Şimdi Ara

Şu an Alanya Pegasos Resort'dayım. İzlenimler... (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
1
Favori
12.068
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Sanalisyan

Evet 3 otel yan yana İncekum sahilini kapatmış durumda.Denizi harikadır.Sadece sahil için bile gidilir bu otele.Hatta şöyle söyleyim Alanya'nın en iyi sahili İncekum.1 adet taş bile bulamazsınız.Çocuk havuzu 3 otelde de bulunuyor.Club'ı önermem.Diğer 2 sine gidilir.Kaydırak falan herşey var.Ama deniz o kadar güzel ki havuza gitmek istemezsiniz.

Otellerin isimleri
    Pegasos Club - Rus Misafir
    Pegasos Resort - Karışık
    Pegasos Royal - Avrupalı Misafir gelir.

3 otele gelen misafirler kol bantlarının rengi ile birbirinden ayrılıyor.Eğlencesi bol olan Club otel.Biliyorsunuz Ruslar eğlenmeyi sever.Genellikle aile olarak gidilen otel Resort.Burası biraz daha sessiz sakin.Royal ise tamamen huzur sessizlik.Genelde yaşlı avrupalılar gelir.Havuz başında müziğin sesi bile kısık tutulur.

3 ayrı otelde de 3 ayrı tiyatroda 3 farklı gösteri olur.Sadece Türk Geceleri ortaktır.O gün animasyon izinlidir.Dediğiniz gibi ortak kullanım alanları havuz,animasyon,snack vs. vs..

Yemek konusuna gelecek olursak "Club" otelin yemeklerini tavsiye etmem.Resort otelin yemekleri iyidir.Restorant'ı da geniştir.Kolaylıkla yer bulabilirsiniz.Royal'e gelecek olursak yemekleri müthiştir :) İsli peynir bile bulunur o derece yani.

Benim tavsiyem kesinlike Pegasos Resort.Odanızı Resortten alın yemeklerinizi Royal'den yiyin :P Kimse kol bandınıza bakmaz rahat olun.

Başka sormak istediğiniz bişey olursa yardımcı olmaya çalışırım şimdiden iyi tatiller

Hocam peki Pegasos Wolrd hakkında bilginiz var mı? Yemekleri vs ne düzeydedir?

• quote:

Orijinalden alıntı: MegaWolt38

quote:

Evet 3 otel yan yana İncekum sahilini kapatmış durumda.Denizi harikadır.Sadece sahil için bile gidilir bu otele.Hatta şöyle söyleyim Alanya'nın en iyi sahili İncekum.1 adet taş bile bulamazsınız.Çocuk havuzu 3 otelde de bulunuyor.Club'ı önermem.Diğer 2 sine gidilir.Kaydırak falan herşey var.Ama deniz o kadar güzel ki havuza gitmek istemezsiniz.

Otellerin isimleri
    Pegasos Resort - Karışık

3 otele gelen misafirler kol bantlarının rengi ile birbirinden ayrılıyor.Eğlencesi bol olan Club otel.Biliyorsunuz Ruslar eğlenmeyi sever.Genellikle aile olarak gidilen otel Resort.Burası biraz daha sessiz sakin.Royal ise tamamen huzur sessizlik.Genelde yaşlı avrupalılar gelir.Havuz başında müziğin sesi bile kısık tutulur.

3 ayrı otelde de 3 ayrı tiyatroda 3 farklı gösteri olur.Sadece Türk Geceleri ortaktır.O gün animasyon izinlidir.Dediğiniz gibi ortak kullanım alanları havuz,animasyon,snack vs. vs..

Yemek konusuna gelecek olursak "Club" otelin yemeklerini tavsiye etmem.Resort otelin yemekleri iyidir.Restorant'ı da geniştir.Kolaylıkla yer bulabilirsiniz.Royal'e gelecek olursak yemekleri müthiştir :) İsli peynir bile bulunur o derece yani.

