Şimdi Ara

Şu an hangi kitabı okuyorsunuz? (676. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.336
Cevap
107
Favori
443.158
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 674675676677678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Donald A. Mackenzie'nin Çin ve Japon Mitolojisi üzerine olan araştırma kitabını okudum ve yeni bitti. Giriş seviyesi olarak okunası. İçerisinde sadece Çin ve Japon değil Hint, Babil, Gal(İskoç), Mısır, Batı ve İskandinav mitolojilerinden de bahsedilmektedir. Genel araştırma konusu hem Çin ve Japon Mitolojisi hem de diğer mitolojilerle benzer mitleri ve paylaştıkları ortak yönleridir. Ayrıca Budizm, Taoizm ve Konfüçyüsçülük, Shinto(Japonların yerli inancı, dini) gibi inançlardan da bahsedilmiştir.

Kitabın başlangıç paragrafı:

"Bir toplumun kaderi, ona ait düşünce biçimleri ile şekillenir ve bu nedenle onun gerçek tarihi aslında ona ait kültürün tarihidir. Çinlileri Çinli yapan ve Çin'i de Çin yapan, Çinlilere ait düşünce biçimidir. Toplumun her bir kesimi, geniş bir biçimde ve devamlı olarak, kaynaklarına çok eski zamanlarda rastlanan bu düşüncenin etkisinde kalmıştır. Bu, toplumsal fikirleri bile şekillendiren ve politik hareketleri yönlendiren bir güçtür. Düşünce İmparatorları ve liderleri, bu güç tarafından yüceltilmiş ya da etkisiz hale getirilmiştir."

Kitabın sonunda Laufer'den alıntıladığı şu bilgiyle bitirmiştir:

"Günümüzdeki genel kanının tersine Çin medeniyetinin şimdi gözüktüğü gibi, Çinlilerin bir birimi ve özel bir ürünü değil, çok çeşitli kabilelerin çok geniş bir alanda birleşmesine ait kültürel çabaların nihai bir sonucu ve türlü türlü bölgelerden toplanan ve zamanda ve mekanda geniş ölçüde farklılaşmış düşüncelerin bir bileşimi olduğunu, güçlü bir şekilde vurgulamak mümkün değildir; kısaca belirtmek gerekirse, Çin bir millet değil, bir imparatorluk, etnik değil, politik bir birimdir. Dolayısıyla, herhangi bir kültürel düşünceyi, ilk anda sadece Çin İmparatorluğunun sınırları içinde göze çarptığından dolayı, Çinlilere mal etmek kadar büyük bir hata yapılamaz."

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugurcankorkmaz -- 16 Aralık 2017; 17:23:11 >

• Tarık AKAN-Annen Kafamda Bit Var

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Da Vinci Şifresi - Dan Brown

Sapiens - Yuval Noah Harari

Sakın Şaşırma - Orhan Veli Kanık

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Monte Kristo Kontu Alexandre Dumas

• Sherlock Holmes - Akıl Oyunlarının Gölgesinde

Uzun süredir şöyle rahat rahat akan bir kitap okumamıştım. Okuması kolat , ilgi cekici ve hafif insan daha ne ister

• İttir kaktır sonuna geldik serinin
    Metro 2035

Şu an hangi kitabı okuyorsunuz?
  • Biteceğine üzülerek okuyorum...

• Şu an hangi kitabı okuyorsunuz?
  • Arkadaşlar savaş ve barış sizce hangi çevirmenden okunmalı? Şu an can, iletişim ve iş bankası yayınları var.

• akşam güneşi--Reşat Nuri Güntekin

eski dilden kelimeler var çok hoşuma gidiyor....istihza,istihfaf,mamafih,binaenaleyh gibi....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tutkulu420 -- 24 Aralık 2017; 13:46:17 >
  • xweser X kullanıcısına yanıt
    https://forum.donanimhaber.com/savas-ve-baris-en-iyi-ceviri--81260757

Şu konuya bir bak ben iş bankası derim rusça aslından ve diğerlerine göre yeni olmasından dolayı
  • quote:

Orijinalden alıntı: WhiteBlackie

https://forum.donanimhaber.com/savas-ve-baris-en-iyi-ceviri--81260757

Şu konuya bir bak ben iş bankası derim rusça aslından ve diğerlerine göre yeni olmasından dolayı

İş bankası alacağım ben de.

• 1Q84
  • Blink - Malcolm Gladwell

• İthaki bilimkurgu klasiklerinden Dünyalar Savaşına başladım. Okuyacağim ikinci Wells kitabı olacak bakalım nasıl

• Harfler ve Notalar - Hasan Ali Toptaş

Dili çok samimi ve duru.

• Anna Karenina - Tolstoy

• Ölüler Evinden Anılar - Dostoyevski

• Duygusal Zeka ve İletişim - Özkan Avcı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kitaplarinkurdu -- 27 Aralık 2017; 23:27:27 >
  • Şu an hangi kitabı okuyorsunuz?
  • 
Sayfa: önceki 674675676677678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.