Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

SU ARITMA CİHAZI TAVSİYE

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: mehmet0186, NewsTR Daha Az
2 Kayıtlı Üye, 11 Misafir Kullanıcı, 12 Masaüstü Kullanıcı, 1 Mobil Kullanıcı ( 1 Mobil Cihaz )
5.257
Cevap
171
Favori
572.787
Tıklama
Giriş
    12 Mesaj

Hakikaten nedir arkadaş bu fiyat artışları böyle? Devlet maaşlara yüzde 10 zam yaptı. Onu da kim alacağını şaşırdı! Her şeye tekrar tekrar zam geldi. Royal Green de bu furyadan geri kalmamış.Tam almayı düşünüyordum, vazgeçtim. Ya market sularına devam ederim ya da madem bu kadar para vereceğim, almışken adam gibi "Rainsoft" alırım. Hiç değilse en kaliteli arıtma aldım derim.
    |
    |
    Bahsedilenler: tersosmos
    dolar düşerken doların 6.5-7 tl olduğu zamandan bile pahalı olması royal greene hiç yakışmamış bir çok kişiye tandığa onerdim ama fiyatının uçukluğundan alacak olanlarda vazgeçti...bildiğin fırsatçılık....
    eskiden dolara endeksli gidiyordu yani diyordum ama şimdiki hiç etik değil..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 26 Ocak 2019; 18:56:7 >
    |
    |

Sen bu 3 filtreye 7 bin lira ver hocam gerçi 4 e kadar düşüyorlar tavsiye ederim çok güzel altta rainsoftun filtresi var resimde

Son not kullandığı depo ise paenin plastik deposu

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    onurkaan2000 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Er
    12 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: tersosmos

Sen bu 3 filtreye 7 bin lira ver hocam gerçi 4 e kadar düşüyorlar tavsiye ederim çok güzel altta rainsoftun filtresi var resimde

Son not kullandığı depo ise paenin plastik deposu
    1. Peki bundan rainsoft'un haberi var mı Bakın benim evimde arıtma cihazı filan yok, hiçbir markaya takıntım/sempatim filan da yok. forumda bu konu başlığını ilk sayfadan beri hiç üşenmeden okuyup konuyla ilgili bilgi sahibi olmaya çalıştım. Galip bey; gerçekten faydalı bilgiler vermiş ve insanları bilgilendirmişsiniz. Ama bu arada bu forumu da Royal Green'in arka bahçesi haline getirmişsiniz. Faydalı bilgiler verirken ve çalıştığınız markayı överken bu forumu takip dahi etmeyen/söz hakkı bulunmayan markaları kötülemenizi de hiç doğru bulmuyorum.
    2. İkinci konu; Rainsoft ile ilgili yazdıklarınıza cevap verecek bilgi birikimine sahip olmadığım için ilgili firmanın yetkilisine sordum. Cevap olarak "bırakın filtreyi, su arıtma cihazının fiyatı toplam 1000 dolar+kdv. Ve kim olursa olsun herkese fiyatı aynı. Nereden duydunuz 7 bini? 4 bini? Resim attığınız filtrelerden mavi olan membran filtresi en erken 4 yılda (5 yıl da olabilir) değişiyor ve fiyatı 100 dolar. Diğer iki filtre ise karbon ve karbon sediment filtrenin ikisi toplam 100 dolar ve her yıl değişiyor. (Bunları bazen hediye olarak da veriyorlarmış). Firmanın reklamını yapmamak adına anlattığı diğer konuları burada yazmayacağım. İsteyen sitesinden araştırabilir, isteyene özelden yetkilisinin iletişim bilgisini veririm ve bizzat görüşüp kafasına takılanları sorabilir.
    3. Sonuç olarak, arıtma cihazları konusunda uzman değilim, bilgim sadece kişisel araştırmalarımdan ibaret. Madem royal green yetkilisi/satıcısı olarak burada yorum ve gerçekten faydalı da bilgiler veriyorsunuz, bilgi verirken ve sattığınız ürünlerin sınırsız reklamını yaparken forumu takip etmeyen/söz hakkı olmayan firmaları da karalamayın.
    Unutmayın ki lamborghini de bir otomobil markası ama reklamı yok, bilen alıyor.

