Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

SU ARITMA CİHAZI TAVSİYE

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: bamorex Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 7 Misafir Kullanıcı, 8 Masaüstü Kullanıcı
6.479
Cevap
184
Favori
605.715
Tıklama
Giriş
    145 Mesaj

Orhan bey bu konu hakkında bir yazı yazdı zaten, sanırım söylediklerini okumadınız. Foruma arada sırada giren, şu ana dek bu konuyla ilgili gördüğüm en bilgili insan olduğundan, sormamız gereken bir konu varsa enerjiyi reverse osmosis ürettiği su üzerinde harcayın derim.

Ben kendisiyle konuştuğumda bu mineral filtreler olmadan, gerekli kriterleri karşılayan Ters ozmos memranların ürettiği suyun gayet içilebileceği, insan sağlığı üzerinde olumsuz bir etkisi olmadığını anlattı, tabi ki yine belgeleriyle. Fakat dünya sağlık örgütünün içme suyuyla ilgili raporlarından anladığım uzun yıllar bu suyu içmenin çok da sağlıklı olmadığı yönünde. Nsf onay veriyor bu filtrelerin ürettiği su içilebilir diye ama şifalı su belgesi vermiyorlar nihayetinde, üretilen bu suyun zararsız olması vasat olduğu anlamına gelmiyor?
    Yine benim anladığım, sağlıklı suya ulaşamıyorsanız ters ozmosun ürettiği su sizin için çok değerli olabilir, fakat bu suyun ana kaynağınız olması yerine başka alternatif yöntemler varsa, bu yöntemler daha kaliteli su içmenize yardımcı olacaksa bunların araştırılması gerekli. Şebeke suyumuzu analiz ettirip ona göre hareket etmek en uygunu olacaktır.

Yine Orhan beyin anlattıklarından anladığım kadarıyla bu yapay yollardan mineral-vitamin alma işlemi filtreler olsun, haplar olsun bunların işe yaradığının düzgün bir kanıtı yok. Ters ozmosdaki mineral açığını filtrelerle yapay yoldan kapayamazsınız. Üstelik bu magnezyum filtrelerin hammaddesinden ilaçlar mevcut, linki de verilmişti. Görmüşsünüzdür belki ilaçların prospektüsünde yazar mesela 14 günden fazla süre kullanmayın gibisinden. Bu filtreleri takınca her gün bu suyu içiyorsunuz, üstelik dozajlamasının bir ayarı yok, suyun bütün gün o filtrenin içinde kaldığı olup çözünüyor, ilaçta en azından dozaj belli. Öte yandan çok ucuz bir hammadde, gidip 250 lira veriyorsunuz bunlara, bu bile ziyan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 68060 -- 14 Ocak 2020; 13:49:58 >
    |
    |
    meeb kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Firma Yetkilisi
    1273 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: 68060

Orhan bey bu konu hakkında bir yazı yazdı zaten, sanırım söylediklerini okumadınız. Foruma arada sırada giren, şu ana dek bu konuyla ilgili gördüğüm en bilgili insan olduğundan, sormamız gereken bir konu varsa enerjiyi reverse osmosis ürettiği su üzerinde harcayın derim.

Ben kendisiyle konuştuğumda bu mineral filtreler olmadan, gerekli kriterleri karşılayan Ters ozmos memranların ürettiği suyun gayet içilebileceği, insan sağlığı üzerinde olumsuz bir etkisi olmadığını anlattı, tabi ki yine belgeleriyle. Fakat dünya sağlık örgütünün içme suyuyla ilgili raporlarından anladığım uzun yıllar bu suyu içmenin çok da sağlıklı olmadığı yönünde. Nsf onay veriyor bu filtrelerin ürettiği su içilebilir diye ama şifalı su belgesi vermiyorlar nihayetinde, üretilen bu suyun zararsız olması vasat olduğu anlamına gelmiyor?
    Yine benim anladığım, sağlıklı suya ulaşamıyorsanız ters ozmosun ürettiği su sizin için çok değerli olabilir, fakat bu suyun ana kaynağınız olması yerine başka alternatif yöntemler varsa, bu yöntemler daha kaliteli su içmenize yardımcı olacaksa bunların araştırılması gerekli. Şebeke suyumuzu analiz ettirip ona göre hareket etmek en uygunu olacaktır.

