Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

SU ARITMA CİHAZI TAVSİYE

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Dragon Fighter Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 9 Misafir Kullanıcı, 9 Masaüstü Kullanıcı, 1 Mobil Kullanıcı ( 1 Mobil Cihaz )
5.382
Cevap
170
Favori
579.537
Tıklama
Giriş
    1133 Mesaj

Royal greende istediğin filtre değişikliği ile alabilirsin firma bunu yapabilir filmtec membran ve pentek tatlandırıcı tercihi yapabilirsiniz fiyat olarak bir ındirim yapmazlar su anki güncel fiyatı 1850 lira size forum indirimi ile 1665 lira 12 ay taksitli fiyatıdır.

Nakit alırsanız %12 nakit indirimi ile de 1465 liraya gelir. 1200 lira diğer cihaza vermektense royal green daha mantıklı. Tabiki tercih sizin hocam

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    gennosuke06 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    81 Mesaj
    LG yakut serisi 9lt tank kapalı kasa 950tl dendi. Filtreler puretech membran LG. Puretech filtreler hakkında bilgim yok. Ayrıca kredi kartım olmadığı için eft veya nakit almaya çalışacağım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

İyi günler.

Anladığım kadarı ile sizin firma Pentek Pentair ürünlerini kullanıyor ve satıyor.
    Bana 2 ürün için fiyat verir misiniz?
    Web sitenizde bulamadım.

İlki Blok karbon filtre
    Flo Plus 10

İkincisi de post
    GS 210 RO MF B

Edit:
    Yazım hatası düzelttim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orhansen -- 28 Ocak 2019; 23:48:38 >
    |
    |
    tersosmos kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Istediğiniz ürünler burada yok yüksek debili cto karbon ve clorin mf filtre istiyorsunuz çok az kullanılan filtreler burada özel isteğe göre getirme olur ama oda birkaç adet ile olmaz yurt dışı sitelerinden bakarsanız tedarik edebilirsiniz. Türkiye de bu filtreleri bulamazsınız.

Yurt disi sitelerinden Tedarik edemezseniz yardımcı olurum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tersosmos -- 29 Ocak 2019; 0:1:0 >
    |
    |
    orhansen kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1036 Mesaj

Cevabınız için teşekkür ederim.

Bu yazdığım iki filtreyi de debiden ziyada NSF 42 yi karşıladığı gibi NSF 53 ve Biovir sertifikalı filtreler olduğu için sormuştum.

Amazon da var ama siz de yardımcı olabilirseniz açıkcası memnun olurum.
    |
    |

İndirim kodu alabilir miyim lütfen?

Orijinalden alıntı: tersosmos

Royal greende istediğin filtre değişikliği ile alabilirsin firma bunu yapabilir filmtec membran ve pentek tatlandırıcı tercihi yapabilirsiniz fiyat olarak bir ındirim yapmazlar su anki güncel fiyatı 1850 lira size forum indirimi ile 1665 lira 12 ay taksitli fiyatıdır.

Nakit alırsanız %12 nakit indirimi ile de 1465 liraya gelir. 1200 lira diğer cihaza vermektense royal green daha mantıklı. Tabiki tercih sizin hocam

Alıntıları Göster
    Galip bey iyi günler,

Ben de her su arıtma cihazı almaya niyetlenenler gibi okuyup bilgi sahibi olmaya çalışıyorum.

Okudukça da zaman zaman kafam karışmıyor değil.

Bir kaç sorum olacak :

1— Royal Green’in web sitesinde Lux Plus modelinin fiyatını 3700den 2200e inmiş görüyorum.

Sizin 1465 TL dediğiniz başka bir model mi?

Eğer bu model ise bu fiyata nasıl temin edebiliyoruz?

2— 1465 TL olarak bahsettiğiniz modelin 1 litre arıtılmış su elde edebilmesi için harcadığı atık su miktarı nedir?

3— İşimiz gereği devamlı evde bulunamıyoruz. Eşim de ben de seyahat etmek durumundayız.

