Şimdi Ara

Su Arıtma Cihazı Filtreleri Hakkında Yardım? (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
286
Cevap
33
Favori
92.941
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşar değerli bilgiler için teşekkürler.. Ben Denizli de yaklaşık 18 yıldır ihlas kasasız aura housing sistem su arıtma kullanıyorum .. Filtreleri ihlas servisi değiştirdi genelde.. Biraz pahalı oluyor ama..

Bu sistemin 5 li arıtıcı kısmını söküp yazlığa götürmek istiyorum ..Orada çeşme, tank vs ile tekrar kurulum yapmak istiyorum.. Dışardan filtreleri, 8 lt tankı kendim alıp kurmayı düşünüyordum, buradaki bilgileri görünce endişelendim .. Bu NSF onayı belli ki çok önemli .. Membran zaten baş rol oyuncusu sanırım.. Daha önce bu sitemi kullanan ve filtre önerebilecek arkadaşlar varsa çok memnun olurum..

İkinci bir seçenek, cebilon silver alıp yazlıkta onu kulanmak ama 2 ay sonra 10 ay kullanmadan sıkıntılı bir durum oluşur mu?

Suzuki de tamamıyla NFS patentli gibi görünüyor.. Çakma olabilir mi bilemedim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kemalege2000 -- 25 Mayıs 2022; 0:38:6 >
  • ÜmitATMACA kullanıcısına yanıt
    Ümit hocam merhaba :) türkiye de satılan ürünler doğrultusunda housing tipi ilk üç filtre ve post karbon için öneriniz ne olur? en iyi kombinasyon nedir?

bende purtrex sediment, omnipure t33, kx matrix cto var.
    yıl başından sonra sağlam zam gelecekmiş,

şöyle set kursam bir yine purtrex, iki ve üçe sizden pentair gac pos karbon da pentair mavi gs 10 takıp iki sene değiştirmeden kullanabilir miyim? haftalık 50 litre yi geçmez benim kullanım.

Daha iyi bir alternatif ne olabilir? lux plusta iki gac var mesela omnipure, iki pentair gac ile membran sorunu yaşar mıyım? omnipure a kıyasla pentair gac I nasıldır?

omnipure t33 mü pentair gac mı?
    ya da kx matrix cto mu pentair gac mı?

şimdiden teşekkür ederim.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • ZevkiSefa kullanıcısına yanıt
    Abi slm;

Bizim sattığımız, teminini sürekli sağladığımız ve doğru kombinasyon olduğuna inandığımız set aşağıdakidir;

https://royalgreen.com.tr/urun/pentair-6li-filtre-seti-housing-tipi/

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
    eyvallah hocam, şu setin dörtlüsünü de yapsak :) biraz daha uyguna gelse,

Sc sanırım sediment + 2 gac + gs10 li dörtlü bir set yapamaz mısınız acaba? Set halinde olunca bir nebze daha uygun olur inancındayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZevkiSefa -- 14 Kasım 2022; 7:53:15 >
    Abi şirket setleri oluştururken satılan cihazlarda kullanılabilmesi maksadıyla oluşturuyor

Bu set max 2 yılda hepsinin değişmesi öngörülen bir set olduğu için sadece 6 lı satılıyor

tamamdır hocam teşekkür ederim.

• Bende yakın zamanda su arıtma sistemi kurdum. Mebran filmtech aldım .karekodu okutarak teyit ettim .mebran orjinalmiş. 1. ile 2. nin arasına ilaveten 1 mikron bir filtre daha koydum . Sizce nasıl olmuş ? Ayrıca filtrelerin pozisyonu nasıl olmalı ben dikey koydum hepsini . Bi önemi var mı?

Su Arıtma Cihazı Filtreleri Hakkında Yardım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sedat2406 -- 29 Kasım 2022; 0:48:0 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba,

Yıllardır Amway eSpring cihaz kullanıyoruz ancak son 1 2 senedir filtre fiyatı çok uçmuş durumda. 4500 lira filtre parasına sıfırdan sistem kurup, eski Amway cihazı da satarım düşüncesine girdim. Sistem kompakt, atık su oluşturmuyor, nsf sertifikalı falan ama öteki tarafta da 6-9-12 kademeli filtre ve maliyet işi var.

Kullanım senaryomuz şöyle. Ev, arıtıcıdan içim, yemek vb için kullanacak + ofise 5'lik bidonlarla arıtıcıdan su götürüyoruz.

