Şimdi Ara

Su Arıtma Cihazı Filtreleri Hakkında Yardım? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
285
Cevap
33
Favori
92.948
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: erozmehmet

hocam boşa para vermişsiniz. Filtreleri değiştirmek çok basit. Youtube da bir sürü video var. Onları inceleyin. İki tip ro tipi arıtma cihazı var. Açık ve Kapalı kasa olarak geçiyor. İkisinin de çalışma mantığı aynı. Yukarıda bahsedilmiş hangi tip filtrelerin hangi sularda kullanılmasıyla ilgili. Kapalı kasa ve açık kasa olanların filtreleri farklı. Ona göre almalısınız. Bende alacam. Karar veremedim. Kapalı kasa hem şık hem daha az yer kaplıyor. Ama kapalı kasaya ekstradan filtre takamazsınız. Açık kasa dağınık, Tankı daha büyük ve istediğiniz kadar filtre takabilirsiniz. 12 filtre yine olur. Ama temel 5 filtre diğerleri hava civa.

tşk.ler net üzerinden aldım filitreleri kendim değiştirdim..
    maliyet 80 tl. satıcıyı aradım fiyatı mebran filitre değiştiriyor dediler, en iyisinide taksanız 6 ay sonra değiştirmek zorundasını boşa pahalı ürün almayın dediler ve bana bu ürünü tavsiye ettiler gönderdiler değiştirdim.
    https://urun.n11.com/su-aritma-cihazlari/su-aritma-filtresi-5-li-inline-filtre-seti-kasali-modellere-uyum-P214891951

• engin_er_26 kullanıcısına yanıt
    On filtre bakımı duzgun yapılan bir inline cihazda membran filtre en az 2-3 sene gider. Membran en önemli parça bu sistemde. Siz siz olun bir daha ki değişimde ona buna bakmadan membranı sadece vontron, LG yada filmtec marka alın. Ne olduğu belirsiz membrandan alınan suyu çoluk çocuğa icirmeyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: msvair

Selam arkadaslar,

Membran filtresen sonra siralama post karbon filtre ve sonra alkali filtre mi olmalidir? Membrandan sonra alkali sonra post karbon olsa olmaz mi?

Omnlpure post karbon filtreyi membran cikisinda t seklinde baglayamadigik icin en sona baglamak zorunda kaldim o yuzden soruyorum.

hocam bu soruna cevap bulabildin mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: beyoglubeyy

quote:

Orijinalden alıntı: msvair

Selam arkadaslar,

Membran filtresen sonra siralama post karbon filtre ve sonra alkali filtre mi olmalidir? Membrandan sonra alkali sonra post karbon olsa olmaz mi?

Omnlpure post karbon filtreyi membran cikisinda t seklinde baglayamadigik icin en sona baglamak zorunda kaldim o yuzden soruyorum.

hocam bu soruna cevap bulabildin mi?

konuyu biraz düzelttim sıralama hakkında bilgiler ekledim
  • teşekkür ederim. cevabınız için, konuyu favorilere, sizi de arkadaşlığa ekledim. kabul ederseniz tabi. bi sorum daha olacak.
    bu sıralamayı farklı şekilde yapsak. son aşamaları yani.siz en son detox filtreyi koymuşsunuz ya, diyelim ben suda tat almak istiyorum. membrandan sonra. alkali, sonra mineral, sonra detox, en son tatlandırıcı takmak istiyorum. mahzuru olur mu. alttaki kaba filtrelere ve membrana ellemiycem. membrandan çıktıktan sonraki sırayı değiştireceğim. bunun sakıncası var mı?. en son tatlandırma aşaması koyarsam, mineral ve alkali özellik kazanmış su, en son post carbon a gelse yani, özelliğini yitirir mi?. geri içindeki mineral ve alkali özelliğini?.nihayetinde bunlar süzmüyor, bilakis membrandan çıkmış, saf su haline gelen suyu destekliyor, sıra o kadar önemli mi son aşamadaki filtrelerde. teşekkürler.
  • yani şöyle söyliyim.
    şimbi alt 3 taneyi s geçiyorum, su 5p spundan geçti, orta karbondan geçti, 1p spundan geçti,(3. aşama karbon yerine, yine spun filtre yani.daha ince gözenekli.çeşme suyu olduğu için herhalde tek karbon yeter.) membrana geldi. şimdi membrandan atık çıkışını verdin, diğerini tanka gönderdin, tankta tek giriş çıkış var, yani aynı yerden yapıyor, su alışverişini değil mi?. ondan, elimizde ikili bir bağlantı var. bunu genelde tatlandırıcı(post carbon-coconut her neyse işte) filtreye bağlayıp, diğerlerini 8 e kadar ekleyin diyorsun. öyle yapmasak , mesela, membrandan geçmiş suyu, alkali filtreye bağlasak, sonra infrared filtreye, en son musluktan alacağımız suya tatlandırıcı yani post karbon u taksak, su daha lezzetli olmaz mı. var mı mahzuru?.
  • quote:

