Şimdi Ara

Şu an arabanızda hangi lastik takılı? (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
150
Cevap
0
Favori
6.812
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 215/50/17 Point S SummerSport3. point S pek bilinirliği olan bir marka değil, ürün Almanya üretimi. İlk defa bu markayı aldım 1 yıla yakındır yaz kış kullandım yol tutuş ve frenlemede gayet iyi tavsiye ederim. Araç 2013 Ford C-Max 1.6 Titanium X bu arada.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Michelin 255/35/R20, 245/45/R18
  • quote:

Orijinalden alıntı: zero01

Lastiğin yakıt tüketiminde A sınıfı olması ne kadar etkili arkadaşlar. Yüzde kaç faydası olur?
    Bence markasından daha çok basıncı etkiliyor.

• Opel Astra J Business.

Dunlop SP SPORT FM800

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 30bin km dir goodyear egp kullanıyorum. Patinaj benden sorulur 225 taban ile patinajın kralı bende.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusuf24 -- 20 Ağustos 2018; 14:2:21 >
  • Kar lastiği takılı karı düşürebilmek için
  • 2015 model Polo, fabrikada takılan Hankook Kinergy Eco 2

50.000km devirdim frenleme, ıslak zemin tutuş ve lastik sesi almada çok iyi.

• quote:

Orijinalden alıntı: maligezgin

bridgestone turanza
    konfordan tavizi var ama taş gibi lastik
    Konfordan tavizi yok hocam. Konfor diye bir şey yok çünkü. Corollada takılı. Beleş verseler kullanmam. Arabaya kütük gibi bindikten sonra uzun ömürlü olsa ne olmasa ne?

• Şimdi ne takılı bilmem ama döviz artışı frenlenemez ise yakın gelecekte bilindik markaları ( Michelin, conti, Goodyear .... ) rüyamizda görür, mecbur Çin malı kullanır olacaz

• 205-55-16 Nokian Line
  • Megane 4 sedan önler Nexen Nfera SU1 225/40/18

Arkalar continental conti sport contact 5

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arastgeldi -- 22 Ağustos 2018; 21:48:8 >
  • Falken.

1. Takim kumho solus

2. Takim kumho ecsta

3. Takim cpc5

Su an kullandigim falken hepsinden belirgin sekilde daha guzel yol tutuyor. Tum lastikleri kendimce denedigim bir donel kavsak var. Falkenle esp yi devreye sokamadim.

• Seat leon 2017 tdi 225 45 17 michelin pilot sport 4

Ove ove bitirilemeyen lastik cok merak edip aldim standart bi lastikle arasinda daglar yok. Leonlar arkayi cabuk birakir o konuda 1 tik faydasi var gibi frenlemede avantajini hissedemedim. Bir daha uygun fiyatli lastik alirim heralde

• quote:

Orijinalden alıntı: Sönmeyen Arıza Lambası.

Konfordan tavizi yok hocam. Konfor diye bir şey yok çünkü. Corollada takılı. Beleş verseler kullanmam. Arabaya kütük gibi bindikten sonra uzun ömürlü olsa ne olmasa ne?

Alıntıları Göster
    o da doğru
    fakat bozuk yollarda (ki ülkede doğru düzgün yol yok) işe yarıyor
  • Dunlop Sport Maxx RT
    (225/45 R17)

memnun değilim, sert bir lastik ve yol gürültüsü var.
  • Araç makyajlı Clio 4, 17 jant opsiyonuyla birlikte gelen 205 45 R17 88XL Michelin Primacy 3 var üzerinde.

Etiket değerleri;
    Yakıt tasarrufu B
    Islak Zeminde tutuş A
    Ses 69dB

Genel olarak memnunum. Sesi az, yumuşaklığı fena değil. Tabi ince yanak olmasından dolayı konforu daha önceki araçlarımda kullandığım 205 55 R16'ya göre daha az. Zorlayınca araç arkadan kopuyor arka hafif olduğu için.

17 jant araca ayrı bir hava katıyor ancak kış yaklaştıkça kara kara düşündürüyor. 205 45 R17 lastik fiyatları 700TL'den başlıyor. 15 veya 16" çıkma jant + lastik takımı alsam daha uygun olacak.
  • 245/45/18 Goodyear F1 asymetric3
  • C3te, fabrikasyon 2013un 3.ceyregi uretimli, 34bin km yapmis michelin energysaver 185/65/r15 30psi da kullaniyorum, arac 1180kg

artik sirt kisimlari catlamaya basladi, islak yolda bazen cuvallasa da kuru zeminde tutusu tatminkar. 5 yila ragmen yine de yumusak sayilir, yuvarlanma sesi cok degil, darbe emisi fena değil.

Bunun yerine bridgestone olsaydi, betona donerdi

Asfalt disinda bayagi zorladim ama saglam cikti

Focus 3.5de 2018in 2.ceyregi uretimli, 5bin km yapmis cpc5 205/55/r16 32psi da kullaniyorum. Arac 1485kg

Cacik gibi lastik, bebege diş cikariken verilen yumusak kaucuk oyuncaklara benziyor yanaklarin sertliği.

Her yonuyle (islak/kuru tutus, ses seviyesi, darbe emisi, yakita etkisi) memnunum. Saglamligi konusundaki tereddutlerim, memlekete gidip gelince azaldi biraz; stabilize(taş toprak karışımı) yolda sorun çıkarmadı.Sirti michelin sertliginde ama yanaklar yukarida bahsettigim gibi. Kaldirima v.s vurmadigim icin balon,gumleme falan yasamadim.

• quote:

Orijinalden alıntı: lojistisyen

Pirelli Cinturato P1
    Ikinci senesinde acayip kayan sertlesen bi lastik

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.