SATIŞTA

Alınık işlemci

Arkadaşlar 2, 3 ve 4. nesil intel işlemcileri içeren bir işlemci aramaktayım. 2. nesilde 2300-2400-2500 (k değil düz model), 3. nesilde 3220-3240-3330, 4. nesilde 4130-4150-4160-4170 gibi modeller tercih sebebidir. Önceliğim anlaşılacağı üzere giriş seviyesi olup fiyatının uygun olmasıdır. Üretim yılları eski malum o sebeple kutu fatura aramıyorum. Sadece stock soğutucu olması önemli. Ek olarak bir alınık anakart ilanım da mevcut. Önce anakart temin edecek olursam, anakarta göre işlemci tercihimi soket 1155 yada 1150 den yana kullanacağım

Ek olarak elinde amd athlon ii x4 635-640-650 yada phenom ii x4 925 c3 revizyon (95 watt modeli) olan varsa o işlemcileri de değerlendiririm

SATIŞTA

Satılık Gigabyte Lga 1155 Anakart 200 TL (SATILDI)

Arkadaşlar sistemi parçalar halinde yükseltme yapıyorum. Birkaç ay önce forumda ada internet nickli üyeden aldığım komple kasadaki anakartı satıyorum. Ürünü aldığım link

https://forum.donanimha...at--136101572#136101572

Anakartın özelliklerine bakmak isteyen için anakart linki

http://www.gigabyte.com...ga-h61m-s2-b3rev_10?#kf

Ürün bu. 2. ve 3. nesil i3-i5-i7 işlemcileri destekler. Ben 2500k ile kullanıyordum. Ancak overclock merağım beni farklı bir anakarta yöneltti ve forumdan z68 ud7 temin edince bu anakart boşa çıktı.
Üretim yılı itibariyle haliyle garantisi yok. Kendi kutusu yok ama bana gelen gibi farklı bir anakart kutusuyla göndereceğim. Arka aynası mevcuttur.

İstediğim rakam 200 tl

Hızlı iletişim 554 860 30 90 Emre Karadağ

SATILDI

SATILIK ASUS N56VZ -- İ7 3630QM / GT 650M / 12 GB RAM / 500 GB HDD / 1080P

ARKADAŞLAR BİRAZ UZUN OLDU AMA DETAYLICA OKUMANIZI RİCA EDİYORUM

Maddi sebeplerle sattığım Acer Nitro serisi laptobumun yerine geçen hafta şu an kullanmakta olduğum Asus n56vz modeli almıştım. Neyse ki durumu toparladım ve yeniden üst bir model laptop almak istiyorum. Bu sebeple elimdeki laptop satılıktır. Üretim yılı sebebi ile garantisi mevcut değildir. Ürünün hdd'sini hdtune ile test ettim 98 dakika sonunda hiçbir hata bulunamadı. Ramleri memtest ve windows altıdaki memory test ile teste soktum sorun algılanmadı. 3d mark fire strike extreme testini tamamladı, aida 64 extreme testinde 10 dakika boyunca hata vermedi. İşlemci maksimum %2 thermal throttling yaşadı. Bu süreçte işlemci 101 dereceye ulaştı. Hali hazırda işlemci üst sıcaklık sınırları intelin verdiği bilgiye göre 105 derece. Adana'da yaşıyorum ve testi yaparken hava sıcaklığı 32 derece idi. Klima olmadığından oda sıcaklığı muhtemelen 35 derece civarında idi. Zira insanı intihara sürükleyen bunaltıcı sıcaklıkların olmadığı bir ortamda bu değerler daha düşük çıkacaktır. Oyunlarda en son işlemci için 98 ekran kartı için 75 dereceyi gördüm. Bunları özellikle eklemek istedim zira uzun süreli kullanım söz konusu olmadığından alıcı kişinin sonradan başı ağırsın istemiyorum. Eğer yapmamı istediğiniz test var ise yazmanız yeterli. alıcının kafasında en ufak bir soru işareti kalsın istemem. hatta temizlenip termal macunu yenilenirse çok daha serin çalışacaktır.

