Şimdi Ara

Su arıtma cihazı (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.264
Cevap
52
Favori
208.626
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Turksu forever :) kullandigimiz gunden beri ishal vs kesildi birde dikkatimi cekti suyun hafifligindenmidir nedir normalde ictigim su miktari yuzde 25-30 artti olumsuz yani bu suya alistiktan sonra kesinlikle musluk suyuna geri donus yapamiyorsunuz musluk suyu cok agir bir tat birakiyor sanki pas ve klor karisimi neyse kalitesini bozmamasi dilegiyle

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: safakdahi

quote:

Orijinalden alıntı: efiksis

Forumdaki tavsiyelere bakarak, 185 TL ye aşağıdaki 6 adet filtre setini aldım. Fiyat çok uygun değildir belki ama BMB'nin kendi filtreleri hem daha pahalı, hem de suyun kalitesi çok da iyi değildi. Arkadaşımın 6 filtreli Rainbow arıtma cihazı benimkinden daha iyi su üretiyordu. Filtreleri takınca yorumlarımı yazarım.

1 ad.10" 5 mikron PURTREX 5 sediment filtre USA
    1 ad.10" 5 mikron MATRIKX cto blok karbon filtre USA
    1 ad.10" 3 mikron MATRIKX 10 blok karbon filtre USA
    1 ad. 100 gpd FILMTEC membran USA
    1 ad. PENTEK inline(tatlandırıcı)filtre USA
    1 ad. PENTEK alkali filtre USA

http://www.sanalpazar.com/Full-Usa-Ters-Osmoz-Takimi-alkali__isp7792674#imgd

Filtreler kaliteli markalardan oluşuyor. Bmb vs firmalara takılmayın. Hazır filtrelere marka basıp satıyorlar. Detoks filtreyi neden iptal ettiniz?

Merhaba safakdahi.

Ben de Conax marka alayım dedim sizin tavsiyeleriniz üzere. Ucuz olduğundan dolayı alıp, daha sonra filtre değiştireyim.

Arkadaşın linkini verdiği filtreler ile Conaxınki farklı biraz. Uyar mı hepsinin giriş çıkışı birbirine. Takarken zor olur mu, sorun çıkarır mı acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: mozmeniniz

quote:

Orijinalden alıntı: safakdahi

quote:

Orijinalden alıntı: efiksis

Forumdaki tavsiyelere bakarak, 185 TL ye aşağıdaki 6 adet filtre setini aldım. Fiyat çok uygun değildir belki ama BMB'nin kendi filtreleri hem daha pahalı, hem de suyun kalitesi çok da iyi değildi. Arkadaşımın 6 filtreli Rainbow arıtma cihazı benimkinden daha iyi su üretiyordu. Filtreleri takınca yorumlarımı yazarım.

1 ad.10" 5 mikron PURTREX 5 sediment filtre USA
    1 ad.10" 5 mikron MATRIKX cto blok karbon filtre USA
    1 ad.10" 3 mikron MATRIKX 10 blok karbon filtre USA
    1 ad. 100 gpd FILMTEC membran USA
    1 ad. PENTEK inline(tatlandırıcı)filtre USA
    1 ad. PENTEK alkali filtre USA

http://www.sanalpazar.com/Full-Usa-Ters-Osmoz-Takimi-alkali__isp7792674#imgd

Filtreler kaliteli markalardan oluşuyor. Bmb vs firmalara takılmayın. Hazır filtrelere marka basıp satıyorlar. Detoks filtreyi neden iptal ettiniz?

Merhaba safakdahi.

Ben de Conax marka alayım dedim sizin tavsiyeleriniz üzere. Ucuz olduğundan dolayı alıp, daha sonra filtre değiştireyim.

Arkadaşın linkini verdiği filtreler ile Conaxınki farklı biraz. Uyar mı hepsinin giriş çıkışı birbirine. Takarken zor olur mu, sorun çıkarır mı acaba?