İlk mesajıma dönersem. Ürünlerinize yaptığınız zamlar anlamsız ve gereksiz olmuş. Sonuçta serbest piyasa, dileyen dilediğini alır. Herkes en kaliteli cihazı kullanmak ister tabikide, ama herkesin bütçesi aynı değil.Reklamınızı da yapın, ama başkasını karalamadan.. (Karalama hususu ilgili firmanın da umurunda değil bu arada, sadece ben rahatsız oldum) Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onurkaan2000 -- 27 Ocak 2019; 0:17:35 >

• Yarbay
    4199 Mesaj
    hocam ne karalaması Galip hocam az bile yazmış.

mebran filtre 100 dolar he

100× 5.20 = 520 liraya nasıl bir mebran filtreymiş o öyle.Piyasanın en iyisi dow filmtec bile şuan 150 tl .Ki gerek yok ev tipi kullanım için lg en kötü vontron bile yeterli.Ben bile artık filmtec almam.5 yıl kullanacak cesareti kendimde bulmuyorum şebeke sularımız o kadar kirli ki 6 ayda bir alt üçlüyü değiştiriyorum orijinal filmtec mebran bile 2 . yıla zorladım en son 48 tds veriyordu şebeke ise 120 tds.yarısını bile süzemez hale gelmişti.

Ne olursa olsun en kötü 2 hadi zorlasan zorlasan 3. yılda mebran değişir.

Alt üçlü filtreler e bile değinmek istemiyorum en kalitelisi pentek 3lü set 150 lira.

siz markayı falan boşverin filtrelerin kalitesine kendiniz değişim yapamazsanız servisine bakın.

Galip hocam yazacağınız yazıyor fiyat pahalı geldiyse birkaç sayfa geride ucuz iş görür cihazları paylaştı en kötü biocera filtre alır ilave edersiniz.Yeterki alacağınız cihazın tankı metal olsun musluğu kaliteli olsun.Hortumu housing kapları kaliteli olsun.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Er
    1 Mesaj

Linkini yolladığınız ürün satıştan kalkmış
    Bugün ev kullanıcısına hangi ürünü tavsiye edersiniz?
    Soğutmalı olan ürünler var piyasada ama çok pahalılar, bu özellik tavsiye edilen birşey midir yoksa fiyatına değmez mi?
    |
    |
    tersosmos kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: meeb

hocam ne karalaması Galip hocam az bile yazmış.

mebran filtre 100 dolar he

100× 5.20 = 520 liraya nasıl bir mebran filtreymiş o öyle.Piyasanın en iyisi dow filmtec bile şuan 150 tl .Ki gerek yok ev tipi kullanım için lg en kötü vontron bile yeterli.Ben bile artık filmtec almam.5 yıl kullanacak cesareti kendimde bulmuyorum şebeke sularımız o kadar kirli ki 6 ayda bir alt üçlüyü değiştiriyorum orijinal filmtec mebran bile 2 . yıla zorladım en son 48 tds veriyordu şebeke ise 120 tds.yarısını bile süzemez hale gelmişti.

Ne olursa olsun en kötü 2 hadi zorlasan zorlasan 3. yılda mebran değişir.

Alt üçlü filtreler e bile değinmek istemiyorum en kalitelisi pentek 3lü set 150 lira.

siz markayı falan boşverin filtrelerin kalitesine kendiniz değişim yapamazsanız servisine bakın.

