aritma-cihazi/3555

İyi Günler...

Aynı ürün hepsiburada'da da var ve + 1 Adet Mineral Yedek Filtre Seti'de beraberinde geliyor. Fiyat değişmemiş.

BMB RO-10 + Mineral Su Arıtma Cihazı + BMB RO-10 +Mineral Yedek Filtre Seti (KOMBO PAKET)

Bir de aynı sitede farklı 2 ürün var yine R0-10 adı altında. Bunlar hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlar var mı acaba?

BMB RO-10 Su Arıtma Cihazı

Bmb Ro-10 + Mineral Su Arıtma Cihazı

Bahsettiğin ürün 6 filtreli , benim aldığımda toplam 8 filtre var , standart 5 filtre üzerine extradan kalsiyum , mineral ve detox filtresi mevcut.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadirekinci

quote:

Orijinalden alıntı: faruxxx

yaklasık 1 sene once bu sıstemlerden aldım ekstra mıneral fıltre eklettım tadı ıcımı cok guzel fakat 1 bardak su aldıgında 3 bardak su atıyor satıcısına sordum normal dedı bu konu hakkında bılgısı olan var mı yada dıger sıstemlerde acaba boyle mı?

edit: Aldığım ürün üst mesajda ki arkadaşın aldığı ürünün aynısı..

üst mesajdaki arkadaşın verdiği linke tıklayın oradaki videoyu izleyin suyu atması normal.

orda goremedım hocam su atmasını.. fakat servısını cagırdım aldıgım yere sordum her ıkısıde normal dedı 1 lt ye 3 lt atar dedı bence sızde evdekı sıstemınızı bır deneyın ona bır kanıya varalım tesekkurler..
  • Cancantürk....Reklam konusunda sizin elinize su dökemeyiz. Siz bu konuda daha başarılısınız. Koskoca reklam panosuna sahipsiniz.
  • quote:

quote:

quote:

yaklasık 1 sene once bu sıstemlerden aldım ekstra mıneral fıltre eklettım tadı ıcımı cok guzel fakat 1 bardak su aldıgında 3 bardak su atıyor satıcısına sordum normal dedı bu konu hakkında bılgısı olan var mı yada dıger sıstemlerde acaba boyle mı?

üst mesajdaki arkadaşın verdiği linke tıklayın oradaki videoyu izleyin suyu atması normal.

orda goremedım hocam su atmasını.. fakat servısını cagırdım aldıgım yere sordum her ıkısıde normal dedı 1 lt ye 3 lt atar dedı bence sızde evdekı sıstemınızı bır deneyın ona bır kanıya varalım tesekkurler..

Bende suan sistem yok.

o videonun sonlarında görmüştüm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kuduk

Konuyu su arıtma cihazları ile sınırlarsanız sanki iyi bir alternatifi kaçırıyorsunuz. Temiz ve sağlıklı su ihtiyacını hergün düşünmekten ben de rahatsız oluyordum. Nihayetinde ben farklı bir çözüme yöneldim. Suyu muslukta süzmek yerine sürahide süzmek daha uygulanabilir geldi. Ve yaptığım araştırmalar neticesinde Alman üretici Brita'nın sürahilerinin bir çok ülkede kullanıldığını gördüm.

Türkiye temsilcisi bu:

Özet:
    Ev kendinizin değil, şebeke ve tesisata güvenmiyorsanız, damacana suya hem o kadar para ödeyip hem de her gün getirdin getirmedin muhabbeti duymak istemiyor iseniz Brita Sürahi ile içme suyu ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Yukarıdaki grafiktede görebileceğiniz gibi Brita sürahi piyasa fiyatı ile bile damacana su ve osmoz sistemleri karşısında sıcak fırsat.

hele şükür biri çıktı :) önceki kapanan konuya yazdım buraya da yazdım ama kimse kaale almadı.

hocam ben bu sürahiden aldım karfurdan aldım çünkü görerek almak istedim aslında ereyon'da 70 liraya geliyordu ama karfurdan 90'a aldım (göstergeli olanı)

filtreyi de verdiğiniz linkte ucuza gelen bir paketi var ordan alıcam.

