Şimdi Ara

.:Strateji Oyunu Tutkunları:. (978 ÜYE!!!!!!!) (224. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.543
Cevap
26
Favori
303.661
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 222223224225226
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: George of Kagen

2008 den beri bu konuyu güncel tutuyorsunuz helal hocam. Ben daha çok GZS türü stratejileri seviyorum. Age of Mythology ilk göz ağrımdı. BFME 1-2 ise aşktı. En son geçen yaz Attila sarmıştım. Sabahlatan bir oyundu. Şu sıralar Warhammer için ya indirim ya da kırılma mucizesi bekliyorum.

Eyvallah. Güncel olduğu kadar işte... İlaç piyasası bu aralar durgun, yâ sabır çekiceksin... Ben de Hitman'i bekliyorum.

@Timsah-16, Starcraft da var da, senin tarif ettiğin türe RTS diyorlar (Real-time strategy). Oyunlarla alakalı herhangi bir sitede "RTS" kategorisine geldiğinde istemediğin kadar oyun çıkar karşına. Sonracıma youtube'da en kıyıda köşedeki oyunların bilem Let's Play'leri var, onlara bakıp ille de bir oyun beğenirsin.

• merak ediyorum aranızda iyi seviyede fps oynayan var mı? 30 yaşında ve şimdiye kadar fps dışında bişey oynamamış biri olarak cs:go dan sıkılmış olmamdan dolayı (3 yıldır oynuyorum ve son 1 yıldır globalden hiç düşmedim) starcraft2 isimli oyunu deneyeyim dedim. oyun olarak bile göremiyorum inanır mısınız... çünkü gerçekliği yok. gerçek hayatta bir toprak parçasına üstten bakan bir yönetici olup ülkeleri veya uzaydaki askeri birimleri oluşturmak ve yönetmek gibi bişey yok çünkü. birisinin hayal ürünü olan bişeyin (uzay çağında 3 tane ırk varmış da bunların bi sürü asker tipi, binası, bunların saldırı için avantaj dezavantajları var falan filan) öğelerini öğrenip (ki bu öğrenme kısa sürmüyor, bilinmesi gerek bir sürü öğe var) bunları strateji oluşturarak savaştırmak benim için saçmalık... yani ağır işsiz olmak gerektiğini düşünüyorum bi insanın böyle bi şeye sarması için. oyun mu oynuyoruz, teorik bişey mi öğreniyoruz bu nedir? bir fps oyununda yapılan şeyler ''gerçek insan eylemleri''. ateş etmek, fb sg atmak, reload yapmak gibi.. ama bunlar tamamen hayal ürünü.

merak ettim hem fpsci hem stratejici olmak diye bir şey var mı? ve bu kişiler ne seviye fps oynayabiliyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: can_celik

merak ediyorum aranızda iyi seviyede fps oynayan var mı? 30 yaşında ve şimdiye kadar fps dışında bişey oynamamış biri olarak cs:go dan sıkılmış olmamdan dolayı (3 yıldır oynuyorum ve son 1 yıldır globalden hiç düşmedim) starcraft2 isimli oyunu deneyeyim dedim. oyun olarak bile göremiyorum inanır mısınız... çünkü gerçekliği yok. gerçek hayatta bir toprak parçasına üstten bakan bir yönetici olup ülkeleri veya uzaydaki askeri birimleri oluşturmak ve yönetmek gibi bişey yok çünkü. birisinin hayal ürünü olan bişeyin (uzay çağında 3 tane ırk varmış da bunların bi sürü asker tipi, binası, bunların saldırı için avantaj dezavantajları var falan filan) öğelerini öğrenip (ki bu öğrenme kısa sürmüyor, bilinmesi gerek bir sürü öğe var) bunları strateji oluşturarak savaştırmak benim için saçmalık... yani ağır işsiz olmak gerektiğini düşünüyorum bi insanın böyle bi şeye sarması için. oyun mu oynuyoruz, teorik bişey mi öğreniyoruz bu nedir? bir fps oyununda yapılan şeyler ''gerçek insan eylemleri''. ateş etmek, fb sg atmak, reload yapmak gibi.. ama bunlar tamamen hayal ürünü.

merak ettim hem fpsci hem stratejici olmak diye bir şey var mı? ve bu kişiler ne seviye fps oynayabiliyor?