Galip hocam yazacağınız yazıyor fiyat pahalı geldiyse birkaç sayfa geride ucuz iş görür cihazları paylaştı en kötü biocera filtre alır ilave edersiniz.Yeterki alacağınız cihazın tankı metal olsun musluğu kaliteli olsun.Hortumu housing kapları kaliteli olsun.
    Hocam (Meeb nicki) pardon siz Galip beyin avukatı filan mısınız? Ya da Royal Green’in yetkilisi mi? Dikkat ediyorum günlerdir Tersosmos nicki ile yazan Galip beyi etiketleyerek yazdığım her yazıya cevap sizden geliyor.
    Benim demek istediğim; Bu sayfa Royal Green’in doğrudan ya da dolaylı olarak reklam sayfası haline getirilmiş. Sürekli bu markayı överken diğer markaları karalamayın diyorum. Çünkü burada bir sürü arkadaş karaladığınız markayı kullanıyor da olabilir, sizin övdüğünüz markaya gücü yetmiyor da olabilir, ya da sizin markanız da bir başkasına göre kalitesiz görünüyor da olabilir.
    “Royal Green alamayacaksanız gidin internette satılan en ucuz ürünü alın, çünkü hepsi aynı vasıfta kalitesiz Çin ya da Kore malı Sonuçta iş görmeyecekse en ucuzunu alın o zaman” diyorsunuz. “Birkaç sayfa geride ucuz ürün tavsiyesi var, onlara bakın” diyorsunuz. Ben de Royal Green’in fiyatının gereksiz yere artırdığını düşünüyorum diyorum. O kadar para vereceksem gider Rainsoft alırım diyorum. O da gereksiz pahalı diyorsunuz. O zaman Rainsoft’da sana demez mi “Gücün yetmiyorsa git daha ucuza satılan ama kalitesi daha düşük olan Royal Green al!!
    Lütfen markanızı överken başka markayı kötülemeyin. Yok dünyanın en iyi membranı şuymuş buymuş. Kime göre? Neye göre? Bundan dünyanın geri kalanının haberi var mı? Lamborghini örneği verdik bir de.
    Faydalı yorum yaparken bu yorumlar tavsiye niteliği taşımalı. Sonuçta bu yorumları tüketiciler alır, ister kullanır ister kullanmaz. Ama burada 2009’da açılan bu sayfada 10 yıl içerisinde 105 sayfada binlerce yorum yazılmış. Belki bu 10 yıl içerisinde bir sürü marka teknolojisini geliştirmiş, batan firmalar olmuş, çok daha kaliteli markalar da çıkmış olabilir.
    Foruma yeni giren birisi Tersosmos nickli Galip Bey’in Royal Green’in satıcısı olduğunu bilmiyor da olabilir. Bu forum sayesinde bu markanın reklamı yapılarak satılıyor ise, ben de şu andaki fiyatının pahalı olduğunu buradan belirtmede sakınca görmüyorum. Konuyu gereksiz yere uzatarak kimseyi rahatsız etmeye de gerek olmadığını düşünüyorum. “Kardeşim almazsan alma, git daha ucuzunu al” diyorsan bunu da kullanıcıların yorumuna bırakıyorum. Saygılar..

• Yarbay
    4199 Mesaj
    benim royal green ile alakam yok.En son 2 yıl önce filtreleri satın almış olup çin malı diğer filtreler ile aralarındaki farkı keşfetmiş biriyim.

Kaldıki royal green den cihaz almadım hiç.Kemdim ve 25 20 kişi kadar eş dosta sistemorganizasyon murat beyden ürün almasına vesile olup bir sonraki değişimlerde Royal green in getirdiği biosera ve diğer kaliteli filtreleri tavsiye etmiş biriyim.Bu sayede mimumum fiyata royal green ürünleri kadar kaliteli olmasada eşdeğer değerde su kalitesi elde ettik.

Tabi bu kişilerin yarısının desteğini ben veriyorum en azından yılda 2 kere vesile ile eş dostla görüşme fırsatı yakalıyoruz.Ücret falan da almıyorum kimseden.

3 5 kişiyede direk royal green ürünü aldırdım tabi desteğini firma veriyor.

