Şimdi Ara

Su Arıtma Cihazı Topladım, Anlatıyorum (34. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
872
Cevap
174
Favori
61.207
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
317 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Şebeke suyunuzda tds de düşük demek ki hocam. Aslında arıtma almadan bakmak lazım bu değerlere de işte.
    200 civarında diye tahmin ediyorum, şebeke suyunuza bakar mısınız? Ph ı düşürmek için de biocerayı sona değil de post karbonun önüne koymanız lazım. O zaman da baya düşüyor 7 ve altında oluyor.
  • ZevkiSefa kullanıcısına yanıt
    Paylaştığım tabloda “musluk suyu” olarak yazılı değerler şebeke suyu değeri. Dediğiniz gibi çok da yüksek değil şebeke suyu değerleri ama bunun anlamı arıtma yapılmadan içilebileceği değildir sanırım.

Şu an biocera sonda sanırım. (Royalgreen lux plus pompasız model standart halinde şu an) müsait bir zamanda post karbonu sona alıp bir süre deneyeyim bakalım. Teşekkür ederim.
  • prok P kullanıcısına yanıt
    Onu görmemişim kusura bakmayın :)
  • 19 lt damacana olmuş 25 lira. Hala su arıtma sistemi kurulum maliyetini çok gören varsa 25 liradan su içmeye devam etsinler

• ÇevreMühendisi kullanıcısına yanıt
    hocam sizin su faturası ne kadar geliyor diye sormuştum cevap vermediniz, hala merak ediyorum. çok özel değilse öğrenebilir miyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZevkiSefa -- 9 Nisan 2022; 14:32:9 >
  • prok P kullanıcısına yanıt

biocera sorunlu olabilir, tds 40-70 arasi olmasi lazim

90 tl

• tersosmos kullanıcısına yanıt

Maliyeti dusurmek icin ön filtreleri ucuz filtre takip sonrasinda membran, omnipure tat ve koku tutucu, biocera olarak kullanmanin mahsuru var mi ?

post karbonu, biocera varken almasanız bile olur. post karbonsuz sistem kurup eğer tadını beğenmezseniz sonradan ilave edebilirsiniz. Biocera nın kendi ürününü tanıttığı yayınlarda post karbonu bile kullanmıyormuş. Şu an kendi evimde de post karbonu çıkardım öyle deniyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZevkiSefa -- 10 Nisan 2022; 18:24:3 >
  • Düşük bütçeli arıtma sistemi kurmak isteyenlere :) arkadaşın dediği gibi tadını beğenmezseniz post karbon ilavesi yapabilirsiniz. 890 tl tutuyor

Su Arıtma Cihazı Topladım, Anlatıyorum

seti mi yeniliyor? bağlantı elemanlarını Galip hocam hediye mi ediyor sağolsun :)

Bağlantı elemanları hariç hocam Su Arıtma Cihazı Topladım, Anlatıyorum 

iyi olurdu aslında :) iyi günlerde kullansınlar inşallah
  • merhaba..Damacanadan su arıtma sistemine geçmek istiyorum.Hazır kurulu bir sistem önerisinde bulunurmusunuz.
    Önceliğim atık suyun az olması hatta mümkünse hiç olmaması.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sahins61 -- 12 Nisan 2022; 8:57:8 >
  • cornfield C kullanıcısına yanıt

Merhaba,

Omnipure 6 li filtre seti aldım pentair membran ve biocera dahil. 1430 lira tutmuştu. 4 ARALIK 2021

Delmeden yapmak sizin mühendisliğinize kalmış, bir yerden su çıkışı almanız lazım. Nasıl alabilirseniz.

20 tonu bilemiyorum tam hesap yapmadım. Sediment filtre tıkandı bir kere değiştirmek zorunda kaldım.

Artık tüm filtrelerin önüne bu ürünü takıyorum:

https://royalgreen.com.tr/urun/12-inline-5-micron-sediment-filtre//

Bu filtre şeffaf olduğu için kirlenince görünüyor ve diğer filtreleri koruyor.

Kolay gelsin.

• Legolas246 kullanıcısına yanıt
    sediment filtre tıkanıklığı nasıl anlaşılıyor?

Çıkış olmazsa oradan anlıyorsun

• Legolas246 kullanıcısına yanıt

Neden filmtech membran tercih etmediniz hocam ?

teşekkürler.
  • tersosmos kullanıcısına yanıt

filmtec membran çıkışı tds 23

arıtma çıkışı tds 63

membran çıkışı tds kaç olursa değişim yapmak gerekiyor hocam ?

• 
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.