Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

SU ARITMA CİHAZI TAVSİYE

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir Kullanıcı, 5 Masaüstü Kullanıcı
5.164
Cevap
160
Favori
550.204
Tıklama
Giriş
    5769 Mesaj

galip hocam biocerada kalsit varmı yokmu bazı yerlerde içindeki kalsit ve seramik toplarla ph yükselttiği yazmışlarda?
    |
    |
    tersosmos kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: .V.

Sorun olmadan geldiğine sevindim. Bu şekilde onaylattığınız için daha da şüphelenmeye gerek yok ama zamanınız olunca sms onayını denemenizi rica edeceğim, çünkü benimki de orjinal gözükmesine rağmen telefondan onay alamadım, siz de alamazsınız ben bu davayı kaparım. Ayrıca kullanacağınız zamana kadar ambalajı açmayın, arkasında yazan prosedüre uyun çünkü membran antibakteriyel bir maddeyle kaplı, zararlı değilmiş fakat ilk suyu içerseniz kaygan ve hafif köpüren bir su elde ediyorsunuz.

Barkodun altındaki kodu buraya yolluyorsunuz: 908505400028
    https://www.dupont.com/water/resources/anti-counterfeiting-solutions.html
    SMS de gönderdim ve geçersiz ürün kodu şeklinde cevap geldi. Belki de bazı satıcıların ki gerçekten orjinaldir ve piyasada diğer ürünlere yoğunlaşılsın diye orjinal olmadığı söyleniyordur. Ya da uzun bir süredir ülkemize getirilmediği için eldeki ürünler eskidir diye öyle söyleniyordur, bilemiyorum artık.

Ürünü haftaya takacağım zaten çok bekletmeyeceğim. Takıldıktan sonra 4-5 defa komple tankı boşaltıyorum. Başka yapılması gereken bir şey var mı? Bu sefer biocera da olacak çünkü.

• Yüzbaşı
    290 Mesaj

Teşekkürler, son bir sorum olacak peki membranı çevreleyen mavi filmin bittiği uç kısmı etiketin altında mı kalıyor, yani etiketle mühürlenmiş mi yoksa herhangi bir noktada mı sonlandırılmış?

Mümkünse membranın ilk 15dk suyunu post filtreler takılmadan akıtın, çünkü karbon filtreye ve bioceraya bulaşırsa çıkması daha uzun sürer. Biocera da ilk su geçişinde koyu gri akıyor, bir depoya yakın boşalttığınızda kendine geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .V. -- 7 Kasım 2019; 15:7:5 >
    |
    |
    Delpo41 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Kalsitle yükseltmiyor:

"Also, unlike calcite filters, Biocera's patented special formulated bio ceramic balls are FDA approved and industry's first NSF ANSI 42 certified that are able to supply"

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .V. -- 7 Kasım 2019; 17:0:45 >
    |
    |
    kerimcem kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Damacanadan kurtulduk, artık daha sağlıklı su içeceğimizi düşünüyorum. Sağolsun her sorumuzda cevap veriyor. Aklınızda soru işareti kalmıyor.
    |
    |

"Şampiyon olmak mümkün, FENERBAHÇE olmak imkansız."

[ Murat ]
  • Yüzbaşı
    810 Mesaj
    quote:

Teşekkürler, son bir sorum olacak peki membranı çevreleyen mavi filmin bittiği uç kısmı etiketin altında mı kalıyor, yani etiketle mühürlenmiş mi yoksa herhangi bir noktada mı sonlandırılmış?

Mümkünse membranın ilk 15dk suyunu post filtreler takılmadan akıtın, çünkü karbon filtreye ve bioceraya bulaşırsa çıkması daha uzun sürer. Biocera da ilk su geçişinde koyu gri akıyor, bir depoya yakın boşalttığınızda kendine geliyor.
    Hocam sanırım filmin siyah conta tarafında bittiği kısımdan bahsediyorsunuz. Orada evet kalın beyaz bir etiket/bant tarzı bir şey var onunla sarılmış gibi sanki.