Burada karalama vs. yok kaliteli ve kalitesiz ayrımı vurgulanıyor.Galip hocama saygım sonsuz bu işi kendisinden ve tavsiyelerinden öğrendik.

Diyoruzki kalite ve kaliteli teknik destek istiyorsanız royal green ürünleri alın .

Bana royal green in kullandığı filtreler ile eşdeğerde başka marka gösterin?

waterbox mu ? kendi uydurduğu filtreleri kullanıyor kaç arkadaşımda ölçüm yaptık ph 7 den fazla görmedim tezgah altı da yezgah üstüde.Kendi filtreleri aşırı pahalı.

conax mı ? çin malı piyasa filtreleri kullanıyor?

ihlas mı? yine 5 aşama çin malı filtrelee kazık fiyatta teknik destek.

burada adını sayamacağım diğer markaları siz yazın bakalım kaçı pentek , omnipure , filmtec, penteir , biosera kullanıyor?kaçının nsf fda onayı var?

fiyat olayını zam olayını asla savumam keşke hiç bir şeye zam gelmese hepimiz aynı geminin yolcusuyuz diye yukarıda yazdım.Ancak kafanızı kaldırıp lütfen bir market pazar fiyatlarına bakın .Bu ülkede herşey dolara ve asgari ücrete göre endesklendiği sürece bu kaçınılmaz.Firma da eleman çalıştırıyor dükkan kirası giderleri var haliyle zam yapmak zorunda keşke yapmasalar.Can sıkıntısına takip ettiğim birkaç satıcı var hepsi az veya çok zam yapmış.

Dediğim gibi kendiniz öğrenirim yaparım derseniz almayın .Hocamın tavsiye ettiği ürünlerden birini alıp kaliteli filtreler ile devşirme yapın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

• Yarbay
    7251 Mesaj

quote:

Orijinalden alıntı: tersosmos

1 kendiniz toplarsanız garanti kısmı sıkıntılı çünkü bir garanti verilmez

2 matrix yerine istediğin bir filtreyi Biocera hariç ücretsiz değişim yaparlar.

3 ilk 3 filtrenin tozları tanka gelme şansı yok bunu bir çok servis yapıyor ilk 3 filtreden gecen su membrana gelir oradan atığa gider membrandan geçip tanka gelme şansı %0 yani geçemez membrandan

4 Su kacak aparatı da yada yeri geldimi basınç koruyucu sistemler bile patlayabiliyor evi su basacaksa bunu engelleyemezsin ama bu kacak kesiciler cihaz altına konuyor ve ıslandığında şişiyor ve cihaza giriş suyunu kapatıyor cihaza giriş suyu derken kacak kesiciyi nereye takarsanız o kısımdan kesiyor ek bir önlem olarak kullanılabilir. Kacak kesiciler her cihaza takılabilir.
    Cevaplar için teşekkür ederim Galip bey.

1-)
    Tezgahın altındaki soğuk su çıkışına "su basınç regülatörü (Manometreli)" bağlasam, Royal Green Soft modeli için basıncı kaç bara ayarlamalıyım? Royal Green Soft modelinin hem risk yaratmadan hem de fazla atık su üretmeden çalışabileceği ideal basınç nedir? Patlama, çatlama, hortum çıkması, kaçak, evi su basma, vs. riskini tamamen yok etmek veya en aza indirmek istiyorum. Tabi atık suyuda az üretsin istiyorum. Bunun dengesi tam olarak nedir? Su arıtma cihazını almadan önce en azından bunu hallediyim diyorum.

100 lirayı geçmeyecek şekilde tavsiye edebileceğiniz kaliteli basınç regülatörü var mı? Mümkünse manometreli olsun.

