Şimdi Ara

Su Arıtma Cihazı Topladım, Anlatıyorum (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
872
Cevap
174
Favori
61.116
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
317 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Güzel konu ama tüm malzemelerin aynı yerden temin edilmesi ilginç olmuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi munchausenbyproxy -- 5 Mart 2020; 0:33:1 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar, hazır sistemli bi su arıtıcım var. 5 filtreli. Filtreler aynı gibi duruyor. O sisteme bu bahsettiğiniz filtreleri alsam uyum sağlar mı?

• Favorilere ekledim günü gelince lazım olur
    Emeğinize sağlık

• jRMix J kullanıcısına yanıt
    Kullandığınız arıtma cihazı resmini atarsanız hocam uyumlu olup olmadığı anlaşılır.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • @Legolas246 merhabalar, bende bakiniyorum bu tur sistemlere en ucuzundan hazir bir sistem alip takacaktim ama sizin yaptiginizi gorunce cok mantikli geldi. Ankara Kecioren taraflarindayim, musluk suyu icemiyoruz acimsi bir tadi var. Cay'a kullaniyoruz birtek. Icmeye hep dogal kaynak suyu kullaniyorum. Su degerlerini cok merak ediyorum bende. Dogal kaynak suyu saglikli oldugundan verdigim paraya acimiyorum. Fakat bu sistemden gelen su dogal kaynak suyuna niapeten yakin olsa en azindan git al tasi derdinden kurtarir beni. Abant vb. bir kaynak suyu ile evinizdeki filtreli suyu karsilastirabilirseniz bende faydalanmak isterim bilginizden.

• Hazir konu acilmisken bende yeni tamamladigim sistemimi paylasmak isterim. Bende sizin gibi yabanci kaynaklardan edindigim bilgilere gore resimdeki sistemi buldum ve ona gore sistemi topladim. Banada toplam maliyeti 1473 tlye mal oldu. Son resimdede son halini gorebilirsiniz. Suan icin boyle duruyor bunlari tek tek duvara ve dolaba montelicem zaman buldukca.
    Degerler ise Eskisehirde
    Sebeke 246
    Mebran sonrasi 004,005
    Cikis 20-50 arasi degisiyor. Ph suan 8.5-9 arasi cikiyor.
    Su Arıtma Cihazı Topladım, Anlatıyorum

Ek: Kalabak suyun damanacasinida olctugumde 25,28 degerlerini aldim. Fakat bir sefer damacanada igrenc bir koku ve baska bir damanacada ise dal gibi bir parca ciktiktan sonra bir daha donmem damacanaya.

Ek:2 kullandigim iki yabanci kaynagin linkinidi ekliyorum. 4 yonlu vanayi da sistemden cikartabileceginiz sistemler mevcut. Attigim linke anlatimlar bulunmakta.

Sayfadan asagiya indikce konular devam ediyor. 3 farkli sistemden bahsetttigi konu biraz asagida kaliyor sayfada.

https://www.wecofilters.com/blog/category/installing-filters/

http://www.diyreverseosmosis.com/installation.aspx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BAZINGA -- 5 Mart 2020; 20:17:9 >

• BAZINGA kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun hocam elinize sağlık.
    sağlıklı günlerde kullanın
    Tebrikler hocam buda güzel çalışma olmuş selenoidli membran otomatik durulama sistemi de mevcut motorlu model isteyenlere altarnatif

• ironic kullanıcısına yanıt
    Herkese sırayla cevap vermeye çalışayım.

- Filtrelere verilecek suyu nereden ve nasıl çekiyoruz?
    https://www.rosuaritma.com/urun/1-4-inch-mini-kursel-vana/

Bu cihaz ile çekiyorsunuz. Şebekeden musluğunuza giden su bağlantısının oraya bu ürünü yerleştiriyorsunuz, Bir çeşit T vanası. Vanayı açtığınızda anda arıtma tarafına da su gidiyor. Umarım açıklayıcı olmuştur, aşağıdaki fotodaki gibi görünecek.

Suyun tazyiğini nasıl ölçtürebilirim (Muhtemelen bizimki düşüktür çünkü çamaşır makinesi arada su uyarısı veriyor)

Herhangi bir su arıtma firmasını arasanız gelip ölçüyor. Hatta ilk 10 gün deneme olarak cihaz da bağlıyorlar, ben istemedim.

- Aslında videolu anlatım iyi olurdu ama son halinin fotosunu koyabilir misiniz?

Videolu anlatım yapmam montaj yaptığım için artık zor, ama siz yardım konusu açın malzemeleri satın alıp, herkes yardımcı olur. Yarım gün bile sürmez.

