Şimdi Ara

Su Arıtma Cihazı - NSF58 Onaylı Su Arıtma Cihazı (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
1.257
Cevap
102
Favori
143.843
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ph değerine etkisi biodan önce kullanılırsa olmaz biodan sonra kullanırsa pH değerinin düşmesine neden olabilir normal post Karbonlar ben sadece biocera tek kullanıyorum lezzet ve pH konusunda sıkıntı yaşamıyorum biocerayi tek başına bence kullanılır zaten ben öyle kullanıyorum bu filtrenin özelliği zaten hepsini üzerinde bulundurması

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • volkansim V kullanıcısına yanıt
    cevabınız ve tavsiyeleriniz için sağolun öncelikle.

Evet klasik 6 ayda bir alt üçlü grubu değiştiriyorum .Bu yüzden ekonomik filtreleri tercih ediyorum.

Bu sefer yaz ayında yaşadığım hafif koku olayından çift karbon tercih ettim.

son karbonun mebrana toz kaçırmasına karşın Galip beyde dediğiniz gibi takmadan önce su akıtarak temizlememi tavsiye etmişti sağolsun kendisi.

1)yani alt üçlüyü tanktaki saf suyla mı yıkayacağım?

2)sıralama şekli mebran ---> bicera ---> T Parça ----> purefer tatlandırıcı şeklindemi olacak hocam?
  • meeb kullanıcısına yanıt
    Alt üçlüyü normal sebeke suyu ile yıkayacaksınız. 3 nolu filtrenin membrana giden bağlantısını söküp boş bir kovaya yönlendirin. Diger filtreler anlattığım gibi saf su ile.

• bende purefer var hocam doğru montaj şeklini yazarsanız sevinirim.

sıralama şekli mebran ---> biocera ---> T Parça --> purefer tatlandırıcı > arıtıcı çeşme şeklinde mi olacak hocam?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meeb -- 5 Ekim 2018; 14:51:5 >
    Baglantı seklini önceki yazımda ayrıntılı olarak yazdım. Tekrar dikkatle okuyun :)

"T bağlantıyı membrana yapın. Saf suyu depoya yönlendirin. T nin diger ucunu ise önce Purefer sonra Biocera ve Çeşme olacak sekilde bağlayınız."

Galip bey ise suyun özellikle bioseradan yavaş geçmesi gerektiğini belirtiyor ama hocam :)Yani mebran sonrası T parçadan önce.
    Ben resimdeki gibi yaptım. Yukarıda resimlerde belirttiğim degerler bu baglantı sekline aittir.
    Su Arıtma Cihazı - NSF58 Onaylı Su Arıtma Cihazı

• quote:

Orijinalden alıntı: tersosmos

Ph değerine etkisi biodan önce kullanılırsa olmaz biodan sonra kullanırsa pH değerinin düşmesine neden olabilir normal post Karbonlar ben sadece biocera tek kullanıyorum lezzet ve pH konusunda sıkıntı yaşamıyorum biocerayi tek başına bence kullanılır zaten ben öyle kullanıyorum bu filtrenin özelliği zaten hepsini üzerinde bulundurması
    Merhaba;

Yazlığa su arıtma cihazı almayı düşünüyorum ve size bir sorum olacak...

Dört adet filtrenizin her yıl değişmesi gerektiği belirtilmiş...Ben yazlıkta sadece 3 ay kalıyorum...Buna rağmen her yıl filtre değiştirmem gerekir mi?
  • D@rbeli M@tk@p kullanıcısına yanıt
    Siz 3 ay kullanıyorsanız ömürleri daha uzun olur yıllık değişim yerine daha uzun sürelerde değişim yaparsınız. Genelde 1.filtreler şeffaf olur kirlendiğini anlarsınız 1.filtre çamur rengine geldiğinde yenilemeniz yeterlidir.

• quote:

Orijinalden alıntı: tersosmos

Siz 3 ay kullanıyorsanız ömürleri daha uzun olur yıllık değişim yerine daha uzun sürelerde değişim yaparsınız. Genelde 1.filtreler şeffaf olur kirlendiğini anlarsınız 1.filtre çamur rengine geldiğinde yenilemeniz yeterlidir.
    Çok teşekkürler...
  • insaf 5 tane filtre var kardeşim.
    hesapladım yıllık 4 filtre zaten 280 lira yapıyor. diğerini 4 senede bir değiştirirsek o da seneliği 37.5lira
    yani ben 1 senede 317.5 lira harcamam gerekir. iyide benim yıllık damacana fiyatım bu kadar tutmuyor.
  • kaliteli filtreler ile değişim zamanını 1.5 hatta 2 yıla bile çıkartabilirsiniz.

Arıtma sistemi doğalgazlı eve benzer misal siz damacana ile sadece içme suyu olarak kullanırsınız.Arıtmada ise yemekleree çayda kahve de meyveleri yıkarken hatta bulaşıkları yıkarken bile kullanabilirsiniz eşim arada elde yıkarken makinede yer kalmadığı zamanlarda bardakları arıtma suyu ile yıkıyor su kireçsiz olduğuna su lekesi kalmıyor.

Ayrıca işin sağlık tarafı var hiç bir damacana suyuna güvenmiyorum.