Ben şunu buldum nasıldır?https://www.koctas.com.tr/candan-makine-3-4-su-basinc-regulatoru-manometreli/p/1000255324?gclid=EAIaIQobChMIiualp9mO4AIVgUPTCh1KewQvEAQYAyABEgKHafD_BwE

2-)
    Royal Green Soft modelinde Biocera filtre orijinalde hangi sırada bağlı geliyor, tanktan önce mi? tanktan sonra mı? Biocera filtreyi üreten firma, tanktan sonra doğrudan musluğu giderken bağlanmasını tevsiye ediyor demiştiniz. Anladığım kadarıyla siz tank öncesi bağlanıp, Biocera filtreden geçen suyun tankta depolanmasını tavsiye ediyorsunuz. Montaj ekipleriniz bağlantıyı bu şekildemi yapıyor?

@tersosmos

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Virtual Reality -- 27 Ocak 2019; 23:11:58 >
    |
    |

• Çavuş
    96 Mesaj

Bu iki üründen hangisini almalıyım fikir verirseniz sevinirim.Şimdiden teşekkürler.
    AQUAELA POMPALI SU ARITMA CİHAZI 5 AŞAMALI MEMBRANINI SEN SEÇ 1.319,99 TL yerine 539,99 TL
    https://urun.n11.com/su-aritma-cihazlari/aquaela-pompali-su-aritma-cihazi-5-asamali-membranini-sen-sec-P170748142

Su Arıtma Cihazı Özel 7 Filtreli 10 Aşamalı Pompalı LG Membranlı 750,00 TL yerine 670,00 TL
    https://urun.n11.com/su-aritma-cihazlari/su-aritma-cihazi-ozel-7-filtreli-10-asamali-pompali-lg-membranli-P304530266

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

• Firma Yetkilisi
    1130 Mesaj

Ikiside ayni cihaz hocam 5 aşama olanı alın yanlız bu cihazlar 400 liraya kadar bulursunuzhttps://m.n11.com/zamlara-inat-lg-mebranli-su-aritma-cihazinda-inanilmaz-fiyat-P310673046

Burda daha ucuz hocam bunu alın

|
    |
    gokhaan03 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Firma Yetkilisi
    1130 Mesaj

1.Soft motorsuz bir cihaz 4 bara ayarlamanız yeterli çalışması için
    2. Biocera tanıdan önce bağlı genelinde ama istediğiniz gibi tanktan sonraya da montaj esnasında bağlayabilirsiniz yani yer değişimi için musait bir cihazdır. Tankdan önce bağlanması suyun daha yavaş geçerek suya daha fazla mineral eklenmesini sağlıyor buyuzden üretimde tankdan önce bağlı gelir.

|
    |
    Virtual Reality kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    96 Mesaj

Hocam tesekkur ederim her seferinde ilgilendiğiniz için.Ancak pompalı bir cihaz almayı düşünüyorum,bu pompasız sanırım.
    Su Arıtma Cihazı Özel 7 Filtreli 10 Aşamalı Pompalı LG Membranlı 750,00 TL yerine 670,00 TL
    https://urun.n11.com/su-aritma-cihazlari/su-aritma-cihazi-ozel-7-filtreli-10-asamali-pompali-lg-membranli-P304530266
    ZAMLARA İNAT LG MEBRANLI POMPALI SU ARITMA CİHAZINDA KAMPANYA 2.100,00 TL yerine 589,00 TL
    https://urun.n11.com/su-aritma-cihazlari/zamlara-inat-lg-mebranli-pompali-su-aritma-cihazinda-kampanya-P314086607

AQUAELA POMPALI SU ARITMA CİHAZI 5 AŞAMALI MEMBRANINI SEN SEÇ 1.319,99 TL yerine 539,99 TL
    https://urun.n11.com/su-aritma-cihazlari/aquaela-pompali-su-aritma-cihazi-5-asamali-membranini-sen-sec-P170748142
    Filtre farkı var mı bunlarda, son cihaz membran seçim hakkı taniyor, filmtech secilirse fiyat 869 a çıkıyor fiyat.digerleri lg membranli