Bitmiş hali bu şekilde ben evdekilere marangozdan ahşap alarak kasa yapayım dedim, gerek yok dediler. Çünkü ayaktayken dolabı açsanız bile görünmüyor sadece eğilip bakınca görüyorsunuz.

Saygılar.

• Dragon Fighter kullanıcısına yanıt
    Evet olabilir de OMNIPURE olsun illa diye bu şekilde şekillendi. Ama şekli gerçekten çok önemli değil, ki kapalı kasa yapacaktım ahşaptan evdekiler gerek yok dedi.
  • Membranın tds çıkış değerlerinide ölçebilecek bi hat borusu çekmeyi düşünüyormusun vanalı şekilde

• munchausenbyproxy kullanıcısına yanıt
    Aslında şöyle oldu detaylı anlatayım filtre setinihttps://www.rosuaritma.com/urun/omnipure-6-li-filtre-seti/

Buradan çok ucuza buldum, sonra arkadaş ile iletişime geçince, şunları da alın vs. deyince baktım inanılmaz yardımcı oluyor. Hatta kendisinde tank 250 lira bn sanırım 190 liraya bulmuştum N11 de bunu yazdım kendisine. Tankın orjinal Pae olduğunu söyledi, ama istersem başka yerden satın alabileceğimi söyledi tankı. Ben kabul etmedim. Çünkü kendisi çok yardımcı oldu sistemin tüm bağlantılarını yaptı, basınç düşürücü valf (50 lira ), dirsekler, bant vs. hiç birine para istemeyince tavrı benim hoşuma gitti ve satın aldım.

Daha ucuza bulabilirseniz başka yerlerden de temin edilebilir tabi.

• jRMix J kullanıcısına yanıt
    Uymaması için bir sebep yok hortumlar standart. Hatta 6. alkali filtre alarak sistemi zenginleştirebilirsiniz.

Tabiki fotoğrafları atarsanız daha iyi yardımcı olunacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Legolas246 -- 5 Mart 2020; 13:29:38 >
  • KahveDüşkünü kullanıcısına yanıt
    Öncelikle teşekkür ederim güzel yorumunuz için.

Aslında kasa yapmak çok çok kolay, alacağınız ahşaplar ve ahşap boyası ile dilediğiniz gibi bir kasa yapabilirsiniz. Çok da şık olur hatta hazır sistemlerden daha güzel de durur. Ama bizim evdekiler ayaktayken bile sistem dolap açıkken görünmediği için hiç zahmet etme dediler ben de bu şekilde dolaba monte ettim. Belki ilerleyen zamanlarda kasa yaparım, zor bir şey değil çünkü.
  • theVerge T kullanıcısına yanıt
    Ben de Ankara Keçiören de oturuyorum, kesinlikle böyle bir cihaz yapmanızı tavsiye ederim fiyat yarı yarıya farkediyor. 100-200 lira farketse uğraşmazdım.

Aslında test için bildiğiniz bir yer varsa ben test yaptırmak istiyorum. Seve seve yaptırabilirim, ama nerede nasıl yapılır ne kadar ödenir bilmediğim için yapamıyorum. Ama iş yerinde damacana abant var. Evdeki suyun daha lezzetli olduğunu söyleyebilirim. Ciddiyim. Sadece tat olarak söylüyorum. Genel olarak AOÇ, Saka, yurtdışında Evian suyu hiç sevmeyen biri olarak evdeki su çok lezzetli geldi bana.
  • SPRİNGWATER kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler.
    Pompa fiyatını çıksak aslında maliyetlerimiz aynı gibi.

Arkadaşlar herkes BAZINGA hocamın yorumunu beğenebilir mi , yorum en üste çıksın yapmak isteyenlere fikir verebilir.
  • _TUTANKHAMUN_ kullanıcısına yanıt
    Böyle bir alet için link paylaşabilir misiniz ? ASlında sürekli tds değerlerini görmek güzel olabilir.
  • Legolas246 kullanıcısına yanıt
    Bende sistemi komple söküp elden geçirdim yeni bir tesisat çektim şimdi arıtma kullanım musluğu dışında sadece membran çıkışından numune su örneği alıp tds ph gibi değerleri ölçme şansım oldu :)) Su Arıtma Cihazı Topladım, Anlatıyorum Su Arıtma Cihazı Topladım, Anlatıyorum Su Arıtma Cihazı Topladım, Anlatıyorum Su Arıtma Cihazı Topladım, Anlatıyorum Su Arıtma Cihazı Topladım, Anlatıyorum Su Arıtma Cihazı Topladım, Anlatıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _TUTANKHAMUN_ -- 5 Mart 2020; 14:47:56 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.