Şimdi Ara

Su arıtma cihazı (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.265
Cevap
52
Favori
208.531
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: safakdahi

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: teacher47

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ARITMATEK

quote:

Ben bu linkteki watermill marka cihazı almayı düşünüyorum, ev için komple su arıtması yapmak istiyorum, işin uzmanı arkadaşlar ne diyor aceba.
    http://www.evsuaritma.com/wm-daire-tipi-full-aritma-sistemi.html

Cihaz standart piyasadaki ev tipi cihazlardan olmaktadır. Artı olarak daire girişine uygulanacak tortu ve carbon filtre mevcut membran filmtec olursa problem yok kullanılabilir. Biraz daha fazla filtre maliyetinizi olacaktır. Montajsız fiyat mı aldınız. net fiyat görünen rakammıdır. Hangi ilde ikamet ediyorsunuz.

Aksaray'da kullanacam, Aqualine marka 6 filtreli pompasız tezgahaltı modeli 300 liraya aldım montaj hariç. Linkteki modelin daire girişi için olan filtrelerini almayı düşünüyorum. Daire girişi için su arıtma filtrelerini araştırıyorum hala.

hocam aqualin ı bende arastırmıstım ama kullandıgı membrandan dolayı vazgectik .. en ucuz membranı kullanıyuorlar keske baska marka alsaydınız

Elime geçer geçmez internetten baktım birkaç siteden bana gönderdikleri membran 90 liraydı yaklaşık 75 GPD veya 80 GPD. Hem 250 liraya bile membran filtre var 200 GPD olanlar.
    Hatta toptancıya ısrar ettim pompalı 7 veya 8 filtreli olsun Uv filtre olsun diye buna rağmen herşey para değil, parana yazık diye satmak istemedi, hatta 6. mineral filtresini de evde bebek var deyince ekledi, basınç da 6 bar olduğu için pompaya gerek yok dedi çıkardı fiyatı da düşürdü, ikna oldum tamam dedim ve 2 tane aldım.

Valla durum böyle gayet memnunum internetten 600-700 liralık sistemlere bakıyordum az kalsın 1200-1400 lira verecektim peşin para, ayrıca ben taksitli aldım, hem de kredi kartsız daha ne olsun. Aynen böyle oldu.

Eyvallah sağol, kendi evim suyun basıncı da hep aynı, değişirse pompa da alırım 50 lira zaten, bazı sitelerde pompalı 5 aşamalıları 240 liraya satıyorlar 6 aşamalı pompasızı da o fiyatlara alabilirdim aslında.

Daire girişi için 3 lü arıtma sistemi alacam şimdi de hangi marka ve modeli tavsiye edersiniz arkadaşlar?

pompalı seçeneğine başta karar verilmesi gerekiyor diye biliyorum. eklenip çıkarılan bir parça değil. tamamen farklı bir makina almış oluyorsunuz. ben de hala kargoyu bekliyorum. damacanam da bitmek üzere bari yeni damacana almadan gelse cihaz:)

• Öncelikle Çoğu Kişi Bu konuda Bilgi sahibi değil istediğiniz gibi cihaza pompa ve filtre eklemesi yapılabilir. Pompa ara bir elemandır Bağlantısı Yapılabilir. Zaten ev kullanıcıları için pompa gereksiz bir ayrıntıdır. Basıncın düşük olduğu yerlerde bile pompasız cihazlar arıtım yapar sadece süre uzayacaktır, Bu sıkıntıda 12 litrelik tank kullanarak giderilir. normal bir arıtım yapılabilir. Ev kullanıcıları için Gece depolanan su gündüz basınçlı tank ile Çeşmeye ulaşır. Aqualine marka Satın Aldığınız Cihaz Piyasanın en ucuz cihazıdır. Kalite bakımından biraz kötüdür.
  • pompa her daim avantajdır tabi basınc cok yuksek degilse 6 veya 7 asamalı kullanacaklar pompalı alsınlar suzulecek filtre sayısı artacagından pompaya ihtiyac olacaktır pompasız urun cok yavas arıtır yani deponuz bitince yeniden su almak icin baya bi beklemeniz gerekecektir !!
  • quote:

Orijinalden alıntı: splintercell315

Bende su arıtma olayını çok araştırdım farklı çevre mühendisleri ve doktorların fikrini aldım ve sonunda espring almaya karar verdim.
    ters ozmoz u tavsiye eden çok oldu ancak ter ozmoz la vücudun ihtiyacı olan yararlı minerallerde filtreye takılıyor ve neredeyse saf su ortaya çıkıyor. bilin bakalım bu mineraller ne işe yarıyor. kemiklerin gelişimi ve muhafazasına, kalp damar rahatsızlıkların giderilmesine yarıyor. espring mineralleri süzmüyor aynen mineral dengesini muhafaza ediyor.
    Uluslararası su kuruluşlarından aldığı birincilik seritfaları mevcut yani buişte en iyi sistem olduğunu düşünüyorum.