Benim tavsiyem kesinlike Pegasos Resort.Odanızı Resortten alın yemeklerinizi Royal'den yiyin :P Kimse kol bandınıza bakmaz rahat olun.

Başka sormak istediğiniz bişey olursa yardımcı olmaya çalışırım şimdiden iyi tatiller

Hocam peki Pegasos Wolrd hakkında bilginiz var mı? Yemekleri vs ne düzeydedir?

Evet orada da bulundum.Yemekleri gayet güzel kalitelidir.Ama denizi nasıldır bilmiyorum.Havuzu büyük.Ama otel Manavgatta bence sıkılırsınız.

• Bizde suan pegasos cluptayiz. Bin yerimizden bin pismaniz. Otel aile otelidir tek basina erkekleri almiyoruz demisti jolly yetkilisi her yer 4 5 kisilik erkek gruplariyla dolu. Her tarafta taskin taskin ve rahatsizlik verici haldeler. Turk yabanci farketmeksizin laf atip civiklik yapiyolar hele gece alkolde girince daha cekilmez oluyo. Yerdeki yapraklari temizledikleri supurgeyle yemek yedigimiz tezgahin ustunude supurduler kusucaktim nerdeyse. Ask bodrumda yasaniyor guzelim diye bi sarki var dakka basi o caliyo. Animasyon desen 0-3 yas bile degil. Garsonlara bisey soruyosun cevap vermiyo cogu sadece kurtce konusuyo muhtemelen turkce amlamiyo bile. Inanilmaz pis bi yer ya olamaz boyle bisey. Her yer kertenkele dolu. Gunduzun gozunde ilaclama yapiyolar les gibi ilac kokuyo nefes alinmiyo. Gece 4 te bile havuza giren var klor kokusu yok resmen tuvalet kokuyo havuz. Odalar rezalet klima kendini sogutuyo sadece. Odalar havuza denize cok uzak. Odada bisey unutunca kim gitsin diye yazi tura atiyoruz o derece. Hayatimda yaptigim en kalitesiz tatil ve daha 4 gunumuz var :(( yemekler kokusmus bi sekilde geliyo makarna kotu olabilirmi? Alt tarafi hasliyosun arkadas o bile kotu.sakin sakin gelmeyin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: naniq09

Bizde suan pegasos cluptayiz. Bin yerimizden bin pismaniz. Otel aile otelidir tek basina erkekleri almiyoruz demisti jolly yetkilisi her yer 4 5 kisilik erkek gruplariyla dolu. Her tarafta taskin taskin ve rahatsizlik verici haldeler. Turk yabanci farketmeksizin laf atip civiklik yapiyolar hele gece alkolde girince daha cekilmez oluyo. Yerdeki yapraklari temizledikleri supurgeyle yemek yedigimiz tezgahin ustunude supurduler kusucaktim nerdeyse. Ask bodrumda yasaniyor guzelim diye bi sarki var dakka basi o caliyo. Animasyon desen 0-3 yas bile degil. Garsonlara bisey soruyosun cevap vermiyo cogu sadece kurtce konusuyo muhtemelen turkce amlamiyo bile. Inanilmaz pis bi yer ya olamaz boyle bisey. Her yer kertenkele dolu. Gunduzun gozunde ilaclama yapiyolar les gibi ilac kokuyo nefes alinmiyo. Gece 4 te bile havuza giren var klor kokusu yok resmen tuvalet kokuyo havuz. Odalar rezalet klima kendini sogutuyo sadece. Odalar havuza denize cok uzak. Odada bisey unutunca kim gitsin diye yazi tura atiyoruz o derece. Hayatimda yaptigim en kalitesiz tatil ve daha 4 gunumuz var :(( yemekler kokusmus bi sekilde geliyo makarna kotu olabilirmi? Alt tarafi hasliyosun arkadas o bile kotu.sakin sakin gelmeyin

Arkadaşım hayretler içinde okudum. Yan otelin sahibimisin diye düşünmeye başladım:))) benden başka arkadaşlarda kalmışlar ama bu senin anlattıklarını kimse görmemiştir bu derece. tamam eksiklikler olabilir ama yok laf atmalar,garsonların cevap vermemesi,kerkenkeleler vs. Madem böyle birşey var hiç yönetime şikayet ettinmi? birde Kertenkeleler bu yaz mı tatilemi gelmişler? Eğer bunlar gerçekse birkaç resim koyda görelim bari

• Ben her sene Lonicera World e gidiyordum...