CS GO da supreme seviyesine gelmiştim. Şuanda Lolde diamond 5 hesabım var. Starcraft oyununu hiç oynamadım ama tam bir strateji oyuncusu olduğumu söyleyebilirim. Belki çok büyük önyargıların var belkide yanlış oyundan başladın türe bilmiyorum ama strateji oyunlarının derinliği hiçbir oyunda yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: ~Lithium

quote:

merak ediyorum aranızda iyi seviyede fps oynayan var mı? 30 yaşında ve şimdiye kadar fps dışında bişey oynamamış biri olarak cs:go dan sıkılmış olmamdan dolayı (3 yıldır oynuyorum ve son 1 yıldır globalden hiç düşmedim) starcraft2 isimli oyunu deneyeyim dedim. oyun olarak bile göremiyorum inanır mısınız... çünkü gerçekliği yok. gerçek hayatta bir toprak parçasına üstten bakan bir yönetici olup ülkeleri veya uzaydaki askeri birimleri oluşturmak ve yönetmek gibi bişey yok çünkü. birisinin hayal ürünü olan bişeyin (uzay çağında 3 tane ırk varmış da bunların bi sürü asker tipi, binası, bunların saldırı için avantaj dezavantajları var falan filan) öğelerini öğrenip (ki bu öğrenme kısa sürmüyor, bilinmesi gerek bir sürü öğe var) bunları strateji oluşturarak savaştırmak benim için saçmalık... yani ağır işsiz olmak gerektiğini düşünüyorum bi insanın böyle bi şeye sarması için. oyun mu oynuyoruz, teorik bişey mi öğreniyoruz bu nedir? bir fps oyununda yapılan şeyler ''gerçek insan eylemleri''. ateş etmek, fb sg atmak, reload yapmak gibi.. ama bunlar tamamen hayal ürünü.

CS GO da supreme seviyesine gelmiştim. Şuanda Lolde diamond 5 hesabım var. Starcraft oyununu hiç oynamadım ama tam bir strateji oyuncusu olduğumu söyleyebilirim. Belki çok büyük önyargıların var belkide yanlış oyundan başladın türe bilmiyorum ama strateji oyunlarının derinliği hiçbir oyunda yok.

tamam derin olabilir ama gerçek değil. hayal ürünü. gerçek hayatta bir insan silahla ateş eder ama LoL'deki gibi bir yaratığı yönetip karşısındaki yaratığa büyü yapıp onu kesip biçmez. veya SC de olduğu gibi uzaydaki orduları üretip savaştırmaz. veya AoE, eu4 teki gibi medeniyetlerin zartını zurtunu arttırıp azaltarak onları yönetmek gibi bişey yok gerçek hayatta.

bir fps oyunu ile ilgili bilgiyi yeni öğrenen biri 5 dk da elde edebilir (overwatch ı saymayabiliriz, lol'ün fps versiyonu gibi bişey sonuçta). ama forumda sc2 ile ilgili gezinirken ''iyi makro yönetimine sahip olmak 2 yılını alır'' gibi komedi cümleler duydum. ''ne yaptığını bilerek, zevk alarak maç atabilecek seviyeye 1 senede gelirsin'' gibi cümleler duydum dota için. yani bu nedir arkadaş, bu oyunları oynamak için gereken bilgiyi edinmek ve ustalaşmak için verdiğiniz zamanı başka şeylere verseniz atom parçalayacaksınız demek...

cs:go'da 2 haftada 30 saati geçtiğim olmadı şimdiye kadar. ve başladıktan 1 yıl sonra 18 yetenek seviyesinin en üstüne ulaşmıştım. aynı zamanı starcraft'a verseymişim 1 senede sadece 'oyunu oynayabiliyor' durumda bi çömez falan olurdum heralde... işsizlik nasıl bişeymiş stratejiye adım atmaya çalışınca anladım...