Yine Orhan beyin anlattıklarından anladığım kadarıyla bu yapay yollardan mineral-vitamin alma işlemi filtreler olsun, haplar olsun bunların işe yaradığının düzgün bir kanıtı yok. Ters ozmosdaki mineral açığını filtrelerle yapay yoldan kapayamazsınız. Üstelik bu magnezyum filtrelerin hammaddesinden ilaçlar mevcut, linki de verilmişti. Görmüşsünüzdür belki ilaçların prospektüsünde yazar mesela 14 günden fazla süre kullanmayın gibisinden. Bu filtreleri takınca her gün bu suyu içiyorsunuz, üstelik dozajlamasının bir ayarı yok, suyun bütün gün o filtrenin içinde kaldığı olup çözünüyor, ilaçta en azından dozaj belli. Öte yandan çok ucuz bir hammadde, gidip 250 lira veriyorsunuz bunlara, bu bile ziyan.
    Peki hocam ters ozmoz 5.5ph su veriyor aynı verilerde who ve ulkerin su kriterlerinde bu deger 6.5 ph sinir deger verilmis yani bunun altına indiği zaman üçlemez raporu veriliyor yani siz şimdi ters ozmozdan gecen suyu için diyorsunuz doğrumu Anladim ozaman bu yönetmeliklerin ne anlamı kaliyor ayrıca mineral katan filtreler suyu yapay yapmıyor su sonuçta iyon deyişleri ile bu islemler yapiliyor yapay birşey yokki

Sonuç olarak hiç birşey içmeyelim ölelim yada köle olalim 😀

Yapay sumu olur bunuda anlamis degilim tam olarak 2007 de aynı who mineralsiz su kullanımın zararlarını boy boy açıklamıştı.

Hadi herseyden vaz geçtim bu zararlı dediğimiz sudan daha zararli maddeler var sanirim örnegin sigara uzerind3 boy boy zararlı içerik diye bannerler var ama içiyoruz buna alkolde dahil ama bu urunlerde boy boy zararlı içerik diye bahsetmiyorlar.

Sonuc olarak ben 17 yildir belki daha fazla arıtma kullanıyorum be sonuçtan memnunum ozmoz suyundan direk çokta su içmedim acı geliyor zaten içsende boğazı yakiyor kuruluk yapıyor bu suyu nasil faydali görürüm icerken rahatsiz oluyor insan tadından tuzundan.

Bana sorarsan direk ters ozmoz sistemi içilmez nedeni ise yönetmelik degerlerine uymaması

Not düzeltme; ozmoz suyu içenlere birşey oldumu olmadı daha direk ölene denk gelmedim yada bu ozmoz suyundan hasta olmuşsunuz nedeni budur diyende görmedim tercih tamamen size kalmis iciniz nasil rahat oluyorsa onu kullanin . Ama bakteri kaynaklı sorunlar olduğunu duydum aritma cihazlarında o yüzden düzenli bakim yapmakta şart alıp atil sekilde aritma cihazida kullanmak yanlış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tersosmos -- 14 Ocak 2020; 12:46:7 >

• Uzaklaştırılmış 13 gün cezanın, 12 gün 20 saat 45 dakika kadarı kaldı.
    10 Not

membrendan çıkan safımsı su bana acı ve ham geliyor kime tatdırdıysam acı diyor, biocera bayağa kırıyor acı tadı, bu damakta bırakan acılığı isteyen denesin membrandan safımsı su sağmak zor bir iş değil zaten ortaokul talebesi yaparayrıca yarı yarıya fark olayına katılamıycam ona baksan ihlas belki 700 tl lik cihazı 2500 e kakalıyor, rg de sadece alt filtrelerin gerçek pentek olup olmadığı şüpheli diğer parçlarına kimsenin bir şey diyceğini sanmıyorum tankı bile amtrol, ben kendimde toplamaya kalktım hem pae tanklı hali plastik aksamları daha adi görünüyordu 950-1000 tl civarı tutuyordu(montaj garanti hariç) rg de 1350 den geldi hem amtrol tank plastik kaliteleride daha iyi zaten 900 lüğü alsam toplasam, markasız garantisiz servissiz ürünü eve soktun,içmem onu diye kafamı ütülerlerdi ev halkı, kullanmazlardı bile yani olay sadece kısmi ucuz toplama değil türk halkı etikete satan firmaya servise garantiyede bakıyor..