Merhaba hocam. Evet uyumlu. Hiç bir sorun olmaz değiştirmeyi biliyorsanız.

• safakdahi S kullanıcısına yanıt
    Aslında bilmiyorum ama çok zor olmasa gerek. Conax geldiğinde onu kuracağım için öğrenirim. Aynıdır, çok zor değildir zannımca. Öylemi?

Birde şu an hepsiburada.com da satılanlardan hangisini alayım sizce. Almışken yine de tam filtreli mi alayım. Hediye filtresi de var bir süre götürür en azından diyorum. Yoksa en sadesini alıp üzerindeki filtrelere boşuna hiç para vermemiş mi olayım? Çok mu kötüdür sizce Conax ın üzerindeki filtreler?

Birde bugün Conaxa webden filtre markasını sordum. Amerikan marka dedi. Hangi Amerikan marka dedim; ! yazdı sadece. Korktum :-)
  • mozmeniniz M kullanıcısına yanıt
    Zor değil öğrenirsiniz. Zannetmiyorum öyle çok kaliteli filtreler olduğunu içinde.

Mesela benim cihazda yaklaşık 350 liralık filtre bulunuyor. Tanıdıklarıma aynı su arıtma cihazını yaptığımda yaklaşık 650 liraya malediyorum. Hesabınızı ona göre yapın.

Hem amerikan filtreleri kullanıp hem 300-400 liraya satamazlar. İmkansız!
  • Önce şu soruyu sorayım: 350 tllik filtrenin her biri farklı aralıklarla değişiyor değil mi? Yani 1 yılda 350 tllik filtrenin hepsi değişmiyor.

Bir de şu ürünlerden hangilerini alayım. Şöyle düşüncelerim var:

Bu ürünü alırsam bir süre götürür beni diye düşünüyorum, olayı anlayana kadar hepsinin telaşını aynı anda yaşamamış olurum. Suyun sağlığında bir sorun çıkmaz ise filtrenin bir süre az gitmesi sorun değil.Sağlığa uygunluğu yönünden çok sorun var mıdır filtre yeni olsa bile?
    CONAX ECO +Alkalin +Mineral + CONAX ECO +Alkalin +Mineral Yedek Filtre Seti(KOMBO PAKET) - 520tl (Puan hariç)

Bu da üsttekinin yedek filtresi olmayanı. Yine sağlık açısından sorun olmazsa bir süre atar beni diye düşünüyorum.
    CONAX ECO +Alkalin +Mineral - 450 tl (Puan hariç)

Yok sadece kalite değil, bu filtrelerin sağlık açısından da kötü yönü var ise direk bu modeli alıp, yukarıdaki filtreleri de ayrı alıp bir şekilde kurulumunu becerebilmeyi düşünürsem de bunu alayım diyorum.
    CONAX ECO + Alkalin Su Arıtma Cihazı (Duş Başlığı Hediyeli) - 300tl (puan hariç)

Sizin öneriniz seçimimde büyük paya sahip olacak. Sizce hangisini almalıyım.

İstanbul Küçükçekmecede ikamet ediyorum. Yakınsanız yardım etseniz hatta çok güzel olur :) Güzel bir Antep yemeği yediririm size

Önce şu soruyu sorayım: 350 tllik filtrenin her biri farklı aralıklarla değişiyor değil mi? Yani 1 yılda 350 tllik filtrenin hepsi değişmiyor.

