Şimdi Ara

Su arıtma cihazı (37. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.265
Cevap
52
Favori
208.533
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Apartman dairesinin daire girişi için hangi markayı tavaiye edersiniz? Ya da bir sıralama yapabiliriz.

Kireç, kum, pas vs. arıtılsın istiyorum

• white00 W kullanıcısına yanıt
    Daire yada binanın tüm giriş suyunu %100 olarak kireçten arındırmanın tek profesyonel yolu vardır bunun adı;

TAM OTOMATİK YUMUŞATMA SİSTEMİ

Bu sistemi sadece kendi dairenizde kullanmak isterseniz;

Fiziki olarak bazı şartların yerine getirilmesi gerekir;

*Sistem su saatinizden sonraki bir noktaya kurulacağı için ortalama 1 m2 müsait alan olması,

*Kurulum yapılacak alanda sistemin atık su giderinin bağlanabilmesi için su gideri bulunması,

*Elektrik ihtiyacı için 220V elektrik prizi

Daire girişinde bu şartları karşılayabilirseniz yumuşatma cihazı kullanabilirsiniz.

Aksi takdirde muadil çözüm olarak
    "daire girişi filtre sistemi"
    kullanmanızı öneririm.

Eğer binanızın girişine ortak yumuşatma sistemi kurmak isterseniz;

Yukarıda belirtilen şartları apartmanın su saatlerinin bulunduğu alanda karşılıyor olmalısınız.

NOT:Yumuşatma sistemleri yani bir diğer tabir ile genel arıtma sistemleri sadece yumuşak kullanma suyu ihtiyacınızı karşılayacaktır yani içme suyu ihtiyacınızı değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Long57 -- 14 Mayıs 2020; 11:18:24 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Peki üç aşağı 5 yukarı 2.000TL civarı bu üründen bulabilir miyim? AOSmith'e sordum Midi'sine 7bin dedi. Çok fazla geldi.

• Daha önce bu başlıkta yazmıştım Korona günlerinden sonra AO Smith Daisy almayı düşünüyorum diye.

Bugün siteden sipariş vermek için girdiğimde ne göreyim geçen aya oranla fiyatlarda 350-400 TL artmış.

Daisy modeli peşin fiyatı 2.500 civarında iken an itibari ile 2.795 TL.

Bunun da kur farkından olduğu belli. 2.795 TL çıkmışken farklı bir marka önerilerine açığım.

Sizce 2.795 TL Daisy modeli değer mi?

Link eklendi:
    https://www.aosmithevimde.com/daisy

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-174C48E84 -- 14 Mayıs 2020; 23:14:56 >
  • Hocam merhaba. AO Smith bütün ürünlerinden geçtiğimiz ay ve bu ayın 10'una kadar %10 indirim kampanyası vardı. Keşke o dönem faydalanabilseydiniz. 2.795 TL ürünün güncel fiyatıdır.

Daisy modelin en büyük özelliği membran teknolojisinde Side Stream membran filtreye sahip olması. Türkiye piyasasında bu teknolojiyi kullanan başka marka yok. Alternatif araştıracağınız ürünlerde standart membranlar kullanılmaktadır. Side Stream Membran teknolojisi dışında ürün alternatifi için yine AO Smith bünyesinde yer alan Lotus 75TC modelini önerebilirim. Side Stream Membran Teknolojisi dışında Daisy modelle nerdeyse birebir aynı özelliklere sahip. Güncel Peşin fiyatı ise 2.245 TL'dir. Detaylara;
    https://www.aosmithevimde.com/a-o-smith-lotus-75-tc

adresinden ve tarafımdan ulaşabilirsiniz.