* 140 civarı zararlı maddeyi %99,9 oranında engelliyor
    *UV ışınıyla mikrop ve virüsleri öldürüyor
    * ve mineral dengesini muhafaza ediyor
    * 5000 litre suyu 1 filtre arıtıyor (yani filtre ömrü)

Bu sebeplerden dolayı espring diyorum. Biraz pahalı ama para her zaman haklıdır.

kaça aldığını da paylaşabilir misin?

• quote:

Orijinalden alıntı: yesilsoy

quote:

Orijinalden alıntı: splintercell315

Bende su arıtma olayını çok araştırdım farklı çevre mühendisleri ve doktorların fikrini aldım ve sonunda espring almaya karar verdim.
    ters ozmoz u tavsiye eden çok oldu ancak ter ozmoz la vücudun ihtiyacı olan yararlı minerallerde filtreye takılıyor ve neredeyse saf su ortaya çıkıyor. bilin bakalım bu mineraller ne işe yarıyor. kemiklerin gelişimi ve muhafazasına, kalp damar rahatsızlıkların giderilmesine yarıyor. espring mineralleri süzmüyor aynen mineral dengesini muhafaza ediyor.
    Uluslararası su kuruluşlarından aldığı birincilik seritfaları mevcut yani buişte en iyi sistem olduğunu düşünüyorum.

* 140 civarı zararlı maddeyi %99,9 oranında engelliyor
    *UV ışınıyla mikrop ve virüsleri öldürüyor
    * ve mineral dengesini muhafaza ediyor
    * 5000 litre suyu 1 filtre arıtıyor (yani filtre ömrü)

Bu sebeplerden dolayı espring diyorum. Biraz pahalı ama para her zaman haklıdır.

kaça aldığını da paylaşabilir misin?

eSpring Su Arıtma Sistemi normal ters osmoz sistemlerinden farkı membran yok ön filtreler var vede ultraviyole var. Yani verilen para çok yazık aslında ucuz bir sistem alın 4 aşamalı membransız ve ultraviyole ekleyin alın size eSpring hemde çok çok daha ucuza. Verilen para cihazın görseline başka artı bir özelliği yok.

• quote:

quote:

Öncelikle Çoğu Kişi Bu konuda Bilgi sahibi değil istediğiniz gibi cihaza pompa ve filtre eklemesi yapılabilir. Pompa ara bir elemandır Bağlantısı Yapılabilir. Zaten ev kullanıcıları için pompa gereksiz bir ayrıntıdır. Basıncın düşük olduğu yerlerde bile pompasız cihazlar arıtım yapar sadece süre uzayacaktır, Bu sıkıntıda 12 litrelik tank kullanarak giderilir. normal bir arıtım yapılabilir. Ev kullanıcıları için Gece depolanan su gündüz basınçlı tank ile Çeşmeye ulaşır. Aqualine marka Satın Aldığınız Cihaz Piyasanın en ucuz cihazıdır. Kalite bakımından biraz kötüdür.

Ben en az 5-6 çeşit markanın cihazına baktım diyebilirim. Hayzek, aquatürk, aquamill, aqualine aklımda kalanlar ve hepsi de aynıydı. Aksaray da aquatürk bayisine gidip baya bi inceledim, satıcı arıtıcının suyuyla çay yapmış ikram etti beraber içtik hatta. Sonuçta genel olarak plastik aksam ve modeller hep birbirinin aynısı, filtreler de birbirinin ölçü ebat olarak aynısı. Madem kalite arıyosun git en iyi filtreyi al tak kendin. 5 aşamalı bir cihaza 300 den fazla para vermek enayilikten başka bi şey değil. Tayvan dan en fazla 50-60 dolara aldıkları cihazları millete dayıyorlar.