ama hocam sudan memnunmusunuz? bize gelenler genelde koku var diyorlar, ki bizim su depoda beklemez bina tesisatı yeni vs. (istanbul)
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Bende suan sistem yok.

o videonun sonlarında görmüştüm.

hocam 2 tane sıstem aldım ıkısındede durum aynı artık atık suyu damacanada toplayıp baska yerlerde kullanıyorum ama baya sıkıntı oldu genelde ınsanlar atık suyu dırek tahlıyeye verdıklerı ıcın ne kadar gıttıgınden haberlerı yok..
  • quote:

Bahsettiğiniz oran yüksek, atık kısmında vana olur, vana yardımıyla atık oranını ayarlayabilirsiniz. %50 - %50 iyi ve yeterli bir orandır. Daha fazlada kısabilirsiniz fakat bu sefer safsızlıklar membran üzerinde birikeceğinden membranın ömrü azalır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vindobona

quote:

Orijinalden alıntı: kuduk

Konuyu su arıtma cihazları ile sınırlarsanız sanki iyi bir alternatifi kaçırıyorsunuz. Temiz ve sağlıklı su ihtiyacını hergün düşünmekten ben de rahatsız oluyordum. Nihayetinde ben farklı bir çözüme yöneldim. Suyu muslukta süzmek yerine sürahide süzmek daha uygulanabilir geldi. Ve yaptığım araştırmalar neticesinde Alman üretici Brita'nın sürahilerinin bir çok ülkede kullanıldığını gördüm.

Türkiye temsilcisi bu:

Özet:

hele şükür biri çıktı :) önceki kapanan konuya yazdım buraya da yazdım ama kimse kaale almadı.

hocam ben bu sürahiden aldım karfurdan aldım çünkü görerek almak istedim aslında ereyon'da 70 liraya geliyordu ama karfurdan 90'a aldım (göstergeli olanı)

filtreyi de verdiğiniz linkte ucuza gelen bir paketi var ordan alıcam.

ama hocam sudan memnunmusunuz? bize gelenler genelde koku var diyorlar, ki bizim su depoda beklemez bina tesisatı yeni vs. (istanbul)

Güle güle kullanın.

Biz Brita'nın sürahisini iki farklı evde kullanıyoruz. Suyun tadında ve kokusunda tespit ettiğimiz şu:

1. Sürahiden çıkan ilk filtre İlk 10-15 gün süre ile suda odunsu bir tat bıraktı. Yeni aldığımız filtrelerde bu tat oluşmadı.
    2. Filtrenin 6. haftasında (göstergede değiştirin uyarısı aldıktan 2 hafta sonra) suda koku belirmeye başladı. Yosunsu bir koku. Bu koku ve tat amazon da yer alan değerlendirmelerde de mevcut.Filtre yenisi ile değiştiğinde koku ortadan kayboluyor.

Bana kalır ise dört hafta veya 100 litre kullanımdan önce bu koku ile karşılaştı iseniz, bir nedenden dolayı (mesela sürahiye düşen güneş ışığı ya da çevre sıcaklığı ya da şebeke suyunun bir diğer niteliği) bu sürahi size uygun olmayabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İhlas ın su arıtma cihazını kullanmaktayım. 4 sene kadar önce 1500 lira civarlarına taktırdık ürünü. Güzel arıtıyor, damacana sulardan daha temiz . Bu tip ürünlerde ürün desteği , servisi çok önemli. Tak oraya arıtsın deyip bitmiyor. Senede bir içerisindeki filtrelerin değişmesi gerekiyor . 2 senedir değiştirmiyorduk. Suyun tadı bile değişmişti , çeşme suyu gibi geliyordu. 100 TL ye bugün filtreleri yenilettik . 100-200 liralık cihazların ciddi seviyede işe yarayacağını sanmıyorum.

http://ihlasaritmacihazi.com/
  • quote:

Orijinalden alıntı: EmreFB1907

İhlas ın su arıtma cihazını kullanmaktayım. 4 sene kadar önce 1500 lira civarlarına taktırdık ürünü. Güzel arıtıyor, damacana sulardan daha temiz . Bu tip ürünlerde ürün desteği , servisi çok önemli. Tak oraya arıtsın deyip bitmiyor. Senede bir içerisindeki filtrelerin değişmesi gerekiyor . 2 senedir değiştirmiyorduk. Suyun tadı bile değişmişti , çeşme suyu gibi geliyordu. 100 TL ye bugün filtreleri yenilettik . 100-200 liralık cihazların ciddi seviyede işe yarayacağını sanmıyorum.