Bir de şu ürünlerden hangilerini alayım. Şöyle düşüncelerim var:

Bu ürünü alırsam bir süre götürür beni diye düşünüyorum, olayı anlayana kadar hepsinin telaşını aynı anda yaşamamış olurum. Suyun sağlığında bir sorun çıkmaz ise filtrenin bir süre az gitmesi sorun değil.Sağlığa uygunluğu yönünden çok sorun var mıdır filtre yeni olsa bile?
    CONAX ECO +Alkalin +Mineral + CONAX ECO +Alkalin +Mineral Yedek Filtre Seti(KOMBO PAKET) - 520tl (Puan hariç)

Bu da üsttekinin yedek filtresi olmayanı. Yine sağlık açısından sorun olmazsa bir süre atar beni diye düşünüyorum.
    CONAX ECO +Alkalin +Mineral - 450 tl (Puan hariç)

Yok sadece dayanıklılık değil, bu filtrelerin sağlık açısından da kötü yönü var ise direk bu modeli alıp, yukarıdaki filtreleri de ayrı alıp bir şekilde kurulumunu becerebilmeyi düşünürsem de bunu alayım diyorum.
    CONAX ECO + Alkalin Su Arıtma Cihazı (Duş Başlığı Hediyeli) - 300tl (puan hariç)

Sizin öneriniz seçimimde büyük paya sahip olacak. Sizce hangisini almalıyım.

İstanbul Küçükçekmecede ikamet ediyorum. Yakınsanız yardım etseniz hatta çok güzel olur :) Güzel bir Antep yemeği yediririm size

• mozmeniniz M kullanıcısına yanıt
    2 yılda değişen de var 4-5 ayda değişen de, aylık maliyet tahmini 25-30 lira civarıdır.

Ben olsam filtresiz cihaz alıp filtrelerini sonradan kendim takardım. A markası sediment filtrede uzmanken, B markası tatlandırıcı filtrede uzman olabiliyor.

Maalesef Aksaray'dayım sağolun :)
    Çok fazla şey mi istemiş olacağım bilmiyorum ama 1 tam set çıkarabilmek için hangisi hangi marka olmalı, önerir misiniz? Hazır filtre set linki de olabilir yukarıdaki gibi.

Mesela benim yazdığım 300tllik olanı alıp yukarıda linki verilen filtreleri de alırsam yeterli mi? (300tl olan bana 250tl gibi bir fiyata mal olacak çünkü birden fazla alacağım.)

Ya da o filtrelerden daha başka önerecek olursanız ne önerirsiniz veya başka kazan da olabilir öneriniz. Bağlantı hortumları filtre setine dahil oluyor mu bir de?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mozmeniniz -- 28 Haziran 2014; 22:20:16 >
  • Sanırım bilgisayar toplar gibi olacak bu suartma cihazı meselesi .. Nerden hangi sitelerden bsşlıycaz biraz yardımcı olur musubuz?ben önce makinayı alıp tek giltreden başlamayı daha sonra araştırdıkça diper filtreleri takmayı düşünüyorum. Şindi bana tezgahaltı için tank musluk vs yani ana kasanının satıldığı yer lazım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: smbdy

Sanırım bilgisayar toplar gibi olacak bu suartma cihazı meselesi .. Nerden hangi sitelerden bsşlıycaz biraz yardımcı olur musubuz?ben önce makinayı alıp tek giltreden başlamayı daha sonra araştırdıkça diper filtreleri takmayı düşünüyorum. Şindi bana tezgahaltı için tank musluk vs yani ana kasanının satıldığı yer lazım

arabayı parcalar halinde alıp birlestirirseniz 3 araba parası yapar. siz soyle yapın once biraz arastırıp hangi 5 aşamalı cihazın fiyat / performans olarak birde en onemlisi servis destegi ve firma duruşu olarak iyi oldugu kanaatine varın sonra onu satın alın daha sonra 6. - 7. 8. asamaları kafanıza gore ekletirsiniz. ama ilk 5 mecburi bench ten daha sonra katkı alırsınız :)
  • merhaba manisa da yaşıyorum burada şebeke suyu oldukça kireçli mecburen damacana tercih ediyoruz fakat başa çıkacak gibi değil, bir su arıtma cihazı almaya düşünüyorum ama tezgah altı su arıtma cihazları için ne yazk ki yeterli yerim yok tezgah üstü su artıcıları incelerken sahibinden.com üzerinden satış yapana şöyle bir ilan dikkatimi çektihttp://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-elektrikli-ev-aletleri-beyaz-esya-3-lu-celik-su-aritma-cihazi-ozel-olcum-kiti-hediyeli-kampanyali-170147458/detay/ 3lü çelik su arıtıcı satıcıya mesaj attım bana şöyle bir cevap yolladı;