Ben zaten arıtma sektörün denim bütün cihazlar hakkında detaylı bilgim var ne kadara alındığından piyasa fiyatlarından. Aldığın cihaz piyasanın en ucuz fiyatta kullanılabilir bir cihazdır bakımları ve kontrolleri düzenli yapılması gerekmektedir. Daha kaliteli cihazlar mevcuttur siz satın almışsınız sadece Güle güle kullanın demek gerekir. Şebeke girişi için yardımcı olabilirim isterseniz. Kaç "inch şebeke girişiniz var?

• quote:

quote:

quote:

Öncelikle Çoğu Kişi Bu konuda Bilgi sahibi değil istediğiniz gibi cihaza pompa ve filtre eklemesi yapılabilir. Pompa ara bir elemandır Bağlantısı Yapılabilir. Zaten ev kullanıcıları için pompa gereksiz bir ayrıntıdır. Basıncın düşük olduğu yerlerde bile pompasız cihazlar arıtım yapar sadece süre uzayacaktır, Bu sıkıntıda 12 litrelik tank kullanarak giderilir. normal bir arıtım yapılabilir. Ev kullanıcıları için Gece depolanan su gündüz basınçlı tank ile Çeşmeye ulaşır. Aqualine marka Satın Aldığınız Cihaz Piyasanın en ucuz cihazıdır. Kalite bakımından biraz kötüdür.

Ben en az 5-6 çeşit markanın cihazına baktım diyebilirim. Hayzek, aquatürk, aquamill, aqualine aklımda kalanlar ve hepsi de aynıydı. Aksaray da aquatürk bayisine gidip baya bi inceledim, satıcı arıtıcının suyuyla çay yapmış ikram etti beraber içtik hatta. Sonuçta genel olarak plastik aksam ve modeller hep birbirinin aynısı, filtreler de birbirinin ölçü ebat olarak aynısı. Madem kalite arıyosun git en iyi filtreyi al tak kendin. 5 aşamalı bir cihaza 300 den fazla para vermek enayilikten başka bi şey değil. Tayvan dan en fazla 50-60 dolara aldıkları cihazları millete dayıyorlar.

Ben zaten arıtma sektörün denim bütün cihazlar hakkında detaylı bilgim var ne kadara alındığından piyasa fiyatlarından. Aldığın cihaz piyasanın en ucuz fiyatta kullanılabilir bir cihazdır bakımları ve kontrolleri düzenli yapılması gerekmektedir. Daha kaliteli cihazlar mevcuttur siz satın almışsınız sadece Güle güle kullanın demek gerekir. Şebeke girişi için yardımcı olabilirim isterseniz. Kaç "inch şebeke girişiniz var?

Yazıyor evet, demek istediğim aynı ürüne yapıştırma yapılıp marka diye satılıyor. Girişi bilmiyorum TOKİ de oturuyoruz. Daire girişi olanları da araştırdım genelde reverse sistemin alt filtreleri gibi bi sisteme sahipler, 3 filtreli olanlarını inceledim fiyat aldım, sizin ürünü de incelemek isterim.

• Ben Waterbox var ve memnunum, tavsiye ederim
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hakan20eagle

arkadaşlar şu cihazı almayı düşünüyorum ne dersinizhttp://www.rainsoft.com.tr/index2.php?rainsoft=urunid1

şu adresten alabilirsin >>>>>>>

Teşekkur ederim tavsiyenizi dinledim ama dogrusu forumdaki diger arkadaslara da sorup (onlarda sizin tavsiyenizle almıslar) aldım 2-3 hafta oldu ama daha simdiden eşim damacana derdinden kurtuldugu icin tesekkur ediyor :) malum her defasında mutfagı su basıyordu vakitli vakitsiz bitiyordu suyun tadı guzel hafif insallah oyle devam eder

• Yaklaşık iki yıldır BMS tezgahüstü modelini kullanıyoruz,yemeğe,içmeye,ütüye herşeye kullanıyoruz,hiçbir aksamını değiştirmedik henüz ve şu anda kullandığımız su ilkgünkü haliyle aynı.Tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: abc.xyz

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hakan20eagle

arkadaşlar şu cihazı almayı düşünüyorum ne dersinizhttp://www.rainsoft.com.tr/index2.php?rainsoft=urunid1

şu adresten alabilirsin >>>>>>>

Teşekkur ederim tavsiyenizi dinledim ama dogrusu forumdaki diger arkadaslara da sorup (onlarda sizin tavsiyenizle almıslar) aldım 2-3 hafta oldu ama daha simdiden eşim damacana derdinden kurtuldugu icin tesekkur ediyor :) malum her defasında mutfagı su basıyordu vakitli vakitsiz bitiyordu suyun tadı guzel hafif insallah oyle devam eder

yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.. tesk ederim..

