Şimdi Ara

Şu anda Amerika'dan S4 getirtmek mantıklı mı..?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
395
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet arkadaşlar başlıkda da okuduğunuz gibi..

İnternetten baktığıma göre 16GB modeli 700 dolar civarı..TL olarak 1280 TL gibi bir miktar yapıyor..140 TL işlemler için desek 1420 TL gibi bir miktara mal olacak sanırım..

Sizce mantıklı mı..?

• getirtebiliyorsan mantıklı ama neden abd? Tanıdık falan mı gidiyo?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evet bu ay sonu yakın bir akrabam dönüş yapacak..
  • bence gayet mantıklı yani getirtebiliyorsan getirtmek kendisine de getirmiyor mu?

• Kendisi pek ilgilenmiyor böyle şeylerle orada yaşıyor zaten..
  • amerika vatandaşı ise kayıt sorunu olmuyor mu?

• 200 TL daha verin Türkiye'den paralel ithalat alın, vergi dairesi, pasaport kaydı falan uğraşmaya değmez. En azından paralel ithalat da olsa 2 yıllık garantiniz olur. Bir de Amerika'dan gelen modeller i9505 , Türkiye'ye gönderilen i9500 versiyonunun pil tasarrufu ve hız konusunda daha iyi olduğu söyleniyor.
  • Amerika vatandaşı değil..

Pasaport kaydı sıkıntı değil onu her türlü yaptırabilirim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: kemalboran

200 TL daha verin Türkiye'den paralel ithalat alın, vergi dairesi, pasaport kaydı falan uğraşmaya değmez. En azından paralel ithalat da olsa 2 yıllık garantiniz olur. Bir de Amerika'dan gelen modeller i9505 , Türkiye'ye gönderilen i9500 versiyonunun pil tasarrufu ve hız konusunda daha iyi olduğu söyleniyor.

paralelde imei düşüyor sürekli. Kendisi alsa daha güvenli olur bence

• quote:

Orijinalden alıntı: Lemans

Amerika vatandaşı değil..

Pasaport kaydı sıkıntı değil onu her türlü yaptırabilirim..

o zaman sormana bile gerek yok. güle güle kullan

• Yanlışınız var paralel ithalatlarda imei düşmez, imei düşenler yurda kaçak yollarla sokulup sahte pasaport kaydı yapılan cihazlardır. Paralel ithalat telefonlar ise resmi yollarla ithalatı yapılmış, vergisi ödenmiş yasal ithalat ürünleridir.

Paralel ithalat telefonlarda imei düşme riski sizin pasaporta bizzat işlettiğiniz telefonlardan daha az, zira pasaport kayıt evraklarının operatör firma ya da btk tarafından kaybedilmesi gibi durumlarda imei asıl o zaman düşebilir.
  • quote:

Yanlışınız var paralel ithalatlarda imei düşmez, imei düşenler yurda kaçak yollarla sokulup sahte pasaport kaydı yapılan cihazlardır. Paralel ithalat telefonlar ise resmi yollarla ithalatı yapılmış, vergisi ödenmiş yasal ithalat ürünleridir.

Paralel ithalat telefonlarda imei düşme riski sizin pasaporta bizzat işlettiğiniz telefonlardan daha az, zira pasaport kayıt evraklarının operatör firma ya da btk tarafından kaybedilmesi gibi durumlarda imei asıl o zaman düşebilir.

allah allah internette paralel ithalat aldım 2ay sonra imei düştü gönderdim 3ay sonra yine düştü diyenler falan var. Ben de şaştım artık

• Onlar paralel ithalat aldım zannederek gittigidiyor gibi sitelerden kaçak telefon alan kişilerdir zannımca.
  • quote:

Onlar paralel ithalat aldım zannederek gittigidiyor gibi sitelerden kaçak telefon alan kişilerdir zannımca.

eğer gerçekten kayıt düşme falan yoksa bu iyi birşey

• Benim bir tanıdıkta Amerika'dan gelecek ben Htc One tercih ettim. Tercih etmemdeki sebep Amerika versiyonunda aynı işlemci ve gpu sahip olması ve fiyatı daha uygun olmasıydı. Eğer Amerika'da octa işlemcili satılsaydı s4 tercih ederdim garanti kapsamında olmamasından ötürü. Kapak zarar görse hemen değiştirirsin yada pil konusunda yine avantajlı. Htc nin uluslararası garantisi var ama ülkemizde pek uygulanacağını sanmıyorum kağıt üstünde kalır gibime geliyor. Sonradan yaşanabilecek şansızlıklardan ötürü s4 daha iyi olur.
  • Paralel ithalatlarda kayıt düşmesi ihtimali çok düşük. Telefon ithal etmek için firma kurmanız, ticaret siciline kayıt olmanız, her ithal ettiğiniz ürünü BTK'ya bildirerek kayıt ettirmeniz, ithal ettiğiniz ürünün vergisini vermeniz gerekiyor.
    Gene de risk her zaman vardır, bir ara KVK gibi büyük bir firma tarafından ithal edilmiş ürünlerde bile imei düşme durumu yaşanmıştı. Sonuçta bu firmalarda insanlar çalışıyor, insanın olduğu yerde her zaman hata ve artniyet olabilir.
  • quote:

Paralel ithalatlarda kayıt düşmesi ihtimali çok düşük. Telefon ithal etmek için firma kurmanız, ticaret siciline kayıt olmanız, her ithal ettiğiniz ürünü BTK'ya bildirerek kayıt ettirmeniz, ithal ettiğiniz ürünün vergisini vermeniz gerekiyor.
    Gene de risk her zaman vardır, bir ara KVK gibi büyük bir firma tarafından ithal edilmiş ürünlerde bile imei düşme durumu yaşanmıştı. Sonuçta bu firmalarda insanlar çalışıyor, insanın olduğu yerde her zaman hata ve artniyet olabilir.

sağolun hocam bilgiler için valla iyi aydınlandık gece gece :)

• 1400 liraya gelecekse 1-2 ay içinde o fiyata paralel ithalat alırsın zaten.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.