DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Portal arayüzümüz herkese açık ALFA sürümüne girmiştir, siz de bu deneyime davetlisiniz. Gizle Detaylar ve Geri Bildirim
SU ARITMA CİHAZI TAVSİYE
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir Kullanıcı
473
Cevap
22
Favori
134.496
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      463 Mesaj
      03 Eylül 2009 08:36:10 Konu Sahibi
      uygun fiyatlı ev için tavsiye verirmisiniz

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
      |
      |

barbarlık ruhumuzda var..
    • Teğmen
      124 Mesaj
      08 Eylül 2009 16:58:29
      Tavsiyedir..
      3 yıldır kullanıyorum.. Üzerine rastlamadım.. Aldığınızda iyiki almışım dersiniz..

|
      |

M5A97 R2.0 AMD 970/SB950 AM3+ DDR3 2133MHz (O.C.) USB 3.0 SATA 3.0 || FX X6 6300 Soket AM3+ 3,5GHz 14MB Cache 32nm || SAPPHIRE HD7870 O.C. GDDR5 2GB 256Bit AMD Radeon DX11 || SEAGATE 1TB Barracuda Sata 3.0 64MB Cache 7200Rpm || GSKILL 8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1600MHz CL9 1.5V Dual Kit || AOC 21.5" E2262Vw GENİŞ EKRAN LED || CORSAIR CARBIDE SERİSİ™ 200R 550W MidT ATX SİYAH ||
    • Yarbay
      5690 Mesaj
      28 Ekim 2009 23:00:47
      ters osmos cihazlara bakabilirsin.

|
      |

• Teğmen
      124 Mesaj
      02 Kasım 2009 00:07:15
      Hayırlı olsun..
      Dikkat edin.. Arıtılmış su içiyorum derken akü suyu içmeyin.. Çünkü insan vücuduna hiç faydası yok..

M5A97 R2.0 AMD 970/SB950 AM3+ DDR3 2133MHz (O.C.) USB 3.0 SATA 3.0 || FX X6 6300 Soket AM3+ 3,5GHz 14MB Cache 32nm || SAPPHIRE HD7870 O.C. GDDR5 2GB 256Bit AMD Radeon DX11 || SEAGATE 1TB Barracuda Sata 3.0 64MB Cache 7200Rpm || GSKILL 8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1600MHz CL9 1.5V Dual Kit || AOC 21.5" E2262Vw GENİŞ EKRAN LED || CORSAIR CARBIDE SERİSİ™ 200R 550W MidT ATX SİYAH ||
    • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      15 Aralık 2011 00:39:29
      ne cok marka varmıs

|
      |

• Binbaşı
      1136 Mesaj
      19 Aralık 2011 21:10:17
      Water Box reverse osmosis kullanıyorum. Kesinlikle tavsiye ederim. Buna alışınca damacana sular çeşme suyu gibi geliyor.

http://www.waterbox.com/urunler

Olympus Om-d e-M5 Olympus 12-40mm f/2.8 PRO Olympus 45mm f/1.8 Panasonic 45-200 F 4-5.6 Olympus 9mm f/8 Fisheye Lens Cap RAYNOX DCR 250 https://www.facebook.com/groups/hayatrenkleri/
    • Yarbay
      7380 Mesaj
      20 Aralık 2011 08:34:18
      quote:

Orijinalden alıntı: Ufocu

Water Box reverse osmosis kullanıyorum. Kesinlikle tavsiye ederim. Buna alışınca damacana sular çeşme suyu gibi geliyor.

http://www.waterbox.com/urunler

Suda ne var ne yok süzüyor çünkü. Mineralsiz suya alışınca damacana su garip gelebilir :)

|
      |

• Yüzbaşı
      514 Mesaj
      21 Aralık 2011 04:17:22
      Arkadaşlar sistem Reverse Osmosis olmalı ve en önemlisi bakımı ve filtre desteği güçlü olan firma seçmeli.Ben AURA CEBİLON REVERSE OSMOSİS su arıtıcı aldım 2 senedir gerek suyun kalitesi olarak gerekse bakım olarak çok memnunum.Birkaç marka değiştirdim maalesef randıman alamadım veya servis yoktu kendim yapmaya çalıştım olmadı alacak arkadaşlar bu duruma çok dikkat etmeliler!!!