Konulara biraz göz gezdirdim, gezdirmeye devam ediyorum. İlk başkta ph-tds cihazı almak istiyorum. Bu 100 150 liraya satılan cihazlar iş görür mü? Filtrasyon olarak nasıl bir kombinasyon önerirsiniz? Ek Uv kullanan var mı?

Teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • HaypurTiryading kullanıcısına yanıt
    Merhaba;
    Softlime ve lux plus modelimizi inceledinizmi?
    İncelemediyseniz incelemenizi öneririm.

• sedat2406 S kullanıcısına yanıt
    sıralamanız sorun değil hocam oraya ilave etseniz de olur üçüncü alt filtrenin sonuna koysanız da olur 1 micronluğu. Başa koyarsan sistemi, membran önüne koyarsan membranı korumuş oluyorsun. yatay dikey farketmez, Öenmli olan su girişi çıkışı yönüne dikkat etmeniz.

• HaypurTiryading kullanıcısına yanıt
    sıralama olarak farklı şekiller var hocam, hazır sistem alacaksanız firmanın dizilimine göre hareket edeceğimiz için sıralamaya pek müdahale etmiyorlar genelde.
    Dizilim nasıl olabilir derseniz sediment gac sediment membran biocera şeklinde olabilir. Bu sistemden üçteki sediment çıkarılabilir. Dörtlü set de yapılabilir. Uğraşmam derseniz forumdan royal greenden indirim kuponu ve nakite yüzde on indirim ile softlime alınabilir. Bahsettiğiniz paralara gelmiş olacak. uğraşmış olmayacaksanız. Alacağınız hizmet de bedavaya gelecek vs. Uğraşırım ben toplayalım derseniz de istediğim sistem malesef tek tek parça alımı olduğu için yine softlime parasına geliyor. Bunlar kaliteli sistemler ama, ha derseniz daha uyguna başka parçalar ile kurulamaz mı evet kurulur ama daha kısa sürelerde filtre değişimi yapılacağı için zaman kaybı olabilir.
    tds cihazı olarak piyasada 100-150 TL olan cihazlar alınabilir.
    ph ölçer olarak damla ph ölçer tavsiye ediyorum. Kalem tipi olanlar çabuk bozulur sürekli kalibrasyon istiyor.

• Gorseldeki filtreleri değiştirmek istiyorum. Ama hangi tip takmam gerekiyor bilmiyorum. Bu konuda.yardimci olabilecek varmıdır.

Su Arıtma Cihazı Filtreleri Hakkında Yardım? Su Arıtma Cihazı Filtreleri Hakkında Yardım?

• amentus kullanıcısına yanıt
    Housing tipi 10"
    5 li filtre seti almanız gerekli.

Kardeşim selam

Bugün telefonda verdiğin bilgiler için çok tşk ederim

Sana da söylediğim gibi musluk suyundan çıkan suyun tdsi 40 civarıydı. Onun için de önce bir tds ölçüm cihazı alıp sonra kurulacak sisteme beraber bakarız.

Tavsiye ettiğin bir tds cihazı var mıdır?

• mesuthaksoy kullanıcısına yanıt
    estağfurullah hocam daha ne yaptık ki , anladığımız kadar Hocalarımızdan öğrendiğimiz kadar yardımcı olmaya çalıştık. Tds cihazında çok kaliteli birşeye gerek yok , şimdi tekrar baktım 50-200 TL arasında satılan ,satıcısını beğendiğin yorumları iyi olur bir tane cihaz olur .

İnşallah şebekeniz gerçekten 40 tds dir . En düşük bu zamana kadar Ankarayı duydum 150 civarında . Şayet şebeke değeriniz bu şekilde ise bence ters osmos cihazlara girmeden ,varsa bir şikayetiniz tat olur koku olur kireç olur vs ona göre daha basit bir sistem kurulabilir .

Su Arıtma Cihazı Filtreleri Hakkında Yardım?amazon
    3'ü 1 arada Çok Fonksiyonlu Su Kalitesi Dedektörü Taşınabilir TDS Kalem Test Cihazı EC Metre Doğru Su Kalitesi Ölçüm Aracı
    https://www.amazon.com.tr/Fonksiyonlu-Kalitesi-Dedekt%C3%B6r%C3%BC-Ta%C5%9F%C4%B1nabilir-Cihaz%C4%B1/dp/B0963T2VHQ/ref=zg_bs_12708413031_sccl_3/258-1723517-3415011?psc=1

39 tlye de var ama bunu gördüm çok satılanlar listesindeydi yorumları da fena değil. Bunu alıyorum o zaman

Cihaz gelince de her gün sabah akşam ölçer 1 hafta duruma bakarım.

