Şimdi Ara

Styraporla Mantolamanin Zararlari (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
483
Cevap
14
Favori
59.214
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Organik Ev yapmak istiyenlere tavsiyelerim.

Organik Ev yapma niyetinde olanlara asagidaki tavsiyelerde bulunmak istiyorum.

1- Duvarlar dogal tastan en az 70 cm kalinliginda olmali.
    2- Kulanilacak harc horasan harci gibi toprak icine yumurta aki kulanilmali
    3- Ic duvarlari alci dolu tugla olmali.
    4- Yerden istma sistemli olmali , sabin altina isiyi tutsun diye 6 cm kalinliginda yolara serpilen tuz kulanilmali. Tuz sicakligi en iyi tutan malzemedir.
    5- Döseme kaplamasi Mermer olmali, altan isitilirken 35 derece sicakligi gecmemeli.
    6- Kapi pencereler ahsaptan olmali. Boya yerine soya yagi kulanilmali.
    7- Catida en az 50 cm kalinliginda killi toprak kulanilmali.
    8- Camlar 3 cidarli olmali, asal gaz olarkda icinde Argon gazi, isi gecirmezlik katsayisida en az k= 1,00 olmali.
    9- Ic siva toprak, kil karisimi olmali icinde yumurta aki olmali. Yumurta aki böcekleri, örümcekleri, karafatmalari evden uzak tutar. Sivri sineklerdende kurtulursunuz.
    Evde halilar, koltuklar dogal malzemeden olmali, formika, kaplama, sentetik diye bir malzeme olmamali.

10-Boya olarakda iceride kirec , renklerdirmek icin kök boyalar kulanilmali.
    11- Dis boya su itici olmali. Dogal tasin disina siva yapilmasada harc olan bölümlerine nefes alabilen su itici uygulanmali.
    12- Dösemeler ahsap olursa su cekmiyen dogal parkeden olmali.

Organik evin kokusu 50 yil sonra bile ev ilk günki gibi temiz olmali. Eski evlerin kokmasi bozulan kötü malzeme ve tutkallarin disariya saldiklari zehirli gazlardir.

herkese saglikli ortamlar diliyorum

selamlarimla

www.mimaryuksel.ch

• quote:

Orijinalden alıntı: mimaryüksel

Bio Haus
    Organik Ev yapmak istiyenlere tavsiyelerim.

Organik Ev yapma niyetinde olanlara asagidaki tavsiyelerde bulunmak istiyorum.

1- Duvarlar dogal tastan en az 70 cm kalinliginda olmali.
    2- Kulanilacak harc horasan harci gibi toprak icine yumurta aki kulanilmali
    3- Ic duvarlari alci dolu tugla olmali.
    4- Yerden istma sistemli olmali , sabin altina isiyi tutsun diye 6 cm kalinliginda yolara serpilen tuz kulanilmali. Tuz sicakligi en iyi tutan malzemedir.
    5- Döseme kaplamasi Mermer olmali, altan isitilirken 35 derece sicakligi gecmemeli.
    6- Kapi pencereler ahsaptan olmali. Boya yerine soya yagi kulanilmali.
    7- Catida en az 50 cm kalinliginda killi toprak kulanilmali.
    8- Camlar 3 cidarli olmali, asal gaz olarkda icinde Argon gazi, isi gecirmezlik katsayisida en az k= 1,00 olmali.
    9- Ic siva toprak, kil karisimi olmali icinde yumurta aki olmali. Yumurta aki böcekleri, örümcekleri, karafatmalari evden uzak tutar. Sivri sineklerdende kurtulursunuz.
    Evde halilar, koltuklar dogal malzemeden olmali, formika, kaplama, sentetik diye bir malzeme olmamali.

10-Boya olarakda iceride kirec , renklerdirmek icin kök boyalar kulanilmali.
    11- Dis boya su itici olmali. Dogal tasin disina siva yapilmasada harc olan bölümlerine nefes alabilen su itici uygulanmali.
    12- Dösemeler ahsap olursa su cekmiyen dogal parkeden olmali.

Organik evin kokusu 50 yil sonra bile ev ilk günki gibi temiz olmali. Eski evlerin kokmasi bozulan kötü malzeme ve tutkallarin disariya saldiklari zehirli gazlardir.

herkese saglikli ortamlar diliyorum

selamlarimla

www.mimaryuksel.ch

Ek olarak evde Elektromanyetik dalgalara dikkat etmeli ve yapılacak Elektrik Tesisatın Emf dalgalarına karşı izole etmeli.Bio Haus yaparken herşeye daha Dikkat etmeli.İnsanları Hasta eden öncelikle evde kullanılan Malzeme ve sonrasında Elektromanyetik Dalgadır.

