Şimdi Ara

Su Arıtma Cihazı Topladım, Anlatıyorum (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
872
Cevap
174
Favori
61.158
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
317 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Musluktan bardağa koyup ölçmek ile bu sistemin farkı nedir ? Öğrenmek için soruyorum, ben de yapabilirim çünkü. Bir de ölçüm için hangi cihazı kullanıyorsunuz.
  • Güzel konu. Bende uyguna alınmış güzel bir arıtma var.
    Bir gün kutu içerisinin resmini atarım.
    Merak ettiğim husus şu.
    Filtreleri kendim değiştireyim. Ustaya vereceğim farkı kaliteli filtreye vereyim.
    Ama korkuyorum su sızar dolap mahvolur diye.
  • whitebaby kullanıcısına yanıt
    Suyun sızması imkansız gibi bir şey,

Inline filtrelere takılan su arıtma cihazlarına özgü değişik bir dirsek var. O dirseğin içine hortum bir kez girdimi tekrar çıkarmak tek kelimeyle ölüm. Yani sızıntı olması çok olası değil. Sızıntı sadece musluğua giren yerlerde vs. olabilir, fakat onu da teflon bant kullanırsanız civata yerlerine sızıntı olması için bir sebep yok.

Kolay gelsin.
  • ağzım açık okudum baştan sona. hiç aklımda yoktu arıtma vs. aklıma soktunuz vallahi. şuan aklımda tek soru var. bu filtrelerin ömrü ne kadar?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bunun su pompalı motorlu olanlarında sanırım atık su daha az oluyormuş. O tarz bir sistemi nasıl ve kaça toplarız acaba? Bir de bu arkadaşa biz nasıl ulaşırız :D
  • İlk sayfada paylaşmıştım, ortalama 2500 galon yani 10 ton su, sadece mutfağa bağlar ve ayrı musluk bağlantısı gerçekleştirirseniz. 2-3 yıl arası bir ömrü olur.
  • omerdurmus O kullanıcısına yanıt
    Fotoğraflarla paylaşmış olduğu linke gidin, orada en altta yorumlar var. Yorumlarda birine yazmış telefon numarasını ben ordan aldım.
  • Legolas246 kullanıcısına yanıt
    2500 galon ön filtrelerden geçen su mıktarı ama hocam.

üretilmiş suda bu atık oranına göre değişir.mesela 1 litreye 3 litre atığınız varsa 2500/3 olarak daha net hesap yapabilirsiniz.

yani günde ortalama 15 litre(içme suyu-çay kahve yemek vs.)kullanan bir aile

1 ayda 450 litre
    1 yılda 5400 litre su harcaması yazar.

2500 galon kullanım ömrü olan bir filtreden şebeke suyu olarak 9500 litre su geçer
    bu 9500 litreden temiz olarak musluğa gelen su miktarı(atık 1/3 olarak hesaplarsak) 3200 litre yapar.

tam performans beklıyorsanız 1 yıl bile gitmez.
  • _TUTANKHAMUN_ kullanıcısına yanıt
    cihazı baştan tasarladın hocam,gayette güzel bir şekilde eline sağlık..
  • Cihaz Yapımını Resimlerle Basitleştirelim Arkadaşlar Bir Destekte Benden Size devasal Boyutta Resimler ekliyorum 4000x1900 gibi

Su Arıtma Cihazı Topladım, Anlatıyorum

• samtual kullanıcısına yanıt
    İçme suyu dışında bu suyla Bulaşık falan yıkanmaz zaten (benim görüşüm)

Suyun kireci vs'si süzüldüğü için yağlı gibi oluyor. Detarjan vs kolay kolay arınmıyor

• ctnuyr kullanıcısına yanıt
    Senin sayende oldu hocam bu denli gelişme hakkını ödeyemem ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _TUTANKHAMUN_ -- 5 Mart 2020; 21:5:30 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Legolas246 kullanıcısına yanıt
    Dostum bende adwa 31 ve 12 tipi ölçerler mevcut çok memnunum tds değerleri ile ilgili membran çıkış oranlarıyla çetin hocam bi kaç satır yazar belki onlar daha hakim bu konulara benimde eksiğim var :)

• SPRİNGWATER kullanıcısına yanıt
    Siz hangi kalitede su aritma yapiyorsunuz? Arkadaş en kaliteli filtreleri kullandigindan bahsediyor. Sadece filtreleri 700 lira falan.

Edit: bu arada guzel reklam royal green 😅

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Semih Güzey -- 5 Mart 2020; 23:38:47 >
  • Abi siz ne yapıyorsunuz Allah aşkına. Yani yazacak kelime bulamadım

• Tebrikler, bende bir yıl önce bu şekilde sistemimi kendim toplayıp kurdum çokta memnunum

• quote:

Orijinalden alıntı: BAZINGA

Hazir konu acilmisken bende yeni tamamladigim sistemimi paylasmak isterim. Bende sizin gibi yabanci kaynaklardan edindigim bilgilere gore resimdeki sistemi buldum ve ona gore sistemi topladim. Banada toplam maliyeti 1473 tlye mal oldu. Son resimdede son halini gorebilirsiniz. Suan icin boyle duruyor bunlari tek tek duvara ve dolaba montelicem zaman buldukca.
    Degerler ise Eskisehirde
    Sebeke 246
    Mebran sonrasi 004,005
    Cikis 20-50 arasi degisiyor. Ph suan 8.5-9 arasi cikiyor.

Ek: Kalabak suyun damanacasinida olctugumde 25,28 degerlerini aldim. Fakat bir sefer damacanada igrenc bir koku ve baska bir damanacada ise dal gibi bir parca ciktiktan sonra bir daha donmem damacanaya.

Ek:2 kullandigim iki yabanci kaynagin linkinidi ekliyorum. 4 yonlu vanayi da sistemden cikartabileceginiz sistemler mevcut. Attigim linke anlatimlar bulunmakta.

Sayfadan asagiya indikce konular devam ediyor. 3 farkli sistemden bahsetttigi konu biraz asagida kaliyor sayfada.

https://www.wecofilters.com/blog/category/installing-filters/

http://www.diyreverseosmosis.com/installation.aspx
    Bu fiyataysa boşuna uğraşmışsınız 8 aşamalı arıtma hazır satılıyor bu fiyata.

• Eski tesisattan ötürü paslı su akan bir yerde de bu sistemler kullanılabilir mi?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.