Peki TDS bu civarlarda çıkarsa bugün telefonda bir sistem söylemiştin.

Hatta bu ara çok ucuz demiştin. O sistemi kısaca yazabilir misin?(TERS OSMOZ olmayan)

tşkler

Hocam anlatması zor ,yurt dışında görmüştüm . Yarın bulur eklerim

Hocam şebeke suyundan kireçtir kokudur vs gibi şikayetleriniz olmadığı ve 40 tds su çıktığına istinaden , ters osmos sistemi yerine şebeke suyunu

https://doulton.com.tr/product/tekli-tezgahustu-su-aritma-cihazi//

tezgah üstüne yerleştirmek sureti ile kullanılabilir bence. İlla bu marka model demiyorum. Aynı mantıkla çalışan evrensel filtreler takılabilen aynı aparatlar mevcut . Sabahtan beri bakıyorum ama tekrar bulamadım . Videosu falan da vardı nasıl kullanılacağına dair.Bulur bulmaz onu da ekleyeceğim.

Mantık şu mutfak musluk suyunu bu cihazın içine göndererek karbonun koku vs gibi istenmeyen ortadan kaldırması sağlayıp bir miktar tatlandırarak kullanılabilir.

Şebeke suyunda herhangi bir zararlı bileşen olduğunu düşünüyorsanız bu bakteri olur arsenik olur vs vs o zaman ters osmos sistemi kullanmakta yarar var . Lakin 40 tds şebeke suyunu r.o sistemler sıfıra yakın derecede saflaştıracak ve bu suyu tekrar reminarelize edip istenilen tds oranına çıkarmak zor olacaktır diye düşünüyorum.

üniversal olanı da bu hocam şimdi buldum. İspring firmasına ait. sayfanın aşağısına doğru inince nasıl montaj yapılacağı vs gösteriyor. Çok basit .Sizin işiniz fazlasıyla görür.

Su Arıtma Cihazı Filtreleri Hakkında Yardım?www.n11.com
    Ncs Hpas 2 Aşamalı Housingli Portatif Arıtma Sistemi Fiyatları ve Özellikleri
    https://www.n11.com/urun/ncs-hpas-2-asamali-housingli-portatif-aritma-sistemi-3238667?magaza=ncssuaritma

ekleme yapayım ,evrensel olanı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZevkiSefa -- 27 Aralık 2022; 11:2:6 >

tesekkür ederim

• sedat2406 S kullanıcısına yanıt

overwater sıra numarası eklemiş zaten filtrelere 1-2-3- diye bu sıralamaya uyun çünkü ilk filtreyi sonraya takmanız diğer filtrelere zarar verecek ömrünü kısaltacaktır . sonrası membran daha sonra o sıradaki mineral alkali detoks filtreler ömürleri çok kısa hiç takmasanız daha iyi.

alt üç filtre + membran + tatlandırıcı filtre . eğer fiyat önemli değil derseniz o mineral alkalı ph filtreler yerine tek bir filtre takın oda biocera olsun 3 yıl ömrü var . bu arada overwater in alt üç filtresi oldukça kaliteli uzunca süredir o filtreleri kullanıyorum tatlandırıcı olarakda uzunca bir süredir purefer tatlandırıcıyı kullanıyorum piyasa fiyatı 110 tl den başlıyor ömrü 1 yıl. n11 gibi sitelerde kupon ile 85 tl ye falan geliyor kuponları günlük veriyor zaten .

kısaca kullanım ömürleri

alt üç filtre yogun kullanımda 6 ayda bir değişim normal kullanımda 10 aya kadar uzayabilir.

membran filmtech + vontron 3yıl ömrü var

standart tatlandırıcılar 6ay ömrü var bu süre uzayabilir ama tadı eskisi gibi olmaz

purefer tatlandırıcı 1 yıl sorunsuz gider standart tatlandırıcıya göre iki kat pahalı

ne olduğu belirsiz alkali detoks mineral filtreler ömürleri 3 ay sonrası zarar.

biocera mineral filtre ömrü 3 yıl . arıtma cihazı kullanan arkadaşlara tavsiyem filtre fiyatları sürekli artıyor indirim kupon vs denk geldikçe özellikle alt 3 filtreden 2 yada 3 takım atın kenara karbon bazlı olduğu için öyle bozulacak birşey değiller

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.