Sizin daha önceki mesajlarınızdan anladığım eğer bu cihaz her gün düzenli kullanılmaz ise membran 7 günde ölüyor.

Doğru mu?

Çünkü benim şıkkımda haftalarca evde olmama durumu söz konusu.

4— Bu cihazın bugünkü fiyatlarla yıllık filitre masrafı ne olur?

Bu filitrelerin değişimi için servis çağırmam gerekir mi, yoksa kendim değiştirebilir miyim?

Teşekkür ederim.

Merhaba,

Ben de indirim kodu alabilir miyim?

İyi çalışmalar
    @tersosmos
    |
    |
    Bahsedilenler: tersosmos

Hocam o fiyat 1850 lira olan soft ve lux modeli için verilmiş fiyat hesaplaması luxplus modeli 3700 pazarlama sisteminde satılan fiyat web diyeti 2200 lira 2200 liradan %10 ındirim yapılıyor 1980 lira ile 12 aya kadar tüm kartlara taksit uygulanıyor.

1980 ındirim kodundan sonra nakit eft havalede %12 ındirim oluyor 1742.4 liraya geliyor.

Filmtec membran seçeneği ile yani pentek membranı filmtec ile değişim yapılır.

Atık su miktarı pompasız cihazlarda 1 litre temiz su verdiyse 2 litre kadar atar şöyle 12 litre tank dolana kadar 24 litrede atar.

Membran 7 günde ölmez ama tankta ve filtrelerde bekleyen su bozulma ihtimaline karşı cihazı kullanmak istediğiniz de tankdaki suyu boşltıp tanka taze su birikmesini saglalisiniz uzun süre kullanılmayan membran bozulmaz uzun süre den kastım 1 hafta 10 günlük zamanlar çok önemli değil ama kuyu suyu ise sorun çıkar klorlu şebeke suyunda kolay kolay sorun olmaz

Luxplus modeli filtre maliyeti söyle yapabilirsiniz 2 yılda bir komple filtre değişimi yapmanız yeterli maliyeti 800 lira olur.

Diğer modellerde yıllık 210 lira maliyeti oluyor

Filtre değişimlerinde servis bedelleri dahildir kendiniz değiştirmek isterseniz 50 lira gibi ek ındirim olur her filtre değişiminde filtreleri kendiniz değişim yapabilirsiniz ben telefon üzerinden kendisi müdehale etmek isteyen her marka cihaza yardımcı oluyorum tarif ediyorum.

|
    |
    TekinO kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    47 Mesaj
    Çok teşekkür ederim.

|
    |

İndirim kodunu aldım. Çok teşekkür ediyorum.

Az önce sitenizden Royal Green Elit model ile birlikte Daire Girişi Yumuşatma Filtreleme Sistemini de sipariş verdim.

Kargo elime ulaştığında su arıtma cihazı için gelecek olan servis elemanı Daire Girişi Yumuşatma Filtreleme Sistemini de takar mı acaba?
    |
    |
    hamsihas kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Bu konuyu firma ile görüşmeniz gerekiyor efendim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tersosmos -- 30 Ocak 2019; 18:14:4 >
    |
    |
    hamsihas kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Firma Yetkilisi
    1133 Mesaj

Evet an itibari ile kod bu filtrelerdede geçerli efendim

|
    |
    SerkanC1 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Er
    4 Mesaj

Merhana Galip Bey;
    Royal Green Soft bildiğiniz gibi açık kasa ve housing filtreler var. Benim 2 sorum var;
    1. Bu housing filtreler, inline filtreler gibi çıkar at değil ve filtreleri değiştirdiğimizde housing kabı kalıyor, bu durum yosun tutma, kirlenme veya herhangi bir hijyen sorununa yol açmaz mı?
    2. En iyi filtre markası olan Omnipure'un housing için seçenekleri yok. Yani housing içindeki filtreler için her zaman Pentair kullanmak zorunda mıyız?