Bu sene değişiklik yapmak istiyorum bir arkadaş Pegasos otellerini önerdi. Bu üç otelden Pegasos Royal e gitmek istiyorum ama eğer Pegasos Resort de aynıysa boşuna para vermek istemiyorum...

Giden arkadaşlar cevaplarlarsa sevinirim...
  • Pegasos Resort'ta yabancı turist oranı nasıl acaba? arap turistler çok fazla değildir umarım
  • Son Zaman'larda bu oteli tercih etmiş kimse varmı? Yorumlar eski kalmış

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba;

2016 yazında Pegasos;

Club
    Resort
    Royal

Bu otellerden birini tercih eden var mı acaba ?

Bilgi paylaşır mısınız lütfen.

Teşekkürler
  • 2016 Yazında Pegasos Royal'de 6 gün bulundum. Otel son derece güzel, odaları temiz ve hergün temizleniyor, havlularınız hergün değiştiriliyor. Otelin odaları tamamen yenilenmiş klimalar güzel soğutuyor. Tam bir f/p oteli diyebilirim. Ayrıca en uygun fiyatı otel kendisi veriyor direk oteli arayarak rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ederim.

Otelin işletmecisi Tui Travel Hotels adında dünyada 300'e yakın Türkiye'de de 10 tane oteli işleten İngiliz firması. Otel çalışanları çok güleryüzlü ve çok ilgililer.

Bu kaldığım süre boyunca Pegasos Resort ve Club'a da baktım onlar Royal kadar güzel, büyük ve yeni değillerdi. Royal genel olarak diğerlerinden çok daha geniş ferah ve güzel bir otel. Ayrıca otelde sürekli bir yeme-içme var. Restoranında açık büfede her türlü yemek-tatlı vb. mevcut. Çok fazla çeşit var.

Royal'de kalırken diğer iki otelin imkanlarından da faydalanabiliyorsunuz. Her gece Royal ve Resort iki farklı animasyon var ve animasyonlar bittikten sonra Resort'da karaoke tarzı etkinlikler yapılıyor.

Plajı son derece güzel ve tamamen kum. Denizi genelde dalgasız ve hemen derinleşmiyor. Deniz suyu da oldukça sıcak.

• quote:

Orijinalden alıntı: naniq09

Bizde suan pegasos cluptayiz. Bin yerimizden bin pismaniz. Otel aile otelidir tek basina erkekleri almiyoruz demisti jolly yetkilisi her yer 4 5 kisilik erkek gruplariyla dolu. Her tarafta taskin taskin ve rahatsizlik verici haldeler. Turk yabanci farketmeksizin laf atip civiklik yapiyolar hele gece alkolde girince daha cekilmez oluyo. Yerdeki yapraklari temizledikleri supurgeyle yemek yedigimiz tezgahin ustunude supurduler kusucaktim nerdeyse. Ask bodrumda yasaniyor guzelim diye bi sarki var dakka basi o caliyo. Animasyon desen 0-3 yas bile degil. Garsonlara bisey soruyosun cevap vermiyo cogu sadece kurtce konusuyo muhtemelen turkce amlamiyo bile. Inanilmaz pis bi yer ya olamaz boyle bisey. Her yer kertenkele dolu. Gunduzun gozunde ilaclama yapiyolar les gibi ilac kokuyo nefes alinmiyo. Gece 4 te bile havuza giren var klor kokusu yok resmen tuvalet kokuyo havuz. Odalar rezalet klima kendini sogutuyo sadece. Odalar havuza denize cok uzak. Odada bisey unutunca kim gitsin diye yazi tura atiyoruz o derece. Hayatimda yaptigim en kalitesiz tatil ve daha 4 gunumuz var :(( yemekler kokusmus bi sekilde geliyo makarna kotu olabilirmi? Alt tarafi hasliyosun arkadas o bile kotu.sakin sakin gelmeyin

Hocam yetkili size tam tersini söylemiş, Pegasos Royal-Resort-Club üçlüsünde Resort'u tam bilmiyorum ama Royal'e tek başına erkekler kabul edilmiyor. Oradaki açık ara en iyi Royal.

