Şimdi Ara

Su Arıtma Cihazı - NSF58 Onaylı Su Arıtma Cihazı (45. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.248
Cevap
102
Favori
143.341
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Teşekkürler hızlı cevap için.

Web sitenizde şöyle bir banner var ama servis ücreti (100tl) eklenen 985tl seçeneğine denk geliyor diye anlıyorum.

Su Arıtma Cihazı - NSF58 Onaylı Su Arıtma Cihazı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evet hocam normalde önceden hep servis dahil olarak satılıyordu 1085 lira bir fiyati vardı 985 liraya çektik arkasından pandemi sürecinde servislerle fazla muhatap olmak istemeyen müşteri grubu artınca bizde 100 lira düşük fiyat ile servis hariç fiyat ekledik.

Setin fiyati esasında 985 liradır. Ama siz kendim değişim yaparım dediğinizde 100 lira düşüyoruz 885 liraya geliyor. Pandemi dönemi bittiğinde fiyatlar normal hale dönecektir.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • tersosmos kullanıcısına yanıt

Siparişi web sitenizden vereceğim paylaştığınız set için.

Siz ürünleri bana kargoluyorsunuz, usta da sadece gelip değişimi yapıp gidiyor değil mi servis dahil paket alırsak?

Neden soruyorum derseniz, sizin gönderdiğiniz ürünlerin orjinalliğine güveniyorum fakat siz onu önce ustaya yolluyorsanız, onun bana kendi elindeki başka ucuz filtreyi mi yoksa sizin yolladığınız kaliteli filtreyi takıp takmayacağına pek güvenemiyorum kurumsal olarak sizinle bir bağı olmadığı için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ntquartex -- 4 Mayıs 2021; 23:4:49 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Elit modelinde kullandığınız sediment filtre NSF belgeli değil, ilk aşamada bunun önemi yokmu nedeni nedir? Bunun yerine Purtrex PX05 uyarmı?

• ntquartex kullanıcısına yanıt
    İstanbul hariç kargo ile gönderim yapıyoruz hocam, siz ürünü teslim alınca 4441822'den servis randevusu alıyorsunuz, arkasından servis geliyor.

• fudoto F kullanıcısına yanıt
    Hayır hocam biz kapaklı sediment kullanıyoruz, kapaksız olan sediment filtreleri kısa süre sonra tortu kaçırıyor ve diğer filtrelere zarar veriyor. Ayrıca bizim kullandığımız diğer kapaksız olanlara göre 2-4 kat daha dayanıklı.

Kullanılan sediment filtresi ayrica NSF/ANSI 42 onayı vardır. Aşağıdaki üretici linkinden kontrol edebilirsiniz.

FBC serisi
    https://info.nsf.org/Certified/DWTU/Listings.asp?Company=C0036360&Standard=042

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tersosmos -- 4 Mayıs 2021; 23:23:14 >

Ayrıntıya dikkat ettiğim için almadan önce herşeyi soruyorum, cevaplarınız için teşekkürler.

1 - Elit model fotolarında Sediment filtre USA malı olduğu gözüküyor sizin dediğiniz filtre koduna NSF sitesinde baktım ürün Tayvan malı gözüküyor bunu ayrıca belirtip fotoları güncellerseniz bilgilendirilmemiz için daha iyi olur kanımca.

2 -Sediment için kapaklı olduğunu söylediniz, ürün filtre bakım cetvelinde P-5 model ismi yazmışsınız bu ürünün sayfasındaki fotolarında kapaksız olduğu görülüyor. https://royalgreen.com.tr/urun/royal-green-10-spun-sediment-tortu-filtresi// ayrıca 5M diye bir filtre modeli var onda kapak var. Burda bir karışıklık var sanki açıklayabilir misiniz?

3- Bu TDS metre arada kalibrasyon gerektiriyormu? Ayrı kaliteli bir TDS metre almak daha mantıklı olur mu?

4- Bu Membran durulama nasıl çalışıyor?

Teşekkürler.

O filtreler güncellendi orjinal görünümü bu resimde olduğu gibidir hocam sitede değiştirilmemiş olabilir eski resimler onlar sanirim bazı modellerin. Aşağıda resim ekledim.

Model isimlerini firma kendisi belirliyor ve bunların her birinin ayrı GTIN GS1 resmi barkod kodları vardır. Bu filtrenin kodu 8682279908809 zaten yeni alttaki resimde bu numara var http://gepir.org.tr/GTINArama

TDS metrenin bir kalibrasyonu yapılmıyor. Kalibre ayarı yoktur.

Elit cihazının yanında ayrıca bir tds metre almanın mantığı yoktur. Zaten cihaz alacağınız tds metre ile aynı görevi görecek.

Membran Baybass sistemi çalışma şekli ise şu şekilde:

Sistem ilk çalıştığında 40 saniye membranı bol su ile durulama yapıyor yani flow kısıcı önünü açıyor ve membrana yapısmakta olan kireç ve vb. Maddeleri attıktan dışarı atıyor. Daha sonra tank dolduğunda 8 saniye yıkamaya geçiyor ve Sistem stop edip beklemeye geçiyor. Bu döngü devamlı dönüyor.