• Vallaha öyle bir ev yapsam aklımda benimde birkaç değişik fikir varki bunlardan biri evin altında çok gizli sığınma bölgesi yapmak ısı izolasyonu çok iyi olan çok gizli bir şekilde hava girişi olan bir yer ,savaş ortamında vs kullanmak için
  • Sayin Loko

EMF dalgalari aslinda radyosyondur. Eloktro Manyatik Frakans (Dalga) Bu telefon baz istasyonlarinin yaydigi dalgalardir.
    Beyin suyunu isitip kaynatabilen bir dalga cesididir. Mikrodalga firinlar gibi. Cok fazla cep telefonuyla konusanlarinda karsilastigi sorunlardan biridir.

Atom Bombasi atilsa dahil bu dalgalarin takildigi gecemedigi yer yeterince kalin das duvarlardir..

Yeterince kalin Toprak tas hic bir radyosyani iceri almadigi gibi disarida cikartmaz.

Eger ELF dalgalarina karsi bir yapi yapilmak isteniyorsa en basit cözüm kalin tas duvar, toprak harc ilen örülmüs olanidir.

Isiyi en iyi sekilde depolayan kalin tas duvarlardir.
    Kalin duvarlar binada yer kaybi degil, aksine binada olmazsa olmayan elemanlardir.

kim dogru dürüst evde yasamak istiyorsa , evin duvarlari kalin olmalidir.

selamlarimla

www.mimaryuksel.ch

• quote:

Orijinalden alıntı: mimaryüksel

Atom Bombasi atilsa dahil bu dalgalarin takildigi gecemedigi yer yeterince kalin das duvarlardir..

Yeterince kalin Toprak tas hic bir radyosyani iceri almadigi gibi disarida cikartmaz.

Eger ELF dalgalarina karsi bir yapi yapilmak isteniyorsa en basit cözüm kalin tas duvar, toprak harc ilen örülmüs olanidir.

kim dogru dürüst evde yasamak istiyorsa , evin duvarlari kalin olmalidir.

Hocam siz nerde yaşıyorsunuz çok merak ettim Hiç radyasyon gördünüzmü? Radyoterapi merkezi falan gezdinizmi? Bir radyoterapi merkezinin en ince duvarı 1-5-2.5 metre betondur. Siz tutturmuşsunuz bir taş duvar. Atom bombası ve taş duvar :) ama doğru yeterince kalın bir taş duvar, harç konacak yerlerin birbirine denk gelmeyeceği yeterince kalın bir taş duvar....

Kurşun kaplama yapın daha iyi ve hafif olur

• sayin x calbur,

Atom bombasi radyosyonundan korunmak icin ben beton duvar yada kursun levhalar yerine topragin altindaki siginakda, yada derin bir magarada olmak isterim.

yeterince kalin duvar deyince 13 lük tugla anlamayin lütfen.
    söyle 3.4 metre kalin duvarda kalin duvardir.

Ayrica beton duvarlarda cok azda olsa kendiliginden radyoaktiv dalgalar yayarlar. yani beton ve normal siva ayrica saplarda da radyoaktiv elementer dalga yayarlar.
    Insan vucudu icin en uygun bina yapi malzemesi bir kac katli binalar icin toprak ve tastir. Yani dogal malzemelerdir.
    Mermer döseme, Laminat dösemeler yerine masiv agactan parke en sagliklisidir.

,

Burda söylenmek istenen Baz istasyonarindan gelen dalgaya en ekonomik en ucuz yöntemde kalin duvarlardir.

selamlarimla

www.mimaryuksel.ch

• konuyu takip edeyim.
  • Konuyu detaylıca okumaya çalıştım. Oldukça faydalı bilgiler edindim, katkısı olan herkese teşekkürler. Konuyu inceleme sebebimse trabzonda 2 katlı ve birde bodrumu olan müstakil villa yapmayı planlıyorum. Proje aşağı yukarı hazır ama izolasyon konusunda net karar veremedim. Burayı okudukçada kafam biraz karıştı gibi.