• Uzunca bir süredir yazmak isteyip de yazamadığım görüşlerimi nöbette yeterince vakit bulduğum şu anda aktarmaya çalışıcam.
    teacher47 arkadaşın referansıyla ben de bu arıtma sistemini aldım. 7 aşamalı olarak. Cenk Bey iletişim kurduğum kişi çok ilgili ve anlayışlı biri. Kendisiyle telefonla ilk görüştüğümde de burada konuşulanların kısaca üstünden geçtik ve çocuk düşündüğümüz için 7 filtreli almaya karar verdim. Bayram öncesi olduğundan ve benim yine bir nöbetime denk geldiğinden kendisine Bayramdan sonra parayı eft ile göndereceğimi söyledim sağolsun karşılıklı güven oluştuğu için daha ben parayı göndermeden kendisi kargoya ürünü verdi. Ben eft yi yaptığım gün kargo elimdeydi. Yalnız kargoda bir aksilik olmuştu-tabi bunu benim anlamam mümkün değildi- bir parça eksik gönderilmişti beni arayıp bunu tekrar kargoya verdiğini söyledi. Cumartesi günü ürün tam anlamıyla elimdeydi. Servisi aradığımda cumartesi için kotalarının dolu olduğunu pazartesi gelebileceklerini söylediler. Cenk bey arayıp rica etti pazar sabahı servis geldi. Yaklaşık 30 dk da montaj tamamdı. Testler yapıldı suyun tadı gayet güzeldi. 2 defa tank doldurulup boşaltıldı böylece arıtmayı kullanmaya başlamış olduk.
    Ertesi gün suyun tadı acıdı, inanılmaz ağır bir koku ve tad vardı. Cenk Bey'i arayıp durumu anlattım. Servis tekrar geldi. Servis geldiğinde suyun tadı iyiydi, zaten hep böyle olur ama bunu düşündüğümden bir bardak suyu bekletmiştim servis elemanına bunu gösterdim.Kendisi alkali filtre-mineral filtre lilerde tadın oturması zaman alabilir dedi. O an için tad güzel olunca ben de tamam bi süre idare edelim dedim. Her zamanki gibi servis gitti 2 saat sonra tad yeniden bozuldu. 1 hafta bu şekilde depoyu doldurduk boşalttık, tadın oturmasını bekledik ama tad bir düzeliyor bir bozuluyordu. Servis geldi ve bütün filtreleri değiştirdi. yaklaşık 10 gün daha her şeyi baştan aldık. Cenk Bey bu arada telefonla sık sık arayıp memnuniyetimizi ve gerekirse yeni bir cihaz gönderebileceğini iletti. Böyle bir sorunla ilk defa karşılaştıklarını en fazla 1-2 hafta içinde tadın oturduğunu söyledi. Servisi tekrar çağırdım bu sefer geldiklerinde bu konuyla alakalı olarak merkezle görüştüklerini ve bir çözüm bulduklarını söyledi. Gelip post membran filitreyi en sona taktı. 3 hafta çektiğimiz çile bir anda ortadan kayboldu. Yaklaşık 3 ay oldu ve şu an en ufak bir sorun yok. İçtiğim en güzel su değil belki ama içilebilirliği tad olarak çok iyi. Fikir vermesi adına benim beğendiğim sular, Erikli, Sırma ve Özkaynak tır. Bunların arasında tadı Erikli'ye yakın diğerlerine eş nitelikte.
    Bir hatırlatma ürünün filtre değişimi düzgün bir matematik hesabıyla senelik 200tl dir.
    Cenk Bey'e teacher47 nickli arkadaştan da bahsettim. Bu arkadaşı tanıyor musunuz? Sizinle ne gibi bir bağlantısı var ya da var mı? Sizin reklamınızı bu kadar yapıyor herhangi bir kazancı var mı? Çünkü insan belli bir süre sonra işkillenmeye başlıyor ya da benim için böyle oldu. Kendisi tanımadığını ama sistemi alıp memnun kalan müşterilerden biri olabileceğini söyledi. Hala aklımda kalan sorular var doğru ama bunu çok da önemsemiyorum. Sonuçta uygun fiyata bir ürün aldım ve şu an için memnunum.
    Özel not: Niyetim teacher47 yi zan altında bırakmak değildir, benim gibi kötü! düşünebilecek arkadaşlar olursa diye. Kendisine tekrar teşekkür ederim yardımları için.