Bunu neden yapıyoruz:

Bu saye de membran kısa sürede tıkanıyor hatta İstanbul gibi bir ilde filmtec membranı 5+ yıl kullanım olanağı veriyor. Ve devamlı uzun süre aynı tds değerini koruyor tabii ki flow yada başka bir arızadan kaynaklı membran zarar görmezse

Elit modelininin üretilme amacı ise çok kireçli illerde çözüm sağlaması için üretmiştir. Türkiye'de bazı iller çok kireçli suya sahip ve membranlar 1 yılı doldurmadan tıkanabiliyor.

P5 dediğiniz bu filtre ile kapaklı filtre ile aynıdır eskiden bu kapaksız olan kullanılıyordu sonra biz buna kapak ilave ettirdik ve sitede mecburen bu eski modeli bulundurmak zorundayız anlaşma yapılan çeşitli kurumsal ve kamu kuruluşları var ve zamanında verilen özellikler buna göre olduğu için belli bir süre tutmak zorundayız. Misal bu filtrenin aynısı aşağıdaki linkte 1.filtre kabı içinde görünüyor. Konu uzun hocam sanırım açıklayıcı olmuşumdur.

Örnek DMO satış sitesihttps://www.dmo.gov.tr/Kobi/Urun/Detay/872455_890684

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tersosmos -- 5 Mayıs 2021; 1:8:20 >

• cevaplar için teşekkürler, Elit modeli kısa dönemde pahalı gelse de uzun dönem düşünüldüğünde hesaplı görünüyor, taksitli alımda da indiriminiz varsa Elit modeli almayı düşünebilirim

Elit modeline %10 dh indirimi ve %10 nakit indirimi yapıyoruz.

3400 lira satış fiyatı dh indirimi ile 3060₺ 12 aya kadar tüm kredi kartlarına taksit yapıyoruz.

Nakit indirimiyle de 2754₺ ye mal oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tersosmos -- 5 Mayıs 2021; 11:54:19 >
    1754 TL ye Hemen bir tane daha almak istiyorum hocam.

• Msonel kullanıcısına yanıt
    🙂 evet hocam o fiyata bende satın almak isterim. Yanlışlık olmuş, bilgi için teşekkür ederim

• @tersosmos

Filtre seti sipariş vermek için web sitesinde arama yaparken alternatif olarak 2 tip sete denk geldim, kafam karıştı.

Cihazı satın alırken takılı olan set hangisine denk geliyor?

915TL olan Pentair, 985TL olan Filmtec 75 GPD filtre içeriyor, eğer hissedilir bir fark yok ise ucuz olanı tercih edeceğim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ntquartex -- 5 Mayıs 2021; 16:57:22 >
  • ntquartex kullanıcısına yanıt
    Arada çok fazla fark yok hocam, cihaz içinde kullanılan şuanda Filmtec marka, ikisinden birini tercih edebilirsiniz. İkisi de kullanım ömrü 2 yıl zaten.

Ucuz olan seti servis opsiyonunu da seçerek az önce sipariş ettim.

Ürünler gelince servis randevusu alacağım artık.

Teşekkürler destek için.

• .

• Merhabalar, Farklı firmadan alınmış açık tip 12 aşamalı su arıtma cihazımız için sizin filtreleri kullanabiliyor muyuz?

Teşekkürler.

• genel olarak cto filtrelerin gac’lara göre tutuculuğunun daha iyi olduğu söyleniyor, doğru mudur? eğer doğruysa 2 gac yerine 2 cto kullanmak daha mantıklı olur mu?

bir de 5 mikronluk gac veya cto arkasına 1 mikronluk cto kullanmanın bi artısı var mıdır? veya o kadar da gerek yok mudur?

• onkeii O kullanıcısına yanıt
    Hocam ön aşama filtreler membranı korumak için kullanılır çünkü membrana tortu, klor, ve diğer inorganik maddeler zarar verir ve kısa sürede etkisiz hale getirir membranı. Membran filtre önüne bir adet 1-10 mikron arası blok karbon da kullansan membranın ömrünü uzatır.

Karbonun blok yada gac olmasının çok fazla bir getirisi yok sırayla 5 mikron sedimet gac ve cto kullanman yeterli sonradan 1 mikron sediment daha eklemek mantıklı değil her eklediğin mikron filtre suyun basıncını düşürür ve membranın kararsiz çalışmasına sebep olur.

Piyasa da 1 cto ile ön filtreleme yapan markalarda mevcuttur.

Ama Türkiye'de şu trend olmuş 5 aşama 8 aşama 12 aşama vs uzar gider çok filtre çok kaliteli su demek değildir. Doğru dizayn edilen bir sistem tercih etmeniz daha uygun bir karar olur.

**Kalitesiz bir blok karbon kaliteli gac karbondan iyi değildir. Ama ikisinin kalitesi aynı oranda ise elbette blok karbonlar daha fazla işlevi var.

• 
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.