• BFME 2 oyununu mod ile oynayan varmı var ise tavsiye edebilirmi bende orjinal oyun üzerine special extended edition kurdum bunun üzerinden online oynama imkanım varmı acaba
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ~Lithium

quote:

tamam derin olabilir ama gerçek değil. hayal ürünü. gerçek hayatta bir insan silahla ateş eder ama LoL'deki gibi bir yaratığı yönetip karşısındaki yaratığa büyü yapıp onu kesip biçmez. veya SC de olduğu gibi uzaydaki orduları üretip savaştırmaz. veya AoE, eu4 teki gibi medeniyetlerin zartını zurtunu arttırıp azaltarak onları yönetmek gibi bişey yok gerçek hayatta.

bir fps oyunu ile ilgili bilgiyi yeni öğrenen biri 5 dk da elde edebilir (overwatch ı saymayabiliriz, lol'ün fps versiyonu gibi bişey sonuçta). ama forumda sc2 ile ilgili gezinirken ''iyi makro yönetimine sahip olmak 2 yılını alır'' gibi komedi cümleler duydum. ''ne yaptığını bilerek, zevk alarak maç atabilecek seviyeye 1 senede gelirsin'' gibi cümleler duydum dota için. yani bu nedir arkadaş, bu oyunları oynamak için gereken bilgiyi edinmek ve ustalaşmak için verdiğiniz zamanı başka şeylere verseniz atom parçalayacaksınız demek...

cs:go'da 2 haftada 30 saati geçtiğim olmadı şimdiye kadar. ve başladıktan 1 yıl sonra 18 yetenek seviyesinin en üstüne ulaşmıştım. aynı zamanı starcraft'a verseymişim 1 senede sadece 'oyunu oynayabiliyor' durumda bi çömez falan olurdum heralde... işsizlik nasıl bişeymiş stratejiye adım atmaya çalışınca anladım...

Oyunları zaten gerçekten uzakta kalmak için oynamıyormuyuz. Ben europa universalisi Hükümdar olduğumu hayal ederek oynuyorum sen CS GO yu oradaki bir asker olduğunu düşünerek oynuyorsun. İki oyun içinde gerçekçiliği tamamen getirmeye çalışmak oyunları sıkıcılaştırır. O yüzden herkes zevk aldığı şekilde takılsın. Ben her türden keyif almayı biliyorum umarım sende önyargılarını yıkıp hepsinden keyif alırsın.

• cevabın için teşekkür ederim. peki verilmesi gereken süre ile ilgili dediklerim doğru değil mi?
  • Oyuna göre değişir hocam o söylediğiniz. Şahsen cs go oyununa bile alışabilmek için 3 ay verilmesi gerektiği taraftarıyım. Sonuçta bf-cod-cs birbirlerinden bayağı farklı oyunlar. Silah hissiyatına alışmak bu tür oyunlar açısından önemli. Ayrıca gerçekçilik arıyorsanız bu oyunların yanında en gerçekçisi olan insurgency oyununu tavsiye ederim.
  • @can_celik, Tamam. Peki insanların zevklerine dil uzatmaktan başka demek istediğin birşey var mı?

