Şimdi Ara

Şu an hangi kitabı okuyorsunuz?

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
14.904
Cevap
106
Favori
406.135
Tıklama
Giriş
    5214 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Usbehci

Farhrenheit 451

Yalnız kitap hiç beklediğim gibi çıkmadı. İlk olarak anlatımı berbat. Sanki çevirisinde hata var. Cümleler tuhaf, satır aralarında bulunan durum değerlendirmeleri ise gereksizce yazılmış gibi. Zorlukla okuyorum, uzun bir kitap olsa bırakırdım.

Yeni çevirisi çıktı, kapağında bir kitabı kibrit kutusu gibi resmetmişler. Belki o iyidir. Siz nasıl buldunuz @Leingrad?
    3 sene önce okuduğumda çevirisi rezildi. O zamanlar kitabı beğenmediğimi düşünmüştüm meğerse sorun çevirideymiş, yine de 1984 gibi bir kitap varken esamesi okunmaz..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

1984 zaten tekrar çevrilmiş bir kitap. Çevirmen kitabın arkasında zamanla çevirilerin eskidiğinden ve güncellenmesi gerektiğinden bahsetmiş. Cidden müthiş bir kurgusu var, korkutuyor insanı, özellikle günümüzde kitaptaki bazı olayların gerçekleştiğini görünce. Okurken hiç zorlanmamıştım 1984'te.

Bir yerden elime yeni basım Farhrenheit 451 geçerse okurum yoksa yeni baskısını almayacağım.

|
    |
    Mr.Prestige kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Thomas More’un Ütopyasını az önce bitirdim. 240 sayfa (Say Yayınları). 190-200 sayfasını okusanız da yeter. Gerisi sürekli aynı şeyleri anlatıyor ütopyalılar hakkında.

Kitapta thomas more’un ütopik olarak sunduğu bir sosyalist düzen ile yönetilen ütopya adası anlatılıyor. Devletin yönetim biçimi ve kurallar. Halkın yaşam tarzı ve biçimi vs. Her şey güzel de, anlatılan ve özendirilen düzende özgürlük yok. Kaç yaşından sonra evleneceğine bile devlet karar veriyor. İnsanlar ekmek elden su gölden yaşıyor ama kişilerin istek ve ihtiyaçları sadece yemek içmek çalışmak olarak sunulmuş. Bilimsel sosyalizm’den oldukça uzak ama 1500’lü yıllar için heyecan verici bir kitaptır mutlaka.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JaCKiE_BrOwN -- 10 Nisan 2018; 19:43:54 >
    |
    |

• Yüzbaşı
    350 Mesaj
    charles bukowski - ekmek arası

Yeni başladım oldukça sade ve basit gidiyor. Devam bakalım.
    |
    |

Kaybetmekten korkma! Bir şeyi kazanmak için, bazı şeyleri kaybetmelisin Ve unutma kaybettiğinde değil, VAZGEÇTİĞİNDE YENİLİRSİN
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    1 Not
    Dünya Altüst Oldu - Christopher Hill

|
    |
    Angel Eyes

Hayat, Evren ve Her Şey - Douglas Adams

Ilk kitabi begenmistim ama ilerleyen kitaplar biraz tekrarliyor gibi. Ama eglenceli mi derseniz evet.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Angel Eyes

Artemis - Andy Weir

|
    |
    Angel Eyes

Elveda ve Bütün o Balıklar için Teşekkürler - Douglas Adams

• Serinin en fuzuli ve konudan kopuk kitabı.

|
    |
    Routine kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Kara büyücü üçlemesi 1. kitap, Fantastik kitap okumaya devam Dili sade ve akıcı, gereksiz abartlı bayıltan tasvirler yok hızlı ilerliyor ilk 100 sayfadan memnunum

|
    |
    İşlemci : İntel Core i7 4790 \\ Anakart : Msi Z97 Pc Mate \\ Ekran Kartı : Sapphire Nitro+ Amd RX 580 \\ Ram : Corsair Vengeance 16 Gb \\ Hdd : 2.5 TB Sata 3.0 \\ Ssd : Sandisk ssd plus 120gb \\ Monitör : Lg Flatron 19" \\ Ses Sistemi : Creative x-fi xtreme gamer sound card -- Creative T6160 5+1 \\ İşlemci soğutucu : Xigmatek Red Scorpion

• Yarbay
    2750 Mesaj
    grigory petrov - beyaz zambaklar ülkesinde

< Bu ileti 'DH Mobil Uygulama BETA'sından atıldı >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    445 Mesaj

Dostoyevski - İnsancıklar
    |
    |
    Cinayetin Parıltısı - John Le Carre

Polisiye roman. Dün başladım okumaya.
    Yazarın daha önce de "Ölüme Çağrı" isimli polisiye romanını okumuştum ve beğenmiştim.
    |
    |
  • Binbaşı
    1390 Mesaj
    Semerkant Amin Maalouf

aslında kitap 2 bölümden oluşuyor diyebiliriz ilk bölümü ömer hayyam, hasan sabbah ve hükümdarlardan oluşuyor işte bu bölüm benim için çok akıcıydı, ama 2. bölüm olarak bahsettiğim yer yani ömer hayyamın rubailerine ne olduğu nasıl kaybolduğu kısmını çok fazla akıcı bulmadım veya beni çekmedi
    Angel Eyes

150. sayfaya gelene kadar cevap yazmak için bekledim. Katılıyorum size. Temposu da cok düşük ilk uc kitaba gore.

|
    |
    Düşünen Biri kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    |
    |
    Dan Brown - Başlangıç

Biraz fazla uzatılıp sündürüyormuş gibi geliyor ama bakalım, nasıl devam edecek.
    |
    |

Orijinalden alıntı: Alkalen Fosfataz

150. sayfaya gelene kadar cevap yazmak için bekledim. Katılıyorum size. Temposu da cok düşük ilk uc kitaba gore.
    Kitabın 25. bölümünde 4. kitabın yazılış amacı yer alıyor. Aynı bölümün son cümlesinde ise "İsterseniz kitabın yalnızca sonunu okuyarak geçin," diye de belirtiyor. Bunları yalnızca sonraki bölümler için diyor ama aslında 4. kitabın tamamı için geçerli. Bunu da taa 25. bölümde demesi ise paha biçilemez.

|
    |
    Eski Kullanıcı Adı:
    Angel Eyes

Peri Gazozu - Ercan Kesal

|
    |

Umarım seriyi bitirmeden ölmem.
    |
    |
Media Sözlük
kolayoto.com
Canlı Tv izle
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,995
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.