• Sanatomystic kullanıcısına yanıt
    Side Stream membran filtrenin normaline göre ne artısı var?
  • kaptan341 K kullanıcısına yanıt
    Side Stream Membran Nedir?
    Bir su arıtma cihazı almak istediğinizde ya da kullanırken; cihazınızın ileri teknolojiye sahip olmasını, suyunu afiyetle içmeyi, güvenle kullanmayı ve hayatınızı kolaylaştırmasını istersiniz. Su arıtma cihazları bu beklentileri ancak ileri teknolojiye sahipse sağlayabilirler.
    A.O. Smith daha sağlıklı, daha mutlu ve daha rahat yaşamanız için su arıtma cihazlarını üretirken en ileri ve fayda oranı en yüksek teknolojileri kullanır. Bu nedenle de sektörüne yön veren uluslararası bir firmadır. Kullanılan UV sistemleri teknolojisinden ters osmoz teknolojisine, filtrasyon teknolojisinden membran teknolojisine kullandığımız tüm teknolojiler kendi imzamızı taşır. A.O. Smith cihazlarını üstün kılan özelliklerden biri de bu teknolojileridir. Bu yazımızı da incelemenizi öneririz, yazımız için tıklayın.
    Öncelikle “Membran Nedir?” anlatarak başlayalım:
    Bir su arıtma cihazının en önemli parçası membran teknolojisi ihtiva etmesidir. En basit şekliyle silindir bir borunun etrafında onlarca baklava hamuru kadar ince membran kâğıdının üst üste sarılmasıyla oluşan bir yarı geçirgen süzgeç görevi görür. Şebekeden gelen su, bu incecik üst üste sarılmış katmanlardan geçerek zararlı tüm mineralleri, virüsleri ve bakterileri konsantre bir şekilde ufak bir miktar suda biriktirir. İçte yer alan borunun bir tarafından arıtılmış su çıkarken diğer çıkıştan ise tüm zararlı maddelerin olduğu su atık olarak sistemden çıkarılır.
    Side Stream Membran ise…
    Tüm membran teknolojilerinin en önemli amacı en yüksek miktarda arıtılmış suya karşılık en az miktarda konsantre atık su elde etmektir. Günümüzde standart membranların çoğunluğu 1 bardak içme suyuna karşılık 3 hatta 5 bardak bile atık verebilmektedir.
    A.O. Smith ise su arıtma alanında 3 farklı ülkedeki AR-GE laboratuvarlarında çalışmalar yaparak bu hedefe ulaşabilmiş teknolojiyi ortaya çıkarmıştır: Side Stream Membran Teknolojisi!
    Bu yenilikçi teknoloji ile kullanıcılarımıza daha uzun membran ömrü sunarken aynı zamanda çok daha fazla suyu çok daha az atık oranıyla elde ederek sadece bugünü değil yarını da koruyoruz.
    Side Stream Membranın Farkları nelerdir?
    Side stream membranı farklı kılan hem tasarımı hem de kendine has patentli sarım tekniğidir. Diğer membranlara göre %10 daha kısa bir iç boru sistemi vardır ancak etrafında 2-3 kat daha fazla sayıda membran katmanına sahiptir. Bunun sonucunda
    *Daha az atık su: Atık su oranını %56 azaltarak enerji tasarrufu, çevresel koruma ve düşük karbon oranı ile yaşama katkı sağlar.
    *Daha çok içmeye uygun su: Arıtılmış su üretimini %66 arttırarak, daha çok arıtılmış su daha kısa sürede elde edilebilir.
    *Uzun kullanım ömrü¨: Daha az konsantre kutuplaşma ile membrana daha düşük kirlenme riski sağlarken membranın 1.5 kat daha uzun ömürlü¨ olmasını sağlar. Bu şekilde hem çevre dostu hem de bütçe dostu bir teknoloji sunmaktayız.
    *Yüksek tuz giderimi: Evsel membranlarda olabilecek en yüksek seviyelerde %95 ve üzerinde sudan tuz giderimi yapılmaktadır. Bunun bizim için faydası ise kireci sudan tamamen uzaklaştırmasıdır.

Kaynak:
    https://www.aosmithevimde.com/blog/side-stream-membran-nedir-

• kaptan341 K kullanıcısına yanıt
    Bymadrabaz beywww.aosmith.com.tr adresinden sorunuza detaylıca cevap vermiş (bilgilendirme için teşekkür ederim @Bymadrabaz ) Kısaca söylemek gerekirse Side Stream Membran teknolojisi;
    1- %56 Su ve enerji tasarrufu sağlar,
    2- %66 Daha fazla arıtılmış su almanızı sağlar,
    3- Teknolojisi ve Full Flush özelliği sayesinde 1,5 kat daha uzun ömürlüdür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sanatomystic -- 15 Mayıs 2020; 13:39:29 >
  • Long57 L kullanıcısına yanıt
    Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. Hepsi mevcut bende. Daha çok nasıl bir cihaz tercih etmeliyim bunu çözemedim. Her su arıtma cihazında olduğı gibi au yumuşatma cihazında da oldukça kirli bilgi var ve her bayi de farklı bilgi veriyor.