Birkere işin konfor tarafı var yok su bitti sipariş ver evden çıkman gerek acil iş çıktı sucu gelecek sucuyu bekle, bozukluk para yok , tam deli gibi susamışsın su bitmiş😊

ben en son 15 ay önce şu filtreleri aldım

filmtec mebran 100 lira

alt üçlü 15 lira

royal green usa malı mineral 40 lira

royal green pentek usa malı alkalin 80 lira

royal green detox 30 lira

omnipure k2533 tatlandırıcı 45 liraya almıştım.

toplamda 310 lira tutuyor.

310 /15 =20.66 tl yapıyor.Kullandığım litrenin hesabını yapmak bile istemiyorum.

ayda 2 damacana parasına her türlü kullanıyoruz.

He ilk alımda kalitesine göre 500 1000 1500 lira veriyorsun ancak yıllar geçtikte cihaz kendini amorti ediyor.

İlk 8 aşamalı cihazı ilk aldığım da üzerinde filmtec mebran dışında hepsi taiwan malı filtrelee vardı.

ph dışında lezzet ve kalite olarak fazlasıyla yeterliydi.şuan dolardabçn dolayı kendi seti 250 lira olunca bende özel filtreler aldım.

Şuan aralıkta değişim yapacağım.

biosera 250 liradan indirim çeki puan ile 160 liraya aldım.

purefer marka tatlandırıcı 27 lira

alt üçlü çift karbonlu 30 liraya aldım.

gördüğünüz gibi seçenek çok?her türlü damacanadan ekonomik ve sağlıklı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Bravo.

• Bende almayı düşünüyordum ama fiyatlar maalesef uçmuş. O nedenle erteliyorum...
  • Bende ciddi ciddi ilgileniyorum eski fiyatı ne kadar dı ki herkes çok zam geldi diyor.
  • Royal Green Elit Plus UV ile Royal Green Soft Organik arasında kararsız kaldım. UV filtre dışında farkları nelerdir? Bursa da yaşıyorum. Sizden ürün aldığımda ücretsiz montaj hizmetiniz var mıdır? Ve son olarak internet sitesine ek olarak forum üzerinden herhangi bir ek indirim imkanı var mıdır? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.
  • adeamon A kullanıcısına yanıt
    Bursa için soft modelini kullanabilirsinir elitplus ile soft arasında çok fark var elitplus pompalı model ve dijital göstergeli ve uv filtrelidir uv filtre suyu dezenfekte etmek için kullanılır ek önlem kısacası pompa ise şebeke suyu basıncı düşük olan yerlerde kullanılır
    Dh forum üyelerine %10 ındirim kampanyası devam ediyor.

• Başka bir sitede de görüşümü belirtmiştim onu burda da paylaşmak istiyorum.(PAZARLAMAYLA İLGİM YOKTUR)
    Ben de aylarca araştırdım.Aslında yerçekimi sistemiyle çalışan istiyordum ama Türkiye'de bulunan yer çekimi sistemli arıtmalar hep sebil şeklinde.(Alkamina ya da doulton)Amazondan sipariş vermek gerekiyordu yer çekimli olup tezgah altı için,bununla uğraşmak istemedim.Ters osmos a dönmek zorunda kaldım.Waterbox ya da royal green taktırma kararı almıştım ki İzmir fuarında aquaphor firmasına denk geldim.

Bilgi aldım ama açıkçası ikna olmamışıtım.İnternetten araştırdım kullanım yorumu vs yok.Sonra bunu yetkilelere iletip olumlu değilim dedim.Adam yabancı sitelerden araştırmamı önerdi.Sonra gördüm ki amazon dahil yabancı sitelerde bir ton yorum var.Uluslararası geçerliliğ olan bir cihaz.Royal green ve waterbox çoğu açıdan Türkiye şartlarına tabi tutulmuş firmalar.Türkiyede neyin ne kadar denetlendiğini ve belgelerin nasıl aldığı takdirini size bırakıyorum.Royal greende fda onayı var ama nsf yi göremedim.Ayrıca yurt dışında yorumu olan bilinen bir ürün de değil.Toplama malzemelerle yeni cihaz yaratılmış havası var bence.Kalitesi kesinlikle kötü değil ama yurt dışındaki bazı ürünlerin birleştirilmiş hali gibi,çünkü onun modeline benzer yabancı sitelerde ve bloglarda başka modeller isimler gördüm .

Bunu düşündüğümden uluslararası satılan diğer ülkelerde de bayiliği olan bir firma olmasına daha çok önem verdim.Bu yüzden aquaphor markasını taktırdım.Fiyatı evet ucuz değil lakin waterbox royal greenden belki 200 300 fazladır.Benim araştırmam ve karar kılma tecrübem bu şekil oldu.Taktırdığım cihaz 100 de 100 iyi mi bilmiyorum,yeni taktırdım şu an için memnunum.Lakin diğer cihazlardan daha fazla güven verdi ve içim daha rahat şekilde taktırdım.Su arıtma cihazı alacak arkadaşlara daha detaylı düşünmelerini öneririm.Reklam yapmak niyetinde değilim,herkes istediğini alsın.Arkadaşlar benim yazdığım kriterleri de göz önünde bulundurarak araştırmalarını yapsın mahiyetiyle bu yorumumu paylaşıyorum.

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.