Şimdi Ara

Şu an hangi kitabı okuyorsunuz? (639. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.331
Cevap
107
Favori
443.086
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 637638639640641
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Peyami Safa-Yalnızız
  • Labirent 4 / Ölüm Emri - James Dashner

Şu an hangi kitabı okuyorsunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi By_Coder -- 10 Şubat 2017; 18:21:56 >
  • 1984 orwell bey. İşkence gibi kitap arada kafkanın dönüşümünü okuyum dedim oda ayrı bir işkence.

• quote:

Orijinalden alıntı: Anayurt Oteli

Falih Rıfkı Atay - Çankaya veya Zeytindağı'na başlayacağım ama sanırım Çankaya'yı okuyacağım ilk. Bu kitapta sansürlenmiş kısım sadece İzmir Yangını mı? Buna tam olarak nereden ulaşabilirim? İnternette bulunan tam metin mi?

Çankaya için birşey diyemeyeceğim ama Zeytin Dağı için dikkat et. Sadeleştirme adı altında çıkarılan son baskıları akıl alacak gibi değil, tam bir rezalet. Hem o güzelim Türkçenin içine etmişler hem de orijinal cümleye göre büyük anlam kaymaları oluşacak şekilde ifadeleri değiştirmişler.

Tam hali olan 1938de basılan 2. baskı ve yine o yıllarda basılan 3. baskısını internetten bulabilirsin. Son baskıları hiç okumaya tenezzül etmene bile gerek yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kraven

quote:

Orijinalden alıntı: Anayurt Oteli

Falih Rıfkı Atay - Çankaya veya Zeytindağı'na başlayacağım ama sanırım Çankaya'yı okuyacağım ilk. Bu kitapta sansürlenmiş kısım sadece İzmir Yangını mı? Buna tam olarak nereden ulaşabilirim? İnternette bulunan tam metin mi?

Çankaya için birşey diyemeyeceğim ama Zeytin Dağı için dikkat et. Sadeleştirme adı altında çıkarılan son baskıları akıl alacak gibi değil, tam bir rezalet. Hem o güzelim Türkçenin içine etmişler hem de orijinal cümleye göre büyük anlam kaymaları oluşacak şekilde ifadeleri değiştirmişler.

Tam hali olan 1938de basılan 2. baskı ve yine o yıllarda basılan 3. baskısını internetten bulabilirsin. Son baskıları hiç okumaya tenezzül etmene bile gerek yok.

Tamam hocam teşekkürler öyle yapayım.

• ben de bu kitabı yakından takip ediyorum

öneriyor musunuz

• quote:

Orijinalden alıntı: gandalff

ben de bu kitabı yakından takip ediyorum

öneriyor musunuz

Oldukça kısa bir kitap, hemen bitiveriyor. Sacks'in ölümünden önce yazdığı son dört yazısını içeriyor. Psikolojisini görmek bakımından okunabilir.
  • İmparatorluktan Başkanlığa Trump kitabını okumaktayım, Trump'ı daha iyi analiz etmek için aldım.
  • Bu türde okuduğum ilk kitap. Yazarın tüm kitapları elimde, ilk kitaptan başladık bakalım.

• Emrah Serbes - Son Hafriyat
  • Paradoks - jim al khalili

Kuantum içeriyor

• Kurt Gölü - John Verdon

Her yıl bir kitap çıkıyor, yetişemiyoruz yazara.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sapiens

• Bulantı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bitmek üzere akademik nitelikte sayılabilecek bir kitap zira herkese kitap etmiyor. Siyaset Bilimi öğrencisi olarak bana bile karışık geldi.Şu an hangi kitabı okuyorsunuz?
  • Karamazov Kardeşler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Labirent[5] / Virüs Kodu - James Dashner

Bu seriyi okumayı düşünen arkadaşlar varsa sırasıyla şöyle okumasını tavsiye ederim.

Labirent - Ölüm Emri[4]
    Labirent - Virüs Kodu[5]
    Labirent - Ölümcül Kaçış[1]
    Labirent - Alev Deneyleri[2]
    Labirent - Son İsyan[3]

• Şu an hangi kitabı okuyorsunuz?
  • Koku

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fensinn -- 14 Şubat 2017; 13:9:48 >
  • 
Sayfa: önceki 637638639640641
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.