Mekanik valf mi, dijital valf mi iyidir?
    Reçinenin kalitelisi var mı?
    Reçine kaliteli ise illa marka bir cihaza gerek var mı?
    2000-3000 arası ne tavsiye edersiniz?
    Aşağı linkteki cihaz iyi midir, alınır mı?

https://urun.n11.com/su-aritma-cihazlari/daire-villa-tipi-yumusatma-cihazi-P301815371

yumuşatma cihazı için dikkat etmeniz gerekenler;

*tek daire için kullanılacak ise en az 20 litre reçine kapasitesi

*avrupa menşeili dowex marka reçine tercih edebilirsiniz

*valf özellikleri olarak ise;

-hem zaman hemde debi kontrollü proğramlama özelliği olmalı

-ters yıkama esnasında su verebiliyor olmalı evin suları kesilmemesi için

-ters yıkama süresi ayarlanabiliyor olmalı tuz tüketimini ayarlayabilmeniz için

-girişinde 10" boyutunda tortu ve carbon filtrede olur ise giriş suyu tortu ve klorda filtre edilmiş olur

-kontrol valfinin uzak doğu olmamasına dikkat edin mümkün ise clark marka (made in usa)

*ürün kabinet şeklinde değilde açık tipte olur ise tuz tankı 100 litre seçilir ve daha çok tuz koyabilirsiniz haznesine

böylelikle örneğin 15 günde bir değilde ayda bir tuz ilavesi yaparsınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Long57 -- 23 Mayıs 2020; 0:30:36 >

• Long57 L kullanıcısına yanıt
    Ülenmemiş yazmışsın. Bilgiye boğdun beni teşekkür ederim tekrar tekrar. Lakin İzmir'de hepsini içeren ve olabildiğince uyguna yapanı nasıl bulurum? İşin içinden çıkamadım.

Senin paylaştığın linkteki ürün uygun fiyatlı aslında hele birde montajınıda yapacaksa bedava

ama yanlış anlamaz isen ürün tam bir tezek :(

benim sana attığım özellikte bir ürün

(vatanda bilgisayar toplar gibi düşün olayı hocam)

tam ömürlük olur

4.000₺ seviyelerinde ancak temin edebilirsin

bu ürünler toplamadır

yani adamın rafında hazır ürün gibi düşünme hocam

@tersosmos

isimli arkadaşın temsil ettiği firmadan temin edebilirsin

• Estağfurullah. Ben de o ürünü alma niyetinde değilim ama elimden bir şey gelmediği için mecbur kalıyorum. İzmir'de bulduğum tek firma O. Başka bir firma daha buldum ve reçinesi senin bahsettiğin marka lakin valf dandik geldi dolayısıyla fiyatta abartılı...

@tersosmos Hocam yardımcı olman mümkün mü? ÖM yolu ile de ulaşabilirsin.

• evde içme suyu arıtma var. memnunuzda. çamaşır makinesi kireci için şöyle ucuz şeyler iş görür mü.https://urun.n11.com/su-aritma-cihazlari/camasir-makinesi-icin-kirec-onleyici-silifoz-filtre-turk-mali-P421951338?recId=kak0enqb-4t1ms1vk3ob-S.W_HOME_HYS-1eo0l1w
  • mechultipo M kullanıcısına yanıt
    Hocam ben bunu bir çamaşır makinasinda 5 yil dan fazla kullandim deneme amaçlı sonuç ne oldu dersen hiç bir faydasını görmedim hatta bunun la birlikte birde usa mali manyetik çamaşır yıkama topu vardi yine etki görmedim

Camasir makinesini 2005 yılında almıştım 2008 yılında manyetik ekledim sonra 2010 yilinda da bu siliphos ekledim sonuç 2015 yılında camasir makinasi kireçlenmeden dolayi çöp oldu yenisini aldım şuan hiç birsey kullanmiyorum makinada şimdilik.

• Bu aralar su artıma alalım diyoruz da, tesadüf :) akay su arıtma diye bir yerden aradılar 1 ay ücretsiz deneme sonra beğenirseniz alırsınız dediler.

verdikleri cihaz da
    LG MEMBRANLI ORTİMAX SU ARITMA CİHAZI

bu arkadaş nasıldır tavsiye edilir mi?
  • Türkiye'de olsa şu modeli almak isterdim

• LaNcEt kullanıcısına yanıt
    membran filtreden başka diğer filtrelerinin ve parçalarının markalarını söylemediler sanırım :)

çok basit bir pazarlama tezgahı hocam

dur ben söyleyim 1500 civarı bir para ve istersen taksitte yaparız dedilermi :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Long57

membran filtreden başka diğer filtrelerinin ve parçalarının markalarını söylemediler sanırım :)

çok basit bir pazarlama tezgahı hocam

dur ben söyleyim 1500 civarı bir para ve istersen taksitte yaparız dedilermi :)
    dediler tabi hocam :) sürekli gelip kontrolünü de yapıcaz dediler,
    uzun süredir aklımda arıtma ama bir türlü zaman ayıramadım.
    Onlardan zaten almam da işte bir umut, siz güzel insanların görüşünü alayım dedim.
    Teşekkürler

• 
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.