|
      |

• Binbaşı
      1136 Mesaj
      21 Aralık 2011 08:55:48
      Özgür beye Katılıyorum.
      En sağlıklı olanı tabiki Doğal Kaynak suyu.
      Gerekli tahlilleri yapılmış,Sağlıklı bir ortamda işlenmiş ve kullanıcıya sunulmuş Doğal kaynak suyunun yerini hiç bir şey tutamaz.
      Ama burada konu Hangisi iyi mevzuu değil. Hangi Arıtma sistemli cihazı kullanmalı.
      Doğal su kullanamıyorsak tercihimiz tabiki arıtma cihazları olacak ve bu konudada araştırmacı olmak gerekli.

yorumumdan sonra satıcı olduğum sanılmış .
      Ben satıcı değil bilinçli kullanıcıyım.
      Ama burası satış yapanlarla dolmuş.
      Fazla kaşımaya gerek yok.
      Araştırın ve aklınızı kullanın.

|
      |

Olympus Om-d e-M5 Olympus 12-40mm f/2.8 PRO Olympus 45mm f/1.8 Panasonic 45-200 F 4-5.6 Olympus 9mm f/8 Fisheye Lens Cap RAYNOX DCR 250 https://www.facebook.com/groups/hayatrenkleri/
    • Yarbay
      3339 Mesaj
      23 Aralık 2011 11:57:36
      Buraya pet şişe ve damacanaların zararları hakkında bir seminerden alıntıladığım yazıyı ekleme gereği gördüm.

5 MART 2011'de Kansere Umut
      Vakfı'nın İstanbul Sultangazi'de

"KANSERE SEBEP OLAN BESLENME ALIŞKANLIKLARIMIZ"
      konusunda düzenlediği toplantıda
      Prof. Dr. Kenan DEMİRKOL'UN konuşması.

- Bir dinleyicinin elindeki pet şişeden su içtiğini gören hoca,

- Şimdi içtiğiniz su ile neler elde ettiğinizi de gözden geçirelim ve bu günkü toplantıyı kapatalım.

. O polietilen tereftalat maddesinden üretilmiş yani pet şişenin içindeki stalatlar suyun içine karışmış bulunuyor.
      . Ayrıca o plastiği yumuşatmak için antimon denen bir ağır metal kullanılmıştır, o da suyun içine karışıyor
      Dolayısıyla siz hem stalat, hem de antimon içmiş oldunuz şu anda.

Peki, ne yapar bunlar size?
      Bunlar hormon bozucular diye geçer.
      Sizin vücudunuzda bir takım hormonsal bozukluklar yaratır.
      Bu hormonsal bozuklukların bir bölümü, örnek, östrojen etkisini göstererek 5 yaşında çocukların adet görmesine sebep olur.
      İki buçuk yaşında bir çocuk getirdiler Lüleburgaz'dan adet görüyor. İki buçuk yaşında.

Hamile bir kadın östrojen etki gösteren bir hormonsal bozucuyu aldığı zaman, o madde özellikle bu 19 litrelik su bidonlarında, onlar polikarbon denen bir plastiktir ve ham madde olarak Bisfenol-A denen
      bir maddeden üretilir. Bisfenol-A'nın meme kanseri yaptığı 1930 yılından beri bilindiği halde
      ve 130 tane bilimsel yayın olduğu halde bunun hakkında hala biz o bidonlardan su içmeye mahkum bırakılıyoruz.

Bisfenol-A hamile bir kadının karnındaki çocuğun beynindeki cinsiyet ayrım merkezine gittiğinde
      çocuğun homoseksüel olma olasılığı çok yükseliyor.
      Meme kanseri riski çok yükseliyor

Erkekse prostat kanseri riski normal Bisfenol-A temas etmemiş insana göre 3 kat artıyor.
      Yani musluk suyu için Allah aşkına.

- Arıtıcılar hocam?

Paranız varsa arıtıcı kullanın. Ama paranız yok, arıtıcı alamıyorsunuz, musluk suyu için. Musluk suyu İstanbul'da kullandığınız plastik şişedeki su hangisi olursa olsun 100 kat iyidir.

İSKİ'nın her ay İstanbul'daki bütün su havzalarının sağlık raporları internette yayınlanıyor.

Biz geçen sene NTV'de bir su programı yapmıştık ve NTV Yıldız Teknik Üniversitesinde piyasadan
      topladığı suları bakteriyolojik incelemeye gönderdi. Hepsinde mikrop çıktı. Hepsinde istisnasız. Yani siz sağlıklı olsun, temiz olsun çocuğum mikropsuz su içsin diye mikroplu suyu paranızla içiyorsunuz.

Bıraktım vazgeçtim mikroptan, kanser yapıyor.
      Almanya'da geçen sene Ocak ayında Avrupa Birliğinin gıda güvenliği merkezi vardır.