burda kimse zaten çetin bey galip bey kıyaslaması yapmıyor zaten xmaster sersinin rg den bir iki tık daha iyi gorunduğunu üst üste yazdım özellikle alt set olarak,sanki burda rg nin yağcısıymış gibi saçma saçma şeyler dönmeye başladı..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 14 Ocak 2020; 17:40:49 >
    |
    |
    68060 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    4541 Mesaj

evet kendisinin yazdıklarını okudum benim sorduğum düşük orp li su hakkında ne düşündüğü ?

ph ı geçtik , minerali geçtik yani.

Bana göre ki asidik saf mineralsiz su içmektense ph ı yüksek , mineralli su içmek daha faydalı düz mantık.
    |
    |

aynen katılıyorum hocam saf su ailemde kime içirdiysem bariz acı , tatsız geldi.Kimse içmek istemedi.

Yazılanlar çöl yada afrika şartlarında geçerli olabilir ama bir imkan varken niye daha fazlası sağlıklısı olmasın?

Birde anlamıyorum 200 küsür tl verip belgeli ,sertifikalı filtrelere niye işe yaramaz gözüyle bakılıyor ?

bu adamlar sadece paraylamı almış bu belgeleri almak bu kadar kolay mı yani ?
    |
    |
    tersosmos kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Buraya gelen bende dahil herkes ABD filtre diye volta atıyor, diğer ülkelerde bu konuda neler yapıyor diye soruyorsunuz o zaman bakalım ne yapıyorlar bu konuda. Cevabını söyleyeyim magnezyum tabanlı filtreleri üretmiyorlar. O çok beğendiğimiz üreticiler Koreliler kadar olmadıklarından mı, magnezyumu işleyemediklerinden mi, sanmıyorum. Benim gözlemlediğim ABD'de çoğu sistemde mineral filtre yok, olan filtrelerde magnezyum tabanlı değil. Avrupa'da ters ozmos yöntemi pek tercih edilmiyor, bu onların şebeke suyu kalitesinin yüksek olmasından da kaynaklı, bu yönteme güvenmediklerinden de böyle.

Orp, tesisler üzerinde önemli, teknik konular bunlar. İçme suyu konusunda ciddi kaynaklara bakın, yok böyle bir şey.
    |
    |

Orijinalden alıntı: 68060

Buraya gelen bende dahil herkes ABD filtre diye volta atıyor, diğer ülkelerde bu konuda neler yapıyor diye soruyorsunuz o zaman bakalım ne yapıyorlar bu konuda. Cevabını söyleyeyim magnezyum tabanlı filtreleri üretmiyorlar. O çok beğendiğimiz üreticiler Koreliler kadar olmadıklarından mı, magnezyumu işleyemediklerinden mi, sanmıyorum. Benim gözlemlediğim ABD'de çoğu sistemde mineral filtre yok, olan filtrelerde magnezyum tabanlı değil. Avrupa'da ters ozmos yöntemi pek tercih edilmiyor, bu onların şebeke suyu kalitesinin yüksek olmasından da kaynaklı, bu yönteme güvenmediklerinden de böyle.