Sizin sitenizdeki housing filtre daha iyidir ve daha uzun gider tavsiyesi üzerine soft modelini aldım fakat şimdi bu sorular aklımı kurcalamakta ve aldığım bu karardan pişman gibiyim.
    Yardımcı olursanız çok sevinirim.
    |
    |

Omnipurenin housing sistemi filtreleri var ama şuan Turkiye'de getiren yok yurt dışı sitelerinde var.

Filtre kapları yosun tutmaz hocam o kadar kullanan kişi var piyasada her yıl açılıp temizleniyor yeni filtre ekleniyor.

Housing filtre her zaman daha iyi ve daha uzun ömürlüdür.

Obür taraftan membran filtrede housing sistem yani inline değil

|
    |
    tpe22 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Er
    4 Mesaj

Housing filtre temizliği dediğiniz sadece filtreyi değiştirmek mi yoksa başka işlemleri de mi kapsıyor?
    Bir de pentek ve omnipure arasında çok kalite farkı var mı, yani yurt dışından getirmeye değer mi sizce?

Açıkçası işleyiş şeklini tam bilmediğimden alttaki 3 tane housing yeri zamanla kirlenirmiş gibi geliyor, o yüzden inline çıkar at olduğu için daha temizdir diye düşündüm fakat yazınızı okuduktan sonra housing aldım. Şimdi yabancı forumları okudukça orada housing kapları içinde alglerden falan bahsediyorlar.

Son bir sorumu da cevaplarsanız, housing filtreyi takarken yerine oturmaması, kenarlardan sızdırma gibi bir durum söz konusu olur mu, lütfen aydınlatın bizi.

*Omnipure housing filtre amazonda bulamadım, sizde linki varsa atar mısınız?
    |
    |

Orijinalden alıntı: tersosmos

Omnipurenin housing sistemi filtreleri var ama şuan Turkiye'de getiren yok yurt dışı sitelerinde var.

Filtre kapları yosun tutmaz hocam o kadar kullanan kişi var piyasada her yıl açılıp temizleniyor yeni filtre ekleniyor.

Housing filtre her zaman daha iyi ve daha uzun ömürlüdür.

Obür taraftan membran filtrede housing sistem yani inline değil

Alıntıları Göster
    Housing filtre temizliği dediğiniz sadece filtreyi değiştirmek mi yoksa başka işlemleri de mi kapsıyor?
    Bir de pentek ve omnipure arasında çok kalite farkı var mı, yani yurt dışından getirmeye değer mi sizce?

Açıkçası işleyiş şeklini tam bilmediğimden alttaki 3 tane housing yeri zamanla kirlenirmiş gibi geliyor, o yüzden inline çıkar at olduğu için daha temizdir diye düşündüm fakat yazınızı okuduktan sonra housing aldım. Şimdi yabancı forumları okudukça orada housing kapları içinde alglerden falan bahsediyorlar.

Son bir sorumu da cevaplarsanız, housing filtreyi takarken yerine oturmaması, kenarlardan sızdırma gibi bir durum söz konusu olur mu, lütfen aydınlatın bizi.

*Omnipure housing filtre amazonda bulamadım, sizde linki varsa atar mısınız?

Açık kasa filtrede pentair her zaman daha gelismistir inline filtre teknolojisinde omnipure tamam 1 numara kalite ama açık kasada kullanılan filtreler pentair varken başka kullanmanıza gerek yok.

Hosing filtre temizliği filtreler yenisi ile değiştiğinde filtre kabinida temiz bir su ve bez ile temizlersiniz filtre değişimlerimde sızıntı yasamazsınız housing filtrelerde o ring conta vardır bir sorun olduğunda o conta değişimi yapıldımı sorun kalmaz.

Örneğin; Omnipure omb serisi karbon filtre olarak arattirin çıkar efendim.

|
    |
    tpe22 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    4239 Mesaj

ben tavsiyeniz üzerine her değişimde sirke ile sıcak suyla yıkıyorum hocam .Hatta tank hortumundan içerisinde sirke doldurup suyla basıyorum .Sonra birkaç doldur boşalt yapıyorum.Dezenfekte adına faydalıdır diye tahmin ediyorum.
    |
    |
Mobilya Takımları
haberler
Bey Azura
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,313
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.