Genel Toparlama: 7 aşamalı sistem 500 tl +yıllık 200tl'den 10 yıl için 2000 tl(6 filtre için) 80*3 240 tl(tek filtre için) 2740 tl. 10 yıl için 2740 tl, yıl başına 274 tl düşüyor. Bu fiyata siz güzel ve sağlıklı bir su içiyorsunuz, yemeklerinizi,çayınız bu suyla yapıyorsunuz, meyve ve sebzelerinizi yıkıyorsunuz. İyi diyebileceğimiz(erikli,sırma,hamidiye) bir damacana su ortalama 7 tl. Sadece içmek için haftada bir damacana kullanırsanız ki bu 2-3 kişilik bir ailede minimum tüketimdir, yıllık 364 tl dir. Fark minimum 90tl yıllık+sağlıklı suyun her alanda kullanımı.
    Karar sizin

• herkezin seçme hakkı var buna kimse mani olamaz ve zaten burda herkez birbirine yardımcı olmaya çalışıyor elinden geldigince bizde bildiklerimizi paylaşıp hem arkadaşlarımızı bilgilendirmek hemde şuan şarlatanlar yüzünden değer kaybeden su arıtma sektörünün gerçeklerini anlatmaya çalışıyoruz
    benim herzaman söylediğim gibi bu sektörde işi bilmeyen ezber üzerine iş yapan insanlar ve sadece mal satıp omalın su kaçırp kaçırmamı dışında ilgilen meyen firmalar
    keselerini doldurmak için başka ülkelerin kapısından bile giremeyen arıtma cihazı diye halkımza üzerine bir ambalj ve bir etiketle amerikan malı türk malı diye satan ithalatcılar bu piyasanın degerini düşürüyor benim itirazım buna....
    gerçek bir su arıtmacı cihazın kalitesinden emin kendi bünyesinde suyun sağlıgını test edebilen (sadece tds serlik değil) su hakında gerçekleri bilen tds mikrop suda navar ne yok bilen ve cihazının çıkışındaki suyun içinde ne oldugun söyleye bilendir lütfen sadece ne malı diye sormak dışında size cihaz satmaya gelenlere bunlar sorun.

1: siz bu cihazı nekadar tanıyorsunuz
    2:su hakında ne biliyorsunuz
    3: size yaptıkları yada yapacakları ilizyon gösterisi elektroliz testi sonucunda sudaki siyahlıgın sebebi adı ve nelerin oldugunu sorun eğer yosun mikrop gibi standart cevaplar alırsanız bilinki zaten o ana verilen yazıyı ezberlemiş işten anlamayan biri
    4: firmayı araştırın gere kirse imalatcı veya ithalatcıyı direk arayın ve aynı soruları sorun size ver diği cevaplar sizi tamin etsin

su sanki çok basit bir olaymış gibi her kezin hakkında konuştuğu ama hayatımızın bağlı oldu ve alternatifi olmayan onusuz üç gün yaşayabilecegimizyapayı yapılamayan tek mineraldir unutmayın vücudumuzun %70-80 su- kanımızın %80 su- hücrelerimizin %80 su- annemizin bize hayat verdiği rahminin içi su- ilk gıdamız panzehirimiz can suyumuz anne sütünün %85 su
    yani biz suyuz içtigimiz su ne kadar kaliteli ve sağlıklıysa bizde okadar sağlıklı oluruz sağlık için
    SAĞLIK VE GENÇLİK PINARI

• Merhaba Arkadaşlar Su arıtma cihazı almadan önce genel bilgilendirme olacağını düşündüğüm bir makaleyi sizinle paylaşmak istedim umarım faydalı olur

Su Makinesi Yaşam Teknolojileri olarak sizlerden gelen su arıtma cihazları ile ilgili sorularınızı yanıtlamaya çalıştık.

Su arıtma Nedir: su arıtma suda bulunan yabancı maddelerden daha küçük gözeneklere sahip filtrelerden geçirilmesine su arıtma denir.