MERHABALAR,

3'LÜ ÇELİK SU ARITMA CİHAZI : İÇME SUYU KALİTESİNDE DAMACANA SU SEVİYESİNDEN DAHA KALİTELİ SU VERİR, CİHAZIN 500 LİTRE SU GEÇTİKTEN SONRA TUZLU SU İLE BAKIMI YAPILIR(KİTAPÇIĞINDA AYRINTILI ANLATILMIŞTIR) CİHAZ 8 YIL SAĞLIKLI SU VERİR, 8 YIL SONRA İÇERİSİNDE BULUNAN REÇİNE-AKTİF CARBON VE QUARTZ'IN DEĞİŞMESİ GEREKİR. GÜNDE EN FAZLA 100 LİTRE SU VERİR. CİHAZ TEZGAH ÜSTÜ OLARAK KULLANILIR

TEZGAH ALTI CİHAZLAR: İÇME SUYU KALİTESİNDE DAMACANA SU SEVİYESİNDEN DAHA KALİTELİ SU VERİR, BU CİHAZLAR GÜNDE EN AZ 300 LİTRE SU VERILIRİR,

6 AYDA BIR DEFA 3 FİLTRESİ

12 AYDA BIR DEFA İSE DİĞER FİLTRELERİ DEĞİŞTİRİLMESİ GEREKİR,

CİHAZ TEZGAHIN ALTINDADIR, TEZGAH ÜSTÜNDE SADECE MUSLUK GÖRÜNÜR

TEŞEKKÜRLER

cihazın fiyatı da uygun geldi fakat tereddütlerim var sizce ürün nasıldır kullanan varmı işe yararmı?

• carnageous kullanıcısına yanıt
    hala 3 lü cihaz satanlar varmı ya :) daha da kotusu alanlar varmı
    dikkat edin arıtma cihazı demedim 3 lu cihaz dedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: teacher47

hala 3 lü cihaz satanlar varmı ya :) daha da kotusu alanlar varmı
    dikkat edin arıtma cihazı demedim 3 lu cihaz dedim

valla hocam hiç bir bilgim yok bu konuda ondan sizden aydınlatıcı cevaplar bekliyorum yer sıkıntım nedeniyle tezgah üstü bir su arıtma cihazı alayım dedim ama sanırım hile hurda?
  • carnageous kullanıcısına yanıt
    tezgah ustu de alabilirsiniz kapalı kasada alabilirsiniz yer sıkıntınız varsa.
    tabi acık kasalar her zaman avantajdır.
  • teacher47 kullanıcısına yanıt
    tezgah üstü tavsiye edebileceğiniz ürünler varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: carnageous

koçtaşda şuan 400tl ye tezgah üstü var bilader aldı evine 650 tl den düşmüş dediğine göre. ama tam markasını bilmiyorum bir bakın isterseniz

• quote:

Orijinalden alıntı: carnageous

üzgünum tezgah altı kullanma sansım olmadıgı icin cok net yorum yapmam dogru olmaz. tezgah altı acık kasa hakkında dilediginizi sorun tadı kalitesi sorunların cozumu filtreler v.s ama diger modeller hakkında o kadar cok teknik bilgim yok :/

bol sans diliyorum :)
  • selam arkadaşlar. internetten Türksu'nun bu ürününü satın aldım. kurulumunu yaptım fakat su kaçırdığı için söktüm, sökerken fotosunu çekmediğimden nasıl takacağımı anlamadım. yardımcı olur musunuz? filtlerelerin yeri hangi boru nereye gidiyor diye. teşekkürler..

Su arıtma cihazı
     Su arıtma cihazı
     Su arıtma cihazı
     Su arıtma cihazı
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.