Çatı ve zemin izolasyonu konusunu burayı okumadan çözmüştüm. Çatıya tavan betonu üstüne nem geçirgenliği olan 2 katlı camyünü şilteye karar vermiştim, burayı okuduktan sonrada kararımın doğruya yakın olduğunu düşünüyorum.

Zeminin altınıda 2 kat membran ile bohçalama usulü su izolasyonu yapacağım. Bodrum kat duvarlarını dıştan izole yapıp yapmama konusunda tam karar vermedim. Bodrumda yaşam alanı oluşturmayacağım sanırım ve giriş kat taban betonunu alttan taşyünü izole yapmayı planladım. İlerde bodrumu kullanmayı düşünürsem içten taşyünü izole yaparım diye düşünüyorum. Maddi durumlardan bodrumdaki taşyünü izolasyonu ilerki yıllara bırakacağım.

En büyük çelişkiyi duvar izolasyonunda yaşıyorum.

Mimar yüksel beyin önerdiği 1 metre taş duvarı yapabilsek keşke ama bugünün imkan ve şartlarında bu zor. Bu nedenle dış duvarları ytong yaptıktan sonra taşyünü izolenin daha faydalı olacağını düşünüyorum. Hem nem geçirgenliği hem daha iyi izolasyon özelliği hemde ses izolasyonu yapabiliyor olması avantajları. Ama tereddütüm trabzonun çok yağışlı ve nemli olması sebebiyle dıştan uygulayacağım taşyününü suya karşı nasıl koruyacağım. Bildiğiniz gibi taşyününün en büyük dezavantajı suya karşı mukavemetinin zayıf oluşu. Günümüzdeki taşyünleri su iticili yapılıyor ama yinede sürekli suya maruz kalırsa izolasyon özelliğini yitirecektir diye düşünüyorum.

Dolayısıyla taşyünü sonrası su geçirgenliğini önleyecek sıva boya vs uygulayacağım, ama bu durumdada nem buhar geçirgenliği özelliğini önlemiş olacağım diye düşünüyorum. Yoksa taşyünü kaplama sonrası komik gibi ama komple ince bir beton duvarmı yapsam diyede düşünüyorum. Maliyet çokmu artar ve uygulanabilirmi.

Bu sakıncalar nedeniylede söve denen dıştan hazır sıvalı içten EPS strafor kaplı hazır levhalarla kaplama yapmak zorunda kalacağım. Çünkü başka seçenek kalmıyor.

Ayrıca kalın taş duvarı yapmanın zorluğu nedeniyle müstakil evlere mevcut malzemelerle temel duvar ve çatı için hangi malzemelerle ne tür uygulama yapılması gerektiğini bilgili arkadaşlar detaylıca anlatırlarsa bu güzel konu çok daha faydalı devam edecektir diye düşünüyorum.

Selamlar...

• Ayrıca bazı yazılardada değinilmişti iç duvar boyasıda duvarların nem geçirgenliğinde öemli rol oynuyor. Eskiden sıvanın üstüne su bazlı boya ve tavanlarda kireçle boyanırdı ve duvarlar ve tavanlarda azda olsa hava alırdı. Ama duvarlar pütürlü görünüp göze hoş görünmezdi, ama pütürlü olması hava nem geçirgenliği sağlardı. Şimdi duvarlar ve tavan alçı ile sıvanıyor ve alçı kirece göre çok küçük tane yapısında olduğundan (mikron seviyesinde) eski tip duvarlara göre geçirgenlik neredeyse sıfırlanıyor ve maalesef sağlıksız oluyor ve bu geçirgenliği çok düşük alçının üzerinede saten boya sürülünce sağlıksızlık artıyor. Ama alçı üzeri saten boya görsel olarak çok güzel görünüyor ve bende bu alçı üzeri boya uygulamayı sırf güzel göründüğü için düşünüyorum maalesef. Bu konuda da sağlık ve aynı zamanda güzel görünecek çözüm önerilerinizi yazarsanız memnun olurum. Bu konuda sağlıklı boya öneriniz neler olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: trabzon61_66

Konuyu detaylıca okumaya çalıştım. Oldukça faydalı bilgiler edindim, katkısı olan herkese teşekkürler. Konuyu inceleme sebebimse trabzonda 2 katlı ve birde bodrumu olan müstakil villa yapmayı planlıyorum. Proje aşağı yukarı hazır ama izolasyon konusunda net karar veremedim. Burayı okudukçada kafam biraz karıştı gibi.