Ben gittiğimde Club'da kalıp Resort veya Royal'de yemek vb. imkanlardan faydalanan vardı. Sonuçta aynı yerde oteller.

• quote:

Orijinalden alıntı: Pardayyan

Ben her sene Lonicera World e gidiyordum...

Bu sene değişiklik yapmak istiyorum bir arkadaş Pegasos otellerini önerdi. Bu üç otelden Pegasos Royal e gitmek istiyorum ama eğer Pegasos Resort de aynıysa boşuna para vermek istemiyorum...

Giden arkadaşlar cevaplarlarsa sevinirim...

Kesinlikle aynı değil hocam. O üçlüde sıralama Pegasos Royal- Pegasos Resort - Pegasos Club şeklinde.

İçlerinde en eskisi Pegasos Resort, En yeni olanı Pegasos Royal. Hizmet, otel binası, odalar vb. Pegasos Royal diğerlerinden önde. Ayrıca Royal'de kalırken tüm otellerden faydalanılabiliyor. Mesela Resort'un Spor Salonu daha güzel, Spora oraya gidilebiliyor vb.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mark Valley

Pegasos Resort'ta yabancı turist oranı nasıl acaba? arap turistler çok fazla değildir umarım

Hocam Pegasos Otellerinin işletmecisi İngiliz Firması olan Tui Travel. Royal ve Resort'a gelen çoğu Turist Avrupalı. Ben Royal'i tavsiye ederim.
  • quote:

Otellerin isimleri
    Pegasos Resort - Karışık

Hocam geçen yaz 3 otelde kalanlara da aynı kol bandı veriliyordu. Club'da kalıp sadece yatmaya odaya gidenler vardı. Royal ve Resort'un imkanlarından faydalanıyorlardı. 3 sezon çalıştıysanız Okan diye bir meşhur animatörleri vardır tanıyorsunuzdur heralde. Her yerde fotoğrafları asılıydı yılın elemanı seçilmiş. Akşam ilk Royal'in animasyonuna çıkıp oradan da Resort'daki Animasyon sonrası eğlencesini düzenliyordu.

• SPECIALIZED kullanıcısına yanıt
    Geçen sene kaldım. Arkadaşın söyledikleri kağıt üstünde doğru. Her üç otelin yemek salonları ve yemek çeşitleri farklı. Her otel için farklı renkli bir bilezik var. Royalde kaldım. Yemekleri oldukça güzeldi. Türk kahvesi 2 euroydu. Fakat Club kısmına yaklaşık 150 metre yürürsen ücretsiz. Royal de kum boyama 5 euro fakat biraz ileriye gidersen aynı kum boyama 10 tl. Bunun gibi ilginçlikler vardı. Ancak asıl can alıcı nokta şu, farklı renk bileklik takıpta Royal kısmında kalan gördüğüm gibi yemeklerde bileklik kontrolü yapıldığına da hiç denk gelmedim. Royal dışında diğerlerinde yemek yemedim. Yemekleri farklı mı onuda bilmiyorum. Royal için odada gördüğüm en önemli eksiklik de duşakabin yoktu ve el duşunu takabileceğim yer boynuma anca geliyordu.

Bu sene bileklik kontrolü yapıp yapmayacaklarını bilmiyorum. Ancak eğer yapmıyorlarsa ve en fazla 150 metre yürürüm derseniz en ucuz hangi otelse orada kalın.