Su arıtma cihazı: Kaliteli su arıtma için birden fazla filtrenin art arda bağlanarak su içerisinde bulunan yabancı maddelerden arıtılmasına denir,

Su Makinesi Nedir: Kaliteli içme suyu üretmeye yarayan su arıtma makinelerine Su makinesi denir. evet su makinesi aynı zamanda bir su arıtma cihazıdır. (Su makinesi=Su Arıtma )

Su arıtma makinesi alınırken dikkat edilmesi Gerekenler

Su Arıtma Cihazı havuzlarına
    su arıtma cihazının havuzları ilk filtrelerin yuvası olarak söyleyebiliriz burada asıl kalite unsuru dayanımdır. Su arıtma işlemi yaparken şebekelerde gece basıncı ve gündüz basıncı farklıdır bu fark yüzünden kalitesiz su arıtma cihazlarının havuzları patlar bundan dolayı havuzların et kalınlıklarına bakılmalıdır ve eğer bir pazarlamacıdan alınıyorsa havuzların test basınçları sorulmalıdır.

Su arıtma cihazında Bu test basıncının yüksek olmasındaki amaç şebekelerde gece basıncının yükselmesinden dolayı şebeke pompaları kapatılır ve düzenli olarak şehir su kullanmaya başladıkça açılır bu açılma sırasında şebekede ciddi yüksek basınç oluşur ve bu basınç su arıtma cihazının ilk filtrelerinin patlamasına sebeb olur ve evinizi su basabilir.

Su arıtma cihazlarında dikkat edilmesi gereken bir nokta ilk filtrelerin havuzlarının ilk bakışta anlaya bileceğiniz hurda malzemeden yapılıp yapılmaması bunda dikkat edeceğiniz noktalar Şeffaf olan malzemeler gayet berrak olmalı, beyaz olan su arıtma havuzlarından ise olması gerekenlerden birisi net kar beyazı olması gerekli herhangi bir rengin dalgalanması bulunduğu taktirde hurda plastikten oluşmuştur kesinlikle o cihazı almayınız.
    Su arıtma cihazı filtre ömürleri ve ortalama maliyetleri piyasa

1. Beş (5) mikron su arıtma filtresi suda bulunan 5 mikrona kadar tüm parça ve partükülleri tutar. Bu su arıtma filtresinin maksimum sağlıklı kullanım ömrü 8 aydır yalnız bu filtreye verdiğiniz sudan dolayı daha kısa sürede tıkana bilmektedir. Sağlıklı su arıtma süresinin belirlenmesinde etkenlerden birisin bu filtrenin üzerinde oluşan tabakadan kaynaklanmaktadır gördüğü ışıkla beraber bakteri üretimi çok artar ve sağlıklı su arıtmayı bırakmaktadır. Bu filtre maliyeti istediğiniz kalite ve aldığınız yer ve hizmetle alakalı olarak su arıtma cihazı filtre fiyatı 10 TL den 35 TL ye kadar değişmektedir. Su arıtma filtresinin önerilen değiştirme süresi 6 aydır.

2. Blok karbon su arıtma filtresinin sağlıklı kullanım ömrü normal şebeke sularında beş bin (5.000) litredir. Karbon filtrenin asıl görevi olan suda bulunan klor arsenik ve bilumum kimyasalları ve gazları almaktır. Bu gazları doğru olarak doyum noktasına ulaşır ve su arıtma cihazlarında ortalama ömür olarak (5.000) beş bin litredir. Karbon filtrenin yapımı ise ağaçların veya belirli ahşap grubunda olan tahtaların ateşsiz ortamda yakılarak kömür haline gelmesi ile yapılır. Su arıtma cihazı filtresinin fiyatı 13 ila 35 TL arasında alının yere ve hizmete göre fiyatı değişmektedir. Su arıtma filtresinin önerilen değişim süresi 6 aydır.

3. Bir (1) mikron su arıtma filtresi su içerisinden bulunan 1 mikrona kadar tüm parçaları tutar ve suyunuzun kalitesinde göre değişiklik göstermekle beraber sağlıklı kullanım ömrü maksimum 8 aydır, genel olarak bu filtrede tıkanma nadiren görülür Membran su arıtıcı filtrenin karbon tozundan korunması amaçlıdır. Su arıtma cihazı filtre fiyatı alınan yere ve verilen hizmete göre değişiklik gösterir ve 10 ila 30 TL arasında su arıtma cihazı filtre fiyatı değişmektedir.

