Şimdi Ara

Su Arıtma Cihazı - NSF58 Onaylı Su Arıtma Cihazı (44. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.254
Cevap
102
Favori
143.604
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Saf Suyun içinde devamlı bekletme 1 saat beklet sonra ıslak mendil ile kurula pillerini sök beklemeye al cihazını tekrar kullanmaya başladığında çıkartır kullanırsın.

Tds için ne kullanıyorsun bilmiyorum ama genelde kalibrasyonu olmuyor basit olanların

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tersosmos -- 18 Nisan 2021; 19:17:34 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • tersosmos kullanıcısına yanıt
    sağolun hocam,pil ölçüm aletim var baktım dolular.Zaten sıfır piller.Rakamlar sürekli değişiyor yüksek aralıklarda.Sanırsam potasyum klasör ile bakım yapmak gerekiyor.Mantığı işlevi nedir bilmiyorum ama adamlar boşuna bu şekilde önermiyorlar heralde😀

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • meeb kullanıcısına yanıt
    Potasyum klorür şu biz çocukken oynadığımız torpillerin içindeki halk dilinde güherrcile diye geçen bileşik degil mi 😀 kükürt ile karışım yapınca aşırı yanıcı oluyor. Yok be o potasyum nitrat'ti bu değil.

Sanırsam hocam potasyum klorür burada temizlik için kullanılıyor prop leke kapmasın diye

Ben bunu kullanıyorum n11 aldım lepuskimya ürünleri üzmez 👍Su Arıtma Cihazı - NSF58 Onaylı Su Arıtma Cihazı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _TUTANKHAMUN_ -- 18 Nisan 2021; 19:25:17 >
  • tersosmos kullanıcısına yanıt
    hehe bende öyle tahmin ediliyorum hocam.😁

• _TUTANKHAMUN_ kullanıcısına yanıt
    direk bardağa koyup daldırıyormusunuz yoksa saf su ile mi Birlikte kullanıyorsunuz?

https://www.hepsiburada.com/edulab-potasyum-klorur-saf-250-gr-amb-p-HBV00000Y649W?magaza=Edutoys

bu daha ucuz ama sanırsam tuz halde bu hocam?

• quote:

Orijinalden alıntı: meeb

Herkese tekrar merhaba.

Yeni orp metrem geldi ancak bahsettiğiniz gibi kapakta sünger yok.Bakımını nasıl yaparım , potasyum klorür müydü almam gereken solüsyon?Zehirli midir tehlikeli midir? Yardımcı olursanız sevinirim.

Son olarak su değerlerimi de yorumlarsanız mutlu olurum.

tds genelde 30 civarlarında

ph en düşük 8.8 gördüm

orp de -88 çıkıyor.

alt üçlü piyasa malı

membran 1 aylık daha emem marka

biocera da neredeyse 2 yıllık
    herkese tekrar merhabalar.Potasyum klorür üm geldi.Şimdi sizlerden rica nasıl kullanıcamm

1)Yeni aldığım orp cihazının kapağına pamuk koyup bununla mı ıslatayım o şekilde kalsın?

2)Ölçümden sonra ,ne kadar miktar ile ,kaç dk bekleteyim?

3)Kullandığım miktarı çöpe mi atayım yoksa tekrar kullanılabilir mi?

4)saf su ile inceltmem yada birlikte kullanmam gerekiyor mu?

biraz fazla sordum ama alet gerçekten pahalı
    korumak istiyorum.

teşekkürler herkese.

Su Arıtma Cihazı - NSF58 Onaylı Su Arıtma Cihazı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meeb -- 29 Nisan 2021; 17:9:33 >

Ölçüm prob kısmındaki kendi kapağına yarı yere kadar doldur sıkıca kapat ben öyle yapıyorum tekrar ölçüm yapacapğın zaman su dolu çay bardağında karıştır iyice durula çözeltiyi sonra gerçek ölçümü yapabilirsin ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _TUTANKHAMUN_ -- 29 Nisan 2021; 18:52:46 >
    yani sürekli potasyum klorür içinde duracak prob? ellere falan tahriş etmez değil mi hocam?

Evet içinde bekliycek amaç o zaten ellere zararı yok 👍

şu rakamları sürekli değişeni de koysam düzelme ihtimali var mı hocam?

Tam anlayamadım ..

önceden aldığım kırmızı renk cihaz var.bozuldu gibi de.deneyeyim bakalım belki düzelir.

• Merhaba Galip bey,

Evdeki damacana kullanımını bitirmek için su arıtma sistemleri araştırması yaparken konuyu gördüm.

Hem konuyu biraz okudum hem de internette biraz araştırma yaptım.

Royal green özeline dönersek, Antalya'da yaşıyorum su aşırı derecede kireçli ve tortulu. Sizlerin bu durumda elit modeli önerdiğinizi okudum.

1- Elite modeli fiyatına bakıldığında firmanın üst seviye ürünü gibi anlıyoruz, fakat forumdaki

yorumlarda luxury modelinin filtrelerinin daha iyi olduğundan bahsetmişler. Gerçekten de durum böyle mi?

2- Kontrol modülünde kullanılan tds / sıcaklık probunun ömrü / kalibrasyon ihtiyacı gibi detayları öğrenebilir miyim?