Ben Europe Universalis, Victoria II (EU4 tadında, daha da karışık bir oyun), Civilization oynadım ve çocukluğum Age of'la geçti. Bunların içinden öğrenmesi en uzun çekenlere (EU ve Victoria) üniversitedeyken başlamıştım. Şu an 4. sınıftayım, hiçbir dersten kalmadım ve 3.87 ortalamam var. Ben şimdi işsiz miyim? Hani belki mezun olduktan sonra iş bulamazsam "işsiz" olabilirim ama onun konumuzla alakası yok...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jansay -- 9 Aralık 2016; 10:27:55 >
  • Jansay kullanıcısına yanıt
    ''öğrenmesi en uzun çekenler'' dediğini görünce bi gülme geldi bana bi oyunu ''öğrenmek'' için, sırf oynayabiliyo duruma gelmek için zaman vermek nedir... bi sınava falan mı hazırlanıyoruz yoksa keyifli zaman geçirmek için oyun mu oynuyoruz yani nedir bu :D
  • EU4 ve Victoria II tipi oyunların öğrenme süreçleri Starcraft veya Dota'nınki gibi değil tam: öğrenme safhaları da eğlenceli (zevk meselesi tabii). Tamamen katılıyorum: oyunları keyif için oynarız. Ben bu oyunların öğrenme süreçlerinde de bayağı keyif aldım.

Ve açıkçası insanların keyif almak için yamaç paraşütü yaptığı bir dünyada öğrenmesi bir yıl alan bir oyuna kafa yorması bana o kadar da garip gelmiyor. Zevk işte. Arap atasözü vardır "Her insan delidir, ama delilikleri farklıdır." diye; birinin keyif için yaptığı bir şey öbürüne işkence gelebiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jansay -- 10 Aralık 2016; 3:31:49 >
  • Beni de kat. Age of Empires 2
  • quote:

Orijinalden alıntı: kenankillerhd

Beni de kat. Age of Empires 2

Ekliyorum hoş geldin.
  • Generals serisiyle Stronghold crusader'ın remastered'ını neden yapmazlar aklım almıyor.
  • Stronghold Crusader HD var. HD kelimesini artık remastered yerine kullanıyorlar.

Dilde anlam kayması işte böyle oluyor çocuklar.
  • Lord Of The Rings: Battle For Middle-Earth 2 GOG'a gelmesi için toplu istek vs. yapabilir miyiz ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • yaz eçof manyağı

eçof 4ü sabırsızlıkla bekleyen üye
  • Yaz başgan EU4

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Enigmatical

Lord Of The Rings: Battle For Middle-Earth 2 GOG'a gelmesi için toplu istek vs. yapabilir miyiz ?

Bence bununla alakalı toplu istek internette zaten mevcuttur; biraz bakın istersen.

BeforeIforget, dead311, ekliyorum hoş geldiniz..

Age of 4 çıkmaz diyorlar yav... Microsoft xbox satışlarına zarar gelmesin diye Age of'un lisansını komple satın alıp yeni oyun çıkarmıyor diye söylentiler vardı senelerdir. Bence bunlar doğru çünki hâlâ yeni bir age of haberi duymuyoruz. Bu kadar kültleşmiş bir seriden ekmek yemek isteyen pekçok insan vardır sonuçta, Age of 4'ün çıkmaması çok mantıksız. Şimdi eğri oturup doğru konuşalım: dandik, yarım-yamalak yapılmış, seriye hakaret içeriğinde bir Age of 4 çıksa kimse bunu almayacak mı? İnsanları kazıklamak için mükemmel bir lisans.

Afedersiniz arkadaşlar, Age of 4'ün ilan edildiğini bilmiyordum. Açıkçası bir şey beklemiyorum bundan ama tabii ki demin tekzip ettiğim yazımda da söylediğim gibi ne olursa olsun oynayacağız. Hadi bakalım, bu mu önce çıkacak yoksa Bannerlord mu?

Görmeyenler için Age of Empires 4 resmi trailerı --->https://www.youtube.com/watch?v=RYwZ6GZXWhA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jansay -- 20 Eylül 2017; 4:42:37 >

• Ekle hocam. Hearts of Iron 4.

Steam'de 270 saati gördüm.
  • 
Sayfa: önceki 222223224225226
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.