4. Membran su arıtma filtresi bu filtre su arıtma cihazlarının kalbidir Reverse osmosis (Ters Ozmos) gerçekleştiren su arıtma su arıtma cihazı filtresidir. Ters Ozmos kısaca açıklayalım bilinen insan sağlığına zararlı en küçük bakterinden virüsten yirmi (20) kat daha küçük gözenekten oluşur bu suyun çok yoğun ortamdan az yoğun ortama geçmesine Ters Ozmos olur. Bu filtre su arıtma cihazımızın en uzun ömürlü filtresidir bu uzun ömrünün asıl sebebi atık suyla kendisini sürekli yıkayan bir sisteme sahip olmasından kaynaklanıyor. Devamı Gelecek

Su arıtma Cihazı fiyatları nasıl bu kadar uygun verebiliyoruz

Biz Türkiye Taiwandan Kaliteden taviz vermeden Su arıtma Cihazı ithal etmekteyiz. Türkiye piyasasına uygun fiyatta en kaliteli su arıtma cihazlarını sunmaktayız ama kaliteli ürünlermizi illerde bayilik oluşturarak satmak istemekteydik. ama satıcılarımızın sadakatsizliklerinden dolayı direk son kullanıcıya satış yapmaya karar verdik. işte bu yüzden size en uygun fiyatlarıda su arıtma cihazı verebiliyoruz Ev tipi ters ozmoz su arıtma

Fiyatlarımızdan çoğu ziyaretçi bize sorduğu soru şudur. kalitede bir eksiği varmı; Hayır piyasada bulabileceğiniz kendisini amerikan malı olarak idaa eden su arıtma cihazlarından kalitelidir.

İdaamızı kanıtlamak amaçlı size bir öneri diğer firmalardan da aynı anda sipariş verin kapıda ödeme ile biz ürünü gönderelim bizim cihazımızla diğer firmaların cihazlarını kıyaslayın eğer aynı kalitede cihaz sa bile cihazımızı kabul etmeyin size bu teklifi her zaman geçerli olarak sunmaktayız.

Şu Sıralarda Su arıtma sektöründe bir çok cihaz bulunmaktadır ve bu Su arıtma cihazların kalitesininde büyük maliyetlerinde çok düşük fiyatlar oynamaktadır bu genel olarak insanların sürekli daha ucuzunu istemesi ile gerçekleşmektedir. Biz kesinlikle kalitemizden ödün vermemekteyiz bunun en baştaki sebeblerinden biriside düşük kalitede olan Su arıtma cihazları ileride bize geri döneceğini ve o dönüşlerinde maliyetlerini hesaplamış durumdayız kalitemizden bu sebebten ötürü taviz vermemekteyiz. Ev tipi ters ozmoz su arıtma

Evet ev tipi su arıtma cihazlarımızı ilk aldığınızda diğer ürünlerde kalitesini fark etmez iseniz ürünümüzü hemen iade edebilirsiniz. Su arıtma cihazlarının ucuz fiyatına lütfen aldanmayın kesinlikle kalitesiz değildir. ve sizlere ürünlerimizin bazı ayrıntılarını size anlatalım Ev tipi ters ozmoz su arıtma

1. İlk üç aşamada da bulunan filitrelerimizin tümü markamızca etiketlenir.Ev tipi ters ozmoz su arıtma

2. Markamız altında bulunan su arıtma cihazlarında kullanınlan ve suya değen tüm parçaların NSF FDA Water Quality onaylarından geçmiş tedarikçilerde alınmaktadır ( tüm parçalarını kendisi üreten bir Su arıtma Firması bulunmamaktadır) örnek: plastik borularımız taiwan a kore den gelmektedir. Ev tipi ters ozmoz su arıtma

3. Filitre üzerinde bulunan etiketlerimiz yeterli değil ve Spun filitrelerimiz soğuk damga ile Comfilters Damgalıdır.

4. Ürünlerimizde hiçbir parçası Çin halk Cumhuriyetinden alınmamaktadır. Ev tipi ters ozmoz su arıtma (EC Serisi Çin Malıdır.)