Çatı ve zemin izolasyonu konusunu burayı okumadan çözmüştüm. Çatıya tavan betonu üstüne nem geçirgenliği olan 2 katlı camyünü şilteye karar vermiştim, burayı okuduktan sonrada kararımın doğruya yakın olduğunu düşünüyorum.

Zeminin altınıda 2 kat membran ile bohçalama usulü su izolasyonu yapacağım. Bodrum kat duvarlarını dıştan izole yapıp yapmama konusunda tam karar vermedim. Bodrumda yaşam alanı oluşturmayacağım sanırım ve giriş kat taban betonunu alttan taşyünü izole yapmayı planladım. İlerde bodrumu kullanmayı düşünürsem içten taşyünü izole yaparım diye düşünüyorum. Maddi durumlardan bodrumdaki taşyünü izolasyonu ilerki yıllara bırakacağım.

Mimar yüksel beyin önerdiği 1 metre taş duvarı yapabilsek keşke ama bugünün imkan ve şartlarında bu zor. Bu nedenle dış duvarları ytong yaptıktan sonra taşyünü izolenin daha faydalı olacağını düşünüyorum. Hem nem geçirgenliği hem daha iyi izolasyon özelliği hemde ses izolasyonu yapabiliyor olması avantajları. Ama tereddütüm trabzonun çok yağışlı ve nemli olması sebebiyle dıştan uygulayacağım taşyününü suya karşı nasıl koruyacağım. Bildiğiniz gibi taşyününün en büyük dezavantajı suya karşı mukavemetinin zayıf oluşu. Günümüzdeki taşyünleri su iticili yapılıyor ama yinede sürekli suya maruz kalırsa izolasyon özelliğini yitirecektir diye düşünüyorum.

Dolayısıyla taşyünü sonrası su geçirgenliğini önleyecek sıva boya vs uygulayacağım, ama bu durumdada nem buhar geçirgenliği özelliğini önlemiş olacağım diye düşünüyorum. Yoksa taşyünü kaplama sonrası komik gibi ama komple ince bir beton duvarmı yapsam diyede düşünüyorum. Maliyet çokmu artar ve uygulanabilirmi.

Bu sakıncalar nedeniylede söve denen dıştan hazır sıvalı içten EPS strafor kaplı hazır levhalarla kaplama yapmak zorunda kalacağım. Çünkü başka seçenek kalmıyor.

Ayrıca kalın taş duvarı yapmanın zorluğu nedeniyle müstakil evlere mevcut malzemelerle temel duvar ve çatı için hangi malzemelerle ne tür uygulama yapılması gerektiğini bilgili arkadaşlar detaylıca anlatırlarsa bu güzel konu çok daha faydalı devam edecektir diye düşünüyorum.

Selamlar...

Burdaki konunun birçok İnsana yararlı olacagının kanıtı sizsiniz.

Yüksel beyin Tavsiye ettigi Taş duvarı ben ileriki yıllarda kendime yapacagım Müstakil evde uygulayacagım İnşallah.Sıvasınıda eski üsul yumurta katkılı yapacagım.Neyse sadede geleyim.Taşyünü ile kaplamaktan vazgeçmeyin.Ben Taşyünü ile Mantolama yaptım ve Memnunum.Taşyününün üstüne Sıva ve Dekoratif sıva uyguladıktan sonra Lotus efektli Boya uygularsanız yagmuruda engellemiş olursunuz.Böyle bir Boya bulamazsanız Lotupor diye bir ürün var.Tam anlamıyla Lotus efekti uyguluyor.Yagmurun Lotupor ile sürülmüş bir cepheye tutunması İmkansız oluyor.Fuarda bu ürünü incelemiştim.Kendi Cephemizede uygulayacagım bu Yaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: loko

quote:

Orijinalden alıntı: trabzon61_66

Konuyu detaylıca okumaya çalıştım. Oldukça faydalı bilgiler edindim, katkısı olan herkese teşekkürler. Konuyu inceleme sebebimse trabzonda 2 katlı ve birde bodrumu olan müstakil villa yapmayı planlıyorum. Proje aşağı yukarı hazır ama izolasyon konusunda net karar veremedim. Burayı okudukçada kafam biraz karıştı gibi.

Selamlar...

Burdaki konunun birçok İnsana yararlı olacagının kanıtı sizsiniz.