EFSA Ocak 2010a kadar Bisfenol_A'nın sağlık sakıncası olmadığını iddia ediyordu.

Ama toplum baskısıyla Mayıs ayında biz bu işi araştıracağız dediler ve Ekim ayında biberonlarda Bisfenol-A'nın kullanımını yasakladılar. Tamam, da
      biberonda yasakladın e çocuğuna Bisfenol-A'lı su bidonundan su katmıyor musun mamasını hazırlarken?

Isı ve zaman etkisiyle plastiğin defalarca kullanılmasıyla Bisfenol-A'nın suya geçiş
      oranı çok artıyor.

Şimdi su ısınmaz ki diyeceksiniz. Arizona'da
      yapılan bir çalışmaya göre şehirlerarası su nakli sırasında kamyon
      içerisindeki su 80 dereceye kadar ısındığı saptanmıştır. 80 dereceye ısınan su o plastikten ne kadar madde çözüyor biliyor musunuz? Sizi de sülalenizi de kanser etmeye yeter.

Antalya'da yazın açık havada duran suyun derecesi kaç acaba? Banyo bile
      yapamazsın o kadar sıcak suyla.

Ne olur musluk suyu kullanın.
      Bırakın şu plastikleri.

- Hocam bazı yiyecekleri plastik poşetlere koyup buzluğa atıyoruz . Bu da sakıncalı mı?

- Şimdi bakın naylon folyo polietilen denen bir maddedir ve polietilenin bu güne kadar bir sağlık sakıncası saptanmamıştır.

Daha büyük sorun yoğurt kapları. Mesela bazan çay içiyoruz köpük gibi bardaklardan veya uçağa bindiğimizde şeffaf cam gibi çıt diye kırılan plastik bardaklar var, hem o polystryne hem köpük gibi olan bardaklar da polystryne onlardan stryne çayımıza geçiyor, o da kanser yapıyor.

Şimdi, plastik yoğurt kaplarında da, ben anlata anlata zannediyorum bazı firmalar artık polipropilen kullanmaya başladı. Kabın altına baktığımız zaman veya yanına baktınız zaman
      bir üçgen göreceksiniz. Üç oktan oluşan bir üçgen. Bu geri dönüşüm işaretidir. O üçgenin içinde bir sayı yazar. 5 numara polipropilendir altında da zaten PP yazar.

Yoğurt alırken artık markaya göre değil kullandığı plastiğe göre tercihinizi yapın. Ben her yoğurt almaya gittiğimde maalesef aynı firma farklı marketlere farklı plastik gönderebiliyor. Daha ucuz marketlere adi plastiklerde, lüks semtlerdeki marketlere daha kaliteli plastikte gönderiyor.

Ne acı. Yani ayırım yapıyor.

- Yani hocam
      üçgenin içinde 5 mi yazması lazım?
      - Evet, polipropilen

- 1,5 litrelik su şişelerinde 1 yazıyor.
      - Evet, işte o PET polietilen tereftalat, kötü, 1 numara kötü.

Evde 19 litrelik bidonların altına bakın. Onda da 7 yazar. 7 “diğer plastikler”
      anlamına gelir. “Diğer plastikler”in içinde 6-7 farklı plastik vardır, bunlardan bir tanesi de polikarbondur onun için üçgenin altında PC kısaltması vardır.

|
      |

We buy things we don't need, with money we don't have, to impress the people we don't like...
      Tyler Durden
    • Yarbay
      3143 Mesaj
      28 Aralık 2011 14:15:11
      quote:

Orijinalden alıntı: RABABARA

Arkadaşım ankarada bir firma var WATERWELL marka su arıtma cihazlarıwww.rmzsuaritma.com,www.basgulgrup.com.tr buradan incaleye bilirsin çok mükemmel su arıtma cihazları var..

Nasıl gidiyor işler, satışlar iyi mi?
      2-3 müşteri de buradan düşürelim dedin yani...

|
      |

Milli his ile dil arasındaki bağ çok kuvvetlidir. Dilin milli ve zengin olması, milli hissin gelişmesinde başlıca etkendir. Türk dili, dillerin en zenginlerindendir. Yeter ki, bu dil şuurla işlensin. Ülkesini, yüksek bağımsızlığını korumasını bilen Türk milleti, dilini de yabancı diller boyunduruğundan kurtarmalıdır....M.K.Atatürk
    • Çavuş
      70 Mesaj
      30 Aralık 2011 02:14:38
      Waterbox cihazını tanıtmaya gelen kişi 2 yıl boyunca hiç bakım ve temizlik gereklitmediğini kendilerine özel düyada kimsede olmayan bir teknolojiyi kullandığını söyledi. Bu konu hakkında bilgisi olan varmı ?