5. Membran filitrelerde son zamanlarda bir çok sahte ürün olduğundan dolayı Flimtec markalı ürünlere güvenemez durumdayız bu yüzden flimtec firmasından ham maddemizi alarak kendimiz membranımızı sararak üretmekteyiz (Not: Kötü niyetli kullanıcılar ve satıcılar bizden ürün sipariş ederek piyasadan aldıkları sahte membran larla bizim membranlarımızı değiştirerek ellerindeki 5 dolarlık membran ile bizim kaliteli orjinal flimtec membranımızı sahtesi ile değiştirmiştir ) bu rizikoyu alamayacak bir firmayız. Tüm membranlarımızda inside Flimtec yazmaktadır bu malzemesi flimtec'dir demektir. Ev tipi ters ozmoz su arıtma

6. Karbon tatlandırıcılarımız T28 aktif karbondur. Ev tipi ters ozmoz su arıtma

Kaynak :www.sumakinesi.com

• arkadaşım güzel yamışsında karbon filitrenin sudaki arseniği alması pek olmamış bide kalite vesaire den bahsetmişsin sizin suyununuzun çıkış degerleri nedir ph içindeki mineraller neler tds degerleri sadece ucuzuz kaliteliyiz diyorsunuz ama hiç bir bilgi vermiyorsun sadece camur et izi kalsın mantıgı ile bu iş olmaz lütfen su insan yaşamı için oksijenden sonra en önemli şeydir biz ucuza suyu arıtıyoz mantıgından vaz geçin bu sektörü ve insan sağlığını bu kadar ucuzlatmayın meslktaşız ama siszin zihniyetinizdeki insanlar yüzünden meslegimz vesektörümüz inanılmaz değer kaybetti ve forumları okuyun insanlaın yarısı bizi şarlatan ve yalancı olarakgörüyor lütfen artık bu sektörü para kazanmakdışında sağlık iç,in yapıldıgını hatırlayın
  • Arkadaşlar bende 5 aşamalı var. GG'den almıştım. Öyle çok büyük paralar vermenize gerek yok. 250 300 TL'ye alabilirsiniz. Ben 2007 den beri kullaniyorum. Etobur bitkilerim için almıştım başta fakat kendim de içiyorum. Membran markası önemli. Filmtec orjinal bulabilirseniz alın. İlk 3 filtreyi genelde ben 1 senede bir değiştiriyorum. Membran ve tatlandırıcı yada 2 sene. Damacanaya para vermeyin bence bosuna hem sagliksiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Weezer

Arkadaşlar bende 5 aşamalı var. GG'den almıştım. Öyle çok büyük paralar vermenize gerek yok. 250 300 TL'ye alabilirsiniz. Ben 2007 den beri kullaniyorum. Etobur bitkilerim için almıştım başta fakat kendim de içiyorum. Membran markası önemli. Filmtec orjinal bulabilirseniz alın. İlk 3 filtreyi genelde ben 1 senede bir değiştiriyorum. Membran ve tatlandırıcı yada 2 sene. Damacanaya para vermeyin bence bosuna hem sagliksiz.

aynenkatlıyorum 300 tl lik arıtma işinizi fazlasıyla goruyor
    http://www.toptansuaritma.com/to-100-pompasiz-su-aritma.html

300 TL

• üstelik fiyat sadece 400 tl yanlıs gormediniz 400 tl
  • quote:

Orijinalden alıntı: waterboss

ben arıttığı saniyade 100 defa test eden piyasada en iyi cihazlar diye satılan ve cihazlardan %75 sizin cihazlarınızdan %150 daha az gidere atık su atar çif ozmosiz mebranı içerir mineral alkali ve detox filitresi içerir ve gerekli miktarda su alındıgında flaş yıkama yapar arıza durumunda ekranında sebebini yazar kartuş ozmosiz ömürleri bittiginde sesli ve görsel uyarı verir yan iarkadaşım muadili diye koydugun o çin malı cihaz bu yerki imalat üzerindeki kartuşları orjinal cihazın muadili olmadı.. tabiki fiyatı farklı olcak aynı olsa bu cihazda sizin cihazınızla aynı özellikte olurdu...
    dünyanın en akıllı arıtma cihazı
    ve bu cihaz şimdi bu forum üyeleri çokkk özel indirimle kalite herkezin hakkı

KAFAMIZ KARIŞTI...

• kafanız karışmasın çünkü kalitesinden emin olmayan kimse bu kadar iddalı olamaz unutmayın su arıtma ciddi bir iştir direk sağlığınızı etkileyen bir etkendir oksijen ve su bu ikisi olmadan yaşayamayız SAĞLIK İÇİN
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.