Yüksel beyin Tavsiye ettigi Taş duvarı ben ileriki yıllarda kendime yapacagım Müstakil evde uygulayacagım İnşallah.Sıvasınıda eski üsul yumurta katkılı yapacagım.Neyse sadede geleyim.Taşyünü ile kaplamaktan vazgeçmeyin.Ben Taşyünü ile Mantolama yaptım ve Memnunum.Taşyününün üstüne Sıva ve Dekoratif sıva uyguladıktan sonra Lotus efektli Boya uygularsanız yagmuruda engellemiş olursunuz.Böyle bir Boya bulamazsanız Lotupor diye bir ürün var.Tam anlamıyla Lotus efekti uyguluyor.Yagmurun Lotupor ile sürülmüş bir cepheye tutunması İmkansız oluyor.Fuarda bu ürünü incelemiştim.Kendi Cephemizede uygulayacagım bu Yaz.

Yanıt için teşekkürler. Lotus efekti ve boyası konusunu hiç bilmiyorum bir araştırayım. Umarım pahalı bir malzeme değildir.

• Başka tavsiye yokmu arkadaşlar...
  • sayin trabzonlu arkadasim,

Yeni bir ev yapacaksan hayirli olsun.
    Problemleri bastan görüp öyle ev yapman daha iyi.
    Burda bina yapanlara söylemeye calistigim konu saglikli ev ortamlari yaratmak, Hem saglik hemde ekonomiklik olmali derim Ayrica
    Dogru cözümlerse zaten var olan binlerce yillik kulanilan bina yapim teknigi.

Gelismis teknojilerle eski bina tekniklerini birlestirme becerisini kulanabiliriz. Begenmedigimiz eski tas binalarin red edilmesini anlamiyorum, yada bu tür yapilari modasi gecmis görmek yanlis.

Gaz beton dogada olmuyan bir malzeme, isiyi gözenekli oldugundan iyi bir yalitkan , ama isiyi depolamaz.
    Depolanmayan isida hava sicaksa oratm sicaktir. Isinan hava ise.
    1- Yukari cikar soguk hava asagida kalir.
    2- Isinan hava nemide icinde olan havadir. Ortamdan nem ceker, Nem yoksa hava kurur cöl havasi olusturur. Burun bogaz kurumalari , bas agrilari baslar.
    Cünki sicak hava nemi vucutdan ceker. Insan vucudunun 4 de 3 ü sudur.
    3- Isinan hava soguk yüzeye nemi tasir. Soguk olan bölgelerde Terleme yada cesme gibi su akmasina neden olur.
    Pencerelerinin önünde biriken su budur.

Binanin isitilmasi demek fiziken sudur:
    Isitmak bir maddenin kinetik enerjinin artirilmasi demektir.
    Oysa istmayla;
    Gaz betonun kinetik enerjisi artmaz, yada cok az artar.
    Tahta duvarlarinda kinetik enerjisi artmaz, yada cok az artar. Ayricada
    Strafor, camyünü gibi malzemelerinde kinetik enerjisi artmaz.
    Zaten bu gibi malzemelrde hemen soguyan malzemedir.

Yani bu malzemeler isi enerjisini tutmasi bakimindan dogru bulmuyorum.

Ben tas ev kesin yapamiyorum derseniz.en az 40 cm kalinliginda tugla duvarlar yapin. Bu kadar kalin tas yoksa iki üc sira yan yana örün.
    Bu tuglalardan daha iyi yalitim , saglikli malzeme yoktur. Gaz betondan cok daha saglam, cok daha sagliklidir.
    Briket duvarin icine Kil (Kuru toprak) doldurup 50 cm kalinliginda yapin. Bundan ucuz malzeme varmi?

Unutulmamasi gereken bir konu sudur: Saglikli, saglam ev yapacaksan, ev dedigin kalin duvarli olanidir.
    Bizlere uydurma nedenlerle dayatilan ince duvarlar sagliksiz ve ekonomik degildir.
    Yaparken eviniz ucza mal olur, daha az yer kaplarlar, ama cadir gibi eviniz olur.
    Ev mi yapiyorsunuz cadirmi???

Madem Cadir gibi ev yapacaksiniz o kadar para harcamaya ne gerek var.