İzmir Market - Güvenilir Alışveriş Siteniz. 5.000 Çeşit Ürün, Güncel Fiyat ve Stok Bilgisi.
    • Yarbay
      7380 Mesaj
      30 Aralık 2011 07:03:46
      quote:

Orijinalden alıntı: gurandemir

Waterbox cihazını tanıtmaya gelen kişi 2 yıl boyunca hiç bakım ve temizlik gereklitmediğini kendilerine özel düyada kimsede olmayan bir teknolojiyi kullandığını söyledi. Bu konu hakkında bilgisi olan varmı ?

Artıma cihazları satışı ve pazarlaması insan kandırmak tan ibaret.

|
      |

• Er
      1 Mesaj
      13 Ocak 2012 17:41:54
      size verilen bilgiler dogrudur ama eksiklikler var bu makinaların çalışma prensibini filtreler üzerine kurulu bu filtreleri belli peryodlarda temizlenip bakım yapılmalıdır.diğer bir eksiklik sizin kullanacagınız ham suya göre bu süre değişir yani 2 yıl denildi ama belkide size daha uzun gıdecek filtreler yada daha kısa gidecek daha detaylı bilgi için facebook sayfasından Waterwell SU Aritma sayfasını eklersen orda sana yetecek kadar bilgi bulunmaktadadır.yada telefonle ulasabilirsiniz bana 0312 424 40 40

|
      |

• Yüzbaşı
      364 Mesaj
      13 Ocak 2012 23:37:03
      Arkadaşlar bu cihazların bir de mineral katkılı olanları var bu türlerinden niye bahsedilmiyor. Mineral katkılı arıtma cihazı kullanan var ise tecrübelerini gözlemlerini paylaşabilirse seviniriz. Syg.

Siyasetcinin bilimcinin en kötüsü olunacağına tamircinin parmakla gösterilen en iyisi olmak yeğdir.
      Oktay Sinanoğlu
    • Yüzbaşı
      776 Mesaj
      14 Ocak 2012 01:45:30
      diffüzyon sisteminde virüs yada bakteri geçemez. fizik kurallarına aykırıdır.
      glukoz bile geçemez, aktif transport ve enerji lazım. geçişi için...

yani, diffüzyon sistemi son derece etkilidir....

membranın süzme kapasitesi vardır..
      1 membran içme suyu için 2 yıl fazlası ile yeterlidir...

ben olaya biyokimya kurallarına göre bakıyorum...

şimdi gelelim olaya::: filmtec kaliteli bir membran markasıdır...
      carbon filtreler zaten ucuzdur.

diğer bir realite:: benim aradığım alet: filmtect marka membran olmalı,,

filtre baglantıları uyumlu olmalı,,, firma bagımlı kalmamalıyım...

mümkünse tezgag üstü olsun ve suyun biriktirildiği kap saydam görülür, sökülebilir bir kab olmalı
      atık suyu lavaboya direk hortumla salmalıyım,,
      su ve kabı berrak olmalıki temizlenmesi elimin altında olmalı...

ederi şu an ki piyasa şartlarında 500 tl dir..

• Teğmen
      168 Mesaj
      31 Ocak 2012 21:34:49
      Bu ülkede doğru bilgiye ulaşmak ne kadar zor!..
      Ben damacanaya güvenmeyip 10 lt. lik hazır sular alıp içiyorum. Ama yazılanlara göre zehir içmiş oluyorum.
      Eve arıtıcı almak istesem "asla almayın" diyorlar. Musluk suyundan içsem "sakın ha!" diyorlar.
      Nedir doğru olan?
      Herşeyin altında mutlaka bir ticari amaçmı olmak zorunda?
      Bizim hayatımız pazarlamacıların elinde oyuncakmı?..