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

• Firma Yetkilisi
    1130 Mesaj

Hocam membran secimi felan yapmayın en ucuz olani alın attığınız ürünlerin hepside aynı yerin markanın ürünü eslinin ürünleri. Üzerlerinde lg membran var sanırım lg membranı kullanmanızı tavsiye ederim fazla ücret ödeyip membran almayın çünkü membran farkı en fazla 50-70 lira olur suda bi gerçek filmtec alacaksın 2 kat daha uzun ömürlü olacak fazladan ödediğin para zaten 1 lg daha alıyor kicasa membran değişimi mantıksız evsel modellerde

|
    |
    gokhaan03 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Er
    2 Mesaj
    2 kişilik aileyiz

1- biocera filtre ortalama kullanım ömrü ne kadar, ne zaman değişmesini önerirsiniz

2- 5 aşamalı arıtıcılardaki filtre değişim sürelerini yazabilir misiniz rica etsem

şimdiden tşk ediyorum

1000 dolar + kdv kaç para yapıyor hocam 7000 lira yapmıyor mu daha geçen bir müşteri almış 1 yıl önce 4000 tl resimde attığım ürün. ve resimdeki filtreler o ürünün filtresi 3 filtreli cihaz yani cihazı müşteri kuramamış bana ulaştı yardımcı oldum ve kurarkemde resimlerini çektim ürünün kullandığı her malzemeye baktım. Burada karalama yokki haddinden fazla satış fiyatı var uçuk rakamlar buarada kullandığı membran da bildiğimiz filmtec membran filtre üzerinde rainsoft yazıyor ama fiktre poşeti filmtecin yani 15 dolarlık membran yani artı kullandığı plastik depoda paenin deposu üzerinde yazıyor zaten kolisinde

Zam konusuna gelince rainsoft zaten 10 misli fiyata satıyor niye zam yapısınki

Her filtresi 100 dolar 😅😅😅😅 filmtec maliyeti 15 dolar karbonlarin maliyeti 5 dolar satışı 100 dolar kusura bakmayında yuh yani derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tersosmos -- 28 Ocak 2019; 14:49:36 >
    |
    |
  • Firma Yetkilisi
    1130 Mesaj

Rainsoftun sattığı ürün royal greende kaliteli değil zaten royal webden verdiği için uygun fiyatlı rainsoft tanıtım kanali ile satar her satılan ürüne satıcıya cihazın 4/1 i kadar prim öder. Royal green luxplus modeli rainsofta 5 basar bu arada luxplus modelini tanıtımla satsa fiyatı zaten rainsoftu geçer siz royale pahalı deyip rainsoftu 3 katına almak mantıksız. Aradaki farkı sanırım anlatabildim size. 25 dolarlık fiktreye siz 300 dolar ödemek istiyorsunuz. Rainsoft kullandığı membran filmtec zaten Turkiye'de satılıyor. Ama rainsoft cihazına uymasın diye filmtec membranın membran kabini kendine göre yaptırmış diğer filmtec membranlar yada başka marka kullanılmasın diye

|
    |
  • Yarbay
    4199 Mesaj

hocam peki emem , aquabir diğer piyasa malı mebranlar nasıl kalite olarak ?Aynı tds değerinimi veriyorlar çoğu zaman ?1 yıl dayansa yeterli aslında bana göre.
    |
    |

Membran kalite arasında su var genelde Hepsi de aynı tds değeri veriyor hemen hemen burada ömür farkı kalitede etki ediyor. En iyi membran 4 yıl gidiyorsa en kalitesiz membran da 1 yıl gidiyor.

Endüstryel membranlarda uzun ömürlü membran tamam kabul edilebilir maliyet açısından ama evsel membranlarda çokta önemli değil yılda bir 70 lira membrana para versek ne olurki.

|
    |
    meeb kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    4199 Mesaj

katılıyorum hocam .
    |
    |
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
SEO
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Mobilya Takımları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
0,281
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.