Gecekondular bile Biriketden yapildi, Bu evler su anki yalitimsiz evlerden daha ekonomik istiliyor, daha sagliklilar.
    Sicak yuvalar dilegimlen
    selamlarimla

www.mimaryuksel.ch

•  Styraporla Mantolamanin Zararlari

yüksel bey uzun zaman sonra merhaba. en güzel açıklamalarınızdan birini daha yapmışsınız. bu maddelere dikkat edilse topikte çekişmede olmaz. aynen kesinlikle ortam devamlı ısıtılmazsa ısı birikimi olmuyor. ha denemez hiçte faydası yok. dediğiniz gibi en azından avrupa gibi 16 cm strafor veya aynı orana denk gelecek taşyünü felan kullanılmış olsa. bri miktar daha artabilir malzemenin ısı tutuşu.

ayrıca gaz beton kendi başına ıs yalıtım için kullnılacak malzeme olmadığı halde ince gaz beton kullanıp üstünü yalıtmayan uyanık müteahhitlerimizde çok:))

• Merak ettiğim konulardan bir kaç sorum var. Lütfedip cevalayan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

1) 4 cm altı mantolama yapmak zaten hiç yapılmasa da olur denecek kadar az faydalı mı?

2) Mantolama gerçekten sonbahar ve ilk bahar aylarının ayaz ve kuru soğuk dediğimiz güneşli günlerde binanın dik gelen güneş ışıklardan faydalanmasını ( Isınmasını) iyice azaltır. Birde mantolama plakaları arasında nemden ve yağmurdan oluşacak küçük su molekülleri donma sonucu yapıyı erken yıpratırmı? Bu mümkünmüdür?

3) American Siding hakkında düşüncelerinizi merak ettim. Bilgi sahibi olan var mı bu konuda? Vinil malzeme hakkındaki fikirleriniz nedir? Siding altındaki yalıtım aşamaları ve kullanılan malzeme cinsi ( kalınlık densiyite ) nasıldır, nedir?
  • 1 ) kesinlikle öyle bişey yok bulunduğunuz yerdeki hava koşullarına göre değişir ,Birde malzeme türüne göre tabi

2 ) yorum yapamam emin değilim

3)yaptıranların yorumlaması daha doğru olur
  • Gerçekten çok yararlı bilgiler buldum yazan herkese teşekkürler benim bir sorum olacak iç mekan taşla kaplama evi soğuturmu içine strafor gibi bişi koymak lazımmıwww.stonewrap.com adresinde çok dekoratif iç duvar kaplamaları buldum bu konuda bilgisi olan varmı acaba teşekkürler...
  • Bizim apartmanda bir hayli yıpranmıştı üstelik arka kısım bir felaket çünkü kuzeye bakıyor konunun başlığı oldukça eski styrapor'lar hala sağlıklı değil'mi (yada nasıl bir mantolama yapılması lazım özellikle kuzey tarafına) herkese saygılar.
  • değerli arkadaşlar mesleğim izolasyon işi yapmaktır bundan dolayıdırki hem uygulamacı hemde satıcı olarak hiçbir zaman dostlarıma xps ve eps türevi ürünleri tavsiye etmiyorum ama tavsiye etmediğim bütün hatalarını yanlışlarının eksiklerini anlatsamda onu istiyorlar bundada şöyle sebepleri sıralayabiliriz.
    uygulama kolaylığı
    hammaddelere kolay ulaşılabilirlik
    maliyet döngüsü
    ve yaptırdım mı yaptırdım olayı sonuçta ben genel olarak şunu tavsiye ederim binalarda ekolojik yalıtım sıvaları ve ek yeri olmayan pur uygulamalar bunlarda binalarda ek yeri dübel ve benzeri maddeler kullanmadığınız için hem ürün ömrü artıyor hemde yalıtım kalitesi artıyor eğer konuyla ilgili daha fazla bilgi almak istersenizhttps://www.facebook.com/serrapanel adresinden hem hatalı uygulamaları görebilirsiniz meselahttps://www.facebook.com/photo.php?fbid=233447913468865&set=a.233447730135550.1073741831.201224576691199&type=3&theater görebilirsiniz yalıtımla ilgili bütün sorularınıza içtenlikle cevap verebilirim yeterki işlerimizi düzgün yapalım ve paralarımız çarçur olmasın saygılarımla
     Styraporla Mantolamanin Zararlari

• Strafor ve türevleri kullanmamayı öneriyoruz ama dediğiniz gibi yaptım mı yaptım sonucuna gitmek isteyen çok kişi var. Strafor hiçbir zaman nem rutubet küf gibi sorunları çözmez tam aksine nefes alımı olmadığı için . straforun arkadasında daha da kötü olacaktır.
  • 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.