Orp, tesisler üzerinde önemli, teknik konular bunlar. İçme suyu konusunda ciddi kaynaklara bakın, yok böyle bir şey.
    Uretmiyor diye bir olgu yok siz üreten firmadan ne isterseniz onu yapıyor ben bugün pentair yada omnipure benim filtrenin icine bunları koyun dediginiz zaman firma size çokta güzel üretiyor sonuçta magnezyum oksit gibi maddelere FDA onay veriyor zararlı bir içerik olsa onay alabilir mi bu kuruluşlar para ile veriyorsa diğer tüm firmalar neden alamıyor sertifika

Şimdi mineral filtreyi beğenmediğimiz küçük gördüğümüz kore üretti diyemi tüm bu tantana Abd üretseydi düşüncemiz degisecekmiydi

Sonuçta burada efsane olan Ab-ı hayat (ölümsüzlük suyu) aramıyoruz sadece zararsiz olan suyun peşindeyiz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

10 Not

hocam bu alt filtrelerinizin nerede üretildiği fabrikasının kim olduğunu yazında rahatlasınlar bence tabiki birinci sınıf pentek değilde cüzdan bütçe yetmez ona içleri rahat etsin en azından...
    |
    |

Güney Kore'yi küçük görmüyorum yüksek teknoloji üretme kapasitesindeler, konu filtre olunca magnezyum filtre yapmak için de yüksek teknolojiye gerek yok. Benim bahsettiğim işin sağlık boyutu, bunlar kabul görmüş şeyler değil. Filtreleri yaparsın da kabul görüyor mu, pazarın yüzde kaçı yer tutuyor? ABD'de mahkemeler acımıyor, firmalar bu tip konularda çok yüklü tazminatlar ödeyebiliyor, doğal olarak orada bunları pazarlamak daha zor oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 68060 -- 14 Ocak 2020; 15:14:16 >
    |
    |

iyi de avrupalılar içme suyuna gereken önemi vermiyorlar zaten bunun nedenini sizde yazmışsınız şebeke suları temiz , alt yapıları bakımlı falan.

Su konusunda ciddi gelişmeler japonya ve kore de bence.

Haklı olduğunu konu evet A.O. simith gibi büyük markalar gerçekten minerale dikkat etmiyor önemsemiyorlar.

Bizde de aynı yoldan giden ihlas ve waterbox var.Adamların aletleri pahalı ama standart ters ozmoz sistemi var.Ne filtre kullandıkları bile belli değil.

Zaten bu konuda kimseyi ikna de edemiyorum komşuda ihlas var ölçtüm saf su abi dedim böyle böyle saf su içiyorsun boşver dedi alt üçlüyü değiştirdim sadece.

İş yerinde abi filtre tavsiyesi istedi onda da sistemorganizyon lotus water var.Abi dedim biocera alalım kendisi araştırdı biçti evet haklısın çok kaliteli belgeleri var ama ben 10 sene bu filtrelerden kullandım (10 tl lik kalitesiz standart markasız) birşey olmadı dedi gitti yine aynısından aldı.

Tek dayımı ikna ettim çetin beyden aldık kısmetse şubatta çorluya gittiğimde değiştireceğim .

bioceranın içinde olanlar belli hepsi faydalı taşlar niçin işe yaramasın anlamadım gitti ayrıca suyun geçiş hızından da aşağı yukarı suya katılan mineral madde miktarı da belli.
    https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/141415585
    |
    |

10 Not

aynen çok saflar bu konuda bir komşu piyasada 30 tl takılan alt seti servise 100 tl takıyorlar servis takiyorrr abi iyidir diyip işin içinden çıkıyor yeminle sağılan soyulan dolu..servislerin %80+ sı üç kağıtçı ama milletimizin boyle kalbi fazla temiz olunca %90 lara bile çıkar o oran ha birde kültürsüz olsa diyecem adam yeditepe mezunu
    https://www.hepsiburada.com/aqualine-su-aritma-cihazi-filtresi-3-lu-set-p-HBV000004YQMT

değişim yapılan set birebir bu hatta 120 tl oldu dedi en son krizden dolardan, adama linki atıyorum setin bu diyorum, abi bu sahtedir bizimki gerçektir diyor, yemin ederim bilal tiplemesi gibi bizim millet..serviste servis soysun sizi servis..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 14 Ocak 2020; 15:50:43 >
    |
    |

• Yarbay
    4541 Mesaj

|
    |
    kerimcem kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Anlayana sivrisinek saz anlamayana davul zurna az.
    |
    |