• Binbaşı
      1904 Mesaj
      31 Ocak 2012 22:17:30
      quote:

Orijinalden alıntı: alpceren

Bu ülkede doğru bilgiye ulaşmak ne kadar zor!..
      Ben damacanaya güvenmeyip 10 lt. lik hazır sular alıp içiyorum. Ama yazılanlara göre zehir içmiş oluyorum.
      Eve arıtıcı almak istesem "asla almayın" diyorlar. Musluk suyundan içsem "sakın ha!" diyorlar.
      Nedir doğru olan?
      Herşeyin altında mutlaka bir ticari amaçmı olmak zorunda?
      Bizim hayatımız pazarlamacıların elinde oyuncakmı?..

hocam isyanınızı anlıyorum herkes dogru bilgiye ulasmakta sıkıntılar cekiyor cunku dogru bilgiye giden yol yanlıs bilgilerle dolu onemli olan onlara takılmadan dogru hedefe ulasabilmek dıgru bilgi icin dogru sitedesiniz ben dahil yaklasık 20 arkadas yukarıda yazmıs oldugum makale ısıgında karar verdik herkes şu baslık altında kararlarının geri donutunu paylastılar dikkat ederseniz hepside tesekkur etti yani hicbiri sikayetci degil kaldıki hepside arastırmacı ve bilincli kisiler olmasına ragmen 1 tane bile sikayetin gelmemesi rehberlik ettigim kararın ne kadar isabetli oldugunun gostergesidir. nihai karar elbette sizin ama suan hepimize satın almıs oldugumuz arıtmanın 2-3 katını bile verseniz damacananın eziyetine ve hammallıgına geri donus yapmayı aklımızdan bile gecirmeyiz. umarım sizde sizin icin en dogru olan kararı verirsiniz.

05 Mart 2012 17:02:14
      Life2o water Alkali Su nedir?

Life2o water sizin için; kaliteli, sağlıklı ve yaşayan su üretir. İleri teknoloji ürünü olan Life2o water ,musluk suyunu önce arındırır daha sonra alkali ion suya dönüştürür.

Faydaları nelerdir?

Life2o water Alkali ion su teknolojisinin bize sunduğu mükemmel bir bağışıklık sistemi koruyucusudur. Antioksidan yapıdaki alkali su vücudumuzda asit/alkali dengesini korur ve mikro yapısı ile hücrelerimizde mükemmel hidrotasyon sağlar. Genel olarak alkali ion su vücudumuzun hücre seviyesinde yenilenerek genç, sağlıklı ve diri kalmasına yardımcı olur. Alkali ion su, içerdiği yüksek değerde negatif ionlar ile hastalıklara ve erken yaşlanmaya sebep olan “serbest radikal” leri temizleyerek “anti-aging” uygulamasını ve vücudumuzda uzun yıllar biriken asidik toksinleri nötralize ederek “detox” uygulamasını gerçekleştirir.

Life2o water İçin 4 Temel Neden:

1. pH’ı yüksek su vermesi: Çağımızdaki kirlenmiş çevre koşulları ve kötü beslenme alışkanlıkları vücudumuzun alkali dengesini bozar. Bu da vücudumuzun asit alkali dengesini (pH) aşağıya çekip bağışıklık sistemimizin zayıflamasına neden olarak çeşitli hastalıkların oluşmasına zemin hazırlar. Life2o water pH’ı yüksek su vererek vücudun asit alkali dengesinin düzenlenmesine yardımcı olur.

2. Suyun ionlarının ayrılması ve suyu moleküler yapıda küçültmesi: Çağımızda içtiğimiz suyun moleküler grup yapısı kirlilikten dolayı büyümüştür. Oysa sağlıklı suyun her bir grubunun 5-6 adet su molekülünden oluşması gerekir. Life2o water’den içilen alkali su, ionlarına ayrılmış olduğundan ve moleküler yapısı küçüldüğünden hücrelerimize çok daha etkili nüfuz ederek hidrotasyonu sağlar.

3. Antioksidan özellikte su sağlaması: Vücudumuzda zamanla biriken toksik maddeler nedeniyle oluşan “serbest radikaller” bir çok hastalığın temel nedenidir. Serbest radikaller ancak antioksidan maddeler ile vücuttan uzaklaştırılabilir.Life2o water alkali su yoğun miktarda antioksidan negatif elektrik yükü taşıması nedeniyle güçlü bir antioksidan görevi görür.

4. Suyu klordan ayırması: Zararlı organizmaları sudan arıtmak amacı ile kullanılan klor, suda kanserojen trihalometan (THM) oluşturabilir. Life2o water’den içilen su, musluk suyundaki kloru ve diğer kirlilikleri arıtarak sağlıklı su içmemize yardımcı olur
      http://www.sanalxpazar....n/Yagmur-Teknik__u401555

|
      |

19 Mart 2012 20:06:22
      arkadaşım anlamadın galiba bu anca altarnetif olabilir oda belki aralarında dünya kadar fark var
      http://www.sanalxpazar....itma-Cihazi.__isp2914356
      şimdi buna amerikan malıda dersin nede olsa üzerinde bayrakta var

|
      |

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.