3- 2. katta oturuyorum ve hidrofor yok şebeke basıncı fena değil ama bence arıtma için düşük, yoğun kullanım saatlerinde hissedilir derecede düşüyor. Pompalı model zaruri tahminime göre.

Sadece içme suyu olarak kullandığımız damacana 2-3 günde bitiyor. Arıtma sistemi kurarsam yemekler, çay kahve vb su tüketimlerini de arıtmadan temin edeceğim.

Günlük en az 15lt tüketim olacaktır +- 5LT kestiremiyorum şu an.

Bu nedenle,

Hazır setlerde kullanılan pompa haricinde yüksek basınçlı bir pompa seçeneği daha mevcut, daha yüksek basınç daha hızlı arıtma suyu temini mi demektir, tercih etmeli miyim ?

5- Gizli damacana sebil var, arıtma çıkışına Y takıp 1 ucunu arıtma musluğuna, 1 ucunu sebile çekeceğim 10mt civarı hortum ve selenoid valf montajıyla sebili beslemeyi düşünüyorum. Bu mesafe sorun olur mu ?

Aklıma ilk gelen sorular bunlar. Belki firma özelleştirilmiş bir cihaz da önerebilir.

Damacana masrafımız düşünüldüğünde filtreleri 2 değil yılda 1 kere bile keyfe keder değiştirebilirim. Önemli olan lezzetli ve sağlıklı su temini.

Değerli yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

@tersosmos

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Chronos_ -- 4 Mayıs 2021; 15:33:50 >

• merhaba elit modeline luxplus serisindeki marka filteleri takabiliyormuyuz? ilk alırken veya değişim zamanı?

• fudoto F kullanıcısına yanıt
    Elit ve lux plus modellerinde 6 şar adet filtre bulunmaktadır
    bunları
    3 adet ön filtre
    1 adet membran filtre
    1 adet alkali filtre
    1 adet post carbon filtre (tat filtresi)
    olarak ayırabiliriz

membran ve alkali filtre yani ana filtreler iki modeldede aynıdır zaten

son aşamadaki post carbon filtre ileride istenirse omnipure olarak değiştirilebilir evet

ancak ilk üç filtre (yabi elit modelde dikey olarak duranlar) olmaz çünkü fiziki yapıları farklıdır

ancak elit modelinde bulunan ilk üç filtre fiziki boyut olarak hem daha büyüktür hemde pentair'in omnipure'dan aşağı kalır yanı yoktur

• Merhaba @tersosmos,
    2 sene önce sizden luxplus cihaz almıştım. Filtre değişim tarihi geldi, filtre set alternatifleri nelerdir? Yine 2 sene değişmeden kullanmak istiyorum teknik olarak mümkünse. Diğer soru da kendim değişim yapabilir miyim? Bu dönemde usta/servis beklemekle uğraşmak ve ilave para vermek istemiyorum.

DH üyelerine filtre setlerinde de indirim kampanyanız var mıdır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ntquartex -- 4 Mayıs 2021; 20:54:22 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1- İki üründede 6 adet filtre mevcut ve ana filtreleri biocera ile flimtec iki üründede aynı diğer 4 filtre ise lux plusta kullanılan omnipure marka değeri olarak daha üstte ancak elitte kullanılan pentair filtlerde nsf sertifikalı ve fiziki boyutu daha büyük dolayısıyla arasındaki makas çok açık değil

2-Kontrol modülünün size yansıyacak en büyük artısı yoğun kirece karşı auto flash yani ters yıkama özelliği, tds değerini reel olarak görmeniz ve filtre değişim zamanlarında alarm vermesi (kalibrasyon ihtiyacı yok)

3-Pompalı bir model sizin için şart açıkcası dolayısıyla lux plus modeli tercih ederseniz pompalısını seçmelisiniz, eliti seçerseniz pompa standart zaten.

4-İki modelde saatte 10 litre üretim kapasitesine sahip lux plus 8 litre brüt 5 litre net, elit model ise 12 litre brüt 10 litre net depolama kapasitesine sahip

5-Gizli damacanalı sebiliniz var ise bağlantı öneririz. Mesafe sorun teşkil etmez. Lux plus modeli alırsanız zaten kutu içerisinde tezgah altına konumlandırabilirsiniz ama elit modeli alırsanız (yada x bir markadan açık tip diye ifade edilen bir ürün alırsanız depolama tankını sebilin altındaki artık damacana koymayacağınız kısıma koyabilir ve yerden tasarruf edebilirsiniz.

• ntquartex kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam luxplus serisinde kullanılan filtre seti linkihttps://royalgreen.com.tr/urun/omnipure-6-li-filtre-seti-filmtec-membranli/

Bu set çok rahat 2 yıl kullanım sağlar size filtre seti fiyatlarını pandemi döneminden kaynaklı revize ettik ve servis dahil ve hariç olarak site de satışa sunduk.

Web sitesinde verilen fiyatlar peşin fiyatına 2 taksit veya tek çekim olarak verilmiştir eft havale de aynı fiyat olup her hangi bir indirim söz konusu değil şuan için çünkü verilen fiyatlar Türkiye'de alabileceğiniz en uygun fiyatlardır.

Güncel Fiyatlar:
    885 lira servis hariç
    985 lira servis dahil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tersosmos -- 4 Mayıs 2021; 21:0:29 >

• 
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.