Orijinalden alıntı: meeb

Hocam bu 3 filtrenin maliyeti 3 dolar adamların satis ve hizmet teknigine göre satis fiyatları var bugün servis bedeli 75-100 lira ekliyorlar yani eve gelip değişim yapıyorsalar 100-200 lira arasinda bir fiyata degisim yaparlar. Keza aritma cihazlarida aynı sekilde 50 dolar maliyeti var stanlar 400 ile 2000 arasinda fiyata satiyorlar. Hizmet alıyorsan kazık fiyata alirsin o kadar net yani

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yarbay
    4541 Mesaj

birde şöyle düşünmek lazım adam eve geliyor, araç, benzin masrafı en önemlisi hizmet bedeli var.

Beyaz eşya servisleri de böyle.

Belki kazık veya başka bir ismi var ama aslında şahsi düşüncem keşke her işin karşılığı böyle olsa.

Yoksa adamın dükkan kirası , vergisi vs. belki adamın en fazla kazandığı iş filtre değişimi.

Misal cafe de çay 4.5 lira hatta bir kahve 15 lira ama kimse bir şey demiyor.
    |
    |
    Bence kazık diyemeyiz. Bilince insana kolay geliyor ama daha internetten sipariş vermeyi bilmiyenler var kaldı ki bir de araştırma yapacakta seçim yapacakta sipariş verecek. Sonra birde montaj yapacak. Bunları yapmayayı bilmeyene kazık yiyorsun demek pek birşry ifade etmez bence.
    Ayrıca meeb'in dediği gibi maliyeti 1 tl bile olmayan çaya 5tl 3tl lik kahveye 15tl verenler kazık yiyoruz diyor mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

bununla ilgili benzer çok sevdiğim bir hikaye var .

Çekici vuracağın yeri bilmek
    BİR fabrikada, büyük bir makine aniden durmuş. Tamirciler geliyor, bir türlü çalıştıramıyor.

Sonunda, yaşlı bir tamirci bulmuşlar. Tamirci, makinenin etrafında dolaşarak, dikkatli bir şekilde kontrol etmiş. Sonra, kendini izleyenlere dönerek;

"Bana bir çekiç getirir misiniz?" demiş.

Çekiç gelmiş. Çekici eline alan tamirci, makineye yaklaşmış ve tespit ettiği bir yere çekici "tık" diye vurmuş. O da ne? Makine, başlamış çalışmaya...

Patron, son derece memnun. Sormuş;

- Borcumuz ne kadar?

- 1000 dolar.

- Neee... Çekiçle makineye şöyle bir vurdun, o kadar. Bunun için mi 1000 dolar istiyorsun?

- Evet.

- Peki... O zaman bana ayrıntılı bir fatura düzenle. İstediğin 1000 doların ayrıntılarını görmek istiyorum.

Bunun üzerine yaşlı tamirci, faturayı düzenleyip, patrona uzatmış. Patron, faturayı almış ve dikkatle okumaya başlamış;

Çekiçle, makineye vurmanın bedeli: 1 dolar.

Çekici nereye vuracağını bilmenin bedeli: 999 dolar.

Toplam: 1000 dolar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meeb -- 14 Ocak 2020; 17:17:10 >
    |
    |
    Dragon Fighter kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Çavuş
    77 Mesaj
    Çok haklısınız arkadaşlar. Bende dilim döndüğünce kalitesiz filtreler hakkında fabrikadaki arkadaşlara birçok kez bilgi verdim. Ama onlar yine 100-150 tl lik kaliteli tabir ettikleri filtre setlerinden taktırıyorlar. Yapacak bir şey yok. Bizler ikna edebildiklerimizi ikna edeceğiz.
    |
    |

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

kerimcem üstad benim coron water da bugün geldi 26,5 tl vergi kitlemişler artık denemesini 9.ayda yapıcam benim puretron daki alkalinin değişimine o kadar süre var daha.
    |
    |
    kerimcem kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Mobilya Takımları
SEO
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,594
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.