Yok hocam o hepsinde var. Gövde boyunca mavi dış kabuk membranı sarıyor ya, o film dolanıp bir noktada sonlanıyor(membranı açmak istesek yırtacağımız yer) işte etiket tam o noktanın üzerine mi basılmış yoksa mavi filmin ucu herhangi bir yerde mi bitiyor. Çok da önemli bir şey değilde internette öyle gördüm.

1:45 saniyedeki çizgi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .V. -- 7 Kasım 2019; 17:26:38 >
    |
    |
    Delpo41 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
    810 Mesaj
    quote:

Yok hocam o hepsinde var. Gövde boyunca mavi dış kabuk membranı sarıyor ya, o film dolanıp bir noktada sonlanıyor(membranı açmak istesek yırtacağımız yer) işte etiket tam o noktanın üzerine mi basılmış yoksa mavi filmin ucu herhangi bir yerde mi bitiyor. Çok da önemli bir şey değilde internette öyle gördüm.

1:45 saniyedeki çizgi

Şimdi baktım hocam etiket o filmin bittiği yerin üzerinde değil, 1 cm kadar aşağısına basılmış. Filmin bittiği çizgi çok iyi yapışmış yalnız açmak istesek baya zor olacak gibi duruyor. Bir de saydım içinde 15 sıra sarılmış kağıt var. :)
    |
    |

• Yüzbaşı
    290 Mesaj

O zaman zaten elindeki sete gerek kalmıyor. Inline filtre seti, var olan tank ve musluk ile zaten başlı başına ro sistemi kurabiliyorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .V. -- 7 Kasım 2019; 18:24:2 >
    |
    |
    -net- kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Ben de uzunca bir süre araştırdıktan sonra Royal Green Lux Plus'da karar kıldım. Tüm parçalarının sertifikalı olması tercihimin ana nedeniydi. Filtre takibini yapan bir servisinin olması da diğer bir etken oldu. Suyun tadından ailecek çok memnunuz. Sadece bana biraz sertliği az geldi. Bundan önce hep doğal mineralli su markalarını tükettiğimiz için böyle hissediyor olabilirim, psikolojik de olabilir bilemiyorum bir ölçüm yapmadım. Eve su taşımak, damacana her bittiğinde sucuyu arayıp evde onu beklemek gibi dertlerin yok olması ise paha biçilemez. Karar sürecinde bu başlığı da kullandığım için belki başkaları için de faydalı olabilir diye yazmak istedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hf -- 7 Kasım 2019; 21:58:20 >
    |
    |

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yüzbaşı
    290 Mesaj

Bu ölçümle 400 tl aldığın cihazın performansını değil, aldığın setin içindeki ro filtrenin etkisini görürsün. 20 tds iletkenlik düşük tabi ancak sadece tds ile su kalitesini ölçemezsin, suyun içinde iletkenlik yaratan maddelerin olup olamayacağı yönünde bir fikir verebilir. Buradan 0 çıksa temiz, 100 çıksa pis diye bir kanıya varılamaz. Kaliteli-bilindik alt ve üst set ise bu filtrenin ömrünü uzatır, ne olduğunu bilmediğmiz materyallerle suyu temizleyelim derken kirletmeyiz, suyun tadını daha iyi hale getirebilir, ph düzenler, keza kaliteli tank ve musluk suyu sağlıklı saklamaya ve aktarmaya yarar, bunlar işin lüx kısmı yoksa 70-80 liraya sadece bu membranla bile arıtma yapablirsin, yalnız ömrü inanılmaz derecede kısa olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .V. -- 7 Kasım 2019; 22:41:20 >
    |
    |
    noche34 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Omnipure hangi modeller gelecek acaba? Piyasa artık kalitesiz ürünlere doydu, paçalardan çin malı 5 liralık filtre süzülüyor sorun ise kaliteli bileşen bulamamkta bence. Bu şartlarda düzgün ürün satanın ayrı bir müşterisi olur, mesela buraya çoğu kişi kaliteli cihaz aramak için geliyor, yani talep var aslında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .V. -- 8 Kasım 2019; 0:11:48 >
    |
    |
    Bahsedilenler: ctnuyr