Ek olarak mikrofonu kullandım sorun yok kulaklık girişi sorunsuz. 4 adet usb var hepsi usb 3.0 formatında ve hepsi çalışıyor. Wifi ve lan bağlantısında sorun yok. Monitör üzerindeki Asus yazısı aydınlatmalı ve gayet şık görünüyor. Kısacası kendi kullanım koşullarımda en ufak bir problem yaşamadım. Ürün zaten gayet temiz bir ortamda kullanılmış. Adana'da projectxr adında bir proje tasarım ve mimarlık firmasında ofisten çıkmamış ve sadece 3d max kullanılmış. Batarya dengeli modda %50 parlaklıkla internet ortamında yaklaşık 2,5 saat gidiyor bir filmi rahatça izlemiştim

Hali hazırda cs go ve dota 2 oynuyorum. iki oyunda da zaten fazlasıyla yeterli. Hatta 1280*1024 çözünürlükte low detayda cs oynayan birisi iseniz 100 fps altına asla inmemekle birlikte yer yer 200 fpsyi geçip ortalama 140 fps alabiliyor. tabi denemeden olmaz diye pubg de yükledim. açıkçası rekabetten ziyade eğlenmek isteyenlere ancak hitap edebiliyor. sonuçta en azından gtx1050 gibi bir gpuya ihtiyaç duyan bir oyun. 720p herşey very low 34-37 fps ortalama aldı. amaç eğlenme olursa iş görür ama beklentiyi yüksek tutmamak lazım. ürün özellikle bugüne kadar kullandığım tüm laptoplardan çok daha iyi bir ses veriyor. açıkçası beni çok şaşırttı zira özellikle bass konusunda B&O ses sistemi harika iş çıkarıyor.

Ses performansı için youtubeye bir video ekledim. Özellikle ''rog'' serisi olmayan bir modelde böyle kaliteli ve yüksek bass gücünü iyi bir kulaklıkla dinlemenizi tavsiye ederim

https://www.youtube.com/watch?v=tz7sa5CXync

Özellikle işlemcisi hala fazlasıyla yeterli güçte bir işlemci. Cpu-z skoru i7 2600k ayarında olup çoklu çekirdek uygulamalarında günümüz en popüler laptop işlemcilerinden 7300hq yu geride bırakabiliyor. Hatta denemek için obs kullanarak twitchten yayın açtım. zaten ekran 60hz olduğundan oyunu 75fps ye sabitledim ve 720p yayın verdim. gayet sorunsuz altından kalkabildi

Donanım özellikleri şu şekildedir

İntel i7 3630qm 2,4ghz base, tek çekirdekte 3,4ghz, tüm çekirdekler yük altında 3,2ghz işlemci (bunu özellikle yazdım zira bazı insanlar mesela 7700hq bi laptop alınca işlemci sürekli 3,8 ghz çalışacak sanıyor kıyamam onlara sevin onları :D )
Nvidia gt650m 4gb versiyonu
12 gb 1600mhz ddr3 ram
500 gb hdd
1920*1080 ekran
B&O ses sistemi
Aydınlatmalı klavye

Ekran kartı 740m, 840m ve 930m'den önde, 940m'in hemen arkasındadır. https://www.notebookche...ce-GT-650M.71887.0.html

ALICI ÇIKMASI HALİNDE DOĞAL OLARAK BAYRAMDAN SONRA SATILACAKTIR. ADANA İÇİ TALEP OLMASI HALİNDE DE BU DURUM GEÇERLİDİR. ZİRA BAYRAM SÜRECİNDE KÖYDE OLACAĞIM

Ben ürünü bir hafta önce 1750 liraya aldım. Satış için düşündüğüm fiyat ise 1650 tldir.

Sistem Notu : Bu ilan her türlü yoruma açıktır.

Sayfa 1 2 3 4 5

Dükkan Sahibi Hakkında

emrekaradag

İsim: emre karadağ
Katılım zamanı: 11 Kasım 2009;
Durum: Forumda
Son giriş: 27 Kasım 2020; 13:42:24
Kişisel Mesaj (PM) Gönder
E-Posta Gönder
Ana Sayfası:

Referansları

» Kullanıcı Profili
Kriter
Genel
Kargo
Satıcı

Genel Puan:      
Ürün: satıldı
Alıcı: viper08
Tarih: 27 Mayıs 2010; 19:36:06
Yorum:Teşekkür ederim
Genel Puan:      
Yorum:Çok temiz bi arkadaş. Güvenilir
Genel Puan:      
Ürün: OCZ gameXstream 700W(satıldı)& BOOST 250W
Alıcı: demircibu
Tarih: 20 Temmuz 2010; 0:09:39
Yorum:tşk sorunsuz ve güzel alışveriş oldu güveni için tşkler.
Genel Puan:      
Ürün: satılık sıfır 4850
Alıcı: __By_CiN_oO__
Tarih: 21 Temmuz 2010; 17:28:12
Yorum:Hızlı ve güvenilir bir alışveriş oldu :)
Genel Puan:      
Ürün: takasla alınık athlon x2 7750-7850 black modeller
Alıcı: Metalchurch
Tarih: 2 Ağustos 2010; 23:39:56
Yorum:sorunsuz alışveriş tşkler arkadaşa.
Sayfa

[1]

[2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7]  [8]  [9]  [10

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

BR5
0.066