• quote:

Orijinalden alıntı: Pardayyan

Geçen sene kaldım. Arkadaşın söyledikleri kağıt üstünde doğru. Her üç otelin yemek salonları ve yemek çeşitleri farklı. Her otel için farklı renkli bir bilezik var. Royalde kaldım. Yemekleri oldukça güzeldi. Türk kahvesi 2 euroydu. Fakat Club kısmına yaklaşık 150 metre yürürsen ücretsiz. Royal de kum boyama 5 euro fakat biraz ileriye gidersen aynı kum boyama 10 tl. Bunun gibi ilginçlikler vardı. Ancak asıl can alıcı nokta şu, farklı renk bileklik takıpta Royal kısmında kalan gördüğüm gibi yemeklerde bileklik kontrolü yapıldığına da hiç denk gelmedim. Royal dışında diğerlerinde yemek yemedim. Yemekleri farklı mı onuda bilmiyorum. Royal için odada gördüğüm en önemli eksiklik de duşakabin yoktu ve el duşunu takabileceğim yer boynuma anca geliyordu.

Bu sene bileklik kontrolü yapıp yapmayacaklarını bilmiyorum. Ancak eğer yapmıyorlarsa ve en fazla 150 metre yürürüm derseniz en ucuz hangi otelse orada kalın.

Hocam siz geçen yıl gittiğinizde yeşil renk bileklik vermişlerdi değil mi ?

Duşakabin bu yıl galiba yapmışlar. Ben de otelde bu işlerle ilgilenen çalışana söylemiştim bu duşa kabini. O da bu yıl Royal'e yapılacak dedi. Aşamalı olarak ilk olarak Resort'a yapmışlar. Benim kaldığım odada duş başlığı mevcut değildi direk duvara takılı iki parçalı batarya vardı.

• SPECIALIZED kullanıcısına yanıt
    Evet iki parçalı bataryaydı duvardakinin üstüne asmaya çalışmıştım. Yanlış anlama gelmiş yazdıklarım. Ancak sonuç değişmez. Duş altına girmek için en fazla 1.60 olmak lazım...

Bileklik rengini hatırlamıyorum. Ancak her otelin farklıydı orası kesin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aragorn7

Teşekkür ederim bilgilendirme için. Yanlış yazmışım ben 4 kişi gidicez ama eşlerimizle yani. 2 erkek 2 bayan. Sizce burası uygunmudur biliyorsunuz. Yani eşlerle gidiyoruz sonuçta kötü şeylerle karşılaşmayalım. 5 gece için toplam 3200 tl para ödedik 4 kişi. Bu fiyata önerebiliceğiniz daha iyi herşey dahiller var mı acaba. Ona göre iptal ettirebiliriz.

rus otelinde her zaman kötü birşeyle karşılaşabilirsiniz:

-çok içerler
    -çok yerler, yemekleri hemen bitirirler
    -en kaba turist tipidir
    -sadece rust turist kalıyor diye o oteli tercih eden belli bir grup vardır.

rus turist otellerinde yaşanan pek çok hikaye dinledim. bu sebeple ben rus turist oteli tercih etmezdim. sadece bekarların güzel rus kızları için tercih edebileceği oteller.

• konuyu hortlatıyorum ama geçen yıl giden var mı ? Pegasos resort için 6 gece rezervasyon yaptırmayı düşünüyorum. Tavsiye eder misiniz arkadaşlar ?
  • Seneler sonra gelen hort  

Otelin son durumu nedir? Utopia diye bir otele gidecektik ama biz karar verene kadar düşündüğümüz tarihlerde yer kalmadı. Araştırırken burayı bulduk, mantıklı geldi, Tatilsepeti üzerinden Resort’ta rezervasyon yaptım biraz önce.

Gerçi ok yaydan çıktı artık ama bilgi verebilen olursa sevinirim.

@akon, en son yazan sizsiniz, gidip kaldınız mı acaba yazdığınızda?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Robinson Crusoe -- 26 Temmuz 2022; 2:8:47 >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.