Kalsitle yükseltmiyor:

"Also, unlike calcite filters, Biocera's patented special formulated bio ceramic balls are FDA approved and industry's first NSF ANSI 42 certified that are able to supply"
    nebiliyim bazı yabancı forumlarda bazıları içini kesmiş beyaz şeyler kalsit demişlerde abuk subuk bencede kesen ne olduğunu bilmiyor herhalde bende yok diye biliyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 8 Kasım 2019; 13:49:9 >

7 gün çizmişlerdi nasıl beraat ettin
    |
    |
    kerimcem kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

7 gün çizmişlerdi nasıl beraat ettin
    yanlış anlamışlar herhalde yönetime yazınca düzelttiler...bir işsize işsiz dedim diye ban yedim
    |
    |
    Arkadaşlar merhaba, su arıtma işiyle hobi olarak uğraşıyorum. 5 yılın sonunda geldiğim nokta, herhalde Türkiye de kirli ve sahtekarlığın en çok yapıldığı sektör su arıtma sektörü. üzülerek söylüyorum. Çok dikkatli olmak lazım. Yoksa temiz su içiyorum diye hasta olursunuz. Maalesef bu konuda devlet kontrolü de yok.
    |
    |

hocam kapalı kasada mutlaka gelecek.açık kasada da gelecek fakat biraz zaman alacak.kx ler açık kasada geliyor.birde optipure filtreler var.optipurewater ın.onunlada görüşüyoruz kx ler 11 kampanya gunune yetişirmi bugun sormam lazım ama yakın zamanda bu 3 filtre markası(kx-omnipure ve optipure)satış listesine girecek:)
    |
    |
    .V. kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Ben hiç araştırmadım ve forumda yazanlara istinaden royal green cihaz almaya karar verdim
    İndirim kodunu nereden temin edebilirim?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Er
    12 Mesaj
    Sayfalarca yazılan açıklamalar ve inceleme, destek, öneride bulunanlar için öncellikle teşekkür ederim.
    Uzman değilim ama açıkçası ben de suyun 7.5-8.5 PH arası kalması ve aşırı mineralli olmaması yönünde bir arıtma isterim. Biocera filtre hakkında evet genellikle olumlu yorumlar mevcut kalitedir muhtemelen de ama membran sonrası zaten su oldukça bir işleme tabi tutulmuş oluyor sonrasında tekrar Biocera 'dan geçerken antioksidan hale gelmesi, Orp düşürülmesi, hidrojen işlemi ?? vb. bunlar suyu tekrar işlemek olmuyor mu? Hani hep besinlerde GDO 'yu genetiği değiştiriliyor diye savunmayız veya hava nemlendirici alırken bilimsel olarak yarar/zararı çok tartışıldığı için Ionizerli mi yoksa normal olanını mı alalım diye sorarız ya benimki de bu şekilde bir endişe işte. Aşırı mineralliden kastım da şu; maden suyuyla ilgili bilirsiniz günde 1 şişeden fazla içmeyin denir fazlasında böbrek taşı yapar konusu.
    İşin özü; çeşme suyundaki normalde mineral miktarı neyse o kadar, Ph 'ı da damacana seviyesinde veren bir cihaz konfigürasyonu benim için yeterlidir.
    Şu anki düşüncem PAE tanklı, Lux musluklu, 5 aşamalı pompasız ucuz bir cihaz alıp Royal Green üzerinden 6 'lı housing tipi set almak ve 4. aşama olan Membran sonrası 5-Biocera 6-Kx Matrix takmak yönünde. Biocera konusunda yukarıda bahsettiğim kaygılarımdan emin olamazsam sadece 5. aşama veya 5. ve 6. aşama olacak şekilde Calsit içermeyen bir öneriniz var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coderfree -- 10 Kasım 2019; 20:17:27 >

HızlıCevap
Reklamlar
Masal
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
SEO
instagram takipçi
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,673
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.