http://ihlasaritmacihazi.com/

Verdiğin paranın %80'ini ihlasa kar ve sana demoyu yapan (veya satan) kişiye prim olarak bıraktığına adın kadar emin ol. Arıtma elemanlarının hepsi yurtdışından belli başlı firmalardan geliyor, burada sadece montaj, makyaj(janjanlı kasa) ve marka etiketlemesi yapılıyor. İhlas ev aletlerinin beylikdüzündeki arıtma montaj hattını gören biri olarak söylüyorum.
    Ben cihazımı 100-120 $'a mal etmiştim. 4-5 yıldır kullanıyorum, belli zamanlarda ölçümünü de yapıyorum sıkıntı yok. Filtreler en geç 6 ayda bir, membran 2 senede bir değişmeli.. Yoksa çeşme suyu gelse iyi, deformasyon ve birikim fazlalığı yüzünden filtre üzerinde birikmiş pislikler ve filtreler de üreyen bakteriler de gelmeye başlar..
  • Arkadaşlar bu konuda okuduğum ve kendi çapımda yorumladıklarımı size aktarmak istiyorum.Su içerken tercih etme sıramız bence şu şekilde olmalı.

1.Çözüm:
    Eğer istanbul gibi içme suyu temiz olan bir şehirde yaşıyor ve deposu olmayan yeni bir binada ikamet ediyorsak hiç bir cihaz almadan çeşmeden kana kana suyumuzu içebiliriz.(En faydalı ve minerallisi bu gözüküyor.)

2.Çözüm :
    Mümkünse ve bulabilirsek cam damacanada kaynak suyu satan güvenilir bir firmadan suyumuzu almalıyız.

3.Çözüm :
    Buda olmadıysa Ters Osmos sistemiyle filtrelenmiş bir suyu evimizde kullanıp.Günde bir veya iki adet doğal mineral içeren, cam şişede soda tüketmeliyiz.(Yıllardır yurtdışındaki suların tadının hiçbir şeye benzemediğini ve çok şanslı olduğumuzu düşünürdüm.Bide water diyince soda getirmelerine deli olurdum.Artık bizede o günler göründü demekki.)

Her ne kadar konu ile alakalı olmasada mühendislik okumuş bir vatandaş olarak çıkarımlarım bunlar yanlışım varsa konu hakkındaki bilgili arkadaşlar düzeltsin lütfen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Too-Xaris

quote:

Orijinalden alıntı: McCarty

Bu damacana skandali çıktıktan sonra Ahaberde galiba program vardi bu tip arıtma cihazlarinin sadece para tuzagı oldugunu söylüyordu ordaki uzmanlar.
    Nekadar dogru bilmiyorum bu konuyu. bende ciddi şekilde düşünüyordum ama vazgeçtim almaktan.

ustat haberlerde kim konusmussa bence yalan konuşmuş. bende inanmıyordum arıtma cıhazının ışe yarayacagını. 10 ay once edırneye zıyaretıne gıttıgım bır arkadasımda gordum. ıstanbula donunce hemen aldım. damacanalara veda edeli uzun zaman olldu.10 aydır mıs gıbı su ıcıyorum. kesınlıkle ıse yarıyor. kayın pedere, kardeşime de aldırdım.
    buda aldıgım urun.
    http://urun.gittigidiyor.com/ev-dekorasyon-bahce/reverse-osmosis-pompali-su-aritma-cihazi-tds-58799181
    satıcısı 10 numaradır. tavsye ederım. belki dıger satıclarda ıyıdır ama hep bu satıcıdan aldım. desteği cok ıyıdır.

PM
  • Valla acayip kafam karıştı . Benimde arıtma cihazı almak gibi bir niyetim vardı.ama burda okuduklarimdam sonra ambale oldum iyice.))

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arıtma değil reverse osmos sistem alın..
  • WATERLİFE SU ARITMA CİHAZLARI İLE AYRINTILI BİLGİ VEREBİLİRİM ARKADAŞLAR
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.