Orijinalden alıntı: beyoglubeyy

teşekkür ederim. cevabınız için, konuyu favorilere, sizi de arkadaşlığa ekledim. kabul ederseniz tabi. bi sorum daha olacak.
    bu sıralamayı farklı şekilde yapsak. son aşamaları yani.siz en son detox filtreyi koymuşsunuz ya, diyelim ben suda tat almak istiyorum. membrandan sonra. alkali, sonra mineral, sonra detox, en son tatlandırıcı takmak istiyorum. mahzuru olur mu. alttaki kaba filtrelere ve membrana ellemiycem. membrandan çıktıktan sonraki sırayı değiştireceğim. bunun sakıncası var mı?. en son tatlandırma aşaması koyarsam, mineral ve alkali özellik kazanmış su, en son post carbon a gelse yani, özelliğini yitirir mi?. geri içindeki mineral ve alkali özelliğini?.nihayetinde bunlar süzmüyor, bilakis membrandan çıkmış, saf su haline gelen suyu destekliyor, sıra o kadar önemli mi son aşamadaki filtrelerde. teşekkürler.

Bir sorun olacağını sanmıyorum değişen birseyde olmaz bence çünkü depodan çıkan su üst filtrelere gidiyor beklemiyor filtre içinde. Ama sıralama hep böyle yapiyorlar

• TurkeyStar kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim.
  • 5 aşamalı olarak almış olduğum filitreleri değiştirmem lazım önerebileceğiniz kaliteli filitre satıcısı varmı.?

bir sayfada okuduğuma göre filmtec membran önerilmiyor suyu saflaştırdığı için onun yerine voltron membran öneriliyor

ben n11 den şunu buldum ama nasıldır

https://urun.n11.com/su-aritma-cihazlari/su-aritma-filtresi-75-gpd-filmtec-membranli-5-li-filtre-seti-P214892212

• benim su arıtmanın anahtarla açtığınız vidalı kısım asla dönmüyor nasıl sıkıştırılmış ise bunu açmanın başka bir formülü varmıdır..?
  • 06ensar kullanıcısına yanıt
    El işlemi çevirmeye çalışıyorsunuz . Vidalı derken pilastik çevirmeli olanlarsa onun açma anahtarı var onunla yada bir bezle tutarak elinizle çevirim . Örnek membran tatlandırıcı filtreler için bu ..alttaki 3 filtreyide anahtarı ile iyice yüklenerek açmanız gerek yere yatırıp çok sıkıldığında suyunda etkisi ile iyice sıkışıyor onlar elinizi yere carpmamaya dikkat edin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TurkeyStar -- 5 Nisan 2019; 5:23:41 >
  • TurkeyStar kullanıcısına yanıt
    Bu ürün berraksu tekli su arıtma cihazı yeni filtre alıp değiştirmek istedim bir türlü üst kapağı gövdeden ayıramadım anahtarda olmuyor sanırım kireçmi bağlamış anlamadım gitti..

Su Arıtma Cihazı Filtreleri Hakkında Yardım?
  • Hocam arkadaşın bir arıtması var köyde kullanıyordu kışın eve getirdik ama 10 litre atığa 1 litre temiz su veriyor 5 aşamalı arıtma pompalı cihaz su basıncı yeterlide membran mı tıkalı acaba neden yapar bir fikriniz var mı?
  • kubi5897 K kullanıcısına yanıt
    valla olabilir hocam söküp bir bakın derim .Alt grubu değşitirdiniz mi peki?
  • aynen cihaz pompa çıkışı hortum kontrol edilmeli, basınççlı su geliyorsa . membran bitmiş gibi
  • meeb kullanıcısına yanıt
    Galiba alt grup tıkanmış hatta yırtılmış olabilir. Membranı söktük kum tanesi gibi bir iki tane gördük. Su basıncı var hatta atık suda bile basınç oluşturuyor. Alt grup + Membran değişecek gibi.
  • Arkadaşlar merhaba, su arıtma sistemi alacağım fakat membran olarak hangisini secmeliyim karar veremedim. LG, voltron birde aritmacinin kendi tavsiye ettiği aqua angel, star model membranlar var. LG ve vontron 10 ay kullanim süresi veriyor diğerleri için 12-18 ay kullanim süresi. Şimdi suyun tadında herhangi bir fark olurmu hangisini secmeliyim bilemedim. Yardımcı olursanız sevinirim. Birde inline filtre seti kullanıyorlar.
  • nabu kullanıcısına yanıt

yanlış bilgi vermişler hocam size.LG almayın kesinlikle çunku LG haricinde herşey olabilir.LG üretimi durdurdu 2019 da.

vontron ise 400 ppm altı şebeke sularında 2 sene ömrü var.

saydığınız membranların ıcınden en iyisi vontron tek NSF belgeli membran.

• ctnuyr kullanıcısına yanıt
    En iyi filmtec meban hocam 3 tane vontron parası
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.